Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie o dekoder smart tv 4k box: czy posiada on wejście na kabel koncentryczny? Chodzi mi o to, że sygnał tv / internet mam doprowadzony po koncentryku i czy jest możliwośc oglądania tv nie przez aplikację na dekoderze tylko klasycznie w sensie bez internetu? Czy jest to urządzenie działające tylko z internetem na zasadzie zainstalowanej aplikacji smart tv? pytam bo mam tv sony i moduł ci zmieniają mi na dekoder i była opcja wyboru właśnie tego dekodera lub ips 3000? Doradźcie. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ty sobei wyobrażasz oglądanie bez Internetu ( kabla koncentrycznego operatora ) to nie jest tuner SAT. 

Jeśli sieć nie ma swojej dedykowanej aplikacji na inne platformy to nie masz żadnej możliwości poza boxem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ktosiu napisał(a):

Nie wiem jak ty sobei wyobrażasz oglądanie bez Internetu ( kabla koncentrycznego operatora ) to nie jest tuner SAT. 

pytałem czy ten dekoder ma koncentryk? a co za problem oglądać tv po koncentryku jeśli jest np. awaria internetu to sygnał tv przecież dalejk jest

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, yoodash napisał(a):

pytałem czy ten dekoder ma koncentryk? 

Są w użyciu 2 modele. Jeden z koncentrykiem, drugi bez.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yoodash napisał(a):

 a co za problem oglądać tv po koncentryku jeśli jest np. awaria internetu to sygnał tv przecież dalejk jest

 

Jeśli u mnie zdarzały się awarie, to jednocześnie nie było tv oraz internetu, nigdy nie zdarzyła się awaria tylko jednej z tych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maxio napisał(a):

Są w użyciu 2 modele. Jeden z koncentrykiem, drugi bez.

dzieki

6 godzin temu, maks27 napisał(a):

 

Jeśli u mnie zdarzały się awarie, to jednocześnie nie było tv oraz internetu,

a u mnie z reguły padał net, a tv śmigał

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usługa internetu i danych dla dekodera jest w jednym medium, w kablu koncentrycznym DOCSIS  lub  LAN  sieci lokalnej OPERATORA, czasami to kabel sieci kablowej DVB-C. 

Dane do dekodera dostarcza operator pobierając z satelity czy innego łącza  a internet z przyłącza do węzła internetowego . 

Jak padnie sieć internetowa to normalne że nie będzie tylko internetu a jak cześć satelitarna to tylko programów. 

Z kolei jak padnie sieć operatora to nie będzie żadnej usługi. 

 

Bez znaczenia jest jakie ma się odbiorniki sygnał TV i internet rozprowadza sieć operatora danej usługi. 

Czyli Twoim  wypadku @yoodash nawalałao tylko łącze internetowe operatora a  w drugim jak u  @maks27 sieć operatora usługi. 

Jeszcze jest możliwość że operator dostarcza usługę dla @yoodash poprzez sieć kablową DVB-C kablem koncentrycznym osobno albo razem ze wszystkimi usługami w kablu optycznym. 

 

Czyli odbiornik zależy tylko od posiadanego w domu typu przyłącza sygnału. 

Problematyczny słowem jest  ten odbiornik podpięty do  INTERNETU który nie oznacza dostępu do sieci światowej  internetu tylko do sieć operatora dostarczającejusług dopiero odpowiednich usług. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się,  że dekoder smart tv 4k box musi mies dostęp do internetu, nie ma wejścia RF. Jak padnie net to nie ma tv. Czy ktoś z Was go użytkuje i jest zadowolony? Czy są cięcia sygnału tv? Aplikacje mam w telewizorze, więc są mi zbędne. Moduł ci odpada, bo tv sony przycina. Czy zamienić na klasyczny ips 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marciniozo napisał(a):

A ten Eurosport jest u Ciebie w 4K?

Jest info, że to kanał Eurosport 4K, jednak u mnie 1080i. 

 

Ja zrobiłem o 17:30 dzisiaj ponowne wyszukanie automatyczne kanałów i wskoczyły bo był news na sat kurier że dzisiaj zaczynają dodawać Eurosporty w Vectrze

Edytowane przez piotreksuchy90
Poprawienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...