Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Jeżeli były bez spotkań w soboty o 16 to po co komu niekompletne prawa, gdzie może zdarzyć się mecz kogoś z topu Premier League?

Przestań w końcu kłamać - w ostatnim sezonie, po pandemii - liga angielska otworzyła się na nadawców zagranicznych i wszystkie mecze o 16-tej były w ostatnim sezonie w C+ pokazywane + Multiliga. 

Myślisz, że jak powtórzysz te kłamstwa kilka razy to staną się prawdą? 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań w końcu kłamać - w ostatnim sezonie, po pandemii - liga angielska otworzyła się na nadawców zagranicznych i wszystkie mecze o 16-tej były w ostatnim sezonie w C+ pokazywane + Multiliga. 
Myślisz, że jak powtórzysz te kłamstwa kilka razy to staną się prawdą? 
A przez ile był ban? Nie pisałem o ostatnim sezonie, tylko o banie. I co jeszcze napiszesz, że Multiliga była zawsze w kanale linearnym mimo, że C+ ma dużo kanałów? Ile z nich było wykorzystywanych?

Do tego przeważnie transmisji w 4K w niedziele o 17:30 nie było, bo miejsce zajmowała ekstraklapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pisałem o ostatnim sezonie, bo wtedy PL otworzyła zagranicznym nadawcom pokazywanie wszystkich spotkań o 16:00. Nie wiem czego nie rozumiesz. Najczęściej Multiliga była pokazywana w C+Sport2. Mecze były pokazywane w pozostałych wolnych kanałach, a reszta w aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, k05 napisał(a):

Przestań w końcu kłamać - w ostatnim sezonie, po pandemii - liga angielska otworzyła się na nadawców zagranicznych i wszystkie mecze o 16-tej były w ostatnim sezonie w C+ pokazywane + Multiliga. 

Myślisz, że jak powtórzysz te kłamstwa kilka razy to staną się prawdą? 

Fakty kolego są takie, że przez wiele lat przed pandemią C+ pokazywał JEDEN mecz o 16. Takie viaplay czy DAZN też na żywo pokazywało 1 mecz o 16, ale chociaż o 20 w sobotę można było u nich obejrzeć powtórki cały spotkań nietransmitowanych na żywo, czego C+ nie był w stanie zaoferować. Takie Sky we Włoszech czy Digital+ a potem Movistar w Hiszpanii pokazywało 2 mecze o 16 na żywo. C+ traktował nas jak id..ów.

Edytowane przez frankie1905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli? C+ Premium, C+ Sport 2 i co jeszcze? C+ Family? (obecnie chyba nierealne, bo to nie jest kanał premium) Mając C+ Sport 3,4,5 nigdy wcześniej nie widziałem Premier League na tych antenach.

Do tego wiem, że często nie było hitu Premier League na żywo w 4K, bo miejsce zajmowała Ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frankie1905 a umiesz czytać ze zrozumieniem? Pisałem o okresie PO PANDEMII. Bo tego się odnosiłem. Wtedy zagraniczni nadawcy mogli pokazywać wszystkie mecze o 16:00. Wcześniej nie było to możliwe. 

Do reszty nawet nie ma sensu się odnosić. Oglądanie retransmisji średnio mnie już interesuje. Ale co kto lubi. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kisiel95 napisał(a):

Czyli? C+ Premium, C+ Sport 2 i co jeszcze? C+ Family? (obecnie chyba nierealne, bo to nie jest kanał premium) Mając C+ Sport 3,4,5 nigdy wcześniej nie widziałem Premier League na tych antenach.

Do tego wiem, że często nie było hitu Premier League na żywo w 4K, bo miejsce zajmowała Ekstraklasa.

Przestań się ośmieszać. Jesteś na forum mediowym, więc powinieneś wiedzieć dlaczego nie było transmisji na kanałach C+S3,4 i 5. 

Najczęściej Multiliga była w C+S2, a mecze na C+Premium, C+Now, a reszta on-line. 

 

Ekstraklasa ma pierwszeństwo, bo jest najchętniej oglądaną ligą w tym kraju. 

Wielce zarzucasz brak hitu w 4K przez Ekstraklasę, a dzisiaj nawet o dobre HD trudno. 

 

6 minut temu, frankie1905 napisał(a):

Fakty kolego są takie, że przez wiele lat przed pandemią C+ pokazywał JEDEN mecz o 16. Takie viaplay czy DAZN też na żywo pokazywało 1 mecz o 16, ale chociaż o 20 w sobotę można było u nich obejrzeć powtórki cały spotkań nietransmitowanych na żywo, czego C+ nie był w stanie zaoferować. Takie Sky we Włoszech czy Digital+ a potem Movistar w Hiszpanii pokazywało 2 mecze o 16 na żywo. C+ traktował nas jak id..ów.

