Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Toma441 napisał:

Właściciel NENT potwierdził. Najpierw "stabilna platforma na starcie", później "stopniowy rozwój i zwiększanie jakości". Stwierdził, że streaming jest bardziej opłacalny, telewizja jako taka kosztuje coraz więcej i właśnie dlatego sport stopniowo "przenosi się "do internetu" i w Polsce ta zmiana również nastąpi, ale nie od razu. 

 

No i chyba najważniejsze :"Premier League will be in 4K"

Polska jest naszym największym z 9 dostępnych rynków i to ma dla nas ogromne znaczenie. 

 

Wilkowicz (W Viaplay) Jesteśmy grupą krajów, które kupują te sporty, które trafiają we wspólne zainteresowania. 

 

Nasi komentatorzy będą jeździć na mecze i komentować mecze ze stadionu. 

 

Zawsze warto posłuchać ludzi u źródła, w kontrze do tych wszystkich komentarzy. 

Różnie bywa z zapewnieniami.

Dla przykładu sam CEO UPC obiecywał dekoder 4K bodaj w 2017, a do oferty wszedł dopiero  w 2020.

Na razie to słowa, poczekajmy na czyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla UPC, ale to inna sytuacja. Tutaj trzeba się wywiązywać, bo klientów nie będzie. Nawiasem mówiąc Szef Viaplay też mówił o tym, że mieli kiedyś własne dekodery, ale "się ich pozbyli".

 

Ale też będę się przyglądał. 

C+ ma 22 miliony abonentów, a w Polsce stałą bazę klientów. Im się nie spieszy. Nigdy :)

Rozumiem sceptycyzm. Bo wielokrotnie obiecywano klientom cuda. Ale jak mówię.:Tutaj reakcja klientów będzie natychmiastowa. Z podcastu też wynikało, o ile dobrze zrozumiałem, że nie mogą dać niższej jakości jeśli chodzi o Premier League. To wymóg sprzedawcy praw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pawo24 napisał:

Panowie ile transferu zjada tak 1 mecz piłkarski na telewizorze bo mam niestety tylko internet mobilny limitowany?

1 mecz Polaków na  Euro oglądałem na komórce,prawie 7'' zjadło około 2.5 GB w 4K.

 

Więc w tej marnej jakości tyle max Ci zje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pawo24 napisał:

Panowie ile transferu zjada tak 1 mecz piłkarski na telewizorze bo mam niestety tylko internet mobilny limitowany?

 

Przy obecnym bitrate 5Mbps, wychodzi 5 x 60sekund x 90minut = 27000Mb = ~26,4Gb czyli ~3,3GB

Zakładam, że nie oglądasz przerwy (tylko 90 minut meczu) :)

Edytowane przez NobelM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Toma441 napisał:

Właściciel NENT potwierdził. Najpierw "stabilna platforma na starcie", później "stopniowy rozwój i zwiększanie jakości".

Czyli "słodkie [beep]zenie". To są obecni na wielu rynkach i nadal są niestabilni? O jakiej stabilności on mówi? Czyli do problemów z jakością zakładają jeszcze że mogą być niestabilni. :) Taka odpowiedź, to odpowiedź na zasadzie "odczepcie się".

 

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, salva napisał:

Ktoś kto pisze, że Canal+ ma pieniądze, to się chyba z glupim na głowy pozmieniał. Platforma pikuje w dół od mniej więcej 3 lat. Teraz złe Viaplay ich wykiwało tylko dziwne, że w przypadku Włoskiej wykiwało ich Eleven. Też przepłacili?? Hiszpańską musieli wziąć na pół również z Eleven, bo co? Bo pieniądze wysypują się im z kieszeni, ale nie kupują na wyłączność ponieważ chcą zrobić mamie na złość i odmrozić sobie uszy? Paniczne próby wejścia na giełdę niby z jakiego powodu? Nie w celu pozyskania środków? Dlaczego kolejny raz przesunęli debiut? Brak zaineresowani inwestorów. Byłaby spektakularna klapa. Inwestorzy widzą co się dzieje. Strata za stratą jeśli chodzi o prawa sportowe i exodus najlepszych dziennikarzy. Kabaretem napawa akcja rozdawania kodów do C+ online za zakup 4 piw z Żabki i udostępnienie pakietu satelitarnego za 9,99zł. To już jest panika związana z pozyskaniem nowego klienta, by statystyki jakoś się prezentowały w folderach reklamowych, mających zachęcić do inwestycji w akcje po ewentualnym wejściu na giełdę. 

