Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

46 minutes ago, swordfish said:

Przypomnę, że te "ekskluziwy" jak "Skazana" będę premierowo w Max, a nie w Player. Premierowo w Player mogą pozostać wyłącznie paradokumenty i telenowela "Na wspólnej". Player generalnie widać, że wygaszają niż rozwijają.

Te "ekskluziwy" można zobaczyć kontem zagranicznym, bułgarskim będąc w Polsce, czy trzeba jednak mieć polskie? Sam nie oglądam, ale żeńska część rodziny domaga się i jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas mogą pojawić się w Maxach za granicą. Na razie nie ma pewności, że premiera serialu polskiego w Polsce oznacza jego automatyczną premierę globalną na całym świecie jak w Netflixie. I w tym przypadku Netflix przeciera szlaki. Krajowe produkcje własne wrzuca od razu wszędzie. Może Max skopiuje ten pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle zadałem pytanie. Mieszkam w Polsce latem, resztę w Bułgarii. Mam bułgarskie Max, jak będę w Polsce, którą ofertę dostanę logując się kontem bułgarskim? Żeby "Skazana" i reszta podobnego [beep]u była dostępna, o to biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, dvbtowiec said:

Jeśli MAX będzie używał regionalizacji po IP, to w Polsce na bułgarskich danych prawdopodobnie niczego nie będziesz mógł oglądać.

Coś nie bangla, bo jest przecież dostęp czasowy, w podróży na terenie europejskim, nie trzeba żadnych VPN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tylko tyle, że subskrybuje HBO Max od początku więc należę do tych szczęśliwców ze zniżką 33% i... obym nadal należał do tych szczęśliwców 😌 Najwyższy pakiet mnie nie jara (nie jestem fanem 4K, zależy mi głównie na ofercie), najniższy mnie przeraża (reklamy, blee...). Środkowy w zupełności mi wystarczy. Tylko, że jakoś czarno to widzę... była już jakaś oficjalka w sprawie osób takich jak ja?

 

Nadal będziemy płacić po rabacie 19,99 zł (cena regularna to 29,99 zł), czyli tak jak zawsze czy może 33% zamieni się w 22% albo 11% 🫠 ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bułgar Dlatego zastrzegłem że nie siedzę w tym i nie wiem która platforma jak się zabezpiecza. A na pewno się zabezpieczają. Może czasowo będzie działać, ale pytanie jak długo. 

 

Natomiast co do ceny na pewno będzie zachowane 33% zniżki, to jest na mailu.

I będzie to zapewne liczone od pakietu Standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Natomiast co do ceny na pewno będzie zachowane 33% zniżki, to jest na mailu.

I będzie to zapewne liczone od pakietu Standard.

8 godzin temu, Pawop napisał(a):

Ja to przede wszystkim liczę na rozbudowę katalogu WB. Poza filmami z tego wieku, mają całą masę fajnych produkcji z lat 80 i 90.

Ulga i nadzieja.

 

Właściwie jak sobie tak przekalkuluje to może nawet lepiej na tym wyjdę niż sądziłem. 4K i tak nie oglądałem, więc za tą samą cenę dostanę to co miałem od HBO Max + szmirowisko z Playera i śmieciowisko z Discovery. Oby tylko interfejs był jakiś lepszy od tego obecnego żebym mógł jakoś wyłapać najlepsze treści. Najlepiej jakby porozdzielali to na huby żeby nie robić śmietnika, żeby programy podróżnicze z Discovery i Skazana nie pałętały mi się między Horizon. Chapter 1, a Welcome to Derry😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Splawik napisał(a):


@muza_tvRozumiem inną optykę, komuś może wystarczać i 720p, tak samo jak komuś wystarczą mp3 128kb/s czy jeżdżenie Daewoo Tico. Spoko, ale serio - to, że komuś wystarcza nie oznacza, że: a) wystarczy wszystkim, b) wystarczy większości. Więc te wszystkie teksty, że "4k jest dla nikogo bo ja nie oglądam" mają wartość poznawczą znikomą  ;)Nie definiujcie większości i ich potrzeb przez pryzmat siebie i swoich znajomych.  

