Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

@Umek, tylko ja odnoszę wrażenie,  że część forumowiczów jest anty Viaplay.

Co by Viaplay nie robiło i tak będzie zle.

Ludziom zostało coś zabrane , co często mieli w swoich abo i liczą,  że Viaplay upadnie lub odsprzeda te prawa a ich operator im za darmo wrzuci do umowy.

 

Bzdura. Nikt nie liczy na to, że to będzie za darmo. Gdyby ludzie kierowali się takim "cebulackim" myśleniem, to nie byliby abonentami satelitarnych platform cyfrowych i telewizji kablowych, tylko ograniczyliby się do kanałów naziemnych. Ludzie chcą płacić za kontent typu premium, ale na własnych zasadach i to NENT ma się dostosować do oczekiwań, a nie odwrotnie. Jeśli chcą wejść na rynek z czymś nowym w postaci streamingu - w porządku, ich sprawa, ale niech też zwrócą się w stronę abonentów telewizji linearnej, którzy nie chcą oglądać gorszego jakościowo i opóźnionego streamu. Przypominam, że to są TEŻ LUDZIE, którzy przez długie lata płacili i chcą płacić dalej, ale za taką formę, która, dla transmisji sportowej na żywo, jest jakościowo i czasowo najlepsza, a więc transmisji satelitarnej. Kanały linearne pojawią się szybciej, niż tutaj się wielu osobom wydaje, a wiesz dlaczego? Bo NENT, podobnie jak CANAL+, to biznes - oni w przeciwieństwie do piejących z zachwytu nad G Ó W N I A N Y M streamingiem forumowiczów, posiadają coś takiego jak rozum i potrafią liczyć :)

Ich głównym celem jest wejście na rynek z produktem opartym na streamingu, bo jest dla nich najtańszy, ale jednocześnie nie będą się docelowo do niego ograniczać i jestem się w stanie założyć, że jak wystartuje Premier League 2022/2023, to będzie dostępna od początku m.in. na platformie CANAL+ właśnie na kanałach linearnych od NENT ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi wytłumaczyć w dwóch zdaniach szał na Viaplay? Nie rozumiem tego. Dostałam zlecenie od kogoś z rodziny na aktywację zaraz jak pojawi się w Vectrze, nie może się doczekać tej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym z NENT się chyba wydaje, że jak "Janusze" zauważą brak Lewego w TV to od razu polecą kupować Viaplay. :D To się bardzo zdziwią. Jeśli chodzi o Premier League to są transmisje w Internecie na nielegalu, które będą miały taką samą jakość jak te od Viaplay. Zresztą Bundesligę też można oglądać u buka za postawiony kupon 2 zł tygodniowo. Jak ktoś ma się męczyć z transmisją w necie, to prędzej włączy kanały za które nie będzie musiał płacić. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mingo napisał:

Przecież nikt nikomu nie zabrania wykupić usługi ;) 

@mingo, ale czy do Ciebie dociera fakt, że ktoś może nie mieć możliwości technicznych do streamingu, ktoś inny może być związany umową z jakimś operatorem, a jeszcze ktoś inny może po prostu najzwyczajniej w świecie nie chcieć streamingu, jak np. ja? :)

Streaming jest gorszy jakościowo, jest opóźniony o kilkadziesiąt sekund i kompletnie nieprzystawalny do transmisji sportowej na żywo. Przypominam, że to nie jest Netflix z kontentem, który można odpalić kiedykolwiek. To jest sport na żywo, a więc musi być nadawany w czasie realnym, a jakość transmisji jest tutaj bardzo ważna. Mnie chodzi o jedną kwestię. Ja chcę płacić NENT za Premier League, ale za ich kanały linearne, a nie to streamingowe dziadostwo zwane Viaplay ;)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, CashBackPlease napisał:

@mingo, ale czy do Ciebie dociera fakt, że ktoś może nie mieć możliwości technicznych do streamingu, ktoś inny może być związany umową z jakimś operatorem, a jeszcze ktoś inny może po prostu najzwyczajniej w świecie nie chcieć streamingu,

 

To już przerabialiśmy.  Pretensje do Canal+ , Eleven , to ci nadawcy was zawiedli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, CashBackPlease napisał:

To jest sport na żywo, a więc musi być nadawany w czasie realnym, a jakość transmisji jest tutaj bardzo ważna. 

