Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto wymyślił te opowieści z kredytami, bo nic nie wskazuje, żeby Viaplay przebijał pod tym względem np. Polsat, który ma w najbliższych latach do spłaty ponad 12 mld. złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zuzia napisał:

Mogę powróżyć. Wykupią co się da, cena wzrośnie, a 720p zostanie :)

 

 

I co w związku z tym ? Obecnie cena wynosi za Viaplay wynosi 34 zł.

Mogę powróżyć , cena prądu też wzrośnie , a urządzenia jakie w domu używamy , nadal będziemy używać.

Subskrypcja Viaplay nie jest obowiązkowa.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w tej chwili konsekwentnie budują pozycję zyskując kolejne prawa, a za chwilę będą jedynym nadawcą z tak szerokim portfolio. Chodzi też o to, żeby widz wybrał Viaplay, bo tylko tam będzie mógł obejrzeć konkretne, teoretycznie mniej popularne dyscypliny. Mozna założyć, być niemal pewnym, że za dwa lata odzyskają komplet praw na europejskie puchary w piłce nożnej, ale moim zdaniem powinni iść jeszcze mocniej w sporty z USA, (jak NFL,Baseball) które w Polsce też mają swoich kibiców, ale telewizje nie chciały ich kupować, bo były drogie i nie gwarantowały "zwrotu". 

Widać tu też ich przewagę kupują te prawa, które mają równocześnie na kilku swoich rynkach, dodając "do zestawu" krajów np. Polskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Jak widać w tej chwili konsekwentnie budują pozycję zyskując kolejne prawa, a za chwilę będą jedynym nadawcą z tak szerokim portfolio.

Zastanawiam się, czy to nie nazywa się monopolizacją rynku, a ta zawsze odbija się niekorzystnie na kieszeni klienta końcowego.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto odpowiedź na zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

Nie wiem kto wymyślił te opowieści z kredytami, bo nic nie wskazuje, żeby Viaplay przebijał pod tym względem np. Polsat, który ma w najbliższych latach do spłaty ponad 12 mld. złotych.

To taka sama bajka, jak ta o dwuminutowym opóźnieniu w Viaplay, którą się straszy teraz małe dzieci 😉

1 minutę temu, Zuzia napisał:

Zastanawiam się, czy to nie nazywa się monopolizacją rynku, a ta zawsze odbija się niekorzystnie na kieszeni klienta końcowego.

Nie. To się nazywa budowanie swojej pozycji na konkretnym rynku streamingu w tym wypadku sportu , który do tej pory był w Polsce kompletnie niezagospodarowany. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

To taka sama bajka, jak ta o dwuminutowym opóźnieniu w Viaplay, którą się straszy teraz małe dzieci 😉

 

Może bajka a może nie. Nikt z nas nie wie skąd płynie kasa a cała reszta to tylko domysły i fantazje.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vigoo napisał:
 
Może bajka a może nie. Nikt z nas nie wie skąd płynie kasa a cała reszta to tylko domysły i fantazje.

No , ale po co ci to wiedzieć? Kupujesz u nich treści , które chcesz oglądać lub nie kupujesz bo nie chcesz oglądać.
 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vigoo napisał:

 

Może bajka a może nie. Nikt z nas nie wie skąd płynie kasa a cała reszta to tylko domysły i fantazje.

Nie mam zwyczaju zaglądać nikomu do portfela, wystarczy mi kontrola własnych wydatków. Co ciekawe nikt nie ma tylu pytań odnośnie tego, jak i z czego dokładnie finansowane są C+ czy D+, albo HBO. 

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:

No , ale po co ci to wiedzieć? Kupujesz u nich treści , które chcesz oglądać lub nie kupujesz bo nie chcesz oglądać.

 

Mnie po nic. Tak samo jak osobom, które twierdzą, że to tylko bajka i nie ma żadnych kredytów a kasą sypie multimilioner Sven siedzący gdzieś pod kołem podbiegunowym w swojej wypasionej willi. Jedno i drugie to tylko niczym nie potwierdzone domysły i fantazje!

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vigoo NENT to jest spólka giełdowa. Raporty finansowe są publicznie dostępne, więc kto potrafi używać google i podstawowy angielski nie musi fantazjować :).

https://www.nentgroup.com/investors/reports-presentations

Screenshot-2021-09-24-at-12-57-15.png

"On 31 December 2020, total short- and long-term borrowings amounted to SEK 4,560m (4,780) including SEK 4,560m (4,780) borrowed from the capital market."

Zadanie przeliczenia tego na złotówki i porównania już pozostawię Tobie :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tyrla napisał:

Ciekawe kto wykupi Viaplay, żeby sobie mógł obejrzeć IndyCar 

Gdyby tam było tylko IndyCar nikt by go nie wykupił, ale jeśli będą tam inne sporty z USA, to już sytuacja może być inna. Jedne prawa kupujesz jako flagowe, inne po to, żeby dać widzom to czego inni nie dają. 

3 minuty temu, darius010 napisał:

Nikt. 

 

Platformę sprzedaje Bundesliga i Legia w LE. 

NHL się jeszcze nie zaczęło 😉

Wbrew pozorom ma w Polsce sporo widzów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...