Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Memłek napisał:

U mnie kolejność wyboru wygląda następująco : PL, La Liga, Bundesliga, Serie A, LM, Ekstraklasa. Przyznam że za rok jeśli się nie dogadają z CANAL+ wykupię dostęp do Viaplay. Obniżę pakiet w C+ i koszt wyjdzie taki sam.

 

Na tę chwilę,nie będzie kanału linearnego,padło stanowcze NO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, Arkon napisał:

A jakie ma wyjście? Tylko, że Eleven kosztuje grosze, więc ludzie jakoś to znosili. Poza tym odniosłem się do wpisu kolegi. Za tak dużą kasę kibic ma prawo oczekiwać najwyższej jakości.

Nie zrozumiałeś mnie. Dla większości oglądających jakość obrazu nie ma znaczenia. Czy obraz będzie taki jak w Viaplay, w Eleven czy w C+ ich nie interesuje. Widząc 4K powiedzą, że obraz ładny, ale nie będą wymagali tego od innych kanałów. Ot, bardziej traktują to jako ciekawostkę. 

Trzebaby im puścić mecz w jakości jak na kasetach VHS, wtedy zaczęliby narzekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mingo napisał:

 

Nie zrozumiałeś mnie. Dla większości oglądających jakość obrazu nie ma znaczenia. Czy obraz będzie taki jak w Viaplay, w Eleven czy w C+ ich nie interesuje. Widząc 4K powiedzą, że obraz ładny, ale nie będą wymagali tego od innych kanałów. Ot, bardziej traktują to jako ciekawostkę. 

Trzebaby im puścić mecz w jakości jak na kasetach VHS, wtedy zaczęliby narzekać. 

Może masz rację, choć nawet w Vectrze jak dzwoniłem na infolinię, to konsultantka mi mówiła, że były narzekania na jakość TVP 4K. Ja na szczęście wielkim fanem Bundesligi nie jestem, więc mają rok na poprawę jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adamus napisał:

Na tę chwilę,nie będzie kanału linearnego,padło stanowcze NO :)

Nikt nie oczekuje jeśli będzie przynajmniej taką jakość jak jest na Eleven albo Polsat Sport premium. Jeśli nie będzie, to ja też mówię stanowcze NO. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie jeśli większość tak zrobi. Ja Bundesligi oglądać u nich nie muszę, a conajwyżej mogę. Natomiast operator chcąc odzyskać koszty zakupu praw coś zrobić musi. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Arkon napisał:

 Nic dziwnego, że za 34 zł i samą Bundesligę ludzie oczekują jakości choćby Polsat Sport Premium.

Rozumiem, że ludzie oczekują jakości. Po prostu uważam wzmożenie za nieproporcjonalne. Usługa działa od 3 dni. 

Otrzymałem odpowiedź w sprawie zakładki "KanałyTV". Konkretów niewiele, ale odpowiedź nastraja optymistycznie :)

 

IMG-20210806-140522.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mingo napisał:

Co tu nastraja optymistycznie? Typowa papka, prawie jakby bot pisał. 

 

To, że kanały aktualnie nie działają z powodu problemów technicznych i pracują nad ich rozwiązaniem. Czyli w perspektywie powinny działać normalnie. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Toma441 napisał:

Rozumiem, że ludzie oczekują jakości. Po prostu uważam wzmożenie za nieproporcjonalne. Usługa działa od 3 dni. 

Otrzymałem odpowiedź w sprawie zakładki "KanałyTV". Konkretów niewiele, ale odpowiedź nastraja optymistycznie :)

Ale tylko nastraja jak ktoś lubi się pokrzepiać mową marketingowo-reklamową. "Niektórzy klienci doświadczają problemów przy uruchamianiu kanałów TV" - czyt. kanały TV nie działają w ogóle.

Sport, sami wiecie, przejrzałam dość dokładnie działy film/seriale i wielce ubogo. W wersji szwedzkiej niewiele więcej, jakość ta sama, różnica, że kanały TV działają więc pewnie z czasem i u nas ruszą.

 

viaplay.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby te kanały były możliwe do oglądania, na pewno chwaliliby się dodatkową funkcjonalnością serwisu.