 

Sport na żywo w czasie rzeczywistym 1:1 nie jest nadawany chyba nigdzie. Może liga krajowa w analogowej telewizji na Białorusi, ale i tam na pewno ze względu na możliwe protesty opozycji opóźniają sygnał o parę sekund.

Ze względu na to, że sygnał w przekazach na żywo idzie głównie przez łącze satelitarne lub przez kodowaną transmisję przez światłowód, system nakłada sam naturalne opóźnienie w przekazie obrazu i dźwięku.

Nadawca kontroluje jeszcze co wyświetla i o kilka sekund sam opóźnia transmisję, aby w porę zareagować, gdy będzie dziać się na stadionie nietypowe zdarzenie, które niekoniecznie ma obejrzeć odbiorca przed telewizorem, np. wtargnięcie golasa na boisko.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Chwilowo Viaplay 4K jest tylko na Apple TV 4K i Chromecast Ultra. Za jakiś czas ma być natywnie na Smart TV.

To znaczy, możesz podać  źródło informacji w temacie przyszłej dostępności treści 4K na Android tv? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kingofsouth napisał:

To już przerabialiśmy.  Pretensje do Canal+ , Eleven , to ci nadawcy was zawiedli.

Ale ja nie mam pretensji do CANAL+. Taki jest rynek praw telewizyjnych i NENT zapłacił więcej - ja to w pełni rozumiem. Tu chodzi tylko i wyłącznie o dopasowanie się do widzów. Chcesz mieć chłopie streaming? Płać sobie za Viaplay. Ja chcę mieć transmisję satelitarną? Chętnie wykupię kanał VSport Football HD i również za niego za płacę. Tu chodzi o wolność wyboru - tylko tyle i aż tyle :)

 

6 minut temu, Solderowy123 napisał:

To nie jest już jakiś 2013, rozrywka i sport dostosowuje się do widza i przenosi się powoli do internetu, nic nie zdziałacie swymi gorzkimi żalami.

Nic się nie przenosi do internetu. Rozrywka i sport są dostępne, zarówno w internecie, jak i w telewizji linearnej. Im szybciej NENT to zrozumie, tym lepiej dla nich i dla ich portfela ;)

Edytowane przez CashBackPlease
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości...  jak będą mieć takie tempo jak Canal+, ..no zobaczymy.

14 minut temu, kingofsouth napisał:

 

No czemu tak jest? Czemu ??

Mam jeszcze albumy : Wu Tang , Dre, NWA na kasetach gdzie ja mam tego teraz słuchać. No nie dostałem wyboru. Ja chce bardzo bardzo.

Co mam zrobić ? :mrgreen:

 

Jak to co? Wypłakiwac się na forach internetowych , że masz odtwarzacz do  kaset magnetofonowych,  na którym nie możesz posłuchać ulubionej muzyki.

Bo nie masz internetu. I odpowiedniego sprzętu.. 😀  więc jej nie posłuchasz.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oglądam sport na viaplay od 2 lat i nie mam nic do zarzucenia transmisjom w sieci... z tego co czytałem na forum to wszystkie polskie sieci kablowe upc, netia, vectra i tak dalej tez przeszły dziwnym trafem na transmisje po internecie i dekodery na android tv i podobne zamiast dvb a wy ekscytujecie sie tym viaplay jakby pierwszy raz sport miał być transmitoway online! 

a co do nośników to zapraszam do byle jakiego sklepu i zobacz jaka jest oferta, po ile itd... 

mam czekać na serial na blurayu rok, jak mam go od ręki na netflix?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfish napisał:

Sport na żywo w czasie rzeczywistym 1:1 nie jest nadawany chyba nigdzie.

