Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja, dyskusją. przepychanki swoją drogą. Kolego Fiant to ja podpisałem umowę z firmą Multimedia na dostawę między innymi telewizji cyfrowej. Przedstawiono mi konkretną ofertę kanałów, którą akceptowałem. Z biegem czasu oferta zaczęła się kurczyć dość znacząco. Odebranie Nsport, brak Canal+ weekend pomimo ceny tak samo wysokiej jak w pakietach innych kablówek gdzie c+ weekend był dostępny. Wyłączenie kanału HD Schowcase. Internet dostałem 20 mbit, choć zaznaczyłem, że potrzebuję w granicach 8-10 mbit, więcej jest mi zbędne. Operator stwierdził, że i tak będę płacił tyle samo, bo cenowo 6 mbit, kosztuje tyle co 20. Na pytanie jak to możliwe, odpowiedź: taka jest oferta - OK. Płacę dalej te 127 PLN, chociaż to operator zmienia ofertę kanałów. Kiedy odbierano NSport, czy HD Schowcase nikt o NC+ jeszcze nawet nie słyszał. Poprostu to operator jednostronnie i administracyjnie dał sobie prawo do zmian w mojej ofercie, za którą to ja płacę i to coraz większe pieniądze dostając coraz mniej. Trwa nagonka na NC+, ale mam odczucie, że tam klienci są w lepszym położeniu i to mimo całego tego zamieszania. Mają bowiem możliwość rezygnacji z narzuconej oferty. W MM tłumaczy się klientowi, że jest wyróżniony, bo płaci 29 zł. ekstra. Marny żart. Owszem można się zgodzić z tym, że to NC+ wprowadziła coś nowego, coś pozmieniała - takie mieli prawo skoro ktoś wydał zgodę na fuzję działającą bądź co bądź na niekorzyść ogółu. Nie zmienia to faktu, że mam podpisaną konkretną umowę z konkretnym dostawcą i płacąc określoną sumę oczekują konkretnych programów, a nie podstępów i tłumaczenia, że to Twoja nowa paczka canal+. Do tego ta cała umowa to rzeczywiście podstęp bo wczytując się głębiej to można wywnioskować, że kiedy do paczki Canal+ wrzucą kanał Nowela TV i Cartoon Network zastępując wszystkie inne Canal+ i nazywając ją "paczka canal+ cyfrowy" umowa dalej będzie wiążąca - nie ma ani określone ile kanałów odbieram w ramach paczki Canal+ ani jakie to programy, więc jest to ukierunkowane na żyrowanie na klienta. Nie przemawia do mnie argument, że to NC+ ponosi winę. Oni tylko wprowadzili jakiś tam nowy produkt na rynek i tyle. Czy nie mieli takiego prawa ? Za to Multimedia ponoć zadziałała z korzyścią dla klienta ? Śmiechu warte i tyle. Ponoć to MM nie zgodziła się na nowe paczki, bo drożesze, więc lepiej sprzedawać to samo drożej o 10 zł. W takim razie to ja nie zgadzam się na płacenie 29 PLN ekstra za programy, które mnie nie interesują. Kiedy dzisiaj dalej drążyłem temat wynikło z tego, że jeszcze będę miał to zapłacenia 62 PLN kary... Chyba dalszy komentarz jest zbędny... Mnie nie interesuje jakie MM dostało nowe warunki tylko interesuje mnie to, że ktoś jawnie robi mnie na szaro i ma jeszcze tyle tupetu aby mi wmówić, że jestem wyróżniony. Co do Nsportu to wina też jest po stronie MM, bo nie zadbała o konkurencyjność swojej oferty i dziwi się, że ludzie się oburzyli. Dla mnie dziwne są tłumaczenia Pana Fiant, bo doprawdy nie mogę doszukać się tu żadnej korzyści, a dalej płacę grubą kasę. Mi tak samo jak moim przedmówcą Multimedia nie będzie robiła żadnej łaski, bo to ja tutaj decyduję z czego będę korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thommy18 - Przecież zgadzamy się co do istoty, że oferta MM nie zachwyca, kablówka nie jest jakoś rozwojowa czy to programowo czy technologicznie. Jedyną rzeczą, która nas różni to podejście do tych zmian z C+. Nie wiem więc co ma na celu wrzucanie tego wszystkiego do jednego worka i spłycanie tematu że ja bronię MM... Więc napiszę wprost - nie bronię MM i uważam że są lepsze kablówki.

