Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, czerstwy napisał(a):

Niedługo to nawet filmów nie będzie w uczciwej jakości z tego co @Zuzia pisze.

Niestety, zjazd jakościowy obejmuje też ich niektóre produkcje oryginalne i to całkiem nowe. A przecież obiecywali, że podniosą je do 4K. Tu jeden z niedawno dodanych seriali. Lada moment startuje osobny pakiet filmowy, nabywcy powinni być świadomi jak obecnie sprawy wyglądają.

 

the-head.jpg

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
W dniu 22.01.2023 o 13:15, bgmnt napisał(a):

Lepiej 1080i i 3.8 Mbps jak na TVP Sport z sat? :)

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11449&pid=15006&live=65&sec=0&lang=en

 

A może 4.8 jak na C+ Sport 5...

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=11449&pid=15013&live=65&sec=0&lang=en

 

 

Niestety, patrząc na to się dzieje na satelicie to raczej można się ewentualnego równania w dół spodziewać w Viaplay.

 

I tak się właśniej dzieje, dotyczy to nawet  części filmowej serwisu o czym wspomniała @Zuzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doskonale widać różnice Apple TV/Android TV mimo tych minimalnych różnic cyferkowych.

Na Apple TV logo Viaplay jest ostre, podobnie pasek z wynikami. Na Androidzie mydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie telewizor? Że robi obraz żylete powiedzmy nawet z tychy 6 mega.

Teraz, bgmnt napisał(a):

Dzisiaj doskonale widać różnice Apple TV/Android TV mimo tych minimalnych różnic cyferkowych.

Na Apple TV logo Viaplay jest ostre, podobnie pasek z wynikami. Na Androidzie mydło.

Co do Androida masz racje obraz belki itp nędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Na Android tv jak zwykle ostatnio, co jakiś czas spada mi profil jakościowy.  Na Apple tradycyjnie ok.

Na Canal+ cały czas jest stabilny stream podczas transmisji sportowych  w porównaniu z tym co się dzieje z Viaplay.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbx napisał(a):

Od jakiegoś czasu jest wyraźna poprawa obrazu na Tizenie.

Prawdopodobnie ten system dostaje wyższy profil jakościowy (6Mbps ?) Niestety ciężko o cyferki, które by to potwierdzały.

https://developer.samsung.com/smarttv/develop/getting-started/using-sdk/tv-device.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na boxie upc 4k też byłem zadowolony z jakości meczu i muszę powiedzieć, że jak zobaczyłem na początku to też lekko się zdziwiłem jakością na plus..Obraz bardzo zadawalajacy aż pomyślałem że dziś serwery nie obciążone to dołożyli trochę do pieca bitrate ...

 

Dużo też zależy od sygnału źródłowego z samego stadionu, oświetlenia itd.. Ja np na meczach Liverpoolu u siebie widzę obraz jakby zazółcony, myślę że to kwestia oświetlenia ma Anfield... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...