@swordfish, zgoda, tylko, że opóźnienie z satelity jest minimalne, a opóźnienie w streamingu to kilkadziesiąt sekund - jest różnica? :)

Możesz oglądać mecz na streamie, śledząc jednocześnie na flashscore.pl wyniki innych meczów, i o strzelonej bramce w oglądanym meczu, dowiesz się wpierw ze strony internetowej. Rozumiesz teraz bezsens wykorzystywania streamingu do transmisji sportowych na żywo? ;)

 

3 godziny temu, supersupreme napisał:

 

@supersupreme

 

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

 

@kingofsouth

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Transmisje 4K w różnych krajach. Jeśli chodzi o nasz kraj, to tylko moja hipoteza.

  • Szwecja: Formuła 1, Premier League.
  • Norwegia: Formuła 1.
  • Dania: Bundesliga, Formuła 1, Liga Mistrzów, Premier League.
  • Finlandia: Bundesliga, Ligue 1, Valioliga.
  • Polska: Bundesliga, Formuła 1, Premier League.

Oprócz transmisji 4K są też streamy 720p i 1080p.

  • Szwecja: 720p.
  • Norwegia:  720p, 1080p.
  • Dania:: 720p, 1080p.
  • Finlandia: 720p.
  • Polska: 720p, 1080p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CashBackPlease napisał:

zgoda, tylko, że opóźnienie z satelity jest minimalne, a opóźnienie w streamingu to kilkadziesiąt sekund - jest różnica? :)

Możesz oglądać mecz na streamie, śledząc jednocześnie na flashscore.pl wyniki innych meczów, i o strzelonej bramce w oglądanym meczu, dowiesz się wpierw ze strony internetowej. Rozumiesz teraz bezsens wykorzystywania streamingu do transmisji sportowych na żywo? ;)

 Ale teraz mając aplikacje Canal+Online, Viaplay i IPLA/Polsat GO, możesz jednocześnie oglądać na różnych urządzeniach kilka meczy. Na telewizorze odpalasz Ekstraklasę z C+, na laptopie Bundesligę z Viaplay, na tablecie/smartfonie Ligę Mistrzów z Polsat Premium, a na lodówce w kuchni dodatkowo La Liga Santander z Eleven. I jeszcze możesz wykorzystać smartfon żony, aby oglądać ligę czeską lub ligę norweską. Ewentualnie poszukać transmisji z rozgrywek regionalnych z TVP3.

 

I masz wolność obserwowania rozgrywek z kilku stadionów europejskich w tym samym czasie. Jak jeszcze wykorzystasz głośnik boomboxa, to możesz ustawić na komentarz z Weszło.FM. Otworzysz okno i dojdą Tobie spontaniczne reakcje na mecze od Twoich sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Umek napisał:

 

Czy ja nabyłbym Viaplay? Nigdy w życiu..za 34 zł mogą swoją ofertę sobie darować.

Ale to nie jest tak, że oni będą załamywać ręce z powodu tego, że Polacy są przyzwyczajeni do sportu w TV. Robią co sobie założyli i Liczą się z tym, że w pierwszych latach wyniki nie będą super. Oni idą za zmianami na rynku i samo należy się przyzwyczaić do tego, że coraz częściej tam gdzie TV była jedynym wyborem, tam coraz bardziej popularny będzie internet i kilka czy kilkanaście ofert do wyboru. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CashBackPlease napisał:

 

 

Co do robienia czegoś na punkcie "wajaplej"... Ja podchodzę do tematu dość neutralnie, czekam co zaproponują, jak to będzie wyglądało. Po prostu daje im szansę. A wiele osób, np. Ty od razu dyskredytujecie ich ofertę bo tak. Bo streaming...

Kupili prawa więc niech sobie zarządzają jak chcą. Sami będą widzieli czy im się to opłaci.

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego usuniętego postu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...