Skocz do zawartości

Rezygnacja z n-ki


psawczuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja trochę z innej beczki - choć też tyczy się rezygnacji z n-ki...

Wszystko jak w podręczniku: wypowiedziałem umowę, oddałem dekoder do APS i zadowolony wróciłem do domku. Zapomniałem o n-ce aż tu nagle dostałem za pośrednictwem poczty polskiej fakturkę w której wzywa się mnie do zapłaty 1 zł (jeden złoty polski 00/100 groszy) (czyli 1,22 wraz z VAT) za kupno anteny satelitarnej. Nic by mnie nie zdziwiło gdybym za tą antenę już raz nie zapłacił 60 zł przy podpisaniu umowy (blisko 3 lata temu) i na dodatek nie posiadałbym na to dokumentu. Lecz tak się złożyło że fakturkę miałem w teczce. Zadzwoniłem na infolinię i tam pani usilnie przekonywała mnie że ja za tą antenę co ją kupiłem to nie zapłaciłem tych 60 zł i muszę zapłacić tą złotówkę. Gdy nie odpuszczałem (pal licho tą złotówkę - rozmowa przez telefon na pewno mnie więcej kosztowała) pani musiała się z kimś skonsultować. Następnie oznajmiła mi że ta nieszczęsna złotówka to opłata za przekazanie anteny na własność na co ja się zaśmiałem - przecież za nią zapłaciłem 60 zł! Pani w końcu powiedziała mi że jak nie zapłacę tej faktury to nic się nie stanie. I dobrze, bo płacić nie zamierzam :>

 

Niby nic, ale coś mi się zdaje że n-ka chyba zrobiła jakiś mały szwindelek na antenach i teraz im się coś w papierach nie zgada i "żądają" zapłaty za coś co się już kupiło na własność. Żeby jeszcze jakiś komentarz przy tej fakturze zamieścili a tu nic - pusta rubryka do zapłaty... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jednak jest na bakier z dostarczonymi dokumentami a'la regulamin i cennik, a zwłaszcza ten drugi gdzie jest pozycja: Opłata za przeniesienie własności Zestawu antenowego 1,22 zł

 

A poza tym nie kupujesz anteny na własność... Podpisując umowę płacisz 60 zł za antenę standard ale jest to opłata aktywacyjna za antenę... Tak samo jak masz opłatę aktywacyjną za dekoder który dzierżawisz de facto tylko... Dopiero jak kończysz umowę to wtedy "n" wystawia fakturę za zbycie praw własności do zestawu antenowego na Ciebie. Gdybyś dostał za friko to byłaby to darowizna i wtedy płacisz podatek od darowizny... Zarabia na tym Skarb Państwa... Sprytny sposób na obejście prawa... A co do nie płacenia to odradzam bo z tego co słyszałem "n" ma zamiar w niedługim czasie wejść w porozumienie z firmami windykacyjnymi a wtedy 1,22 zł będzie Cię dużo więcej kosztować po doliczeniu kosztów pracy windykatora... A takich osób jak Ty jest znacznie więcej i mimo wszystko są to dodatkowe koszty dla firmy... Ale wybór i tak należy do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kara za zerwanie umowy jest w Szczegółowych Warunkach promocji z jakiej skorzystałeś... Osobny dokument który dostałeś przy podpisywaniu umowy... A co do płatności w ratach to już inna sprawa... Zawsze możesz napisać bo BOK "n" z prośbą o rozłożenie płatności na raty... Dopiero wtedy będziesz wiedział czy można czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy techniczne w koekcji nSeriale mozna wytlumaczyc tym ze brakuje miejsca na dysku (170GB) ktore jest przeznaczone na VOD a to dlatego ze ostatnio pojawilo sie duzo pozycji w Premierach VOD a do tego dochodzi 4 sezon Heroes ktory od dzis jest dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie problemy techniczne?

Sprawa jest prozaiczna n ledwo zipie finansowo!

Kolekcja nSeriale jest nie tylko redukowana pod wzgledem konkretnych tytulow ale rowniez jakosci tego co daja - praktycznie wszystko jest w SD. Nawet Herosow zredukowali z HD do SD, wczesniej np. Flashpoint! W nVoD chyba jeden film jest w HD w kolekcji nFilmHD, ktora i tak jest bezsensowna usluga!

 

Jezeli chodzi o rezygnacje to popieram takie podejscie do sprawy abonentow!

Ale wykrecenie sie z uslug / platformy N moze nie byc takie proste - niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak? A to ciekawe - zawsze w nSeriale (nScreen) repertuar jest w SD??? :D :D :D

 

Ja pamietam, np. Flashpoint w HD, Herosi w HD, o stokrotkach w HD, Odwroceni HD, Brzydula HD... i pewnie cos jeszcze...bylo w HD!

Krotka pamiec ma kolega!

