Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wole TVN24 i przydalaby się wersja HD tego kanalu tak jak i inne programy w HD z paczki TVN. Jeśli chodzi o TVP ABC to mysle ze znajdzie się tam gdzie sa kanaly dziecięce, czyli pomiędzy 251 a 266, tam jest jego miejsce wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tą niezwykle istotną informację. W BB jest MM. Mamy też kolorową tv, stereo a nawet cyfrowy odbiór. Tak poważnie to u nas jest już wszystko z wyjątkiem TVP Sport HD. Miałem nadzieję, że przed Soczi puszczą ale chyba już się nie uda. Jakość HD na jedynce i dwójce jest taka sobie a podobno TVP Sport ma rewelacyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość HD na jedynce i dwójce jest taka sobie a podobno TVP Sport ma rewelacyjną.

Nie do końca. Oglądam właśnie mecz Barcelony z Realem Sociedad, i jakość transmisji na obu kanałach jest praktycznie taka sama. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że jakość HD na Jedynce i Dwójce jest taka sobie. Materiały w natywnym HD wyglądają równie dobrze, co na TVP HD i TVP Sport HD. Chyba, że oceniasz materiał upscalowany i kręcony na starych kamerach, montowany na sprzęcie też pamiętającym stare czasy. Serwisy informacyjne (np. Panorama) i niektóre programy rozrywkowe (np. Jaka to melodia?) są właśnie nadal tak tworzone. Dlatego niektórym wydaje się, że TVP1 HD i TVP2 HD są słabe. Porównuj tylko kiedy leci materiał native HD. Niektóre starsze materiały na TVP Sport HD też nie wyglądają najlepiej, bo też są upscalowane. Dodatkowym atutem wszystkich kanałów HD od TVP w Multimedii jest to, że są pobierane bezpośrednio od nadawcy światłowodem. Mają więc lepszą jakość (wyższy bitrate), niż w DVB-T i na satelicie. :P

 

TVP Sport HD,śmiało można porównać do jakości C+Sport HD lub TVP HD.

Racja. Ale transmisje sportowe na TVP1 HD i TVP2 HD też. W każdym razie, ja nię widzę zbytniej różnicy między meczem lecącym na C+ Sport HD, a tym na TVP1 HD. Może i na satelicie jest różnica w bitrate, ale w naszej kablówce jest ona minimalna. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,chyba będziecie albo juz macie w B-B TVP Sport HD,no bo jak już u nas dodali (dosłownie przed chwilą)to na pewno wszyscy juz mają. Oprócz tego dołożyli TVP rozrywkę i AXN Spin. No to czekam teraz na uzupełnienie reszty braków,głównie paczki Canal + o programy HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam tą niezwykle istotną informację. W BB jest MM. Mamy też kolorową tv, stereo a nawet cyfrowy odbiór. Tak poważnie to u nas jest już wszystko z wyjątkiem TVP Sport HD. Miałem nadzieję, że przed Soczi puszczą ale chyba już się nie uda. Jakość HD na jedynce i dwójce jest taka sobie a podobno TVP Sport ma rewelacyjną.

 

Na poważnie to byś napisał w jakiej dzielnicy masz tą MM... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej,chyba będziecie albo juz macie w B-B TVP Sport HD,no bo jak już u nas dodali (dosłownie przed chwilą)to na pewno wszyscy juz mają. Oprócz tego dołożyli TVP rozrywkę i AXN Spin. No to czekam teraz na uzupełnienie reszty braków,głównie paczki Canal + o programy HD

 

Jaki posiadasz pakiet tv cyfrowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Dodatkowym atutem wszystkich kanałów HD od TVP w Multimedii jest to, że są pobierane bezpośrednio od nadawcy światłowodem. Mają więc lepszą jakość (wyższy bitrate), niż w DVB-T i na satelicie. :P

....

