Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Toma441 napisał:

Jeśli uważasz, że Viaplay na Apple tv 4k to badziewie to raczej nie ma tutaj pola do żadnej dyskusji między nami. 

Apple TV 4K magicznie nie podbije Ci 720p/5Mbit, płynne 50FPS to akurat żaden problem poza Xboxami jak zauważyłem u mnie, problem jest taki, że ich sama jakość obrazu przypomina czasy nieodżałowanego Orange Sport (Kiedy Orange Sport w HD?), na Play TV Box 2 mam bezpośrednie porównanie, Eleven 4K to żyleta, Viaplay to co najwyżej tępy nóż, który od kilku lat już nic nie kroi.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nie poprawi parametrów streama, bo wszyscy mają ten sam. Natomiast poprawi jakość obrazu porównując z boxem od Xiaomi, który on też posiada. Apple TV 4K ma topowy procesor obrazu, a Xiaomi znacznie gorszy. Stąd ta różnica w jakości obrazu, którą on widzi.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lakiman napisał:

Krótka piłka: 720p Bundesliga i PL + kilka spotkań w 4K.

Wykupisz usługę @mingo?

W takim wypadku zapewne ograniczę Bundesligę do meczów Der Klassiker, angielską do ostatnich kolejek, kiedy rozst[beep] się mistrzostwo. Wyjdą ze 3-4 subskrypcje w ciągu roku. 

Oglądanie F1 przerzucę na F1tvpro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kunkore napisał:

Apple TV 4K magicznie nie podbije Ci 720p/5Mbit, płynne 50FPS to akurat żaden problem poza Xboxami jak zauważyłem u mnie, problem jest taki, że ich sama jakość obrazu przypomina czasy nieodżałowanego Orange Sport (Kiedy Orange Sport w HD?), na Play TV Box 2 mam bezpośrednie porównanie, Eleven 4K to żyleta, Viaplay to co najwyżej tępy nóż, który od kilku lat już nic nie kroi.

Przecież nie o to chodzi, że na ATV będzie 1080 p, kiedy u wszystkich jest 720. Tam przede wszystkim nie ma problemów z płynnością, żadnych. Obraz przy dobrym necie nie przypomina w żadnym wypadku kasety VHS, nawet przy tych 720p. Do tego aplikacja jest kompletnie inna od androidowej, łatwiej się z niej korzysta i swobodniej przewija treści "na żywo" podczas meczów oraz zmienia stream. A to też jest ważne. Przynajmniej dla mnie. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android 7- telewizor ( Sony XD9305).

Ustawiłem Motionflow na Standardowe, Tryb kliszy na Wyłączony .

Nie jest idealnie, jest o wiele lepiej  chodzi o płynność ruchu.

Dotyczy to Viaplay i Canal+.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Przecież nie o to chodzi, że na ATV będzie 1080 p, kiedy u wszystkich jest 720. Tam przede wszystkim nie ma problemów z płynnością, żadnych. Obraz przy dobrym necie nie przypomina w żadnym wypadku kasety VHS, nawet przy tych 720p. Do tego aplikacja jest kompletnie inna od androidowej, łatwiej się z niej korzysta i swobodniej przewija treści "na żywo" podczas meczów oraz zmienia stream. A to też jest ważne. Przynajmniej dla mnie. 

Dlatego właśnie zauważam, że do samej płynności Viaplay poza Xboxem (tam w ogóle apka jest biedna, nie da się nawet włączać skończonych transmisji) akurat nie można mieć zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lakiman napisał:

Lepiej 2 propozycje...niż żadna.

Zależy od punktu widzenia. Nagle przeskok na 4K HEVC, 50 FPS, bitrate kilkanaście Mb/s. Potem powrót do 720p boli.

4 godziny temu, mingo napisał:

No właśnie. Nie chodzi mi o to, żeby rzucili 2 transmisje na weekend w 4K i to będzie cała poprawa. Ważniejsze transmisje, które nie będą w 4K (a tych, nie ma się co oszukiwać, będzie niewiele) powinny być w 1080p. W 720p niech pozostawią np. jakieś mecze dalszego wyboru w europejskich pucharach czy 2. Bundesligę. 

To są nasze forumowe oczekiwania, niestety nie mają one pokrycia w realiach. Full HD Viaplay nie świadczy nigdzie, ich styl biznesowy, >99% 720p i od święta coś w 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem mecz Bayernu i dzisiaj mecz Realu... Na Viaplay jakość rodem z początku XXI wieku, a na Eleven 4K jakość z roku 2021. To jest przepaść. Rozmazane coś(za 34 zł...) vs obraz żyleta. Jak ktoś nie widzi różnicy między tym co proponuje ta dziwna platforma a np. C+ Sport(sprawdzałem ostatnio bitrate w czasie meczu i było to 12 mbps w UPC) to wizyta u okulisty wskazana.  Nie interesuję mnie to że jest to usługa internetowa. Fan piłki nożnej który płaci konkretne pieniądze ma być dopieszczony(nie po to też ktoś wydawał wiele tysięcy zł na sprzęt telewizyjny w domu). Mecze oglądam na telewizorze, a nie na laptopie czy komórce, bo to dla mnie abstrakcja.
jak 4k ma wyglądać tak jak na Eleven (kolory które wyglądają jak nie powinny wyglądać) albo Canal+ (tutaj to wogóle jest tragedia) to ja nie mam więcej pytań nt jakości w roku 2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ronaldo odszedł z Juventusu, zabrali BL gdzie Bayern generowała wysokie słupki. I nie ma efektu Polaków w Serie A. Zresztą dlaczego ktoś tu wkleja, że Eleven traci, a Viaplay już się pochwaliło wynikami oglądalności? Bo mają ze 20 transmisji w weekend i stawiamy że przy 15 jest wyniki zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Buńczuczność Viaplay już przynosi efekty. Oglądalność Eleven coraz słabsza. Chapeau bas Viaplay:hello:

