Skocz do zawartości

Wiadomości / i9:30


lukaszx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@widz666 - nie musi pokazywać przykładów. Wystarczy prześledzić wszystkie wiadomości z ostatniego miesiąca kampanii prezydenckiej, gdzie PBK był prezentowany jako doskonały i jedyny kandydat - poświęcano mu zwykle pół programu. Natomiast PAD był prezentowany w niekorzystnym świetle i przez 2 minuty ;) Tak jak już wielokrotnie pisałem po wygraniu przez PAD, w studiu TVP panowała załoba, a jedynym który wypowiadał się pozytywnie o PAD był Legierski....wszyscy goście byli dobrani pod PBK.....

 

Kukiza np. w ogóle nie pokazywali....a zajął 3 miejsce...

Edytowane przez Intermario
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się okazało to jednak mieli rację co do tego pana. Nawet za mało ostrzegali. To ich jeszcze bardziej broni.

 

A twoje Intermario przykłady akurat zaprzeczają tej tezie. Pokazują że niepokazywanie wcale, lub pokazywanie w złym świetle działa własnie na korzyść. Więc już się sami w tym gubicie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Walaszczyk nowym wydawcą ''Wiadomości''. Dawniej był związany z ''Naszym Dziennikiem'' ojca Rydzyka:

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/maciej-walaszczyk-z-naszego-dziennika-na-wydawce-wiadomosci

 

Także nowym wydawcą ''Wiadomości'' jest Robert Kalinowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które prowadzą bczne wydania mogły by prowadzić główne. Mam na myśli Aleksandrę Rosiak i Annę Hałas-Michalską. Było by milej dla oka :)

W programach informacyjnych nie tylko uroda się liczy. O ile Anna Hałas-Michalska ma jakie kolwiek predyspozycje do prowadzenia głównych wydań (jest też przecież doświadczoną reporterką) o tyle Aleksandra Rosiak musi jeszcze zdobyć doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi z pół roku temu ktoś powiedział, że TVP będą zmieniać i "naprawiać" ludzie z Trwam, Republiki, Naszego Dziennika, to bym pomyślał, że chyba wariat, zwolennik nierealnych teorii spiskowych. Że dziś Polska jest już na takim poziomie rozwoju, demokracji, świadomości społecznej, że takie zmiany są już po prostu niemożliwe. Że to nie przejdzie, bo czas nie stoi, a metody PRL, gdzie byle partyjna miernota, prymityw miał otwarte drzwi wszędzie, tylko dlatego, że był właśnie z nadania partii się nie powtórzy już nigdy w tej skali.

 

Bo można gdzieś tam próbować wciskać ciemnotę niszy, ale tak jawnie, bezwstydnie, w majestacie prawa dewastowanie instytucji w imię chorych, wyimaginowanych celów. Przywrócenie "normalności" przez otwarcie drzwi w domach wariatów? To jest ta przyzwoita metoda działania? Że nagle najskrajniejsza ekstrema stanie się mainstreamem ku uciesze gawiedzi i będzie nam kłamliwie w oczy mówić, że białe to czarne a czarne to białe - tak mi dopomóż Bóg. Wśród każdej opcji można znaleźć też umiar. A tu się rzuca od razu najskrajniejszą ekstremę. Potem już nie będzie pola manewru.

 

Liczyłem się, że będzie zwrot w prawo, w konserwatyzm, rożne fobie, kompleksy, walkę z wymyślonymi wrogami, ale przecież mogą to też robić ludzie w miarę normalni, rozsądni, rozumni. Takich pewnie też nie brakuje po tamtej stronie. Z którymi bym się nie zgadzał, ale chociaż szanował za styl, spokój, za zrównoważony, obliczalny sposób działania i przedstawiania swoich racji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopacz przypomniała dlaczego reforma TVP była koniecznością, jak dobrze,ze już nie muszę patrzeć na Lewicką czy Dobrosz - Oracz. 

 

W programach informacyjnych nie tylko uroda się liczy. O ile Anna Hałas-Michalska ma jakie kolwiek predyspozycje do prowadzenia głównych wydań (jest też przecież doświadczoną reporterką) o tyle Aleksandra Rosiak musi jeszcze zdobyć doświadczenie.

Sugestie przedstawione przez Ciebie są niegodziwością. Aleksandra Rosiak w mojej ocenie ma nie tylko prezencję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam z @wislok'iem. Rosiak powinna być główną twarzą Wiadomości. Fakty i Wydarzenia miałyby kompleksy. I oglądalność wśród męskiej części widowni by wzrosła. Trzeba wykorzystywać swoje atuty wobec konkurencji. I myślę, że tolerancję na błędy miałaby dużą. A przez ten czas wyrobiłaby się i nabrała doświadczenia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czasem pooglądać TVP Info i zobaczyć jak dziewczę sobie nie radzi w poranku jak są jakieś informacje z ostatniej chwili. Zaślepionych urodą jednak nie brakuje.

