Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

 A straciłbym możliwość nagrywania i archiwizacji sportu

 

Z telewizora też idzie nagrywać na zewnętrzny dysk. Niektóre modele TV mają dwa tunery, z jednego nagrywasz , z drugiego oglądasz.

Planowanie nagrań mam do 7 dni. A z tym bitrate to rzeczywiście nie podejrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]  tak z ciekawości - ile ma Polsat News HD i Polsat Sport HD?

Nie mam tych kanałów w HD - niestety  :evil:

 

Ale orientacyjnie dla innych przykładowych kanałów wygląda to tak (średni bitrate):

 

TVP1 HD             : 11,4 Mbps

TVN HD              : 11,0 

nSport HD          : 11,0

Eurosport 1 HD  : 9,2

Polsat SD          : 4,4

Polsat Film SD   : 4,3

 

Tak więc jeśli dla Eleven dadzą tak jak w testach (ktoś sprawdzał)  około 13Mbps to obraz będzie żyleta  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowjanko

Ale co ty chcesz porównywać? Nie znamy jeszcze oficjalnie ceny w MMP. A poza tym, takie np. UPC ma wyższe pakiety prawie 2x droższe od Multimedii. Dlatego tam Eleveny w regularnym pakiecie mają większy sens. Nie zakładaj, że nadawca od każdego operatora żąda identycznej opłaty. Tak nie jest.

 

Canal+ nie obniży cen w kablówkach. Ostatnio przecież robili tak, żeby wszędzie ceny były podobne. Stracili trochę praw sportowych, ale inne (np. Ekstraklasę) pozyskali drożej.

Poza tym, dodano więcej treści dokumentalnych. Filmowo też natłok ostatnio. Nie widzę powodów do obniżki ceny paczki C+.

Ja również nie widzę powodów, żeby obniżać cenę paczki Canal+.

Dobry kontent musi kosztować.

Jak kogoś nie stać na Mercedesa to jeździ maluchem.

Poza tym wpakowali tyle kasy w naszą Ekstraklasę piłkarską, że jakiekolwiek obniżki cen źle wpłynęłyby na samopoczucie Zarządu oraz Rady Nadzorczej Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że jednak nie biorę modułów CAM. Zostaję przy dwóch dekoderach ADB. Poprawa w obrazie nie jest zbyt znacząca. A straciłbym możliwość nagrywania i archiwizacji sportu (oraz sprawdzania bitrate). Znowu musiałbym kombinować z zakupami sprzętu, żeby to obejść. A Multimedia prawdopodobnie wprowadzi coś nowego, w związku zakupem nowego systemu. Nie pogniewałbym się na dek a'la Evobox z Graphyne. ;)

O jaki system chodzi, kodowania? Myślisz, że mogą porzucić Conax?

 

Jeśli chodzi o moduły, to ja ostatnio dostałem dwa Neotion Conax DVB-CI. Podobno teraz nie mają innych w magazynie.

Niestety mój TV Philips ma jakiś problem z tym modułem. W ogóle zaraz po instalacji przez technika była praktycznie sama pikseloza na wszystkich kanałach..

Gdzieś tam podzwonił, posprawdzał i stwierdził, że po ich stronie jest wszystko w porządku i prawdopodobnie w gnieździe CI telewizora nie łączą jakieś styki.

Podpisałem odbiór i po jego wyjściu sam trochę pogrzebałem. Na wszelki wypadek wprowadziłem drobne poprawki w instalacji poprzez wstawienie separatorów

galwanicznych, chociaż przypuszczam, że to nie tutaj był problem. Dodatkowo przedmuchałem sprężonym powietrzem w środku wewnątrz gniazda CI telewizora.

Teraz w zasadzie działa to całkiem nieźle, chociaż od czasu do czasu pojawiają się artefakty. W sumie trudno powiedzieć, czy to faktycznie coś jest nie tak z tym gniazdem,

czy po prostu jest jakaś kolejna usterka(jakich wiele) w oprogramowaniu Philipsów produkowanych w 2012 roku. W jakości obrazu nie zauważyłem wielkiej poprawy,

ale wydaje mi się, że kanały przełączają się trochę szybciej niż w dekoderze od Multimedii(ADB-5810CDX).

Jak już wspomniałem, dostałem też drugi moduł. Byłem pewien, że karty są parowane, ale mogę na 100% stwierdzić, że nie są:)

Nie będę tu zdradzał szczegółów i reklamował jakiegoś sprzętu, ale mogę napisać, że jest możliwe przełączanie kanałów w czasie do 1s;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegę @mars27 zawiść zżera, dlatego nas prowokuje. ;) Ja sport oglądam, ale nie lubię o nim pisać (co chyba widać po mojej słabej aktywności w sportowych tematach na forum). Także spokojna twoja rozczochrana.

 

Kurczę, sami jasnowidzowie tutaj - wiedzą, kto wykupi i jak będzie oglądał (lub nie). :D

 

@neuro

~12 Mb/s. Co światłowód, to światłowód. :)

Zawiść że MM ma eleveny? Przecież ja jestem w MM:) Jeszcze.... A w Rzeszowie nie będzie elevenów. Ale za to mam eurosport  w SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tych kanałów w HD - niestety  :evil:

 

Ale orientacyjnie dla innych przykładowych kanałów wygląda to tak (średni bitrate):

 

TVP1 HD             : 11,4 Mbps

TVN HD              : 11,0 

nSport HD          : 11,0

Eurosport 1 HD  : 9,2

Polsat SD          : 4,4

Polsat Film SD   : 4,3

 

Tak więc jeśli dla Eleven dadzą tak jak w testach (ktoś sprawdzał)  około 13Mbps to obraz będzie żyleta  :mrgreen:

 

Polsaty są aż ~3x gorsze od czołówki? Hmm, w sumie to niestety widać, szczególnie przy sporcie. Ale kino+ HD i Planete+ HD też trzymają poziom NC+ (~11Mbps?) Z ciekawości jak to wygląda przy MTV Live HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była agresywna, potyczki słowne - powiedziałem, że w poprzedniej rozmowie już mnie chciała wydymać z NET-em, a teraz ponownie z TV. Stwierdziłem, że Ją sprawdzę i jak będę mieć potwierdzenie to jak najbardziej podpiszę umowę. Na chama twierdziła, że to ostatni dzień żeby wprowadzić nowe warunki umowy od poniedziałku, itd. Sporo razy się rozłączała i konsultowała z przełożonym (w sprawie zmian kanałowych). Faktycznie dawała do zrozumienie, że jeżeli nie będzie pełnej oferty to rozmowy nagrywane i umowa nie ważna. Może mówiła prawdę - nie uwierzę jak nie zobaczę. Ogólnie nie miłe wrażenie pozostawiła po sobie!

 

W sumie to teraz żałuje, że się nie zdecydowałem! Przecież tak bym zerwał jak co.

Propozycja: MAXBOX, HD, FILMBOX, CINEMAX, HBO, C+, MULTIROOM, NET 60 = 144,89ZŁ.

Edytowane przez maro_1983
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...