 

Co do nFilmHD - tam obecnie chyba jedna pozycja jest w HD - moze przez przypadek! Co potwierdza tylko bezsens tej uslugi (ktora zabiera niepotrzebnie miejsce na skapym dysku) polegajacy na tym, ze odbiorcy kanalow "premium" nFilmHD 1/2 maja automatyczny dostep do katalogu zdublowanych filmow z biezacej ramowki nFilmHD tylko, ze w gorszej jakosci - SD!!!!

 

Wg mnie [beep]ski pomysl zrealizowany na potrzeby marketingowego belkotu n kosztem jakosci innych katalogow!

Ja zadnego filmu z tej kolekcji nie ogladalem bo musialbym mocno "uderzyc sie w glowe" by ogladac SD gdy "rownolegle" leci to samo w HD i takie VoD moge sobie sam zrobic przy uzyciu nagrywarki!

 

Cale nVod, a szczegolnie swietnie zapowiadajaca sie usluga nSeriale (kiedys nScreen) rozwalili "spece" z N. Rynek rozwiaja sie na tyle sprawnie, ze VoD mozna miec juz od innych operatorow i czesto w duzo lepszej jakosci, wiekszy wybor i za nizsza cene niz w N!

 

To pozwala by zastanowic sie nad zmiana operatora, ale jak pisalem wczesniej klucz do rozwiazania umowy lezy w indywidualnych umowach abonentow, ich preferencjach i "okazjach" do zerwania umowy, ktore przypadkowo stwarza N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem abonentem n-ki od miesiaca i juz mam dosc. Kompletne olewanie abonenta. Dwa tygodnie temu, przy aktualizacji uszkodzili mozliwosc wyswietlania napisow na nagranych filmach. I do tej pory, mimo ze dla osob nie trawiacych lektora praktycznie uniemozliwia to korzystanie z oferty n-ki nie naprawili. Ponadto caly nowy soft do Turbo jest skopany. Jest masa bugow, duzo gorszych , niz w dekoderach cyfry+. I nikt sie tym w n-ce nie przejmuje. Co smieszne, do przedwczoraj mozna bylo wlaczyc te napisy naciskajac podczas odtwarzania nagrania przycisk text. Teraz nawet to jzu nie dziala. Dlatego ja najchetniej rozwiazalbym umowe... Nie dosc , ze marna oferta programowa, to porabany niby super dekoder... Zenada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rezygnuję z końcem stycznia bo w tej chwili to jest dla mnie platforma DEMO, można sobie jedynie coś nagrać z Discovery HD i puścić w pętli podziwiając ładne widoki. Oferta programowa leży pod każdym względem, kanały własnej produkcji poza Wojna i Pokój to taka tandeta, że szkoda słów, nie realizują żadnych wydarzeń sportowych (kiedyś był Puchar Polski), nie potrafią nawet poprawnie skomentować gotowego sygnału z Ligi Mistrzów (zero postępu u Kalinowskiego i Ryczela od startu nSportu).

W VOD od dłuższego czasu króluje jakość SD, nie są wstanie nawet na czas wystawić rachunku (w ICA i w nBoxie nie mam do dzisiaj faktury za grudzień), od 3 lat nadają nieprawidłowe napisy DVB i nie zanosi się na ich poprawę.

Chyba czas na zmianę hasła reklamowego, bo nazywanie tego "telewizją nowej generacji" to tak jakby Piotr Kupicha wyszedł na scenę i oznajmił, że jest królem popu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki1680 - napisz to na forum n to gwarantuje ci ze cie z linczuja ;) Tam jest tylu wyznawcow Wojny i Pokoju ze sa sobie wstanie uciac lewa reke wpierajac wszystkim jaki to fascynujacy program. Prawa reke utna sobie za opcje nfilmow HD i vod w ktorym same filmy SD. Teraz glownym haslem zaczyna byc ilosc a nie jakosc. Im wiecej filmow tym lepiej nie wazne w jakiej jakosci i jakiej tresci oby tylko bylo widac mase tytulow.

 

Sory przyjacielu oczy rano zle pracuja zgubily slowo "poza". ( nie bede kasowal postu ani dodawal nowego co sie napisalo to sie napisalo moj blad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogólnopolski kanał tematyczny młodych ludzi Patio TV zakończył swoje nadawanie na satelicie HOT BIRD 9 (13E). Zamiast niego widnieje plansza informacyjna z napisem "Od 1 marca kanał niedostępny w platformie N i z tego powodu każdy w terminie 14 dni może wypowiedzieć umowe :) Więc kto chce zrezygnować z N to jest okazja . Patio TV był w pakiecie i można zerwać umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnopolski kanał tematyczny młodych ludzi Patio TV zakończył swoje nadawanie na satelicie HOT BIRD 9 (13E). Zamiast niego widnieje plansza informacyjna z napisem "Od 1 marca kanał niedostępny w platformie N i z tego powodu każdy w terminie 14 dni może wypowiedzieć umowe :) Więc kto chce zrezygnować z N to jest okazja . Patio TV był w pakiecie i można zerwać umowę.

na planszy jest napisane OD 1MARCA KANAL NIEDOSTEPNY Z PRZYCZYN NIEZALEZNYCH OD OPERATORA SATELITARNEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...