Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście, kanały TV zaliczyły awarię, podają informację zwrotną "pauza kanału". Wracając do jakości. Pewnie istnieją też entuzjaści 480p, ale nie chodzi o to kto z czego jest zadowolony lecz o fakt systematycznego pogarszania jakości HD. Pakiet filmowy kosztuje obecnie 15 zł, dźwięk można powiedzieć, że jest w miarę OK, ale obniżanie bitrate do podobnych wartości, dla wielu pozycji, w tym oryginalnych i nowych, nie jest już OK. Dokument o Wieczorek nie jest najjaskrawszym przykładem, bo składa się głównie ze scen statycznych, ale jest masę innych rzeczy, gdzie jest inaczej i wcale to dobrze nie wygląda. Właśnie dodali "Dom zły" też ma 3,8 Mbps, oglądałam ten film na Prime Video i wyglądał bez porównania lepiej. Z innych, serial też własnie dodany, z tego roku: "CSI on trial", 6 odcinków nie tylko z przyciętym bitrate, ale również bez polskiego tłumaczenia. Podobnie 5 odcinków "Doug to the Rescue" oraz "Meet the Meerkats".

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Przesadzacie. 

Na razie  "zabolało" 2 x przy braku tłumaczenia. W filmie sci-fi prod.szwedzkiej i jakimś dokumencie.

To co wybierałem inne do oglądania miało napisy/ lektora.

Jakość w streamingu widywałem gorszą w tego typu usługach.

Netflix np czasami oferuje jeszcze SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o tłumaczenia.. tylko o jakość.. które usługi streamingu powodowały że nie mogłeś obejrzeć transmisji sportowej na żywo? Albo jak już szło objerzeć to pikseloza była albo ciągle zrywało.. co do Netflixa to nie piszemy o starociach czy też obcych produkacjach, ale o tym co produkuje Netflix i oferuje w UHD z Dolby Atmos, bo to już bezszczelność, aby pisać, że Netflix ma gorszą jakosć.. gdzie w viaplay HD wygląda jak SD i nie oferują nic więcej... a i ze sportem nawet potrafili zejść do SD.. taki syf jaki oferuje viaplay to nikt obecnie z czołowych graczy nie daje.. i w dodatku mają ten sport na wyłączność.. 

Edytowane przez escapers
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakimanMając tyle serwisów oglądasz coś oprócz sportu tutaj? Mnie przez rok udało się znaleźć 1(słownie JEDEN) dobry serial. Tu liczy się tylko sport, niestety pokazywany w fatalnej jakości. Tu nie ma pola do dyskusji, nawet na tvp sport online sparing Legii wyglądał lepiej niż wiele meczów Premier League. To jest totalna porażka.

Edytowane przez Arkon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenia nieistotne w polskim serwisie? Nie wydaje mi się. W tym przypadku mówimy o setkach pozycji bez tłumaczenia, ponadto nie jest to jakaś jednorazowa wpadka, a niestety ciągła praktyka. @Arkon ja oglądam, rożne skandynawskie produkcje, także dokumentalne.

@lakiman jak dobrze poszukać to i w Viaplay znajdzie się SD, np. film "Wymyk". Ale degradacja jakości HD jest faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, kisiel95 said:

Każdy pogarsza jakość, jakoś nie widziałem od Ciebie postów na temat C+, czy Eleven.

A Ty dalej nie rozumiesz ze w takim canal czy eleven czy polsacie stream to opcja alternatywna i każdy może w ludzkiej jakości obejrzeć w linearnej. Podziwiam upór w chwaleniu viaplay i doszukiwaniu sie „a u innych tez biją” 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@Zuzia degradacja jakości "przypadkiem" nie zbiegła się z poprawą stabilności w transmisjach sportowych?

Dużo nie oczekuję. Wystarczy 1080p z przyzwoitym bitrate. Inaczej moja przygoda z tym serwisem  być może skończy się w grudniu. Chyba, że Play zaproponuje ciekawy aneks do umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kisiel95 napisał(a):

Każdy pogarsza jakość, jakoś nie widziałem od Ciebie postów na temat C+, czy Eleven.

Bo tam mamy telewizyjną alternatywę. Jak Viaplay też takową zaproponuje to postów takich nie będzie i w tym wątku. Ale patrząc na to co dzieje się na giełdzie, raczej nie ma co się tego spodziewać. 😂 Geniusze biznesu. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, utede said:

A Ty dalej nie rozumiesz ze w takim canal czy eleven czy polsacie stream to opcja alternatywna i każdy może w ludzkiej jakości obejrzeć w linearnej. Podziwiam upór w chwaleniu viaplay i doszukiwaniu sie „a u innych tez biją” 

 

Eleven 1-4 na satelicie 5.0-5.8 Mbps CBR, Canal+ Film 3.1 Mbps VBR, Ale Kino 3 Mbps VBR, HBO 2.6 Mbps VBR.

Ile razy te same osoby, mogą dyskutować o tym samym... Jeśli coś się zmieni to w związku z optymalizacją kosztów tylko na gorsze.