Uważaj,żebyś Ci to dziewczę nie zadało lewego sierpowego lub prawego podbródkowego. :D Lepsza Rosiak niż zapewne uwielbiany przez Ciebie Jarosław "pokolenie żal.pl" Kuźniar.

Tak poważnie mówiąc to prowadzenie głównego wydania nie różni się niczym od prowadzenia wydania bocznego. Nawet jak przyjąć,że sobie nie radzi w TVP INFO przy takich okazjach to raczej serwis informacyjny to zupełnie inna specyfika niż relacje na żywo ze studia. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tobie nie insynuuję kogo lubisz a kogo nie. Nie życzę sobie abyś robił to w stosunku do mnie. I odpowiadając na Twój śmieszny zarzut - nie lubię Kuźniara, od wielu lat go krytykuję, a jak poszukasz to znajdziesz takie wypowiedzi pisane przeze mnie. Atak personalny z Twojej strony to słaba zagrywka. Współczuję.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widzisz ten atak?? Napisałem zapewne,a nie,że uwielbiasz Kuźniara- warto umieć czytać dokładnie kolego Matik i dlaczego przypuszczenie odbierasz jako atak?? Myślałem widząc twoją działalność w tematach o TVN-ie,że wszystkich tam bardzo cenisz. Troszkę szacunku do pani Aleksandry Rosiak, bo to "dziewczę" zdaje się,że osiągnęło w mediach dość sporo i określenia tego typu są lekko nie na miejscu podobnie jak określenia "Polaczki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie chcesz się odnosić do merytorycznego pytania- czyli czym się różni prowadzenie serwisu o 15.00 od prowadzenia serwisu o godz. 19.30. Koledze Matik przypomnę dwie jego wypowiedzi, gdzie były osobistą wycieczką i sugestią,że dla mnie liczy się jedynie uroda.

 

Zaślepionych urodą jednak nie brakuje.

 

 

 

W programach informacyjnych nie tylko uroda się liczy

Niegodnością jest używanie określenia "Polaczki" i "dziewczę" w stosunku do Kobiety. Nie sądziłem,że dla Ciebie taką zniewagą będzie przypuszczenie,że cenisz Jarosława Kuźniara. Jednak nie myślę przepraszać dopóki nie przeprosisz za użycie określenia "Polaczki" i "dziewczę". 

Swoją drogą niektórzy tu tworzą wielki mit jak to jest skomplikowane prowadzenie serwisu informacyjnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się okazało to jednak mieli rację co do tego pana. Nawet za mało ostrzegali. To ich jeszcze bardziej broni.

 

A twoje Intermario przykłady akurat zaprzeczają tej tezie. Pokazują że niepokazywanie wcale, lub pokazywanie w złym świetle działa własnie na korzyść. Więc już się sami w tym gubicie.

 

Nie gubicie, bo ja tylko obiektywnie oceniam to po 1 ;) A po drugie to własnie PBK zaszkodziło to przelukrowanie....ludzie starsi, których znam (dodajmy żadni zwolennicy aktualnych) zauważali, że coś jest nie tak, że jeden jest czarny a drugi biały...Więc jak im coś nie pasowało, no to możesz sobie wyobrazić co myśleli młodzi ;) Podejrzewam, że gdyby nie ten lukier to PBK by to wygrał - jestem nawet o tym przekonany, ale tym lukrem tak zirytowali społeczeństwo, że jest jak jest ;) Ten motyw to wzorowy temat na nowe prace doktorskie, jak robić, żeby nie przesadzić i nie zaszkodzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można lukrować, propagować i przesadzać to dopiero Kurski pokaże. W następnej jakiejkolwiek kampanii. Nie ma wątpliwości, m.in do tego został oddelegowany, bo przecież nie do uatrakcyjnienia programu, poprawienia jakości itp. Bądźmy poważni. Jeszcze zatęsknicie za poprzednią TVP. Żeby dobrze ocenić, trzeba mieć porównanie, punkt odniesienia. Teraz w końcu to będzie wyraźnie widać. Drzeć [beep] o nierówności w mediach, o jednostronnej propagandzie przez lata mógł każdy. Potem przychodzi test i ten co darł japę teraz robi to 10-krotnie bardziej. Pokazuje, że nigdy w przyszłości nie należy go już traktować poważnie. Ale oczywiście znajdą się ludzie z klapkami, jak zawsze. Dla nich propaganda politykiera Kurskiego będzie tylko prawdą objawioną. Nadal będą twierdzić uparcie, że poprzednia TVP była zła, a ta jest dobra. Na głupotę nie ma rady, nie istnieje takie lekarstwo. Najgorsze jednak, kiedy niektórzy wręcz tą głupotę wybierają świadomie - a tu już nie znajduję niecenzuralnych słów nagany.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nie chcesz się odnosić do merytorycznego pytania- czyli czym się różni prowadzenie serwisu o 15.00 od prowadzenia serwisu o godz. 19.30. Koledze Matik przypomnę dwie jego wypowiedzi, gdzie były osobistą wycieczką i sugestią,że dla mnie liczy się jedynie uroda.