 

Poza tym jesteś strasznie niekonsekwentny, bo jak tak to chcesz utrzymania oferty którą brałeś na początku (np. z nSportem), ale jak tak to chcesz żeby MM dodała Ci nowe kanały, których nigdy nie obiecywała. Podpisałeś z nimi umowę na 4 kanały C+ i 4 kanały dostajesz. Z jakiej racji MM ma Ci dać 6 kanałów, kiedy Ty się zgodziłeś na 4? Zresztą oni pewnie by Ci chętnie dali te 2 kanały, tylko C+ nie chce ich tak łatwo puszczać, co Ci ja i inni starają się pokazać. Ale masz rację - Ty decydujesz z czego będziesz korzystał. Ty, nikt inny, zadecydowałeś że korzystasz z MM, więc krzyczenie teraz że oferta jest słaba jest chyba autokrytyką.

 

Myślę, że sprawa i tak zakończy się happy endem i cała paczka C+ będzie w MM. Bardziej bym się zastanawiał za ile będzie, miejmy nadzieję że będzie w cenie starej paczki. Jak będzie drożej to Ty będziesz zadowolony, a ktoś inny przyjdzie na forum i będzie zły na tego czy innego operatora że C+ podrożała. Moje posty nie mają więc na celu bronić przeciętnej oferty MM, tylko mają na celu pokazać że całe zamieszanie z tą paczką to nie jest wina tej czy innej kablówki, tylko Francuzów, którzy chcą więcej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neuron-no takie dostałem "zapewnienie" w BOKu :D Na razie czekam na rozwój wydarzeń,bo jak słusznie zauważył kolega @Thommy 18-Multimedia nie będzie nam robić żadnej łaski.A ze swoim tłumaczeniami że nie dogadali się z NC+ niech ida pod sejm. Szczytem mojej irytacji było brak transmisji dzisiejszego meczu Jagiellonia-Pogoń na dostępnych Canal+ w MM .Mecz leciał live....na Canal+ Family którego brak ! :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 to będzie cena standardowa a w promocji 49.Tak myślę :)

 

Mam na myśli poziom piłkarski :)

 

http://www.inea.pl/dom/telewizja/ zobacz ile kosztuje platyna w standardzie -> 69zł!

Cena 59zł w promocji jest całkiem możliwa - mówię o nowych, Ci co mają C+ do końca swoich umów raczej będą mieli swoje promocyjne ceny.

 

Rozmawiałem z infolinią i nie są w stanie powiedzieć kiedy i czy w ogóle nowe pakiety będą dostępne w MM, więc ta informacja z BOK-u trochę mnie dziwi. Nie dogadali się i MM obowiązuje z C+ stara umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym problem ile co będzie kosztowało, tylko, żeby operator miał ciekawą ofertę programową. Nie przemawia jakoś do mnie tłumaczenie, że sobie kupiłem 4 kanały, bo skoro kupiłem paczkę Canal+ to oczekuję oferty canal+, a jak 4 kanały to znaczy, że jakbym dostał TVP Rozrywka, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Info - jest 4 kanały = paczka premium za 29 zł. ? Tego można też domyślić się z tej umowy, co się w moim przypadku nazywa STOP (do dziś nie wiem czemu) - ja poprostu przedłużyłem korzystanie z pakietu C+ i zapewniali, że do sierpnia na starych zasadach za promocyjną stawkę... Czytając to dokładniej widać tam od razu, że to jest ukierunkowane na wydojenie klienta. Co do BOK to jest jakiś horror, człowiek ma uczucie jakby brał udział w jakimś skeczu kabaretowym... Wierzycie, że się dogadają co do pełnej paczki, jakoś nie sądzę, mnie już jakoś 1,5 roku przekonywali, że będzie niebawem c+weekend, potem, że to z c+family 2 to moja nowa paczka canal+ i jestem wyróżniony. Po prostu ręc opadają a pikanterii dodaje fakt, że ktoś jest w stanie napisać, że to niby z korzyścią dla klientów wszystko się odbyło i Multimedia się nie zgodziła. Tylko czekać jak się pokłócą jeszcze z Polsatem i TVP, a wtedy dojdzie chyba do tego, że dadzą możliwość podłączenia netu do dekodera i wrzucą tam jakiś TVN Player. Już jeden operator tak zrobił jak nie miał zakontraktowanych kanałów. Jedno rozwiązanie to rzucić w poniedziałek im na stół wypowiedzenie nie wiem tylko co z karą, bo jak zacząłem z Panią rozmawiać na temat wypowiedzenia paczki c+, pani myślała, że ja żartuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 to będzie cena standardowa a w promocji 49.Tak myślę :)

