Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Forumowicz @rafik piszący parę postów wyżej ma absolutną rację.

Nie potrzebujemy supersilnych anten.

Osobiście w to nie wierzyłem, ponieważ mieszkam jakieś 40 km od nadajnika na Świętym Krzyżu, ale mieszkam w dole i zawsze miałem spore problemy z odbiorem analogu.

Parę lat temu cały dzień tańczyłem z anteną siatkową na dachu i efekt był mocno przeciętny.

Obecnie mam od dawna Cyfrę+ i dlatego dwie stare, zardzewiałe anteny siatkowe zdemontowałem jakiś czas temu.

Jednakże w ostatnich dniach stałem się posiadaczem monitora LG DM2780D-PZ z tunerem MPEG4 i postanowiłem spróbować złapać sygnał.

Poszedłem do piwnicy, znalazłem kawałek deseczki, przykręciłem do niej dwie śruby, owinąłem je aluminiowymi drutami, dowiązałem kabel antenowy, całość przyczepiłem za firanką przy rurce centralnego ogrzewania i wyobraźcie sobie , ze złapało momentalnie wszystkie programy. Siła sygnału: 54, jakość sygnału: 100%. Nie wiem czy ten monitor ma taki czuły tuner, czy po prostu trafiłem szczęśliwie na jakieś odbicie sygnału ale wszystko jest OK już kolejny dzień. :mrgreen:

Nie wiem jak to się dzieje, analogowaych na tej prowizorycznej antenie nie ma wcale, nawet śnieżących, a cyfrę wyłapało elegancko :D

Byłem delikatnie w szoku, nawet fotki zrobiłem:

 

antena1.png

antena2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z tobą Boogeyman,ale jak ma obraz szatkować przy poziomie błędów 0.00E+00 tak jak i sile oraz jakości sygnału 100% jakby miało być inaczej to te wskazania mijały by się z celem odbiornika inaczej nie umieszczał bym tego zdjęcia!bo by mnie to nie satysfakcjonowało... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mieszkam w kielcach na szydłówku górnym i posiadam antene pokojowam ale odbieram tylko siedem kanałow dvb-t (MUX3) co musze zrobić żeby odbierać (MUX2) z świętego krzyrza. Prosze o szybką odpowiedz :)

Miałem to samo 8) Mieszkam na Czarnowie okno nie na Święty Krzyż. Problem z odbiorem rozwiązałem tak, że do swojej anteny pokojowej ze wzmacniaczem doczepiłm drut :D który służy jako przedłużenie anteny no i dzięki temu odbieram bez problemu MUX2 i MUX3 nawet jeśli mam antene na środku pokoju :D Spróbuj podobnie ewentualnie zamień kabel na dłuższy i wyprowadź antene na parapet :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na terenie woj. świętokrzyskiego można odbierać MUX 2: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN 7, TV 4, TV 6, TV Puls i TV Puls 2 (kolorowe pasy) ze Świętego Krzyża.

 

A MUX 3: TVP 1, TVP 2, TVP Info/Kielce, TVP Info/Kraków, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia tylko na terenie Kielc z nadajnika na ul. Targowej.

 

Wejdź na: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html wybierz po prawej stronie nadajnik i masz mapę zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od tygodnia czasu zwiększyli moc MUX 3 z Targowej z 0,5 na 2,00. Obecnie odbiór w Sokołowie gmina Sobków jest możliwy antena Polaris z wzmacniaczem jakość na 63 procent wczesnej jakość była w granicach 40 procent i odbiór był niemożliwy. A jak u was po wzmocnieniu sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych w tym temacie.

Lokalizacja Kielce - Barwinek antena idzie w stronę Tarnowskiej, czyli można powiedzieć że w kierunku ŚK, może trochę mniej na Targową.

Planuję zakup anteny i nie wiem czy ze wzmacniaczem czy bez wystarczy.

Myślę o :

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm

lub

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1615.htm

 

Doradźcie co wybrać , bo antena za słaba nie daje efektu ale i za mocna też może swoje zepsuć.

Dzięki za pomoc !.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mój problem polega na tym że obraz jest niewyraźny giną piksele

lokalizacja to Belno nadajnik na św krzyżu 8 km w linii prostej antena siatkowa ze wzmacniaczem (bez wzmacniacza nie odbiera)

bardzo ciężko było złapać sygnał nadajnik widać wieczorem z okna

(URZ0090) Tuner cyfrowy HD DVB-T Cabletech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz problem z kablem lub połączeniem. Jeżeli nadajnik widzisz z okna zrób próbę na jakieś prostej antenie i krótkim przewodzie.

Mówiąc ze bez wzmacniacza nic nie odbiera masz na myśli wyłączenie zasilacza z gniazdka czy wymianę płytki w antenie na symetryzator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmisiek2008.

Zwróć dokładnie uwagę na to co ci napisał Marlon. Jeśli w puszce anteny jest zamontowana płytka wzmacniacza a nie symetryzator to nie będzie odbioru jeśli zasilacz jest wyłączony. Natomiast przy włączonym zasilaczu przy tak małej odległości od nadajnika zakłócenia są "murowane".

Spróbuj zamontować symetryzator antenowy /koszt od 3 do 10zł/ zamiast płytki wzmacniacza na tej samej antenie i bez żadnego zasilacza /którego nie wolno wręcz stosować w takim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odległości około 100 km od nadajnika na zwykłej antenie siatkowej mam prawie 100% zarówno siły jak i jakości na dekoderze ADB-2850ST. Również czekam na MUX-1 i pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...