Dobrze, że teraz masz wszystkie mecze w 4K i na żywo. Jakość wzrosła diametralnie. 😂 Reszta w poście powyżej. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Wejdź na grupę Viaplay, bardzo dużo osób docenia wybór. Kiedyś nie było np. żużla w całości w TV, wszystkich spotkań dolnośląskich drużyn na szczeblu centralnym w piłce nożnej. Albo koszykówka żeńska KGHM BC Polkowice (miał Eurolige kobiet w kosza Viaplay). Jeżeli ktoś ma inny klucz wyboru meczów poza hitami to był/jest w kropce. Nie każdy też kocha Ekstraklasę, że musi każdy mecz obejrzeć od deski do deski

Oczywiście jeśli chodzi o Ekstraklasę czy inne rodzime rozgrywki to jasne, że dostępność wszystkich meczów jest ważna. Ktoś z Radomia ogląda Radomiaka, ktoś z okolic Krakowa Puszczę i tutaj się zgadzam, że ma to być dostępne. 

 

Natomiast jak ktoś pisze, że dostępność meczów typu Maccabi-Zoria jest ważniejsza od jakości to się zastanawiam co on bierze. 

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, frankie1905 said:

Fakty kolego są takie, że przez wiele lat przed pandemią C+ pokazywał JEDEN mecz o 16. Takie viaplay czy DAZN też na żywo pokazywało 1 mecz o 16, ale chociaż o 20 w sobotę można było u nich obejrzeć powtórki cały spotkań nietransmitowanych na żywo, czego C+ nie był w stanie zaoferować. Takie Sky we Włoszech czy Digital+ a potem Movistar w Hiszpanii pokazywało 2 mecze o 16 na żywo. C+ traktował nas jak id..ów.

Wypadałoby się dowiedzieć zanim się coś krytykuje i wyzywa innych :) Przez wiele lat JEDEN mecz o 16 był wyjątkiem dla zagranicznych dostawców, bo w samym UK była blokada pokazywania tego meczu. Więc fizycznie nie było opcji pokazać więcej. Zmieniło się to in minus po aferze z dekoderami w UK a potem in plus od covidu.

Edytowane przez utede
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cidik napisał(a):

patrząc jak nadają nasze rodzime platformy, to w jakości szwedzkiej bestii i gorzej jest teraz 90 procent kanałów

Kolejny obrońca z jakże wybiórczym i stronniczym porównaniem.

 

Szkoda, że zapomniałeś wspomnieć o tym, że te paskudne i brzydkie 90 % kanałów można oglądać z POLSKIM językiem co jest oczywiste. Natomiast "szwedzka bestia" (kto wymyślił to [beep] określenie?) nawet w 50% tego nie zapewnia. 

 

Do tego porównanie powinno się tyczyć konkurencji w strimingu gdzie np. amazon kosztuje 49 zł na rok i jest w stanie dostarczać wiele treści z HDR w 4k. Jak przy tym wypada VPL?

Jesteśmy w 2023 a nie  2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? Wszystkie główne kanały sportowe (Canal+ Sport, Eleveny, Polsat Sport Premium, Eurosporty) są w 1080p, a część w 4K. Więc nie jest tak, że 90% nadaje w jakości takiej jak Viaplay, bądź gorszej tylko 0% ;) Canal +4K i Eleven 1 4K nadają w 17 MB/s, W full HD ok. 8 MB/s.

 

No chyba, że porównujesz Viaplay z MTV 90's, to ok, ale nadal standard poniżej Full HD to jakieś 10% kontentu (na szybko policzyłem, że to jakieś 14 kanałów na ok. 150, z czego 5 to muzyczne i 5 kanały dla dzieci). Jeśli źle policzyłem to sorry, ale skala będzie zbliżona.

 

Więc znowu jakieś alternatywne wersje rzeczywistości się tworzy na potrzeby argumentacji, jaka to szwedzka bestia super, a przynajmniej nie gorsza niż reszta ;) A wychodzi, że jednak gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, czerstwy napisał(a):

@frankie1905A teraz jak cię traktuje Viaplay pokazując mecze w takiej jakości?😂 Minęły lata technologia poszła do przodu mamy coraz lepszy sprzęt do oglądania a dostajemy mecze w coraz gorszeju jakości🤣

Gdzie napisałem o

jakości Viaplay?

10 godzin temu, utede napisał(a):

Wypadałoby się dowiedzieć zanim się coś krytykuje i wyzywa innych :) Przez wiele lat JEDEN mecz o 16 był wyjątkiem dla zagranicznych dostawców, bo w samym UK była blokada pokazywania tego meczu. Więc fizycznie nie było opcji pokazać więcej. Zmieniło się to in minus po aferze z dekoderami w UK a potem in plus od covidu.

Aha, mówisz o blokadzie zagranicznych dostawców, a przeczytałeś co napisałem o Włoszech, Hiszpanii i Skandynawii? Przeczytaj jeszcze raz. Ze zrozumieniem. 
 

P.S. Gdzie kogokolwiek wyzwałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, frankie1905 napisał(a):

Gdzie napisałem o

jakości Viaplay?

Aha, mówisz o blokadzie zagranicznych dostawców, a przeczytałeś co napisałem o Włoszech, Hiszpanii i Skandynawii? Przeczytaj jeszcze raz. Ze zrozumieniem. 
 

 

Sam  przeczytaj ze zrozumieniem. Skoro C+ traktował ludzi jak .....  bo pokazywał to do czego miał prawa czy ewentualnie rezygnował z jednego czy dwóch spotkań. To jak traktuje ludzi Viaplay dając wszystko ale w takiej jakości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...