 

Pytanie tylko z jakim bitrate MM wpuszcza kanały do sieci bo to jest istotne.Można mieć dobre źródło i nadawać kichę.Miałem dzisiaj okazję zobaczyć np. TVP1 HD z MM w Kaliszu i porównując z NC+ wygląda to słabo tzn. widać pikselozę więc bitrate nie jest za wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak się udało przed Olimpiadą. Od wczoraj jest już w Bielsku TVP Sport HD. Jakość świetna. O wiele lepsz niż jedynka i dwójka. Teraz w BB jest już wszystko co może być. Michaelis - w którym mieście mieszkasz, że nie ma u was C+HD? Jaceknokia - Bielsko-Biała - Osiedle Beskidzkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej1970:

Nie zgadzam się z tobą. TVP1 HD i TVP Sport HD miały podobną jakość podczas wczorajszego otwarcia IO. Obraz nieznacznie lepszy na TVP Sport HD. Ale na TVP1 HD nie widziałem żadnej pikselozy. Bitrate podchodziło do 12 Mbit/s na obu kanałach i obraz był wyraźnie lepszy, niż u znajomego który ma CP. TVP Sport HD w CP ma maks ok. 7,5 Mbit/s, a w Mutlimedii jest nawet 12 Mbit/s. TVP1 HD w CP ma maks 10 Mbit/s, a w kablu MMP jest maks. 12 Mbit/s. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety...po kilku dniach z TVP Sport HD , Eurosport HD i Polsatem Sport HD Multimedia wyłączyła w Sanoku dostęp do tych kanałów. A najśmieszniejsze,że NIE MOGĘ ich dokupić,nawet jakbym chciał. Bo u nas maksymalnie można miec Superboxa,i to okrojonego. Oczywiście na infolinii,po rozmowach z 5 konsultantami,niczego nie wskórałem. Według nich mogę mieć wszystkie pakiety. No to proszę o ich włączenie. Za chwilę okazuje się,że nie mogę,albo że dopiero jak mi się umowa kończy. W końcu odsyłąją mnie do BOK-u. No to proszę ich,żeby przynajmniej mi powiedzieli,czy BOK w Sanoku jest czynny w sobotę. Na to kobita:Ale przecież w Sanoku nie ma BOKU,najbliższy jest w Mielcu,tak jej system pokazuje.

No czy to nie są jajca?Jak tu szanować tą firmę?

Aha,no i jeszcze na TVP Rozrywka leci Fashion TV...co za bałwany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety...po kilku dniach z TVP Sport HD , Eurosport HD i Polsatem Sport HD Multimedia wyłączyła w Sanoku dostęp do tych kanałów. A najśmieszniejsze,że NIE MOGĘ ich dokupić,nawet jakbym chciał. Bo u nas maksymalnie można miec Superboxa,i to okrojonego. Oczywiście na infolinii,po rozmowach z 5 konsultantami,niczego nie wskórałem. Według nich mogę mieć wszystkie pakiety. No to proszę o ich włączenie. Za chwilę okazuje się,że nie mogę,albo że dopiero jak mi się umowa kończy. W końcu odsyłąją mnie do BOK-u. No to proszę ich,żeby przynajmniej mi powiedzieli,czy BOK w Sanoku jest czynny w sobotę. Na to kobita:Ale przecież w Sanoku nie ma BOKU,najbliższy jest w Mielcu,tak jej system pokazuje.

No czy to nie są jajca?Jak tu szanować tą firmę?

