Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj WP1 w DVB T.  Byłem u brata (ma UPC) i już od rana ma sygnał WP1 i Metro TV. Nóż się w kieszeni otwiera jak włączam u siebie Multimedię. To sieć jedyna w swoim rodzaju. Ma w d... nowe programy. Dobrze że mam antenę i mogę Orłosia dzisiaj powitać na inaugurację tego programu. Czy ja muszę TV przełączać ciągle na DVB T? Czy w końcu operator kablówki się opamięta?

 

https://satkurier.pl/news/154116/metro-i-wp-w-hd-w-upc.html

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę powstrzymać się z bezsensownym hejtowaniem. Forum wymaga pewnej kultury wypowiedzi. Poza tym wrzucanie do wątku każdej kolejnej nowości w INNEJ sieci kablowej tworzy offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista kanałów TV w MM jest coraz bardziej żałosna i mizerna braki są kolosalne, brak wielu kanałów podstawowych w jakości HD dodatkowo większość najważniejszych kanałów w ofercie jest w bardzo marnej jakości SD, MM przoduje w kiepskiej jakości obrazu chyba nad wszystkimi no i oczywiście brak ostatnich nowości DVB-T, przynajmniej w SD. Dziwią się że nikt z taką kiepską ofertą tego nie kupuje, nigdy nie udało im się dobić do 900 tyś abonentów choć mają sieć większą od konkurencji ( chodzi o lokalizacje), żyją tylko na przedłużanych umowach. Żadne wodotryski typu GO czy gadżety tego nie zmienią, zostało jakieś1,5 roku męki bez nowości.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej lokalizacji  nie ma możliwości oglądania MUX-8, ponieważ nadajnik Białystok/Krynice jeszcze nie został odpalony, na święta może będzie.

 

Ale co ciekawe u mnie w mieście przy rondzie na tablicy reklamowej reklamuje się Nowa.TV. Jest to jawne wprowadzanie ludzi w błąd, jaki sens ma ta reklama jak nie ma na razie możliwości oglądania owego kanału ?

 

Z tydzień temu rozmawiałem z miejscowym technikiem, docelowo niby ma być wpuszczony u mnie w kabel MUX-8 jak tylko zostanie uruchomiony.

Edytowane przez mirolop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie muszę pisać tego za każdym razem. Tym bardziej, że nadawca na swojej stronie też tego nie robi. A ja nie jestem centrum informacji. Większość odwiedzająca ten temat regularnie, wie o co biega. Reszta może zadać sobie trochę wysiłku, i też się zorientuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam po co w ogóle była ta cała niby cyfryzacja w tych kilku miastach, jak nawet tam nie dodają tych nowych kanałów i TTV nadal świeci w SD, niech przynajmniej tam dodają nowości. U mnie wczoraj miną równo rok od ostatnich nowości czyli słynnej 8, Eleven nie liczę bo to premium i Superstacji bo ją tylko przenieśli z analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomekjot: Umowę z MM mam jeszcze do marca, ale nie wiem czy teraz warto się przenosić po przejęciu mogą być jescze lepsze warunki dla przechodzących ja teraz w MM za MaxBox+HD płacę 40 zł no i HBO 20 zł. Ogólnie od jakiegoś czasu niema nawet BOK UPC w Chełmie trzeba walić do Lublina, choć wchodzi jeszcze w grę kontakt z lokalnym przedstawicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona nie jest wiążącą ofertą, ma charakter podglądowy - ogólny. Szczegółowe oferty i spisy kanałów są tylko w BOK (ten na stronie nie zawiera nawet numerów kanałów ;)). Nie wiem, dlaczego ignorujesz argument, że sam nadawca kanału uważa się za obecnego w ofercie MM? Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Czikita czy jak Pan tam na siebie karze wołać. Prawda jest taka że 90% lub więcej abonentów w Polsce nie ma dostępu do tego kanału jak i tej magicznej ósemki czy jak tam zwał. Ja mieszkam w Szczecinie i nie mam. I tlumaczenie ze nie mozna wrzucić tych pozycji z uwagi na infrastrukturę etc. mnie nie przekonuje. Szczecin to nie Ustrzyki Dolne,którym oczywiwcie nie ujmuje, wiec powiedzmy sobie szczerze ze MM ma swoich abonentów w czarnej głębi i pozostaje czekac dlugie miesiące aż programowo wezmie sie za nas UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Fakt, że większość nie ma dostępu, nie przeczy temu, że Zoom TV jest obecny w MM. Wewnętrzne sprawy MM, że postanowiła udostępniać go tylko w procesie cyfryzacji, nadawcę nie obchodzą. Czego jeszcze nie rozumiesz? Zredukują ci analog, to dostaniesz magiczną 13-tkę. Temat uważam za wyczerpany.

