Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, zdążyłem pooglądać trochę te dzisiejsze nowości. Jakie wrażenia?

 

Na pewno największym zaskoczeniem okazał się TV Puls HD. Kanał w jakości obrazu jest lepszy, niż się spodziewałem. Jest prawie tak dobry jak TVN'y HD. Momentami, na dżinglach i autopromocji, mam wrażenie, że nawet lepszy. Niestety, za dnia jest więcej produkcji upscalowanych.

 

Puls 2 HD, niestety jakby od niego gorszy. Nie tylko dlatego, że praktycznie wszystkie seriale dziecięce to upscaling. Materiały natywnego HD, są jakby odrobinę mniej wyraźne. Widać to w animacjach na przerwach. Oba kanały nie mają DD, oryginalnej ścieżki czy napisów (choć te ostatnie widnieją w opcjach).

 

Stopklatka TV HD też lepsza, niż sądziłem. Obraz ładniejszy niż na Paramount Channel HD, AXN HD czy Universal HD. Porównywalny z tematycznym NC+, Ale Kino+ HD. Ma też oryginalną ścieżkę do wyboru (nie zauważyłem DD), choć nie przy wszystkich pozycjach nadawca to zapewnia. Napisy to samo.

 

Fokus TV HD ok, ale słabszy niż Planete+ HD, czy nawet Discovery HD. Więcej materiałów upscalowanych.

 

Polsat News HD oczywiście wizualnie słabszy od TVN24 HD. Nawet w materiałach natywnego HD ze studia. Co gorsza, jest z tym gorzej niż w TV Republice HD, co widać dobrze porównując ich oprawy i belki. Ale ta ostatnia najwięcej z nich wszystkich upscaluje. W dodatku ma wpadki z dźwiękiem (itp.). Generalnie: TVN24 HD > Polsat News HD > TV Republika HD.

 

Cinemaxy HD oczywiście mają obraz, jak HBO HD. Największy minus to oczywiście brak DD. Ale ogólnie lepiej niż na satelicie - wyższy bitrate (8 Mb/s) + napisy.

 

@maro_1983

Paczka Cinemax sprzedaje się podobno słabo.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superstacji nie dodali. W Wa-wie i Szczecinie raczej nie macie. :P

 

Chiquita jak to często bywa miał rację. Warszawa i okolice bez zmian. Cóż, oby to było tylko chwilowe bo robi się z tego niezłe kuriozum. Mam nadzieję, że Opoczno i Tomasz Mazowiecki to poprostu miasta testowe przed ogólnym włączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek Przecież było wcześniej kiedyś pisane, że w Tomaszowie Mazowieckim i Opocznie była redukcja kanałów tv analogowej, stąd znalazło się miejsce w tych lokalizacjach na kanały  HD, które ostatnio tam się pojawiły. Więc jakie to testy ? Dopóki nie zredukują kanałów tv analogowej w całej sieci , dopóty nie pojawią się owe kanały gdzie indziej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Dopóki nie zredukują kanałów tv analogowej w całej sieci , dopóty nie pojawią się owe kanały gdzie indziej.

 

Tylko że oni do tego się nie palą ! Jak już wcześniej pisałem u mnie nie tylko że nie redukują ale dodają do analogu programy i wszystko kwitnie a nie upada. Tak,że blado widzę włączenie tych wczorajszych HD nawet tam gdzie jest pełna oferta.Potrwa to chyba rok albo dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixiorek Przecież było wcześniej kiedyś pisane, że w Tomaszowie Mazowieckim i Opocznie była redukcja kanałów tv analogowej, stąd znalazło się miejsce w tych lokalizacjach na kanały  HD, które ostatnio tam się pojawiły. Więc jakie to testy ? Dopóki nie zredukują kanałów tv analogowej w całej sieci , dopóty nie pojawią się owe kanały gdzie indziej.

 

Moje podejście do anaologu jest takie, że nawet nie mam wyszukanych programów. Nawet nie wiem czy była u mnie redukcja analogu i nawet nie wiem czy on u mnie istnieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje podejście do anaologu jest takie, że nawet nie mam wyszukanych programów. Nawet nie wiem czy była u mnie redukcja analogu i nawet nie wiem czy on u mnie istnieje ;)

 

U mnie jest identycznie z tym ze zona ma w kuchni analog.

 

Zerojedynka@Ja na pewno nie bede czekal tyle czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raved

Weź nie opowiadaj głupot. Wytłumaczenie mechanizmu działania firmy, to nie pochlebstwo. Wyrażam też swoje negatywne opinie o MMP. Tylko nie mam w zwyczaju hejtować, więc to zaburza twój osąd - nie ma jednoznacznie negatywnego przekazu. :P

 

I pojawienie się tych kanałów, jest związane z procesem redukcji analogowej TV. U mnie słabo się sprzedawała, więc miasto było w pierwszej kolejności do odstrzału. Nie trzeba było kombinować z ulotkami i zachęcać ludzi do migracji.

 

I na pewno to nie jest test, @mixiorek. Tylko początek długiego etapu przejścia na cyfrę, jak pisałem. Nie ma analogii do sytuacji z końca ubiegłego roku. W której testowano reakcję ludzi, w kilku miasteczkach, przed planowaną podmianą. Dlatego nie spodziewałbym się nagłego debiutu tych 8 nowych HD u wszystkich. Radzę męczyć lokalne BOKi, jak wygląda sprawa z analogową. Z tego, co się orientuję, do końca roku operacja zostanie przeprowadzona w wielu miejscach. Ale nie ma szans na wszystkie z powodów ekonomicznych (duży odsetek klientów samej analogowej). Dopiero w 2016r. mają ostrzej do tego podejść.