 

8 godzin temu, Splawik napisał(a):

@Pawop - podobnie jak z wszystkim, w takim razie dyskusje w ogóle są niepotrzebne, skoro "jest jak jest". No ale jednak dyskutujemy.

No właśnie. Po co ta dyskusja? Przecież masz możliwość nadal dostępu do 4K. Jak będziesz chciał to sobie kupisz. W czym problem?

 

8 godzin temu, muza_tv napisał(a):

 

 

Technologia kosztuje. Mnie 4K nie kręci, więc płacąc 30 zł wolę mieć więcej treści, niż oglądać więcej zmarszczek na ekranie. Jeśli ktoś ma wypasiony telewizor i chce 4K, niech wybierze pakiet, który mu odpowiada. Proste.

To jest zdumiewające. Telewizory w 4K, 8K, 16K... z ogromnym ekranem. To tak. Nie mają problemu kupić. Ale na subskrypcji do danego serwisu to stękają, że drogo i kombinowanie jak tu taniej skubnąć... 😂 Żenada. 

 

8 godzin temu, Pawop napisał(a):

Odpowiednikiem obecnego HBO Max, będzie pakiet standardowy, a nie premium.
Jedna osoba ciągle tu narzekała, że będzie drożej i gorzej emoji1.png a tu psikus i w obecnej cenie dostajemy więcej.
Swoją drogą, to zastanawiam się ile będzie tych pozycji w 4K, gdyż różnica w cenie jest bardzo duża

Wydaję mi się, że cena za standard jest mocno "promocyjna" i w ciągu kilkunastu miesięcy nastąpi podwyżka.

Moim zdaniem różnica cenowa pomiędzy pakietem standardowym, a Premium jest taka duża, bo mają doskonale świadomość, że będą podziałki na 4 gospodarstwa domowe, a nie 4 osoby w jednym gospodarstwie domowym. Nic nowego. 😂🤣

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz 4K to nie jedyny dodatek do najwyższego pakietu. Dochodzi jeszcze dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, który robi dodatkową robotę. Może wprowadzą jak Netflix swoje spatial audio, aby dać namiastkę dla urządzeń bez DA.

 

Swoją drogą, czemu nie dadzą jeszcze bardziej budżetowego planu za 10 zł z obrazem czarno-białym i z dźwiękiem mono? Przecież dla niektórych liczy się treść niż jakość techniczna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydzwonili z cenami. Podwyżka 20 złociszy, skok z 29,99 na 49,99. Jeszcze brak pewności jak regionalizacja zadziała, może będę musiał kupić polską subskrypcję. Kolego @k05 cztery osoby mające swoje tablety, srajfony w jednym gospodarstwie domowym chyba nie są niczym niezwykłym. Podrożało jak jasna [beep]a.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, swordfish napisał(a):

 

Swoją drogą, czemu nie dadzą jeszcze bardziej budżetowego planu za 10 zł z obrazem czarno-białym i z dźwiękiem mono? Przecież dla niektórych liczy się treść niż jakość techniczna.

Może dlatego, że już nikt nie ma czarno-białego telewizora, s sam kolorowy telewizor jest znany i powszechny w Polsce od ponad 30 lat? W przeciwieństwie do technologii 4K... 

1 minutę temu, Bułgar napisał(a):

 Kolego @k05 cztery osoby mające swoje tablety, srajfony w jednym gospodarstwie domowym chyba nie są niczym niezwykłym. Podrożało jak jasna [beep]a.
 

Tia... I wszyscy akurat w tym samym czasie muszą oglądać MAX-a... Skoro tak to płaćcie i płaczcie. Za luksus trzeba płacić. Z drugiej strony - teraz jest max trzech userów i jakoś trzeba sobie radzić. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, k05 napisał(a):

 

No właśnie. Po co ta dyskusja? Przecież masz możliwość nadal dostępu do 4K. Jak będziesz chciał to sobie kupisz. W czym problem?

