Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądaj, niektórzy też podglądają parametry streamu i można zweryfikować różne opnie i rozważyć, czy zakup Apple TV znacząco je podniesie w tym kontekście.

 

C+ Online pod Apple TV.

canalapple.jpg

canalapple.jpg

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Godzinę temu, Zuzia napisał:

Kłopot w tym, że na Apple TV oglądanie cyferek wiąże się z posiadaniem drugiego urządzenia typu Mac, bo trzeba włączyć funkcje deweloperskie i o ile dobrze zrozumiałam, tym samym utracić gwarancję.

To nie jest kłopot, bo zwykłego użytkownika Apple TV nie obchodzą parametry, tylko to co widzi na ekranie. Włączenie trybu programisty nie powoduje utraty gwarancji, a że aplikacje tworzy się w Xcode, to każdy programista posiada komputer z macOS i włączenie tego menu nie jest dla niego problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jesteśmy na Satkurier, forum dla pasjonatów i tutejszych użytkowników już mogą obchodzić parametry dla Apple TV.

Jeśli włączenie opcji deweloperskich nie powoduje utraty gwarancji to jest to plus dla Apple TV oczywiście.

 

Disney+.  Ten najbardziej mnie ciekawił.

disneyapple.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, RobertRozmus napisał:

Poproszę o więcej szczegółów.

Macbook i apple tv w tej samej sieci. Na macbooku zainstalować Xcode ze sklepu. Apple TV - ustawienia - piloty i urządzenia - wejdź w to i tak zostaw.

Na macbooku po zainstalowaniu Xcode, powinien pojawić się u góry ekranu pasek z xcode - tam window - następnie Devices and Simulators. W simulatos wyszukujesz swoje apple TV, powinno przeskoczyć do zakładki devices na macu a w apple tv, w otwartym oknie, powinien pojawić się macbook. Potem sparowanie kodem. I tą część masz za sobą.

 

Następnie w Apple TV - szukasz w ustawieniach - Developer - tam wybierasz - Playback HUD - i włącz

 

Po podejrzeniu parametrów na jakimś filmie/serialu itp. wchodzisz znowu w playback hud i wyłączasz.

 

Mam nadzieję, że o żadnym kroku nie zapomniałam ;)

Edytowane przez Delta21
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym użytkownikiem ATV. Miałem duże wątpliwości, czy jest sens inwestować w coś co na dobrą sprawę jest w Androdzie. Po zainstalowaniu sprzętu muszę stwierdzić, że działa to wyśmienicie. Obraz jest fanstatyczny. Jednak najbardziej zdumiał mnie pozytywnie dźwięk Dolby Atmos. Brzmi świetnie - stąd moje pytanie: czy bitrate tego atmosa jest większy niż np.w Netfliksie? Bo filmy ApTV+ brzmią rewelacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawop napisał:

@Rlox masz sprzęt do Dolby Atmos?
Potwierdzam dźwięk z ATV jest dużo lepszy niż np. z Tizena




 

Tak, mam. Dźwięk jest świetny, zdecydowanie lepszy.

Ddatkowo w HBO go strumień dźwięku jest przesyłany w formacie 5.1, czego nie miałem na tizenie i w androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawop napisał:


 


To prawda, też się zdziwiłem.
Sprzęt godny polecenia.
 

Przecież o tym już dawno pisałem ;)

HBO w 5.1 ale lektor jest w stereo 

Brak również logo HBO 

 

ATV+ ma najlepszy obraz i jakość dźwięku. Wszystkie inne trzeba podglasniac przy dźwięku wielokanałowym, AppleTV+ nie trzeba 

6 minut temu, leonk1974 napisał:

Jak się zmienia na pilocie napisy i dźwięk podczas oglądania? Mam ATV od października,ale tak naprawdę dopiero teraz zaczynam go używać i podłączyłem na stałe.

Wszystko zależy od aplikacji 

Netflix HBO - trzeba pilotom ściągnąć pasek z góry (jak na telefonach) i tam ustawiasz dźwięk, napisy 

AppleTV+ - jak wyskoczyć Ci pasek na dole z czasem i postępem oglądania - musisz najechać na ikonkę tekstu

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawel napisał:

Pytanie czy to kwestia lepszego sprzętu czy lepszych parametrów jakie dostaje apple. Czy może jedno i drugie ?

Po aktualizacji widzę, że Apple TV maksymalnie wykorzystuje możliwości streamingu i kabla HDMI.

Takich kolorów , ładnego obrazu nawet na C+ 4K nie doświadczyłem. Urządzenie wygrywa z ultraboxem.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...