 

Znawca tematu widzę.

Tak Canal+ bankrutuje, bo nie chce przepłacać za prawa sportowe tylko mądrze wydawać pieniądze.

Poczytaj sobie wątek o promocjach Canal+ dla stałych klientów, tam zobaczysz jak bardzo Polacy chcą płacić za sport, walcząc o każdą złotówkę mniej. Od dawna Canal+ do pakietu dorzuca Mistrzowską Piłkę (Polsat Sport Premium), bo przecież abonenci Canal+ nie chcieliby płacić sami. Tacy wielcy kibice. Jak ruszało NC+, gdzie było sporo lig w Liga Mistrzów, i podniesiono abonament Canal+, to był wielki lament. Teraz afera, bo prawa sportowe drożeją no i nie ma w Canal+, gdy samemu chce się płacić abo za dwie dyszki,

 

Dlaczego Canal+ bardziej inwestuje teraz w filmy, seriale i platformę Canal+ Online? Bo taka oferta daje im stabilność (nikt nie odbierze im za trzy lata własnych produkcji), koszty mniejsze, dodatkowo takie pozycje można oglądać kiedy się chce. Jak pokazują Netflix/HBO można trwać na rynku bez sportu. Dodatkowo Canal+ Online pokazuje, że można współpracować z konkurencją: Netflixiem i HBO oraz Eleven Sports. Dzięki temu na jednaj platformie obecnie masz razem Canal+ z Netflixem, HBO i Eleven, w nowej promocji nawet w nie najgorszej cenie :) Do tego siłą pakietu Canal+ jest szeroka dostępność w dekoderach kablowych, jak wynika z projektu emisyjnego, w samych kablówkach w 2020 roku mieli 300 tys. abonentów, mimo, że cena za Canal+ w kablu jest wyższa niż na satelicie.

 

Nie czarujmy się. Sportową siłą Canal+ jest Ekstraklasa (i polski żużel). Ile by nie pisać o jakości polskiej piłki nożnej, jest to w Polsce dobry produkt dla płatnej TV i ma lojalnego widza. I Canal+ długo tego nie straci. Po pierwsze, przedstawiciele Viaplay w medialnych wypowiedziach przyznawali, że starali się o Ekstraklasę ale była dla nich za droga. A po drugie Ekstraklasie dobrze współpracuje się z Canal+, tym bardziej, że dzisiaj mecze są szeroko dostępne w Canal+ (Platforma Canal+ / kablówki), specjalny pakiet dla Cyfrowego Polsatu oraz online (Canal+ Online). Przy okazji można budować różne akcje, np. promocje dla kibiców klubów, działaczy, piłkarzy. Dadzą sobie radę.

 

Pozostałe ligi to tylko dodatki dla Canal+. Jeśli Viaplay myśli, że oglądalność kilkaset tysięcy widzów Lewandowskiego w Bundeslidze przełoży się na to, że wszyscy rzucą się wykupić ich abonament to się przeliczy. Oglądalność ligowej piłki nożnej nie jest w Polsce wysoka. Owszem, mecze Lewego w Eleven cieszyły się popularnością, ale nie porównujmy szerokim dostępności Eleven za kilka złociszy do transmisji internetowych Viaplay za 34 zł.