 

Mam na myśli poziom piłkarski :)

 

http://www.inea.pl/dom/telewizja/ zobacz ile kosztuje platyna w standardzie -> 69zł!

Cena 59zł w promocji jest całkiem możliwa - mówię o nowych, Ci co mają C+ do końca swoich umów raczej będą mieli swoje promocyjne ceny.

 

Rozmawiałem z infolinią i nie są w stanie powiedzieć kiedy i czy w ogóle nowe pakiety będą dostępne w MM, więc ta informacja z BOK-u trochę mnie dziwi. Nie dogadali się i MM obowiązuje z C+ stara umowa.

w INEA w promocji kosztuje 49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thommy18 już kilka razy wspominałeś, że MM usunęła z listy Discovery HD Showcase. No a co niby mieli zrobić? Przecież ten program został zastąpiony Discovery Channel HD...

A tu masz potwierdzenie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Discovery_HD_Showcase Jedynie można się przyczepić, że nie wprowadzili TLC w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze najbliższy tydzień przeczekam z tą wybrakowaną paczką C+.Ale jeśli sprawa nie zostanie załatwiona, to mi ten pakiet nie jest potrzebny, bo jak mam oglądać mecze w necie to nie muszą za to płacić 35 zł.Co do ceny to uważam że 49 zł za platinum jest do przyjęcia.Jak by nie patrzeć to jednak oferta C+ po połączeniu jest lepsza bo dochodzi LM,LE i przejęte prawa wytwórni filmowych które posiadała platforma "N".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie Canal+ jest teraz bardziej atrakcyjny.Co tylko zwiększa ciśnienie i presje na MM aby ta się nie wygłupiała. I dodała brakujące kanały do oferty za rozsądną cenę

Pozostaje jeszcze nierozwiązana kwestia Nsportu. Miał być on oferowany operatorom na preferencyjnych warunkach.Ciekawe jaki jest stanowisko MM w tej kwesti ? Kolejnym kuriozum jest brak Eurosportu 2 HD.Co stoi na przeszkodzie aby dodać ten kanał do oferty ? W analogu są nadal kanały TV 5 Monde i Superstacja .Czemu MM nie dołącza ich do cyfrowej oferty ?? traktuje je jako exclusive ?? W iptv są Polsat Viasat Explorel i CNBC Europe-też ciężko je dorzucić do cyfrówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Neuron-no takie dostałem "zapewnienie" w BOKu :D Na razie czekam na rozwój wydarzeń,bo jak słusznie zauważył kolega @Thommy 18-Multimedia nie będzie nam robić żadnej łaski.A ze swoim tłumaczeniami że nie dogadali się z NC+ niech ida pod sejm. Szczytem mojej irytacji było brak transmisji dzisiejszego meczu Jagiellonia-Pogoń na dostępnych Canal+ w MM .Mecz leciał live....na Canal+ Family którego brak ! :twisted:

 

Na szczęście są sportowe kanały Polsatu. :)

Ekstraklasa w/g ramówki do 21.04. dostępnej na stronie Canal+ tylko na C+Family.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstraklasa podała oficjalnie, że wszystkie mecze ekstraklasy oprócz 1-go piątkowego na c+famili. A ja C+ kupywałem dla ekstraklasy jak MM nie dogada się z NC + to się delikatnie wk....e, bo wtedy C+ do niczego mi już nie jest potrzebny a do końca roku trzeba płacic. Pakietu sport nie mam a niektóre mecze są na polsat sport extra, a napewno dodatkowo płacił nie będe. Żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...