A, UPC to raczej kwestia lat, nie miesięcy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie wywalić z analoga taki aMazing? Tam tylko całą dobę lecą teledyski, emeryci napewno tego nie oglądają albo kanał planszowy u nas od kwietnia stoi w miejscu jedna plansza po co to? Albo np w Gdyni jakieś kamerki na plażę komu to potrzebne? Wywalić te wszystkie śmieci, ewentualnie jeszcz jakiegoś zagraniczniaka i wystarczy miejsca na słynną 13, nie trzeba ruszać całego analogu, no ale po co się produkować. Właśnie jeszcze jedno co niektórzy tu piszą że u nich w analogu kanały się dubluja, to jest dopiero hit.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się to co napisałeś, ale problem nie leży w samej redukcji analogu, dotyczy to również odpowiedniego przesyłu danych z centrali, chodzi tu o światłowód który jeszcze nie jest wszędzie podłączony, a w obecnej chwili MM dzierżawi łącze np. od orange gdzie mają ograniczoną przepustowość. Dlatego do Twojej miejscowości nie dociera pełen sygnał ze wszystkimi kanałami, tylko okrojona oferta na miarę możliwości przesyłu danych. Jeśli światłowód jest już podłączony to wtedy musi być przeprowadzona redukcja analogu do około 30kanałów i reszta oferty tv cyfrowej się zmieści.


Panie Czikita czy jak Pan tam na siebie karze wołać. Prawda jest taka że 90% lub więcej abonentów w Polsce nie ma dostępu do tego kanału jak i tej magicznej ósemki czy jak tam zwał. Ja mieszkam w Szczecinie i nie mam. I tlumaczenie ze nie mozna wrzucić tych pozycji z uwagi na infrastrukturę etc. mnie nie przekonuje. Szczecin to nie Ustrzyki Dolne,którym oczywiwcie nie ujmuje, wiec powiedzmy sobie szczerze ze MM ma swoich abonentów w czarnej głębi i pozostaje czekac dlugie miesiące aż programowo wezmie sie za nas UPC.

Zgadzam się z Tobą. Żaden operator nie powinien się chwalić żadnym nowym kanałem dopóki nie spełni minimalnych wymagań, czyli udostępniać nowe kanały powyżej 50% swoim klientom. Jeśli procent jest niższy operator nie powinien się chwalić. Szkoda że takiego obowiązku i prawa jeszcze nie ma, ale może kiedyś to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu27

Przecież kanał aMazing, to własny kanał MM. Nie będą go usuwać z usług. To tak, jakby CP wywalił ze swojej oferty Muzo, czy DPM. Planszowe są wszędzie, służą jako informacyjne, więc na pewno nie znikną. Taka polityka firmy. Zagraniczne są częścią oferty i mają swoje przeznaczenie. Gdyby nie były oglądane, nie byłoby ich. Znasz kablówkę, która ich nie ma?

 

Kamerki z plaży to element promocji, niezwiązany z ofertą. Przypominam, że nie liczy się tylko miejsce. Ważny jest bilans kosztów. Nie wystarczy wywalić aMazing, czy Planszowy i po sprawie. Nowe kanały będą generowaly koszty, dlatego są w zamian za konkretne z analoga. Nie są losowo likwidowane.

 

Nigdzie jeszcze nie ruszyli całej oferty analogowej. U mnie zostało jeszcze 31 kanałów.

 

Gdzie konkretnie w analogu się coś dubluje, i nie było to chwilowe?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Nie wiem, dlaczego ignorujesz argument, że sam nadawca kanału uważa się za obecnego w ofercie MM?

 

 Nadawca to sobie może uważać że nadaje też na księżycu. Abonenci NIE MAJĄ  Zoom TV w ofercie Multimedii. Koniec kropka. :mad:

 

 

U mnie w analogu dublują się kanały TVN Turbo. Nadawane są w dwóch miejscach - jeden na VHF drugi na UHF. Tak jest już od roku.

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden operator nie powinien się chwalić żadnym nowym kanałem dopóki nie spełni minimalnych wymagań, czyli udostępniać nowe kanały powyżej 50% swoim klientom. Jeśli procent jest niższy operator nie powinien się chwalić. Szkoda że takiego obowiązku i prawa jeszcze nie ma, ale może kiedyś to się zmieni.

Dlaczego akurat 50%, a nie 51%, 60% czy 75%? Poza tym, to nadawca się chwali, nie operator. ;)

 

Nadawca to sobie może uważać że nadaje też na księżycu. Abonenci NIE MAJĄ Zoom TV w ofercie Multimedii. Koniec kropka. :mad:

Zoom TV jest w ofercie, ale nie w całej. Że większość abonentów nie ma dostępu, nie zmienia tego faktu. Pomyśl logiczne, a nie emocjonalnie.

 

Ważniejsze jest balansowanie kosztów, nie techniczne przeszkody. Bez cyfryzacji niczego u ciebie nie będzie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź @zerojedynka kanału Zoom TV nie ma w ofercie. Kanał ten jest tylko tam gdzie MM się to podoba i opłaca. Reszta abonentów nie ma dostępu do tego kanału i ma cicho siedzieć? @Mr.Chiquita pomyśl sam logicznie dlaczego ja albo inny abonent sieci MM ma chwalić i cieszyć się że jest jakiś kanał w ofercie MM (dla garstki wybranych), skoro nie ma do niego dostępu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...