Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Sharp LC-32B20E odbiera mux tylko po ręcznym wpisaniu częstotliwości i tylko fonię(brak tunera mpeg-4).Działa EPG,siła sygnału 99% , jakość 55%, antena pokojowa no name.Odbieram w Kielcach na osiedlu Ślichowice.Do tej pory brak zewnętrznych tunerów mpeg-4 w sklepie EURO RTV-AGD w Pasażu Świętokrzyskim,chciałem taki kupić 17.06...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.@kierownik - ... tak , w niedzielę / w dniu startu / zeskanowałem Mux-2 ze Sw.Krzyża /Kielce / w Wilczej Woli , obok ściany północn. zalewu Maziarnia / ok. 15 km na połud. od Nowej Deby / ... Odbiór prawidłowy , w terenie zamknietym przez lasy wkoło .....Pozdrawiam. Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grębów (powiat tarnobrzeski) - tuner HD-507 2 anteny - jedna 19-elementowa z DIPOL-a bez wzmacniacza - MUX2 ze św. Krzyża

druga - podobna do ATX-91 + wzmacniacz (nie pamiętam jaki - już ze trzy lata jak złożyłem) - skierowany na Suchą Górę k. Krosna i stamtąd odbieram MUX3. Na razie chodzi od trzech dni bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... @ kierownik - należy kupić odpow. Zwrotnice antenowa z między innymi 2-ma wejściami na pasmo UHF / tzw.IV i V / .... podłączyc , ustawić kier. na nadajniki / najlepiej azymut pobrać z kompa / , mają one tzw. '"Zworki " na przejście napięcia na przedwzmacniacze puszkowe lub dopuszkowe / np. typu "rurkowego - b. je polecam, zostaje wówczs Symetryzator, np. ekran. itp/ ... Ja mam osobiście 3 anteny podłączone do zwrotn.ant. / pol. firmy AMS- bardzo dobra/ ... Polecam też zwrotn. hiszpańskie TELEVES ....Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu z tym nadajnikiem jest, :?: bo wczoraj ok 15 skanowałem przez autoskan w tv bravia i nic nie znalazłem.(korzystam z anteny zbiorczej na dachu wieżowca,analog tvp1,2,Polsat tvn lape a tv 4 nie)

mieszkam w Kielcach blisko castoramy.

Muxy z innego nadajnika nie łapę choć czytałem że Częstochowa jest w Kielcach odbierana,antena odbiorcza jest dość wysoko wiec nie wiem gdzie tu szukać przyczyny braku odbioru.

 

Morze jakieś sugestie koledzy napiszą? z góry dzięki za pomoc.

 

Doczekałem się po wielu podejściach odpowiedzi od Administracji.Poinformowali mnie iż Instalacja zbiorcza zastosowana w wieżowcu w którym mieszkam jest z 1979 roku z niewielka modyfikacja(dopięcie anteny na polsat w 1999) i nie jest przystosowana do odbioru Cyfrowego sygnału,co więcej, z analogiem to tez jej średnio idzie( częste odbicia zamglenia ,śnieżenie) w momencie wyłączenia sygnału analogowego antena zostanie zdemontowana.

Sugestia niech pan podepnie sobie kablówkę lub tv sat kupi. Tylko poco mam płacić operatorowi kablówki za kanały które są dostępne za darmo.

Nasuwa mi się tu jeszcze jedno pytanie drodzy koledzy,jaka antenkę ma sobie sprawić gdy mieszkam na 6 pietrze a balkon mam na południe a nadajnik jest na wschód czyli tyłem do nadajnika SW Krzyż ,a w kierunku Krakowa mam przed sobą kolejny wieżowiec,odsłonięty jestem w kierunku nadajnika Częstochowa, kabel puszczony za okno da rezultat odbioru? jestem w zielonej strefie zasięgu, Św krzyża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gold82 zastosuj np. taką 11elementową krótką antenkę yagi z symetryzatorem: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1112.htm albo 16el. http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm Sygnal DVB-T ze Św. Krzyża jest nadawany ze sporą mocą 50kW (docelowo ma być 100kW) więc powinieneś go odebrać nawet anteną "tyłem". Jakby co ,to zastosuj slaby wzmacniacz ekranowany np. LNA-101 ok. 15db. Z południowego kierunku powinieneś też odebrać DVB-T z Tarnowa na k.23 (moc 50kW) lub Częstochowę (Wręczycę) na k.39 (moc 100kW) - ponoć odbierana w Kielcach. Za 2 dni 22lipca ma ruszyć też DVB-T z Krakowa ale na wysokim kanale 64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką mam kupić antenę do odbioru ze Św. Krzyża >

Mieszkam w Lini prostej 4,7 km od RTCN i obecnie mam antenę taka jak ta z symetryzatorem http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8_we ... _A0028.htm w pogodne dni jest ok ale jakiś deszczyk czy mżawka czy chmurki obraz się tnie. czy ta będzie dobra http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A1610.htm

Dodam także że na przeszkodzie stoją drzewa i sąsiad, brak możliwości obejścia.

Mniej więcej to wygląda tak 1037679.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...