 

Hmm, dyskusja jest o tym, że chcąc mieć nadal 4k trzeba płacić 49,99 zamiast 29,99 a w zamian dostaje się śmieciowy kontent z Wojewódzkim. Oczywiście, że sobie kupię jak będę chciał, ale chyba na tym to forum polega, że się dyskutuje o ofercie i technikaliach ;) Bo przy takim założeniu to 99% wątków można by zamknąć tekstami w stylu - podoba się to kup, nie podoba się to nie kup, nie działa na Twoim sprzęcie to kup sobie inny, nie podoba się MAX kup sobie Disneya - w czym problem? Ale chyba nie o to chodzi. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, k05 said:

Tia... I wszyscy akurat w tym samym czasie muszą oglądać MAX-a... Skoro tak to płaćcie i płaczcie. Za luksus trzeba płacić. Z drugiej strony - teraz jest max trzech userów i jakoś trzeba sobie radzić. 

Nie muszą, ale będą mogli jak zajdzie taka potrzeba. Jak Ciebie cieszy, że jest drożej niż było, nie mam więcej pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, swordfish napisał(a):

Swoją drogą, czemu nie dadzą jeszcze bardziej budżetowego planu za 10 zł z obrazem czarno-białym i z dźwiękiem mono? Przecież dla niektórych liczy się treść niż jakość techniczna.

Mogliby jeszcze zaoferować telewizory bez pilota dla subskrybentów specjalnej oferty pakietu za 4.99 polskich złotych.

 

A tak poważnie to z jednej strony zaczynam się jarać nowym Maxem, z drugiej ta polska premiera ich nowego serwisu streamingowego wypada dość niefortunnie, bo w w przededniu EURO 2024. W co ja ręce włożę jak to wszystko się zacznie? Marketingowo trochę strzał w stopę, bo po paru dniach Max zostanie przyćmiony na maksa i to zapewne przez swoich ludzi z TVN24, którzy będą mierzyć źdźbła trawy murawy w Hamburgu i sprawdzać ciśnienie w zraszaczach na Olympiastadion. Kto tam będzie wtedy myślał o streamingu. Marketinowo lepiej by na tym wyszli gdyby wjechali z pompą tuż przed Igrzyskami z tą swoją ofertą All Inclusive dla wszystkich abonentów i subskrybentów.

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto obrazek, który nic nie wnosi do wątku.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Splawik napisał(a):

Hmm, dyskusja jest o tym, że chcąc mieć nadal 4k trzeba płacić 49,99 zamiast 29,99 a w zamian dostaje się śmieciowy kontent z Wojewódzkim. 

No i co w związku z tym? Czy właściciel serwisu odbiera Ci treści 4K? Nie. Oferta nadal istnieje. Tak. A to, że trzeba zapłacić 20zł więcej to już raczej problem indywidualny. 

Jak ktoś potrzebuje kontent w 4K, bo ma wypasiony telewizor w tej technologii to zakładam, że stać go też na zakup usługi w wyższej kwocie.  

 

3 minuty temu, Bułgar napisał(a):

Nie muszą, ale będą mogli jak zajdzie taka potrzeba. Jak Ciebie cieszy, że jest drożej niż było, nie mam więcej pytań.

Patrząc na minimalne wynagrodzenie za pracę. Przez dwa lata urosło o niemal 1300zł. Ostatnia propozycja minimalnej na kolejny rok to już ponad 5000zł. O wskaźniku inflacji nawet nie wspomnę + podwyżkach bonusów socjalnych jak zmiana 500+ na 800+. 

 

Wszyscy chcieliby dużo zarabiać i  jednocześnie płacić przez "naście" lat te same stawki za abonament. Bądźmy realistami. 

Trzeba znać podstawy ekonomii, żeby potem nie dziwić się, że są takie ceny. 

I tak przez wiele lat cena za HBO stała w miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy posiadają jeszcze UPC mogą dokupić do swojego pakietu 
HBO Max za 19,99zł (umowa na 12mies.)
Promocja obowiązuje od dnia 9 maja 2024 do 31 maja 2024 lub do odwołania.
lub bez zobowiązania 29,98zł
Promocja obowiązuje od dnia 1 marca 2024 do 30 września 2024 lub do odwołania.

