Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Zuzia napisał:

Viaplay funkcjonuje na skandynawskim rynku od lat i nadal 99% transmisji sportowych to 720p. I mówię tu o bogatej części, Szwecji, Norwegii, Dani.

I jakoś nie ma tam na nich nagonki.Oglądają i jest OK,za to w Polszy Panie to Ho,ho.Mega hiper cacy [beep]y musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio z aplikacji Viaplay na Samsungu QLED 4K 75" wygląda w 720p 50 fps lepiej niż jak wczoraj oglądałem mecz LM BARCELONA vs BAYERN w "świeżutkiej" aplikacji PBG na Tizena (niby 1080p, ile fps to nie wiem ale był problem z płynnością obrazu i dźwięku).

Oczywiście Viaplay powinno nadawać min. w 1080 p 50 fps i nikt by nie miał pretensji

(tv połączony przez Ethernet do routera Światłowód 1 Gb/s) 😉

Edytowane przez lucas2go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aandin napisał:

I jakoś nie ma tam na nich nagonki.Oglądają i jest OK,za to w Polszy Panie to Ho,ho.Mega hiper cacy [beep]y musi być.

Bo może oglądają na tabletach i smartfonach :)

W Polsce jednak sport ogląda się na TV, przynajmniej u mnie w domu. A TV 4K nie są już rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bgmnt napisał:

 

Bo w przypadku seriali zawsze można było sobie wmówić, że trzy nowe seriale na miesiąc w C+ mają start do Netflixa czy Amazona, a Automaniak w TVN Turbo to prawie Grand Tour (niektórzy nadal tego próbują, ale mało jest takich osób), ale ze sportem już tak się nie da bo tutaj jest sprawa jasna, nie da się tego zastąpić substytutem. Zaczęła się więc wylewać zewsząd żółć i frustracja.

 

 

Viaplay da się oglądać. Oglądałem jeszcze niedawno siatkówkę w znacznie gorszej jakości na Polsacie Sport bo mieli najpierw dosyły w SD, a potem w jakimś szarpiącym prawie HD przez LTE. Pisałem o tym na forum wielokrotnie i nawet nikt na to nie zwracał uwagi :). W C+ czy Eleven tez była masa fatalnych przekazów, ale wtedy na forum był jeden czy dwa posty w temacie a nie 500.

Testowałem już apkę na Andoidzie i na Apple TV, dziś zamierzam mecz Legii obejrzeć na Xboxie, zobaczymy jak będzie.

Odpaliłem właśnie z ciekawości aplikację na Xbox, ale jest tragedia. Nie ogarnęli podstawowej opcji - aplikacja nie przełącza odświeżania na 50Hz przez co mamy 50FPS w 60Hz czego efektem jest ciągłe rwanie obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aandin napisał:

I jakoś nie ma tam na nich nagonki.Oglądają i jest OK,za to w Polszy Panie to Ho,ho.Mega hiper cacy [beep]y musi być.

Jakby pomieszkali w Polsce i  skorzystali z oferty Canal+ itp., to może zmieniliby swoje podejście do jakości usług internetowych  oferowanych w ich kraju.

;-):rofl:

Z drugiej strony fajnie , że coś funkcjonuje lepiej niż w bogatszych krajach.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bgmnt napisał:

 

@Zuzia Na jakość Amazona live też pół internetu narzekało, to żaden wyznacznik. Pierwszy lepszy post:

https://uk.amazonforum.com/s/question/0D54P00007pV66zSAC/why-is-the-picture-quality-so-bad-on-premier-league-game

Możliwe, ale świeże wieści są zadowalające: https://forum.satkurier.pl/topic/38501-amazon-prime-video/page/85/?tab=comments#comment-1697152

Tyle mile widziane w Viaplay, no niech dadzą nawet te 10 Mbps :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@perdos nic takiego u mnie nie występuje. Xbox w trybie 2160p60, matryca jest 120 Hz i wszystko dobrze wygląda.

 

@Zuzia To nie są żadne świeże wieści, ta osoba napisałaby cokolwiek, żeby byle dowalić Viaplay.

Postów na temat rzekomo słabej jakości US Open też jest pełno w sieci, a fakty są takie, że na jakąkolwiek masową usługe by się nie spojrzało to wszyscy sa praktycznie niezadowoleni - bo tylko tacy piszą (a w rzeczywistości to promil klientów), jak działa to nikt nie chwali ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam studio i głos nie leci razem z obrazem. Tzn obraz ma duże opóznienie względem głosu.....jeśli tak ma wyglądać stream to niech lepiej doją krowy....