 

@Luki85

Celuj w ok. 70-80zł (większe rabaty to przy większej ilości pakietów). Telefon powinien być w okolicach 3 miesiąca przed końcem umowy. Ale to nie jest reguła. Równie dobrze mogą zadzwonić w ostatnim tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na listę kanałów to w chwili wprowadzenia tych nowych HD to nawet minibox staje się bardziej atrakcyjny. TVN Fabuła,Puls,Puls2,Polsat News,Fokus + te co są  już w HD i najmniejszy pakiet będzie miał 20 kanałów HD. Do tego dorzucić sobie pakiecik HD za 9 zł i niczego sobie tania oferta. :smile:

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do końca lutego umowę, już złożyłem wypowiedzenie jakieś dwa tygodnie temu, wczoraj dzwonili. Na razie informacyjnie bardziej. Powiedziałem zgodnie z prawdą, że wypowiedzenie złożyłem, żeby mieć pole manewru. Wchodzi do mnie UPC, brakuje mi trochę kanałów HD, nie podoba mi się też cena, którą płacę. Nie chciałbym się rozstawać, ale jak nie poprawią oferty i nie zaproponują mi oferty atrakcyjnej cenowo, to przejdę do konkurencji. Powiedziałem kobiecie, że na razie mam czas, ruch należy do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wszyscy mieli tak pochlebne wypowiedzi to po co te forum ? Jesteś też z Częstochowy.Masz jakieś wieści o likwidacji lub ograniczeniu analogu ?

Nie mam żadnych wieści, ale wczoraj na starym Rakowie, tam gdzie są stare dekodery bez szans na modernizację, ludziki musieli restartować dekodery, bo nastąpiła jakaś zmiana układu kanałów, czy coś w tym stylu. Nie pamiętam dokładnie komunikatu, który był rozwieszony na wszystkich klatkach w blokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, zdążyłem pooglądać trochę te dzisiejsze nowości. Jakie wrażenia?

 

Na pewno największym zaskoczeniem okazał się TV Puls HD. Kanał w jakości obrazu jest lepszy, niż się spodziewałem. Jest prawie tak dobry jak TVN'y HD. Momentami, na dżinglach i autopromocji, mam wrażenie, że nawet lepszy. Niestety, za dnia jest więcej produkcji upscalowanych.

 

Puls 2 HD, niestety jakby od niego gorszy. Nie tylko dlatego, że praktycznie wszystkie seriale dziecięce to upscaling. Materiały natywnego HD, są jakby odrobinę mniej wyraźne. Widać to w animacjach na przerwach. Oba kanały nie mają DD, oryginalnej ścieżki czy napisów (choć te ostatnie widnieją w opcjach).

 

Stopklatka TV HD też lepsza, niż sądziłem. Obraz ładniejszy niż na Paramount Channel HD, AXN HD czy Universal HD. Porównywalny z tematycznym NC+, Ale Kino+ HD. Ma też oryginalną ścieżkę do wyboru (nie zauważyłem DD), choć nie przy wszystkich pozycjach nadawca to zapewnia. Napisy to samo.

 

Fokus TV HD ok, ale słabszy niż Planete+ HD, czy nawet Discovery HD. Więcej materiałów upscalowanych.

 

Polsat News HD oczywiście wizualnie słabszy od TVN24 HD. Nawet w materiałach natywnego HD ze studia. Co gorsza, jest z tym gorzej niż w TV Republice HD, co widać dobrze porównując ich oprawy i belki. Ale ta ostatnia najwięcej z nich wszystkich upscaluje. W dodatku ma wpadki z dźwiękiem (itp.). Generalnie: TVN24 HD > Polsat News HD > TV Republika HD.

 

Cinemaxy HD oczywiście mają obraz, jak HBO HD. Największy minus to oczywiście brak DD. Ale ogólnie lepiej niż na satelicie - wyższy bitrate (8 Mb/s) + napisy.

 

@maro_1983

Paczka Cinemax sprzedaje się podobno słabo.

 

W MM są te kanały? Przed momentem sprawdziłem i brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tro Jakbys przeczytał wcześniejsze posty z wczoraj to byś wiedział, że te kanały pojawiły się tylko tam gdzie była redukcja kanałów tv analogowej. A taka redukcja miała miejsce w Tomaszowie Mazowieckim i w Opocznie. Prawdopodobnie jeszcze kiedyś była mowa o Zamościu, ale to musiałby potwierdzić ktoś kto akurat jest z Zamościa. W innych lokalizacjach te kanały się nie pojawiły.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców tematu, bo ja jestem nowym klientem tej sieci kablowej.

 

Mam wykupiony jeden z pakietów cyfrowych - do tego jest dekoder, który oprócz wyjścia hdmi i euro ma też wyjście do kanałów analogowych. W związku z tym chciałem zapytać czy mając podpisaną umowę na pakiety cyfrowe można również bez dodatkowych opłat oglądać kanały analogowe ??? Pytanie wynika stąd że wśród tych analogowych jest kilka niedostępnych w wersji cyfrowej. A nie chcę żeby Multimedia naliczyła mi później jakieś opłaty dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...