 

Niegodnością jest używanie określenia "Polaczki" i "dziewczę" w stosunku do Kobiety. Nie sądziłem,że dla Ciebie taką zniewagą będzie przypuszczenie,że cenisz Jarosława Kuźniara. Jednak nie myślę przepraszać dopóki nie przeprosisz za użycie określenia "Polaczki" i "dziewczę". 

Swoją drogą niektórzy tu tworzą wielki mit jak to jest skomplikowane prowadzenie serwisu informacyjnego. 

1. Prowadzenie serwisu o 15:00 to tylko czytanie informacji. Prowadzenie głównego wydania "Wiadomości" wiąże się z pracą od samego rana (kolegium) nad czuwaniem nad pracą reporterów i merytoryką tego co ma zostać pokazane w głównym wydaniu. Prezenter wspólnie z wydawcą nad tym wszystkim czuwa, dodatkowo przy montażu wspólnie z reporterami decydują co wybrać z dostępnych materiałów do 3 minutowego reportażu.

2. O zaślepionych pisałem ironicznie, bo sam tego samego dnia takiego stwierdzenia użyłeś i było ono celowo użyte.

3. Dziewczę nie jest obraźliwym stwierdzeniem, odnosi się ono do niedoświadczonej dziennikarki. Nie nazwałem tej kobiety Polaczkiem, więc mi tego nie wmawiaj, tego stwierdzenia użyłem na tym forum raz do pewnej grupy użytkowników, którzy zmieniają zdanie w zależności od tego jak im wygodnie jest coś lub kogoś zbesztać. Typowe cwaniactwo.

 

Bo to jest młoda siksa bez dorobku, popatrzcie sobie kto prowadzi serwisy informacyjne w Ameryce(w głownych kanałach) albo  nawet w ZDF/ARD, tam są głownie ludzie ktorzy cos już osiagneli.

4. @dlif trafił w sedno, tylko starałem się nie używać tak dosadnych stwierdzeń.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem,że w stosunku do niej użyłeś tego stwierdzenia, więc nie wmawiaj mi czegoś czego nie napisałem.  Można było po prostu napisać "uważam,że nie ma ona wystarczającego doświadczenia do prowadzenia głównego wydania" bez tego typu określeń. Nie jest to ani siksa ani dziewczę,a w TVP pracuje już dość spory kawałek czasu. Zwykły elementarny szacunek, także do użytkowników bez określeń "Polaczki". Przypomnę tylko,że był okres, gdzie mniej doświadczona Katarzyna Senyk prowadziła główne wydanie "Wiadomości". Moim zdaniem warto stawiać na młodzież, jak chociażby Polsat uczynił z  Gawryluk. Dziś to chyba najlepsza prezenterka serwisu w tym kraju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałeś, że do kobiety. A to nieprawda. Ale zejdźmy z tego akurat fragmentu.

Wspominasz o Katarzynie Senyk. Uważam, że jest zdecydowanie bardziej profesjonalną dziennikarką - pracowała w regionalnych mediach, radiu i prasie oraz była szefową informacji w jednej z rozgłośni radiowych. W TVP Info prowadziła Info dzień i nie było takich sytuacji aby sobie nie radziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o prezenterki, to faktycznie, mogliby kogoś do głównego wydania dobrać, bo obecnie mamy tylko Holecką, Ziemca i Adamczyka. Przed zmianami w TVP ekipa prezenterska głównego wydania liczyła 5 osób. Żeby było po równo, powinni dać kobietę. Nie powiem czy lepsza Hałas-Michalska, czy Rosiak, obydwie się nadają (mają i doświadczenie i urodę). Powiem tyle, że to powinna być osoba, która pracuje już w TVP, a nie jest ściągana z innej telewizji czy też nowo zatrudniana. To jednak najważniejszy program informacyjny Telewizji Polskiej i powinna go prowadzić osoba z pewnym dorobkiem zawodowym, a nie żółtodziób.

 

Tak zresztą jest za granicą, co już tu powiedziano, dając jako przykład niemieckie stacje. Ja dodam włoski przykład: w tamtejszej publicznej też jest tak, że do głównego wydania daje się doświadczonych prezenterów, którzy już jakiś czas pracują w RAI (choć swoją drogą jedni trafiali do wydania o 20:00 już po kilku latach, a niektórzy muszą się zadowalać porannymi wydaniami od 20 lat).

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @matikiem. Jeśli któraś z pań miałaby trafić do głównych wydań "Wiadomości", wolałbym aby to była Anna Hałas-Michalska, a nie Aleksandra Rosiak. Bardziej sobie cenię profesjonalizm Anny Hałas-Michalskiej i uważam że bardziej na to zasługuje.

 

Czy ktoś może wie dlaczego Michał Siegieda nie prowadzi aktualnie bocznych wydań "Wiadomości"? Został odsunięty, czy ma chwilową przerwę? Reportaże nadal przygotowuje.

Dlaczego Katarzyna Senyk odeszła z TVP? Obecnie można ją zobaczyć w Polsat News.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...