Ale jasne, pooburzajmy się jeszcze więcej na 5-6 Mbps zależnie od urządzenia w sporcie i 3-4 Mbps w filmach w Viaplay, firmie, która straciła 70% wartości na giełdzie w kilka dni. Teraz to na pewno zadziała ;).

 

 

PS. Zaraz będzie jeszcze argument o upskalowanym przez 99% pseudo 4K w 13 Mbps i pełen zestaw gotowy :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt

Dokładnie, najwięcej ludzi na satelicie oglądało El Clasico na Eleven HD, które tam jest mydłem. Już Viaplay przy transmisji 1080p wypada lepiej. Do reszty mam światłowód (1080p - 60/50Hz, dużo ludzi broni Viaplay (nie tutaj), bo u operatorów jest tani i pokazuje dużo więcej niż kiedyś konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tytuły z obniżonym bitrate i bez tłumaczenia cały czas wpadają (świeże przykłady podałam wyżej) więc nie rozumiem czemu o tym nie pisać chyba od tego jest ten temat. I akurat porównywałam VOD w streamingu, tu wspomniany Canal+ wypada lepiej, choć nie ma jakiegoś wybitnego HD.

30 minut temu, lakiman napisał(a):

@Zuzia degradacja jakości "przypadkiem" nie zbiegła się z poprawą stabilności w transmisjach sportowych?

Mniej więcej wtedy po cichu zaczęli obniżać jakość i tak już zostało.

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, vigoo said:

Pełna racja. Jak śmiecie oburzać się na firmę która ledwo zipie. Co za was za ludzie?

"I jeszcze inni, niektórzy wtykają im szpilki. To nie ludzie, to wilki!" 🤣

 

Jak zwykle nie zrozumiałeś.

Oburzać się można dowolnie jeśli ktoś ma taka potrzebę i cel życiowy w pisaniu 50 raz tego samego, ale w momencie gdy firma jest w totalnym dołku a zyskała kilkanaście procent na giełdzie dopiero wtedy gdy zapowiedziała inwestorom oszczędności i przegląd swoich operacji to jest już zupelnie bez sensu ;).

Podobnie jak nawiązania do satelity, która w 90% ma już gorszą jakość niż Viaplay (zaraz oczywiście sie odezwie jakis miszcz od odwracania kota ogonem itd - bo pisać takie kocopoły można, ale weryfikować już nie), albo porównania do bezsensownie ustawionego stałego bitrate w Canal+ Online, kiedy źródłem sporej ilości kanałów tam jest satelita, co było widać przy okazji PSP 3-6, które Polsat dawał w dwumegowej pixelozie na satelicie i ten sam przekaz C+ Online dumnie dawało klientom w 6 czy tam 8 Mbps. No super po prostu 😂.

 

Pominę już to, że każdy kto miał do czynienia ze streamingiem, kompresją video itd w inny sposób niż suche czytanie cyferek zdaje sobie sprawe, że w dzisiejszych czasach kontent typu film w Viaplay czy innym Netflixie można obrobić i skompresować w taki sposób, że 4 Mbps w AVC dla dokumentu daje bardzo dobrą jakość obrazu i te cyferki o niczym nie znaczą. Jeśli ktoś marnuje pasmo na to, żeby tworzyć jakieś cuda typu rekompresowane do 1080p z wysokim bitrate mastery 1080i (jak przez chwile robilo HBO Max) to tylko pokazuje, że nie ma za bardzo pojęcia co robi.

Inny temat to oczywiście przekaz live (niezależnie czy to jest sport w Viaplay czy dowolny kanał na sat)...

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vigoo napisał(a):

Pełna racja. Jak śmiecie oburzać się na firmę która ledwo zipie. Co za was za ludzie?

"I jeszcze inni, niektórzy wtykają im szpilki. To nie ludzie, to wilki!" 🤣

 

No właśnie - przecież za tak niską cenę jaką Viaplay oferuje swój serwis (ledwie 55zł) - nie powinniśmy nie wiadomo czego wymagać. Myślę, że śmiało mogliby do 70zł podwyższyć cenę za tak wysokiej jakości kontent. 😂

Może jakaś petycja, żeby Viaplay dało nam możliwość płacenia więcej niż 55zł? Tak się martwimy o ich sytuacje.... Albo jakąś zbiórkę na Patronite? 😂

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Dla mnie nie byłoby żaden problem wydać 50/60 zł czy nawet więcej za serwis.

Pod warunkiem, że to byłby uczciwy deal. A nie jak teraz jedni płacą ok 10 zł a drudzy pełną kwotę (podziwiam) za tą samą dyskusyjną jakość.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lakiman napisał(a):

A nie jak teraz jedni płacą ok 10 zł a drudzy pełną kwotę (podziwiam) za tą samą dyskusyjną jakość.

Nie no, ci co płacą dodatkowo 10 zł, to muszą płacić cały czas przez dwa lata. Z pełną kwotą możesz rezygnować kiedy chcesz. Powinno być tak, że lojalność jest doceniana.

 

Chyba jest więcej treści autopromocyjnych podczas studia F1. Czyżby wstęp do reklam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...