Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

 Powstanie kanał linearny Viaplay , to za niego zapłacicie. Proste

Jedyne sensowne wyjście. Oczywiście dla tych którzy oczekują jakości przystającej do dzisiejszych czasów i telewizorów posiadanych przez ludzi.

@kingofsouth

Cena za 1 kanał duża być nie może nawet jak oferuje on top ligę. Jak będzie porządna jakość to ja osobiście dam każdą cenę jaką sobie zażyczą.

I tak opłatę tą pokryje mi to co zostanie po rezygnacji z PC+ w następnym roku.

Dodajmy, że kanał linearny z HB nie pokaże tych 380 meczów i bedzie go obowiązywał tzw. limit czyli 1 mecz o 16 sobota.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tracer10 napisał:

Cena za 1 kanał duża być nie może nawet jak oferuje on top ligę. Jak będzie porządna jakość to ja osobiście dam każdą cenę jaką sobie zażyczą.

 

Bitrate w streamingu jest taki jest , to jaki będzie przez satelite? Większy , no nie wydaje mi się.

Duża tzn ile? 20 , 30 zł ?  Kanał Viaplay to sport + film , czy planasza statyczna i czekamy na kilka meczów w ciągu dnia i znów plansza? (To taki Canal+Now)  Jeśli sport + film , to juz cen znów większa bo i oferta inna. To jak to jest?

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tracer10 napisał:

Skąd mam wiedzieć co dadzą w takowym kanale o ile go uruchomią?

No widzisz , więc pytanie , czy to będzie akceptowalne przez widza z naszego kraju? Mam wrażenie , że nie będzie.

  • Kilka wydarzeń sportowych (coś na wzór Canal+Now)
  • Viaplay Sport + film (cena nie będzie na tyle niska , by to forumowicz zaakceptował )

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tym kanale dadzą maks meczów z PL ile można przez satkę czyli zbliżona ilość do C+ a w wolnych terminach cokolwiek innego żeby nie było planszy to jak mówiłem akceptuję każdą cenę bez marudzenia. I tak nie rzucą kwoty z kosmosu bo nikt nie zapłaci 40 czy 50 zeta 1 kanał. No i jeszcze jakość musi być porównywalna z C+ Sport, a nie z HBO via satelite.

Mi za rok się kończy umowa z PC+ co oznacza bye w związku z brakiem PL więc 100 zeta do dyspozycji będzie.😄

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:


 

Dlatego, że może ktoś najpierw zerknie na ofertę, a nie na markę. Mam wrażenie, że Ty sam nie wiesz do końca co tam jest legalne, a co pirackie emoji6.png

Płacę za rzeczy legalne i z nich korzystam.

Tyle w temacie. :-)

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Przemolo napisał:

Jak już to by musiałyby być 2 kanały , no chyba żeby go stworzyli tylko do PL , Bundesliga też jest ciekawa poza tym byłby chociaż wybór jakiś miedzy meczami LE i LKE .

Tak zgadzam się że bundesliga jest ciekawa oglądałem ją na Eleven Sport 3.

Edytowane przez Mateusz2006
Brak kropki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów linearnych to DAZN w Niemczech już jakiś czas temu uruchomiło dwa. 

https://www.dazn.com/de-DE/news/fußball/tv-fernsehen-empfangen-kabel-kanal-streamingdienst/1u90bzghak64e1xuyhcsqba8ma

Uargumentowali to tym, że jeszcze nie w całych Niemczech jest zapewniony szybki internet. Skoro przodownik w sporcie w streamingu był w stanie do czegoś takiego, to myślę, że jak Viaplay nie uzbiera tylu abonentów ile by chcieli, to jest wysoce prawodopodobne, że także uruchomią kanał linearny.

 

Te dwa DAZNy są dostępne w IPTV i kablówce Vodafone. Codziennie nadawają po 16 godzin i pokazują wybrane transmisje i magazyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

Dwa kanały,  czyli już robi się paczka Viaplay. Na końcu tej dyskusji , wyjdzie , że 34 zł w streamingu , będzie najtańsza opcja.
 

Samo uruchomienie kanałów przez satelitę nic nie da. Potrzebne jest dołączenie tych kanałów do wybranych operatorów satelitarnych i tak naprawdę wtedy będzie wiadomo jaka jest cena. 34zł za 2 kanały to prawdopodobnie za dużo.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tail# napisał:

34zł za 2 kanały to prawdopodobnie za dużo.

Nie mam więcej pytań.....

 

2 godziny temu, Fasha napisał:

Co do kanałów linearnych to DAZN w Niemczech już jakiś czas temu uruchomiło dwa. 

https://www.dazn.com/de-DE/news/fußball/tv-fernsehen-empfangen-kabel-kanal-streamingdienst/1u90bzghak64e1xuyhcsqba8ma

Uargumentowali to tym, że jeszcze nie w całych Niemczech jest zapewniony szybki internet. Skoro przodownik w sporcie w streamingu był w stanie do czegoś takiego, to myślę, że jak Viaplay nie uzbiera tylu abonentów ile by chcieli, to jest wysoce prawodopodobne, że także uruchomią kanał linearny.

 

Te dwa DAZNy są dostępne w IPTV i kablówce Vodafone. Codziennie nadawają po 16 godzin i pokazują wybrane transmisje i magazyny.

Jaka jest cena za te kanały? 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fasha , dzięki . To u nas realne jest 30-40 PLN. 

Przypominam kanały PSP (2 kanały + PPV okazjonalnie)  w Ipla to koszt 40 zł lub 360 zł za cały sezon.

To właśnie one mogą być wyznacznikem , bo oferta taka niby ok , ale nie wystarczająca ;)

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena będzie taka, jaką ludzie będą chcieć zapłacić. Czyli cena równowagi. Netflix jest drogi, ale to jest gigant. A pozostałe platformy są 25 zł przeważnie. I nikt mi nie wmówi, że HBO wydaje mniej na produkcję czy prawa niż Viaplay. 

 

Zresztą jak twierdzi szef Juventusu dążąc do Superligi, alebo piłka coś zrobi albo wyprze ją inna rozrywka. Nie zrobili więc jeśli miał rację, piłka w TV będzie tanieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że te 34 zł to cena umiarkowanie wysoka.

40 zł za Polsat Sport Premium to trochę burżujstwo, biorąc pod uwagę że to praktycznie sama Liga Mistrzów. Pakiet nie zawiera nawet "zwykłych" Polsatów Sport, które mają do zaoferowania sporo transmisji w różnych innych dyscyplinach (a także w nożnej, tylko mniej medialne niż LM).

Fakt, najdroższy jest Canal+, przynajmniej w streamingu (nie jestem obeznany w ofertach platform sat i kabel) - 45 zł w C+online i również 45 zł w Playerze, tylko w komplecie z VOD TVNu. Tylko że tam mamy do dyspozycji cały pakiet Canal+, wraz z ich zawartością filmową.

Viaplay jeśli liczyć sam sport, ma cenę nieco powyżej przeciętnej, ale jeśli dodamy do Bundesligi Premier Legaue, a do tego jeszcze zawartość filmowa i zapewne dokumentalia z Viasatów: Nature, History, Explore, to już całkiem fajnie wyjdzie.

"Zwykłe" Polsaty Sport kosztują 20 zł (z telefonem Plusa chyba 10 zł).

Eurosport Player kosztuje 15 zł, Eleven Sports również 15 zł (czy tam 15,90 na ich własnej stronie). To są już tanie pakiety, choć zawierają samą tylko zawartość sportową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...