Aha,no i jeszcze na TVP Rozrywka leci Fashion TV...co za bałwany

Typowe liniowe działanie niedouczonych konsultantów którzy wiedzą i widzą tylko co im komputer wyświetli czyli..imię,nazwisko i adres instalacji. Reszta pozostaje milczeniem. Ta firma od wielu lat działa na metodach partyzanckich doprowadzając do załamania nerwowego swoich abonentów. Załatwienie jakiejkolwiek sprawy na infololinii często graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na Złotych Łanach macie chyba Vectrę czy coś takiego. Na Os. Beskidzkim jest MM. A dziś od rana miałem brak dostępu do pakietu HD. Kilkanaście minut zajęło mi rozmawianie z konsultantami i odsyłanie od konsultantki do działu technicznego i z powrotem. Wszyscy twierdzili, że powinienem te kanały mieć aktywne. Tylko co z tego, że powinienem skoro nie miałem dostępu mimo umowy na ten pakiet. Dopiero po dłuższym czasie kolejny z konsultantów technicznych uaktywnił mi te kanały. Inna sprawa z Cinemaxami które również mi zniknęły. Zaproponowała mi je kiedyś sama konsultantka jako dodatek do HBO za 5 zł mies. Zgodziłem się. Teraz kiedy zniknęły okazało się, że wogóle nie mam umowy na Cinemax. Czyli, że konsultantka która mi to zaproponowała zapomniała sobie tego zaznaczyć w systemie. Teraz okazuje się, że nie ma wcale takiej promocji za 5 zł. Multimedia nie przestaje mnie zadziwiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 4 miesiące temu przeszedłem z kablówki Multimedia na telewizję cyfrową MaxBox i od tego czasu nie potrafią mi przysłać poprawnej faktury do zapłaty. Mam pakiet MaxBox z multiroomem, czyli 84 zł miesięcznie, a oni przysyłają na kwotę 185 zł. 1 fakturę wystawili na kwotę 373 zł , kiedy powinno być 130 zł. 100 zł skorygowali mi w BOK, a pozostała kwota przychodzi na osobnej fakturze jako wezwanie do zapłaty. Już 3 razy reklamowałem na infolinii, teraz mają termin do 17 lutego. Już mnie ta sytuacja denerwuje, zastanawiam się czy można zerwać umowę z winy operatora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety...po kilku dniach z TVP Sport HD , Eurosport HD i Polsatem Sport HD Multimedia wyłączyła w Sanoku dostęp do tych kanałów. A najśmieszniejsze,że NIE MOGĘ ich dokupić,nawet jakbym chciał. Bo u nas maksymalnie można miec Superboxa,i to okrojonego. Oczywiście na infolinii,po rozmowach z 5 konsultantami,niczego nie wskórałem. Według nich mogę mieć wszystkie pakiety. No to proszę o ich włączenie. Za chwilę okazuje się,że nie mogę,albo że dopiero jak mi się umowa kończy. W końcu odsyłąją mnie do BOK-u. No to proszę ich,żeby przynajmniej mi powiedzieli,czy BOK w Sanoku jest czynny w sobotę. Na to kobita:Ale przecież w Sanoku nie ma BOKU,najbliższy jest w Mielcu,tak jej system pokazuje.

No czy to nie są jajca?Jak tu szanować tą firmę?

Aha,no i jeszcze na TVP Rozrywka leci Fashion TV...co za bałwany

Typowe liniowe działanie niedouczonych konsultantów którzy wiedzą i widzą tylko co im komputer wyświetli czyli..imię,nazwisko i adres instalacji. Reszta pozostaje milczeniem. Ta firma od wielu lat działa na metodach partyzanckich doprowadzając do załamania nerwowego swoich abonentów. Załatwienie jakiejkolwiek sprawy na infololinii często graniczy z cudem.

Dla tego jeśli ktoś ma na miejscu to lepiej udać się do lokalnego BOKu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że tylko ja mam takie cyrki na tej infolinii. Ostatni pytałem Pana jak podłączyć tuner przez Cinch. Był głos, a nie było obrazu i wiedziałem, że muszę coś w ustawieniach dekodera zmienić, ale nie pamiętałem co. To zaczął mi coś o VOD mówić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andrzej1970:

Nie zgadzam się z tobą. TVP1 HD i TVP Sport HD miały podobną jakość podczas wczorajszego otwarcia IO. Obraz nieznacznie lepszy na TVP Sport HD. Ale na TVP1 HD nie widziałem żadnej pikselozy. Bitrate podchodziło do 12 Mbit/s na obu kanałach i obraz był wyraźnie lepszy, niż u znajomego który ma CP. TVP Sport HD w CP ma maks ok. 7,5 Mbit/s, a w Mutlimedii jest nawet 12 Mbit/s. TVP1 HD w CP ma maks 10 Mbit/s, a w kablu MMP jest maks. 12 Mbit/s. :P

Skąd masz takie info? W jaki sposób sprawdzasz ten bitrate? Czy mogę bitrate konkretnych kanałów sprawdzić wchodząc w jakieś opcje w dekoderze?

A z innej beczki: zadzwoniłem do MM w sprawie braku oryginalnych ścieżek fonii na kanałach pakietu C+ HD ( na wersjach sd są dostępne). Technik po sprawdzeniu stwierdził że tak jest w całej MM i nie ma pojęcia dlaczego :lol2: . Obiecał przekazać sprawę wyżej. Zobaczymy czy ogarną bałagan i włączą wybór oryg. ścieżki dzwiękowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprecyzować co chciałeś uzyskać za pomocą chinch ? Podejrzewam, że chciałeś podłaczyć audio L/P do amplitunera, ale o co chodzi z tym video to nie jarzę. Po podłączeniu audio zniknęło Ci video ?

 

Jesli cinch do video to chyba tylko wejściem component. Ale przecież do tego potrzeba osobnego kabla z trzema wtykami i dodatkowo osobnego kabla do audio.

Ewentualnie kablem euro z przejściówką na cinch (2xaudio i 1xvideo).

Ale nie wiemy jakie rozwiązanie jest zastosowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...