Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik Szuwarek
22 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Ten cytat ma dokładnie taką samą wartość, jak ja bym napisał, że za sześć lat pewnie Premier League wróci do CANAL+. Oczywiście jest to możliwe, być może nawet prawdopodobne, ale to wciąż gdybanie :)

Zauważyłem, że niektórzy wychodzą tu z błędnego założenia. Myślą, że jak teraz NENT wykupił prawa do Bundesligi i Premier League, to za nimi posypią się następne, a satelitę zastąpi sreaming - to jest totalny stek bzdur :D

Po pierwsze, NENT kupuje za pożyczki, więc są firmą-wydmuszką, która, owszem, rzuca się agresywnie na inne rynki, ale jak im się na tych rynkach noga powinie, to nie tylko szybciutko stracą te prawa, ale mogą podzielić los Showmaxa ;)

Sprawa druga, to błędna teza, jakoby kupno praw sportowych przez NENT miało być początkiem stałej tendencji migracji z satelity do streamingu. To nie ma znaczenia czy ktoś nadaje przez satelitę, czy przez streaming - i jedni i drudzy to są nadawcy i to pomiędzy nimi zawsze krążyły, krążą i będę krążyć prawa do transmisji sportowych. Na zachodzie możemy zaobserwować również tendencje odwrotne, gdzie streaming traci prawa na rzecz telewizji linearnej - w Polsce będzie podobnie ;)

Trzecia sprawa to cena. Jeśli 34 zł to opłata za Bundesligę, podrzędne europejskie puchary i jakieś skandynawskie gnioty, to jest to jakiś mało śmieszny żart, za który z uśmiechem na twarzy podziękuję :)

Jeśli po starcie sezonu 2022/2023 Premier League cena się znowu podniesie, to będzie to kolejny żart, bo ewidentnie zmierza to w kierunku braku opłacalności po stronie klienta. W dodatku zaproponowany przez nich skansen w postaci 720p i 90-sekundowego opóźnienia przelewa tę czarę goryczy i powoduje u ludzi odruch odwrotny, a więc trzymanie się z dala od tego tandetnego skandynawskiego tworu bez marki i jakości :)

Jeśli NENT nie uruchomi kanałów linearnych lub nie da sublicencji już istniejącemu kanałowi, to mocno na tym finansowo straci i popłynie, a telewizja linearna odzyska prawa do tych rozgrywek szybciej, niż się tutaj niektórym osobom wydaje ;)

Najpierw piszesz o gdybaniu, co akurat jest prawdą. Następnie piszesz o steku bzdur dotyczących czasu przyszłego. Żeby coś nazwać bzdurą, to trzeba mieć 100% pewności odnośnie swojego założenia. Skoro coś może dopiero nastąpić, to nigdy nie ma 100% pewności, że tak będzie lub nie będzie, a więc nie możesz pisać, że to bzdury. Wszyscy tutaj gdybają, bo nie są jasnowidzami. Ciebie zaślepiła nienawiść do streamingu i produkujesz kolejne powtarzające się wysrywy na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tail# napisał:

Jestem za tym, bo to przyszłość ale nie w takiej jakości jaką aktualnie oferuje Viaplay na naszym rynku, bo to jest cofanie się w rozwoju.

Zeby było jasne , tez dla mnie nie ma "Wow" , ale liczę  ,ze wraz z PL będzie 4K , a jakość HD zmieni się na lepsza. Co nie zmienia faktu, ze jestem zainteresowany Viaplay.

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobrym dealem byłoby uruchomienie kanału na satelicie i udostępnienie go za te 34.

Kolega jest fanem Bayernu i musi oglądać na telefonie lub laptopie, ewentualnie kablem na tv, bo ma stary tv, także przydałoby się mieć to po prostu jako możliwość wykupienia w sieciach kablowych i satelitarnych. 

