Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, utede napisał(a):

że któryś filmowy streaming można "nie lubić" ze względu na jakość

Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną. Gdzie ja takie cos napisałem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cidik napisał(a):

 Zapłacisz za league passa kilkaset złotych i będziesz oglądał po angielsku albo hiszpańsku, albo nie będzie oglądał wogóle. 


 

Za obcy komentarz nie zapłacę nawet złotówki😂 Choć to moja ulubiona liga.

 

7 godzin temu, Arkon napisał(a):

Już to widzę jak Niemcy czy tym bardziej Francuzi zgodzą się na mecze komentowane tylko po angielsku. Naprawdę nie jest wielkim kosztem zatrudnić polskich komentatorów. Poza tym niezły z Ciebie Wróżbita Maciej jak wiesz co będzie za kilka lat. :) 

A czego po angielsku czy hiszpańsku proponuje po czesku🤣

 

2 godziny temu, vigoo napisał(a):

Bajkopisarze, fantaści i wróżbici...

Mogę się założyć, że przez następne naście lat żadna z 5 najważniejszych lig piłkarskich nie sprzeda praw globalnych a to, że amerykańskie trzyliterowce sprzedają się globalnie, nie ma żadnego porównania do wyżej wymienionych.

Tu na forum znafców i bajkopisarzy nigdy nie brakowało🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, aandin said:

Czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją mocną stroną. Gdzie ja takie cos napisałem? 

 

Jakbyś pomyślał to byś połączył kropki w wypowiedzi, ale czego się spodziewać od kogoś kto porównuje ofertę filmowa do sportowej 

Edytowane przez utede
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalnie idą ligi które nie mają wzięcia na świat, ktoś bierze na siebie ryzyko - sprzeda za frytki albo zbije kokosy.

a oglądalność jest taka jak ekstraklasy poza macierzystym krajem.

12 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Bez znaczenia w kontekście powyższego.

Jeśli finanse nie maja znaczenia to życzę powodzenia w prowadzeniu biznesu na warunkach skandynawskich w zarobkach polskich.

Więcej nie zarobisz na subskrypcji a dajesz extra+ do 20mb na slot w sumie to 40 bo każde konto ma 2 stramy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traktuje to całościowo a nie jako jeden element.

 

HEVC jest dużo droższe, jakoś niema wdrażania masowego na satelitach i stremingach.

Oszczędność pasma nie zwraca kosztów inwestycji w systemy nadawania i muxowania sygnału.

Trzeba kupić wszystko od podstaw dla tego kodeka i wyposażyć studio, zaplecze itd. wozy.

a potem wliczasz to w średnią cenę za strumień i liczysz ile musisz kasować aby moc spłacić kredyty, leasingi żeby zarobić.

To nie tylko cena jaka dostawca kasuje za transmisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być droższy bo jest 2 razy wydajniejszy, a więc są duże oszczędności. Przykładowo podobna jakość 4K przy 15 Mbps HEVC to 30 Mbps AVC. Przy 4K wszędzie jest HEVC, a przy HD w streamingu jest AVC tylko dlatego żeby działało na starych telewizorach, które są za słabe do dekodowania HEVC. Gdyby HEVC było dużo droższe, to nikt by tego nie używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedostarczanie polskich tłumaczeń weszło na kolejny poziom, tym razem w ramach wczesnego ostrzegania pojawia się przy opisie danej pozycji stosowna adnotacja, właśnie dodano kilka tytułów z takową.

 

brak-pl.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, swordfish napisał(a):

Jak wycofują się z PL, to po co wydawać kasę na tłumaczenia?

Idźmy dalej, po co w ogóle wstawiać bez tłumaczenia, kto to obejrzy na polskim rynku, gdzie nawet same napisy dla niektórych bywają problemem, gdyż pożądany jest lektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 08:35, kisiel95 napisał(a):

Można podszlifować angielski

Przypominam, że tłumaczenia nie są nikomu potrzebne 😉

A tak na serio trzeba już do tego przywyknąć, że VP będzie oszczędzało na wszystkim co się da i można zapomnieć o nowych dokumentach jak np. "Materla Lionheart"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś miał taki sam problem jak ja. Przez pierwsze 2 kolejki PL aplikacja (na Xboxie) mi nic nie klatkowała. W ubiegły weekend obejrzałem tylko jeden mecz Brighton West [beep] bez żadnego problemu. Przy reszcie tak jakby spadek klatek. Łącze światłowodowe 650mb/s. Ogólnie mam wrażenie, że mecze które są transmitowane w UK, czyli te oprocz soboty o 16 działaja ok. Natomiast tak jak pisałem w poprzednim weekend działał mi poprawnie tylko jeden mecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gizior89 napisał(a):

Przypominam, że tłumaczenia nie są nikomu potrzebne 😉

A tak na serio trzeba już do tego przywyknąć, że VP będzie oszczędzało na wszystkim co się da i można zapomnieć o nowych dokumentach jak np. "Materla Lionheart"

Mała strata jest to jedyny serwis który posiadam a z oferty filmowej nic nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mateusz1892 napisał(a):

Witam. Chciałbym zapytać czy ktoś miał taki sam problem jak ja. Przez pierwsze 2 kolejki PL aplikacja (na Xboxie) mi nic nie klatkowała. W ubiegły weekend obejrzałem tylko jeden mecz Brighton West [beep] bez żadnego problemu. Przy reszcie tak jakby spadek klatek. Łącze światłowodowe 650mb/s. Ogólnie mam wrażenie, że mecze które są transmitowane w UK, czyli te oprocz soboty o 16 działaja ok. Natomiast tak jak pisałem w poprzednim weekend działał mi poprawnie tylko jeden mecz. 

Na xboxie Viaplay jeśli chodzi o sport na żywo jest tylko w 25 klatkach, więc tam każdy mecz będzie dość słabej jakości.

 

Pisząc o klatkowaniu co masz na myśli? Niską płynność, chwilowe "zamrażanie" obrazu czy jeszcze coś innego?

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak niską płynność. Tak jak pisałem, przez pierwsze 2 kolejki wszystko było w porządku.

Od viaplay otrzymałem wiadomosc: Niewykluczone, że do produkcji sygnału transmisji z poszczególnych spotkań używany jest różny sprzęt i dlatego obraz może się nieznacznie różnić między meczam

Edytowane przez mateusz1892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2023 o 17:08, czerstwy napisał(a):

Mała strata jest to jedyny serwis który posiadam a z oferty filmowej nic nie oglądałem.

Wiadomo, że nie jest to drugi Netflix, czy HBO Max, ale coś tam zawsze można obejrzeć, ja na przykład chciałam dokument "Córka Stalina", który wpadł niedawno, oczywiście brak tłumaczenia i adnotacji, że go brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję usługę, by móc korzystać z wybranych treści. Co mi z tego, że VP działa jak polskich tłumaczeń jak nie było tak nie ma. I proceder trwa w najlepsze, trzy odcinki właśnie dodanego serialu "Then You Run" oczywiście tylko po angielsku. Podobnie film "Blue Valentine". A skoro już z C+Online porównywać, to tam nie ma problemu z brakiem tłumaczeń, a bibliotekę VOD mają kilka razy większą.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...