 

Czasami warto wyjść poza forum. Tutaj jest specyficzne grono ludzi, które interesuje się mediami, meczami. Ale ofertę nie robi się tylko dla nich. Zobaczcie sobie profile społecznościowe Viaplay. W mediach czy na zaangażowanych Twitterkach taka afera, ze Bundesliga z TV, takie wielki start Viaplay, a jak na razie na ich sportowym Facebooku tylko 1,2 obserwujących, a na ogólnym nawet tysiąca nie ma. To pokazuje "wielkie" zainteresowanie Bundesligą, gdy kanału nie ma wygodnie w dekoderku :)

 

Można zakłamywać rzeczywistość. Jak na razie Polacy lubią oglądać sport w telewizji. Dzwonią do operatora, zamawiają i pyk... naciskają na pilocie i oglądają, a nie majstrują w Smart TV. Bundesligę w Viaplay wykupią "maniacy", którzy się tym interesują. Zobaczymy czy grupa ta jest aż taka dużą, by utrzymać platformę. Bo jak na razie, nawet ci co chcą pooglądać skandynawskie seriale Viaplay, już komentują, iż czekają na tańszy abonament bez sportu, bo obecna cena nie jest dla nich atrakcyjna. A wy dalej trollujcie, że Canal+ się kończy...

 

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tail# napisał:

Czyli "słodkie [beep]zenie". To są obecni na wielu rynkach i nadal są niestabilni? O jakiej stabilności on mówi? Czyli do problemów z jakością zakładają jeszcze że mogą być niestabilni. :) Taka odpowiedź, to odpowiedź na zasadzie "odczepcie się".

 

Jest jedna różnica: W Skandynawii z takiej jakości są zadowoleni, w Polsce już wiedzą, że nie będzie zadowolenia. Słuchałem podcastu i nie była to odpowiedź na odczepnego. Jak zwykle my wiemy lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkon napisał:

@kingofsouth

Bez złośliwości zapytam, bo wiesz że Cię lubię, ale ile meczów Bundesligi oglądałeś w zeszłym sezonie oraz spotkań LE? 

Jak by transmitowali dwa mecze w kolejce, to byłaby burza, że za mało. 🙂

Przecież chodzi o to, żeby każdemu dać możliwość wyboru. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę historii.

 

Kupno Bundesligi może zmienić pozycję rynkową kanałów Eleven. Ponad 800 tysięcy widzów obejrzało klasyk Bundesligi Borussia Dortmund - Bayern Monachium z udziałem Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka w listopadzie 2016 roku. Był to rekord pojedynczej transmisji w przypadku kanału Eurosport 2. Z kolei w sezonie 2016/2017 średnia oglądalność 150 meczów Bundesligi wyniosła 88 tys. kibiców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię podziwiam, ja nie znajduję tyle czasu. U mnie priorytety są takie- każdy mecz Legii, większość Barcy, hity Premier League i LM, NBA, a potem jak znajdę czas Bundesliga, Serie A i Ligue 1. Teraz zamiast ligi niemieckiej będę oglądał więcej włoskiej i francuskiej, tym bardziej że może tam trafić Messi. :)

3 minuty temu, Toma441 napisał:

Jak by transmitowali dwa mecze w kolejce, to byłaby burza, że za mało. 🙂

Przecież chodzi o to, żeby każdemu dać możliwość wyboru. 

A gdzie ja to napisałem? Czytaj ze zrozumieniem. To że ja oglądałem max 1-2 w miesiącu, nie znaczy że tyle mają transmitować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem fanem tych lig, ale poziom jest porównywalny z Bundesligą, a wręcz PSG jest silniejsze(moim zdaniem) od Bayernu. Poza tym tam nastąpiła zmiana hegemona, a Bayern od lat dominuje w Bundeslidze, a patrząc na osłabienia BVB i Lipska nieprędko się to zmieni.

@Memłek

Nie sądzę, że to wpłynie na oglądalność Eleven. Poza tym nie porównuj Eurosportu z drogim Viaplay. Ja cały czas się upieram, że wielu ludzi miało Eleven, bo jest tani, więc z nudów włączali Bundesligę, jak przyjdzie im zapłacić 34 zł za jakiś mecz Lewego, to się kilka razy zastanowią.