 

Każdy z nas ma internet/telewizję z kablówki/platformy cyfrowej lub od operatora komórkowego, każdy dostawca będzie oferować MAX w przestępnej cenie. Jedni będą go oferować za około 20zł a inny za 30zł w lojalce. W większości operatorów będzie MAX oferowany w wersji standard lub premium, jedyny minus to być może brak dokupienia pakietu "Kanały TV i Sport".

 

Czytając w tym miejscu Wasze wypowiedzi, martwię się o swój pakiet w playerze, który kosztuje mnie 50zł/mies. i mam w nim 3 serwisy w cenie jednego: player (bez reklam), HBO (MAX), CANAL+ (CANAL+ online). Może tak źle nie będzie.

 

Disney+ kosztuje 37,99zł/mies. w następnym tygodniu będzie marudzenie jak roczne subskrypcje pokończą się u większości. Bo przecież nikt nie da 37,99zł za serwis dla dzieci, a już nie mówiąc 379,90 zł za rok. Nie ma nawet sensu dzielić z osobami skoro serwis ma mieć blokadę za równo to samo będzie miało MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek99 napisał(a):

Disney+ kosztuje 37,99zł/mies. w następnym tygodniu będzie marudzenie jak roczne subskrypcje pokończą się u większości. Bo przecież nikt nie da 37,99zł za serwis dla dzieci, a już nie mówiąc 379,90 zł za rok. Nie ma nawet sensu dzielić z osobami skoro serwis ma mieć blokadę za równo to samo będzie miało MAX.

Mów za siebie. Są osoby, które ten serwis mają właśnie dla dzieci. 

I serio - niecałe 40zł to dużo w dzisiejszych czasach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro 29,99 - 49,99zł jest dużo dla większości w tym forum to jest coś nie tak, przecież każdy, większość z nas dostaje darmowe 800+ za swoje dzieci, ale mało kto chce przepłacać za serwis, w którym częściej jest brak lektora przy nowszych produkcjach niż on jest dużo o tym sie mówi odnośnie samego D+.

Edytowane przez Marek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, k05 napisał(a):

No i co w związku z tym? Czy właściciel serwisu odbiera Ci treści 4K? Nie. Oferta nadal istnieje. Tak. A to, że trzeba zapłacić 20zł więcej to już raczej problem indywidualny. 

Jak ktoś potrzebuje kontent w 4K, bo ma wypasiony telewizor w tej technologii to zakładam, że stać go też na zakup usługi w wyższej kwocie.

Dla mnie nie jest problemem zapłacenie tych 20 złotych więcej. Rozumiem, że jest taka oferta i albo ją akceptuję albo nie - wiadomo. Tylko, że dla mnie ten dodatkowy "kątent" jest bez znaczenia. Więc chcąc mieć to co miałem muszę zapłacić 66% więcej. Rozumiem idee kontentów zagregowanych, wiem z czego wynika - spoko, wskazuję tylko, że z punktu widzenia takich użytkowników jak ja migracja prowadzona w ten sposób nie musi być oceniana pozytywnie. Tylko tyle i aż tyle.

Czy jak ktoś pisze w wątku o Apple, że chciałby lektora to też odpowiesz, że skoro umie czytać, to niech czyta napisy? ;) Akurat mi lektor dynda, pokazuje to tylko jako tło dyskusji - mamy różne preferencje i o tym rozmawiamy w tym wątku.

Edytowane przez Splawik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czerstwy napisał(a):

Nie chce mi się tego wszystkiego czytać a wiec zapytam. Mam obecnie HBO Max za ok 240 zeta płatność za rok. Co mi zaoferują? Oferta i cena oferta mi się kończy w tym miesiącu.

Jak twoja oferta kończy się przed 11 czerwca możesz załapać się na jeszcze dotychczasową cenę 234,99zł za rok. Jeżeli nie, to będziesz musiał skorzystać z oferowanych nowych cen. Ewentualnie założyć nowe konto, z nowym adresem e-mailem, po czym po ukończeniu tej pierwszej subskrypcji będziesz mógł usunąć swoje 1 konto, i przenieść swój dotychczasowy adres e-mail na drugie konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...