Edit: relog poprawił ten defekt. Ale chyba mimo jakieś niezgranie minimalne jest....

Edytowane przez Kmicik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Nie jestem fanką Amazon, ale sprawdzałam bitrate dla ich filmów i jest naprawdę kilkanaście Mbps więc dane dla sportu raczej są wiarygodne. Filmy w 1080p wyglądają świetnie. Czego nie mogę powiedzieć o 1080p z Viaplay, na tablecie ujdzie, ale na TV już dużo słabiej wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kmicik napisał:

Ogladam studio i głos nie leci razem z obrazem. Tzn obraz ma duże opóznienie względem głosu.....jeśli tak ma wyglądać stream to niech lepiej doją krowy....

Edit: relog poprawił ten defekt. Ale chyba mimo jakieś niezgranie minimalne jest....

Też oglądanm i nic takiego u mnie nie ma miejsca.Widać,ze to nie wina Viaplay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opóźnienie to też około 10 sekund.

Co do jakości. Na tym samym OLED jest podpięte też IPTV Cyfrowego Polsatu używane od czasu do czasu i Viaplay w 720p w ruchu jeśli chodzi o piłkę jest znacznie bardziej szczegółowy i wyraźny niż 1080i/p z 5 Mbps, które serwuje Polsat w swojej telewizji.

Typowy user nie zauważy tutaj żadnego problemu, naprawdę. Zaznaczam, że to co piszę odnosi się do apki na Xboxa. Co widać np. na Tizenie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kkzk81 napisał:

Niedawno zakupiłem Apple TV.  Porównanie z oglądaniem na Android TV to niebo a ziemia. Viaplay na moim TV Sony wygląda bardzo ładnie.  Na systemie telewizora znacznie gorzej. Jestem zadowolony.

Może jest dobra płynność obrazu, ale przy 720p jest z pewnością rozmazany  obraz w dynamicznych ujęciach. Nie ma odpowiedniej ostrości.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Dzisiaj 18 meczów, a jutro 14. Telewizje Canal+ i Polsat nie potrafią puścić takiej ilości transmisji na żywo, a Viaplay jakoś nie ma z tym problemu. 

Szkoda tylko że w większości zamiast komentarzy, będzie słychać gołębie gruchające na koronie stadionu, albo wrzaski trenera. Gdybym miał oglądać taki czeski film dla głuchoniemych, to mogę za to zapłacić 5 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bgmnt napisał:

Co do jakości. Na tym samym OLED jest podpięte też IPTV Cyfrowego Polsatu używane od czasu do czasu i Viaplay w 720p w ruchu jeśli chodzi o piłkę jest znacznie bardziej szczegółowy i wyraźny niż 1080i/p z 5 Mbps, które serwuje Polsat w swojej telewizji.

Typowy user nie zauważy tutaj żadnego problemu, naprawdę. Zaznaczam, że to co piszę odnosi się do apki na Xboxa. Co widać np. na Tizenie nie wiem.

No nie wiem, u mnie w rodzinie jestem najbardziej kumata w tych sprawach i nawet laicy widzą, że coś jest nie tak i proszą mnie, żebym im wyostrzyła obraz.

Z 720p z bitrate 5 Mb/s nie wyczaruje się super jakości. Gdyby tak było to Full HD i 4K byłoby całkowicie zbędne.

 

Nie porównuj do innych niechlujów, chyba, że Viaplay ma ambicje być w tym gronie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że w większości zamiast komentarzy, będzie słychać gołębie gruchające na koronie stadionu, albo wrzaski trenera. Gdybym miał oglądać taki czeski film dla głuchoniemych, to mogę za to zapłacić 5 złotych.
Temu akurat się nie dziwię. Eurosport jak puszczał IO na, w szczytowych momentach, 30 streamach równocześnie, też na dużej części z nich nie dawał komentarza.
Nieopłacalne, i nie ma pewnie tyłu komentatorów na rynku.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BizzareX napisał:

Szkoda tylko że w większości zamiast komentarzy, będzie słychać gołębie gruchające na koronie stadionu, albo wrzaski trenera. Gdybym miał oglądać taki czeski film dla głuchoniemych, to mogę za to zapłacić 5 złotych.

Lepiej obejrzeć taki mecz niż wcale (jezeli chodzi o mniej popularne kluby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...