 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Ciebie zaślepiła nienawiść do streamingu

No faktycznie "zaślepiła mnie nienawiść do streamingu", dlatego zamierzam niebawem kupić Chromecasta 4 z myślą o Netflixie i przyszłym serwisie Disney+ :)

Ja nie krytykuję streamingu jako takiego, a jedynie transmisje sportowe w streamingu ze względu na opóźnienie i jakość. Krytykuję też Viaplay, ponieważ to firma bez marki, bez jakości oraz bez wartościowego kontentu (nie licząc sportu, który udało im się za pożyczki przepłacić). Uważam, że dla kibiców stało się bardzo źle, że tak ważne i wartościowe prawa sportowe trafiły do "firmy-kogucik" ze Skandynawii, która chce się obłowić najniższym możliwym kosztem, szukając w Polsce naiwnych. Jeśli Premier League nie pójdzie w przyszłym roku w kanale linearnym, to owszem, przerzucę się na oglądanie ligi angielskiej w streamingu, ale bynajmniej nie w Viaplay ;)

Edytowane przez Kirk
Pisze się "Viaplay".
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Arkon napisał:

Nie wiem jak Was, ale mnie coraz bardziej irytuje to rozdrobnienie praw w Polsce. Nie analizowałem dokładnie sytuacji, ale odnoszę wrażenie, że wyróżniamy się negatywnie na tle reszty świata, a na pewno Europy. Jakoś mało mi się uśmiecha płacić tyle kasy za kolejne twory jak Viaplay. Jak napisał @Umek nawet w Anglii nikt już tyle nie chce płacić za Premier League. Nie wiem czy mam ochotę dokładać cegiełkę do kolejnych transferów za ponad 100 mln, czy pensji Messiego, Neya albo Griezmanna lub Pogby. Na pewno obecne prawa Viaplay nie są warte 34 zł, a jak jeszcze dostęp podrożeje, to już w ogóle będzie absurd. Do tego fatalna jakość i brak 4K. Mimo wszystko liczę, że Polacy nie dadzą się na to nabrać.

Mnie też irytuje to rozdrobnienie i ja już od jakiegoś czasu ograniczyłem swoje oglądanie sportu do swojej drużyny w Ekstraklasie + ciekawsze mecze Ligi Mistrzów. I to w TVP chętniej. Polsat Sport Premium mam, ale jak mam do wyboru ten sam mecz w PSP lub TVP to wybieram to drugie. W PSP komentatorów mają słabych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aandin dla mnie to też nie problem, ale chociaż zaoferowaliby to w lepszej jakości.

No i jeszcze jedna kwestia. Tu 34zł, tam 29zł, gdzie indziej 24zł, jeszcze coś tam za 60zł czy za 15zł.

Zbierze się z 150zł. 

Tylko, że doba wciąż ma tyle samo godzin. 

A płacić coraz więcej trzeba za to samo.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
27 minut temu, CashBackPlease napisał:

No faktycznie "zaślepiła mnie nienawiść do streamingu", dlatego zamierzam niebawem kupić Chromecasta 4 z myślą o Netflixie i przyszłym serwisie Disney+ :)

Ja nie krytykuję streamingu jako takiego, a jedynie transmisje sportowe w streamingu ze względu na opóźnienie i jakość. Krytykuję też "wijaplej", ponieważ to firma bez marki, bez jakości oraz bez wartościowego kontentu (nie licząc sportu, który udało im się za pożyczki przepłacić). Uważam, że dla kibiców stało się bardzo źle, że tak ważne i wartościowe prawa sportowe trafiły do "firmy-kogucik" ze Skandynawii, która chce się obłowić najniższym możliwym kosztem, szukając w Polsce naiwnych. Jeśli Premier League nie pójdzie w przyszłym roku w kanale linearnym, to owszem, przerzucę się na oglądanie ligi angielskiej w streamingu, ale bynajmniej nie w "wijaplej" ;)

Temat dotyczy Viaplay, więc  chodzi o streaming sportu, a nie VOD, bo te mają ubogie i to się raczej nie zmieni. Co do reszty, powtarzasz to samo w każdym poście. Wszyscy już wiedzą jakie masz zdanie na temat Viaplay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, aandin napisał:

A dla mnie nie jest problem zapłacić 34 zł miesięcznie za to co w tej chwili ma Viaplay.To równorzędnośc 0,7 litra wódki albo kilku piw w knajpie.Specjalnie przeliczam na alkohol bo wielu mężczyzn go akurat lubi,a to oni głównie oglądają piłkę nożną.

