Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, marian_w napisał:

Popraw oko, u mnie obraz na Polsacie Sport był dobry  z przekazem 9,8Mb/s ( nagranie 132 minut zajęło 7,8 GB )

Akurat oko ma dobre bo transmisja była słaba i na satelicie bitrate kręciło się w okolicach 4 mega. A skoro tak było na satelicie to w kablówkach było podobnie.Edit  Ja od wieków całych nie widziałem numeru karty na ekranie🤣

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

1080p czy któryś z meczów PL lub Bundesligii był w obecny weekend dostępny w takiej jakości?

13 minut temu, bgmnt napisał:

 

 

Nie są w stanie zapewnić stabilnego streamu

Pełna zgoda. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tyle ze nie podają w trakcie meczu ze transmisja jest live . Opóźnienie było około 1,5- 3 minuty 😂
Po raz kolejny zapytam się dlaczego nikt się tym nie zainteresuje i nie nałoży im kary ? Ja rozumiem robią platformę online kupują prawa ok , ale pikseloza , kiepska jakość , zatrzymywanie transmisji to jest przesada ! 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, GoodMen napisał:

Przynajmniej tyle ze nie podają w trakcie meczu ze transmisja jest live . Opóźnienie było około 1,5- 3 minuty 😂
 

Można by wziąć większy margines czasowy i mecz mógłby być nadawany z odtworzenia, transmisja byłaby jeszcze bardziej stabilna.  

😄

6 godzin temu, bgmnt napisał:

 

 

Nie są w stanie zapewnić stabilnego streamu, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem więcej szczęścia bo tylko raz na początku meczu West [beep]-City zerwało sygnał.

Poza tym znośnie. Oczywiście nie biorąc pod uwagę jakości, która zostawia sporo do życzenia.

 

Kolejna rzecz. Magazyn ze skrótami.

W c+ miałeś premiership+ w sobotę , sport+ w niedziele i poniedziałek lub we wtorek suchy magazyn ze skrótami.

Tu jest tylko ten dzisiejszy i do tego nie wiadomo jak z nim będzie bo trwa prawie dwie godziny. Mogli dorzucić magazyn z samymi skrótami w niedzielę wieczorem.

 

Studio ok, fajne, ale co z tego skoro jest to tylko opakowanie.

 

Jak to jest możliwe, że w Holandii oni podlegają po tamtejszy uokik a w polsce nie podlegają?

Trzeba sobie zdać sprawę, że same wpisy na forum wyrażające niezadowolenie raczej nic nie dadzą. Trzeba iść z tym wyżej. Nie kupuje tłumaczenia, że trzeba robić bojkot platformy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GoodMen napisał:

Przynajmniej tyle ze nie podają w trakcie meczu ze transmisja jest live . Opóźnienie było około 1,5- 3 minuty 😂

O którym meczu piszesz? Bo na przykład w piątek można było porównać z transmisją meczu Bayernu z niemieckiego kanału i ludzie tutaj w temacie podawali, że różnica to bylo "tylko" 10 sekund.

 

A co do magazynu z samymi skrótami, to czy w takim serwisie są w ogóle potrzebne? Każdy skrót meczu jest dostępny od ręki i można go w każdej chwili włączyć.

Inna sprawa, że skróty są w 25 fps i z angielskim komentarzem, trochę żenada jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 17:36, Mariusz123 napisał:

U mnie też teraz przy Multilidze i innych meczach Premier League pojawiają się przycinki, na to wygląda, że przy większej ilości transmisji ich serwery nie wyrabiają..........

Na Tizen, multiliga kręciło kołeczko co chwilę,na meczach ok.

Ktoś na Tizen też tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, domin107 napisał:

U mnie tragedia była w sobotę i często było kółko i kilka innych problemów. W niedzielę może ze dwa razy na mecz West [beep]-City.

Na Apple TV 4K było ok wczoraj.

-----

Na Android TV tak " różowo" już nie było.

Mecze  PL w miarę w porządku.

Za to na jednym z meczów (po południu)  Bundesligii co chwila kręciło się kółeczko. Nie dało się tego normalnie oglądać na Android tv.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka meczy obejrzałem i moje wnioski są następujące. Studio + cała otoczka na plus. Nie jestem jakimś mega fanem PL i Bundesligi ale dobrze mi się tego słuchało. Co do jakości obrazu to tu zależy jak na to patrzeć. Wiedząc że to 720p i mając porównanie do innych transmisji można narzekać. Ale jak kogoś nie interesuje czy tam jest 720 czy 1080 czy 4k, czy bitrate wynosi 4 czy 6 albo 8 to spokojnie da się to obejrzeć. Nie każdy jest tak zafiksowany na punkcie tych cyferek. Z ciekawości zapytałem drugą połówkę jak ocenia obraz na transmisji i powiedziała że dobry jest 😂. Jedyna rzecz która mnie wkurza mocno to przycinanie i wyskakujące błędy. O ile wczoraj WH-MC cały mecz był spokój to Podczas meczu BvB była tragedia i przynajmniej kilkanaście razy wywaliło mi błąd 1001.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinbvb123  ja tam odróżniam jakość C+ 4K  nawet upscal na Eleven 4K czy 1080 z 8 Mb/ s od jakości dostarczanej przez Viaplay.

Szczególnie przy dynamicznych scenach. Statyczne ujęcia ok- dobrze wyglądają w szwedzkiej usłudze. 

Z ciekawości jaką przekątną ma Twój telewizor? Bo zakładam , że na nim oglądałeś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, domin107 napisał:

Było kilka osób tutaj i tłumaczyli, że to jest podmiot zarejestrowany poza polską i nie podlega pod polskie prawo. Był cały wątek.

 

Słuchajcie dalej "znafców" a daleko zajdziecie. Każdy kto świadczy usługi na terenie RP (w tym online), bez względu na miejsce rejestracji działalności gospodarczej podlega pod polskie prawo.

 

Gdyby było inaczej, to Unibet i inne firmy bukmacherskie zarejestrowane za granicą mogłyby dalej swobodnie operować online w Polsce.

 

Zresztą, podobnie wygląda z prawem unijnym. Przykład: w czerwcu 2017 r. Komisja Europejska uznała, że amerykański koncern Google nadużywał swojej pozycji dominującej na rynku ogólnych usług wyszukiwania online w 13 krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego i nałożyła na niego karę pieniężną w wysokości 2,42 mld euro.

 

A UOKiK to specyficzny urząd - często, aby ich zmobilizować do działania, trzeba zalać ich lawiną skarg na dany podmiot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też czy jak viaplay kupowało prawa do ligi angielskiej, to czy w umowie nie było zapisów co do warunków technicznych transmisji i ogólnie "niezawodności i ciągłości" przekazu.

Jasne Anglicy kasę za prawa już wzięli ale to ile osób odbiera ich mecze, w jaki sposób, i czy nie uderza to w ich wizerunek, to powinno ich interesować.

W takim przypadku pisanie takze do nich miałoby jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...