 

Czy Viaplay wzorem konkurencji będzie publikował listy premier filmowych na cały miesiąc? Gdzie można obserwować, co pojawia się nowego i co usuwają?

 

Co mają w zapowiedzi na sierpień i wrzesień?

 

Jak często aktualizują Top Filmów i Seriali? Czy to są najchętniej oglądane tytuły wyłącznie w Polsce, czy na całym świecie?

 

Pojawiły się zwiastuny. Przy kilku, które sprawdzałem są tylko napisy angielskie. Czy w Viaplay są polskie napisy i ścieżka oryginalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Zuzia napisał:

 

viaplay.jpg

Interesuje nas Viaplay Polska , nie screan z Viaplay Szwecja , tego kanału nie będzie u nas.

 

10 minut temu, swordfish napisał:

 

Czy w Viaplay są polskie napisy i ścieżka oryginalna?

Tak są.

 

 

1.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kingofsouth napisał:

Interesuje nas Viaplay Polska , nie screan z Viaplay Szwecja , tego kanału nie będzie u nas.

Oczywiście, że nie będzie szwedzkiego kanału i już było wrzucane to co będzie u nas.

Zrzut informacyjnie, na dowód, że kanały TV w szwedzkim Viaplay działają.

 

 

@kingofsouth jeśli masz dostęp do wersji szwedzkiej, dlaczego nie pokażesz nam bitrate z tego Snookera? Sprawdź proszę i zamieść zrzut.  Czyżby tam też było tylko 5 Mb/s?

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zuzia napisał:

Ale tylko nastraja jak ktoś lubi się pokrzepiać mową marketingowo-reklamową. "Niektórzy klienci doświadczają problemów przy uruchamianiu kanałów TV" - czyt. kanały TV nie działają w ogóle.

Sport, sami wiecie, przejrzałam dość dokładnie działy film/seriale i wielce ubogo. W wersji szwedzkiej niewiele więcej, jakość ta sama, różnica, że kanały TV działają więc pewnie z czasem i u nas ruszą.

 

viaplay.jpg

Jedyne co staram się robić to Wyciągać wnioski z uzyskanej odpowiedzi. Bo zdaje sobie sprawę, że taki konsultant nigdy nie udzieli odpowiedzi za bardzo wprost. Być może sytuacja z tą zakładką jest poważniejsza, niż sam Viaplay się spodziewał, dlatego nie ma konkretów, ani terminów. Ale jedno jest pewne, że to część usługi, która w perspektywie ma działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zuzia napisał:

Sprawdź proszę i zamieść zrzut.  Czyżby tam też było tylko 5 Mb/s?

 

Nie mam dostępu do sportu ile razy Zuziu mam ci to pisać?

Będzie 5Mb/s to będzie.  Kanały  TV (Viaplay) w Polsce mnie interesują.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, swordfish napisał:

Jakby te kanały były możliwe do oglądania, na pewno chwaliliby się dodatkową funkcjonalnością serwisu.

 

Czy Viaplay wzorem konkurencji będzie publikował listy premier filmowych na cały miesiąc? Gdzie można obserwować, co pojawia się nowego i co usuwają?

 

Co mają w zapowiedzi na sierpień i wrzesień?

 

Zapowiedzi można śledzić w aplikacji. Jest kanał YouTube, na którym zapewne będą też publikowane. Szwedzka wersja też ma taki kanał na YT i tam wzorem np netflix publikują zwiastuny i zapowiedzi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia

ale o co ci właściwie chodzi z tym bitrate? 5-6 mega dla 720p to jest bardzo dobra jakość...

sprawdziłem, że ipla ma poniżej 5 na eleven i polsat sport przy 1080p i 2.5 na 720p... w viaplay masz bitrate 5 mbps przy 720p więc jest to bardzo dobry wynik.

ile mieliby niby dać żebyś była zadowolona?

ide dalej... ktoś dawał tutaj link do serwisu z bitrate i mamy beinsports czy eurosport w mycanal 1080p przy 4.6 mega... 720 przy 3.5.. cały świat tak ogląda, ale się kurna nagle konserzy w polsce znajdą którym to bedzie przeszkadzać xD

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=402&id=381&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=402&id=101&lang=en

canal+ premier league? to samo: https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?live=402&id=815&lang=en

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Usunięto zaczepkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...