Nie mam problemu z wydawaniem kasy, ale są granice rozsądku. 40 zł w Ipli za PSP czy 34 zł za Viaplay to są jak na warunki polskie ceny absurdalne. Na szczęście PSP można mieć w ramach abonamentu choćby w Platformie Canal+, niech Viaplay zrobi tak samo. Ktoś chce streaming bez zobowiązań- proszę bardzo, ktoś chce mieć abonament niech mu to umożliwią.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, aandin napisał:

A dla mnie nie jest problem zapłacić 34 zł miesięcznie za to co w tej chwili ma Viaplay.To równorzędnośc 0,7 litra wódki albo kilku piw w knajpie.Specjalnie przeliczam na alkohol bo wielu mężczyzn go akurat lubi,a to oni głównie oglądają piłkę nożną.

A jeśli ktoś nie pije alkoholu to z czego ma zrezygnować by dopłacić za piłkę nożną? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arkon napisał:

Nie mam problemu z wydawaniem kasy, ale są granice rozsądku.

Ten kto nie chce wydawać pieniędzy , będzie musiał z czegoś zrezygnować.

Rozsądnie to tez pojecie względne ;)

1 minutę temu, PawelTSW napisał:

A jeśli ktoś nie pije alkoholu to z czego ma zrezygnować by dopłacić za piłkę nożną? 

To obejrzy to co mu na TVP Sport puszczają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kingofsouth napisał:

Ankiety na forum , w stylu czy wykupisz , nie sa miarodajne. Ilu ludzi jest na forum?

Bardzo miarodajna próbka statystyczna, zresztą ankiety jeszcze trwają więc wyniki mogą się zmieniać.  Każdy z uczestników wie co to Viaplay i czy to chce.

56 minut temu, tyrla napisał:

A w ogóle to UPC już powiedziało jakie są warunki korzystania z Viaplay czy nadal cisza ?

Śledzę temat i cisza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Arkon napisał:

Nie mam problemu z wydawaniem kasy, ale są granice rozsądku. 40 zł w Ipli za PSP czy 34 zł za Viaplay to są jak na warunki polskie ceny absurdalne. Na szczęście PSP można mieć w ramach abonamentu choćby w Platformie Canal+, niech Viaplay zrobi tak samo. Ktoś chce streaming bez zobowiązań- proszę bardzo, ktoś chce mieć abonament niech mu to umożliwią.

 

16 minut temu, kingofsouth napisał:

Ten kto nie chce wydawać pieniędzy , będzie musiał z czegoś zrezygnować.

 

Problemem jest to że z roku na rok jest coraz więcej nadawców lub platform, które żądają kolejne pieniądze za ten sam towar (jeśli chodzi o ofertę sportową). Jeszcze kilka lat temu był w praktyce tylko Canal+, Eurosport i Polsat Sport "non-premium". Potem doszedł Eleven, następnie PSP, a teraz Viaplay. Wszyscy oni "podebrali" część praw dotychczasowym nadawcom (głównie Canal+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zrezygnowałem z Canal + na korzyść Viaplay bo najbardziej interesuję się Bundesligą.Do tego będzie LE i te nowe rozgrywki europejskie.LM  kosztuje mnie 5 zł miesięcznie w UPC tak jak i Eleven gdzie z koiei oglądam Serie A.Podoba mi się,że wszystkie mecze mam w kupie a nie jak poprzednio-wiekszość w Eleven,pjedyncze w C+ i Eleven 4,którego nie miałem.Dodam jeszcze,że C+ potrafiło odwalić taki numer,ze mecz np BVB dawali w kanale NOW do którego klienci kablówki nie mieli dostępu.Jakość jest jaka jest u mnie na starej plazmie i streamingu przez Chromecast dramatu nie ma.Liczę też na stopniową poprawę.W taki oto sposób nie muszę sobie odmawiać wypicia 0,7 litra:razz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...