Edytowane przez Arkon
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arkon napisał:

 

A gdzie ja to napisałem? Czytaj ze zrozumieniem. To że ja oglądałem max 1-2 w miesiącu, nie znaczy że tyle mają transmitować. :)

Przecież to nie była uwaga bezpośrednio do Ciebie. Czytałem wielokrotnie pytania i oburz o to ile meczów w kolejce będą transmitowali, bo ktoś zobaczył, że dzień po starcie usługi zakładka "sport" była pusta, a przecież za 10 dni BL. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, muza_tv napisał:

...... 

Nie, ty jesteś znawca, ale chyba w laniu wody. Możesz napisać wypracowanie na kilkadziesiąt stron jak jest rzekomo cudownie, jednak fakty z ostatnich kilku miesiecy są takie:

- przetarg na Bundesligę, strzał w trąbę(Viaplay) 

- przetarg na Ligę Mistrzów, strzał w trąbę(Polsat) 

- przetarg na ligę Włoską, strzał w trąbę(Eleven) 

- przetarg na Premier League, strzał w trąbę(Viaplay) 

- w bólach wyszarpane współdzielenie La Liga na pół z Eleven. 

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Arkon napisał:

Teraz zamiast ligi niemieckiej będę oglądał więcej włoskiej i francuskiej, tym bardziej że może tam trafić Messi. :)

Tak trochę żartując... Gdyby teraz Barca lub PSG kupiła Lewandowskiego to ciekawe czy wtedy Viaplay szybko podniósł by jakość techniczną transmisji na Polskę do FHD i 4K ? Bo skoro Polacy oglądają tylko Lewego...

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, salva napisał:

Nie, ty jesteś znawca, ale chyba w laniu wody. Możesz napisać wypracowanie na kilkadziesiąt stron jak jest rzekomo cudownie, jednak fakty z ostatnich kilku miesiecy są takie:

- przetarg na Bundesligę, strzał w trąbę(Viaplay) 

- przetarg na Ligę Mistrzów, strzał w trąbę(Polsat) 

- przetarg na ligę Włoską, strzał w trąbę(Eleven) 

- przetarg na Premier League, strzał w trąbę(Viaplay) 

- w bólach wyszarpane współdzielenie La Liga na pół z Eleven. 

 

Co do faktów, to wkrótce przekonamy się jak Viaplay na tym wyjdzie. Na razie jest orgazm na forach, ale pytanie czy przełoży się to na 34 zł od Ciebie :)

 

A tak swoją drogą. Ile płacisz za Polsat Sport Premium, by oglądać Ligę Mistrzów? W jakiej dużej kablówce (oprócz UPC, która rozdaje to nawet za 5 zł), a kiedyś zrobili akcje by wszystkim włączyć za 8 zł) jest Polsat Sport Premium z tak oczekiwaną ligą mistrzów? Ilu abonentów Vectry porzuciło operatora, by rzucić się na Polsat Sport Premium? Ipla pewnie też nie moze sie doliczyć milionych ze subskrypcji z Ligi Mistrzów :D.

Dlaczego Canal+ dorzuca do Canal+ za free Polsaty Sport Premium, tak pożądany produkt? I dlaczego bez Ligi Europy?

 

Dodatkowo szef sportu w Polsacie niedawno stwierdził, że trudno bedzie wygrać kolejny przetarg na LM. Na bogato zatem.

 

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kingofsouth napisał:

 

Za rok,  dwa wyjdzie,  że nie jesteśmy krajem sportem Premium zainteresowanym , tylko tym co jest za darmo ;)

Mnie generalnie bardzo dziwi to "wzmożenie" Viaplay (nie piszę w tym momencie o Forum, bo to normalne, że ludzie tutaj się interesują) w internecie na takim poziomie. Wygląda jakbyśmy byli "koneserami najwyższej jakości" i to w kraju, gdzie wciąż króluje piractwo i gdzie to właśnie w Polsce Netflix skasował miesięczny okres próbny, bo ludzie zwyczajnie oszukiwali. 😉

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...