Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tizen i brak HDR jest im znany jak pisałem ze wsparciem na czacie. Trzeba czekać. Myślę że to samo jest z Androidem. Super tam mają wsparcie techniczne i programistów.

Przeraża inna kwestia - jaka ciemnota jest wśród ludzi... wystarczy przy filmie napisać 4K HDR i 5.1 i ludzie to widzą i słyszą. Tyle czasu minęło i nikt tego nie połatał... :/ 

Podobnie jest z naszymi kinami. W kinach bywają już projektory 4K a żadne kino w Polsce nie widziało ani jednego filmu 4K bo kopie są za drogie (info od technika z kina Helios).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Cinemaniac4K napisał:

Przeraża inna kwestia - jaka ciemnota jest wśród ludzi... wystarczy przy filmie napisać 4K HDR i 5.1 i ludzie to widzą i słyszą. Tyle czasu minęło i nikt tego nie połatał... :/ 

Mnie też to przeraża, bo ja widzę i słyszę. I nie rozumiem, czemu w HBO Max w polskiej ścieżce dźwiękowej jest tylko stereo. Aczkolwiek raczej oglądam treści z napisami, ale jak mnie żona zmusi do lektora, to byłbym mniej zawiedziony jakby było przynajmniej 5.1. No i w The Batman z polskim dubbingiem też jest tylko 2.0 (chciałem przetestować tę wersję, bo podobno nawet dobrze wyszło).

 

A co do 4K UHD - na Netflix płaci się za to słono, a bitrate to chyba mniej niż 15 mbps i obraz wygląda dla mnie źle. Za jakość obrazu i dźwięku to ja kocham TV+. Kochałbym też Bravia Core, ale mało jest tam interesujących mnie produkcji w gratisowym streamingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraża inna kwestia - jaka ciemnota jest wśród ludzi... wystarczy przy filmie napisać 4K HDR i 5.1 i ludzie to widzą i słyszą. Tyle czasu minęło i nikt tego nie połatał...  

Nie wszędzie był problem z HDR


Mnie też to przeraża, bo ja widzę i słyszę. I nie rozumiem, czemu w HBO Max w polskiej ścieżce dźwiękowej jest tylko stereo. Aczkolwiek raczej oglądam treści z napisami, ale jak mnie żona zmusi do lektora, to byłbym mniej zawiedziony jakby było przynajmniej 5.1. No i w The Batman z polskim dubbingiem też jest tylko 2.0 (chciałem przetestować tę wersję, bo podobno nawet dobrze wyszło).
 
A co do 4K UHD - na Netflix płaci się za to słono, a bitrate to chyba mniej niż 15 mbps i obraz wygląda dla mnie źle. Za jakość obrazu i dźwięku to ja kocham TV+. Kochałbym też Bravia Core, ale mało jest tam interesujących mnie produkcji w gratisowym streamingu.

Są pozycje z lektorem w 5.1. Batman z dubbingiem również jest w 5.1.
Bitrate na Netflixie 4K to ponad 18 mega i wygląda to bardzo dobrze.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrjacob990 napisał:

Mnie też to przeraża, bo ja widzę i słyszę. I nie rozumiem, czemu w HBO Max w polskiej ścieżce dźwiękowej jest tylko stereo. Aczkolwiek raczej oglądam treści z napisami, ale jak mnie żona zmusi do lektora, to byłbym mniej zawiedziony jakby było przynajmniej 5.1. No i w The Batman z polskim dubbingiem też jest tylko 2.0 (chciałem przetestować tę wersję, bo podobno nawet dobrze wyszło).

Chyba masz jakiś błąd, ponieważ u mnie zarówno oryginalna ścieżka jak i dubbing jest w 5.1.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawop napisał:

Bitrate na Netflixie 4K to ponad 18 mega i wygląda to bardzo dobrze.

 

Tyle masz dla treści HDR (zawsze).

4K SDR na Netflixie równie dobrze może mieć 2 Mbps.

Te 16 Mbps szczerze mówiąc też szału nie robi w takich seriach jak "Nasza Planeta", no ale przynajmniej trzyma rynkowy standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 18:56, radef napisał:

Chyba masz jakiś błąd, ponieważ u mnie zarówno oryginalna ścieżka jak i dubbing jest w 5.1.

W takim razie sprawdzę jeszcze raz, bo nie pamietam, czy puszczałem w aplikacji w TV czy z TV Sony… Ewentualnie sprawdzę jeszcze przez KODI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 11:07, Saturn45 napisał:

Jest też w Android TV 52.20.1, dzisiaj się pojawiła u mnie. Ale też nie widzę zmian, dalej brak dźwięku 5.1 po podłączeniu z TV do  soundbara kablem optycznym.

Walczyłem miesiąc z dźwiękiem. W końcu udało mi się tak podpiąć sprzęt (kino domowe+telewizor+dekoder canal+), że mam przez arcHDMI 5.1 z aplikacji na android tv. Oczywiście przez optyk aplikacja nie wysyła dźwięki 5.1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loguje się ktoś z was do Max z zagranicy przez VPN? U mnie ostatnio są nieziemskie problemy bo ani Windscribe, ani Ghost nie dają rady obejść geoblokady.

Tzn dawał radę Windscribe na początku, teraz już nie [ ma tylko 3 serwery w PL ]

Niestety z Max nie korzystam zbyt często i wylogowuje mnie apka.

Jaki Vpn daje radę na dziś?

Korzystam na Shield jakby co.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2022 o 11:07, Saturn45 napisał:

Jest też w Android TV 52.20.1, dzisiaj się pojawiła u mnie. Ale też nie widzę zmian, dalej brak dźwięku 5.1 po podłączeniu z TV do  soundbara kablem optycznym.

Na moim Sony z Google TV aktualizacja apki do 52.20 naprawiła problem z dźwiękiem 5.1 po optyku. Teraz jest ok, wcześniej tylko stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, myk6414 napisał:

Druga poprawa - następny odcinek włącza się automatycznie i po kilku sekundach. Jak na Netflix.

Nie wiem na czym masz apke zainstalowaną ale u mnie na tizenie i na android tv kolejny odcinek się włączał już od premiery "odwilży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, myk6414 napisał:

Dogadaj się z kimś ze znajomych w PL kto ma internet z zewnętrznym IP. Na większości routerów można serwer VPN postawić. Wtedy nikt Ci nigdy nic nie zablokuje.

Nie mam w planach ograniczać przepustowości mojego routera który musi obsłużyć neta w bodaj 9 sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w planach ograniczać przepustowości mojego routera który musi obsłużyć neta w bodaj 9 sprzętach.

Nie wiem co masz na myśli z tym ograniczaniem przepustowości. Mam brata w US i tak robimy. Ani ja ani on nie widzimy żadnych ograniczeń.
Jutro sprawdzę  podaj proszę jaki film sprawdzałeś.

Np serial Turysta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...