Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Pawop napisał:

Dziś była aktualizacja Prime Video. Niestety spaprali apke, HDR się nie włącza, do tego jakość i płynność pozostawia sporo do życzenia

Spokojnie. Poprawią. To nie pierwszy i nie ostatni raz. Na Iphonie też sie zdarza, że jakaś apka ma aktualizację i ją spierd... Kilka dni i będzie działać ;)

To samo z samym softem Apple. Nawet jak coś im nie wyjdzie to maks 2 tygodnie i masz łatę/poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaktualizowałem Prime. Obejrzałem pierwszy odcinek serialu Reacher, nie zauważyłem problemów. Natomiast wygląd Playera upodobnił się do tego, który jest znany z wcześniejszych wersji aplikacji na Androida. 

 

Jeszcze brakuje aktualizacji Netflixa, gdzie tutaj Apple obstaje twardo przy "swojej" wersji aplikacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej, która pozwoli na korzystanie z tych samych funkcjonalności, które są dostępne w wersji na android: usuwanie z listy oglądaj dalej, top 10, podgląd nadchodzących Premier. Apple jakoś nie spieszy się ze zmianami. Netflix to chyba jedna z ostatnich aplikacji, która ma na tym urządzeniu taki a nie inny wygląd i brak konkretnych funkcjonalności.  Ale to chyba bardziej decyzja apple, że chce zostawić tę wersję jako "obowiązującą". 

12 minut temu, Pawop napisał:

Nic nie poprawili. Player lepszy był Applowski, do tego brak płynności. Aktualizacja na minus.
 

 

 

Tylko, że ten Player to właśnie "standard" Amazon Prime i taki jest wszędzie, więc to była kwestia czasu, że się pojawi. Braki w płynności widać nadal w Canal+ w Prime nie ma żadnych "mikro przeskoków" odkąd pamiętam. Stąd moje zdziwienie, że każdy nagle zaczął o nich pisać. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie Apple robi aplikację tylko Netflix. Widocznie im nie zależy na wprowadzeniu w/w funkcji. Ja od początku pisałem, że Netflix ma okrojoną apke na Apple TV i też czekam na te zmiany.

Moje pytanie dotyczyło czego innego, jaka to jest applowska wersja? Czy oni dają jakieś wytyczne dotyczące wyglądu i funkcjonalności aplikacji? Patrząc jak wyglądają inne serwisy, to nie wydaje mi się żeby tak bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Braki w płynności widać nadal w Canal+ w Prime nie ma żadnych "mikro przeskoków" odkąd pamiętam. Stąd moje zdziwienie, że każdy nagle zaczął o nich pisać. 

Jak masz ustawione odświeżanie? Na 50Hz brak płynności występuje, czego do tej pory nie było


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawop napisał:

Jak masz ustawione odświeżanie? Na 50Hz brak płynności występuje, czego do tej pory nie było


 

Format – 4K SDR. 50hz

HDMI Output – YCbCr.

Chroma – 4:4:4.

Match Content – obie pozycje, czyli Range i Frame Rate,  (off).

28 minut temu, Pawop napisał:



Moje pytanie dotyczyło czego innego, jaka to jest applowska wersja? Czy oni dają jakieś wytyczne dotyczące wyglądu i funkcjonalności aplikacji? Patrząc jak wyglądają inne serwisy, to nie wydaje mi się żeby tak bylo
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Moje pytanie dotyczyło czego innego, jaka to jest applowska wersja? Czy oni dają jakieś wytyczne dotyczące wyglądu i funkcjonalności aplikacji? Patrząc jak wyglądają inne serwisy, to nie wydaje mi się żeby tak bylo
 

W Apple istnieje pewien zalecany szablon jeśli chodzi o wygląd i obsługę aplikacji ale nie jest on wymagany.

 

Ogólnie Netflix nie lubi się z Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Dziś zaktualizowałem Prime. Obejrzałem pierwszy odcinek serialu Reacher, nie zauważyłem problemów. 

Dla nas problemem jest właśnie brak HDR na tej apce. 😉

2 minuty temu, iMarekPL napisał:

W Apple istnieje pewien zalecany szablon jeśli chodzi o wygląd i obsługę aplikacji ale nie jest on wymagany.

 

Ogólnie Netflix nie lubi się z Apple.

Ogólnie chodzi o aplikacje czy konkretną czyli Prime?

O co chodzi z Netflixem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, iMarekPL napisał:

W Apple istnieje pewien zalecany szablon jeśli chodzi o wygląd i obsługę aplikacji ale nie jest on wymagany.

 

Ogólnie Netflix nie lubi się z Apple.

https://www.idownloadblog.com/2013/11/13/netflix-new-design-apple-tv/ ten artykuł, który już wcześniej linkowałem właśnie o tym mówi. Inna rzecz, że obie firmy traktują się nieco "z góry" o czym też można wyczytać w sieci . Zwróćcie też uwagę na datę ostatniej aktualizacji Netflixa w AppleTv App Store. Częściej aktualizacje dostaje Viaplay. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lakiman napisał:

Dla nas problemem jest właśnie brak HDR na tej apce. 😉

Ogólnie chodzi o aplikacje czy konkretną czyli Prime?

O co chodzi z Netflixem? 

Początkowo Netflixa można było subskrybować przez Apple w niższej niż normalnie cenie. Prawdopodobnie poszło o pieniądze bo przyszedł moment, że Netflix mocno podniósł cenę tej subskrypcji. Pewnie byli wkurzeni na prowizję, którą musieli zostawiać u Apple.

Apple zakładało przy starcie swojego serwisu TV+, że będzie on swego rodzaju "hubem" łączącym wszystkie VOD poprzez możliwość kupowania różnych pakietów od zewnętrznych dostawców. Jak już wiemy nic z tego za bardzo nie wyszło. Netflix był jednym z pierwszych, z którymi Apple negocjował dołączenie do TV+ ale kategorycznie odmówili.

Od tego czasu można zauważyć, że Netflix trochę olewa sprzęt Apple pod względem aktualizacji itp... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lakiman napisał:

Dla nas problemem jest właśnie brak HDR na tej apce. 😉

 

To problemem są? przycięcia? (brak płynności) czy brak HDR? Bo jak wynika z wymiany zdań to HDR można wyłączyć bądź włączyć wedle uznania. Przy wyłączonym (na stałe) hdr, przy ustawieniach, które mam w zastosowaniu do tej pory nie zaobserwowałem po aktualizacji Prime problemów z płynnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...