https://forum.satkurier.pl/topic/12021-kanały-eleven-sports/?do=findComment&comment=1700522

Rzeczywiście. Chapeau bas Viaplay, za dojenie klientów ponad dwa razy drożej, za o wiele mniej niż było w Eleven. Jest się z czego cieszyć. Radości nie ma końca. Na peweno w Viaplay i wśród fanbojów...

 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Skoro będzie to dopiero w Android 12, to winę ponosi tylko i wyłącznie Google, że do tej pory tego nie było. W konkurencyjnych systemach dzieje się to automatycznie i ani twórca ani konsument nie muszą sobie zawracać tym głowy. Inni mogli, a wielkie G. nie mogło. No komedia :D

Oczywiście, że głównym winnym jest Google, ale android to otwarty system i producent sprzętu decydując się na ten system może od siebie dodać odpowiednie opcje aby problemy nie występowały, czego dowodem są wspomniane przeze mnie Nvidia Shield, Fire TV Stick czy Xiaomi Mi Box. Jeśli chodzi o działanie na Xbox to wina jest w 100% po stronie twórców aplikacji, bo system pozwala na przełączanie trybów, tylko musi być to zaimplementowane w aplikacji i to twórca aplikacji powinien się do tego dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
26 minut temu, vigoo napisał:

Rzeczywiście. Chapeau bas Viaplay, za dojenie klientów ponad dwa razy drożej, za o wiele mniej niż było w Eleven. Jest się z czego cieszyć. Radości nie ma końca. Na peweno w Viaplay i wśród fanbojów...

Mnie bardzo cieszy, że na Eleven niedługo będą już tylko telezakupy. Oni w ogóle się nie rozwijają, są nudni i przewidywalni. Także chętnie wspieram Viaplay w procesie wykurzania Eleven z rynku sportowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Pewnie, że nieistotne, bo Serie A i La Liga mają fatalną oglądalność w Polsce. Bundesliga ma sporą i dlatego przejął ją Viaplay. Na deser najlepsza liga świata Premiere League i najlepsze wyścigi świata F1. To w zasadzie wystarczy na początku budowania marki w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cidik napisał:

jak 4k ma wyglądać tak jak na Eleven (kolory które wyglądają jak nie powinny wyglądać) albo Canal+ (tutaj to wogóle jest tragedia) to ja nie mam więcej pytań nt jakości w roku 2021 emoji23.png

Polecam przeprowadzić kalibrację w telewizorze :D. Po drugie, sygnał jest dostarczany przez realizatora hiszpańskiego La Liga. Jeżeli to jest tragedia to jak nazywasz to coś co dostarcza Viaplay?

 

P.S - Skąd tu tylu pracowników tej nowej platformy? To aż szokuje. Wszyscy dyskutują o beznadziejnej jakości(nie znam znajomej osoby która jest zadowolona z tego w Viaplay).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, oglądalność Bundesligi ''robi'' Lewandowski. Pozostałe mecze miały gorszą niż wspomnianych lig fatalnych oglądalności. 

 

Czytając same posty, na tej stronie, dziwi mnie że ktoś nie usuwa tych tandetnych trolowatych postów pewnego usera... 

Widocznie SatKurier potrzebuje ''naganiaczy'' tematów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeprowadzić kalibrację w telewizorze :D. Po drugie, sygnał jest dostarczany przez realizatora hiszpańskiego La Liga. Jeżeli to jest tragedia to jak nazywasz to coś co dostarcza Viaplay?
 
P.S - Skąd tu tylu pracowników tej nowej platformy? To aż szokuje. Wszyscy dyskutują o beznadziejnej jakości(nie znam znajomej osoby która jest zadowolona z tego w Viaplay).



Telewizor tu nie ma nic do rzeczy, bo nawet widać na zrzutach ekranu wczorajszych że kolory były przejaskrawione. Wszyscy mieli czerwone twarze jakby dopiero co wyszli z solarium. Na Eleven Sports 1 HD kolory były normlane. Na Canal+ 4K kolory są za ciemne, czerwony to bordowy, bądź za dużo jest zielonego koloru. I sytuacja analogiczna, na wersji HD kanału obraz jest poprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...