Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@BARTEK W. - Janów Lubelski wg. mnie będzie w zasięgu Świętego Krzyża , odległości ą nie takie olbrzymie a te 98 km , to dla nadaj. 50 kW nie jest problemem, musi jedynie odpowiadać bezkolizyjne ułożenie terenu . Sprawdż sobie Nadajniki Europy na adresie www.dvbtmap.eu - Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nadajnika w Św. Krzyżu mam ok 75 km, obecnie odbieram analog w bardzo dobrej jakości na antenie siatkowej ze wzmacniaczem, TVP-1, TVP-2. Analog nadaje z mocą 700 kW i 800 kW. Zastanawiam się czy jak wystartuje DVB-T ze św. Krzyża z mocą 50 kW czy sygnał do mnie doleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chochoł 31.12.10 ruszy MUX-2 z Suchej Góry z mocą 10 kW ( trochę mało ale na kierunkowej antenie ze wzmacniaczem odbiór powinien być możliwy ). W przyszłym roku 31.07.11 uruchomione mają być nadajniki MUX-2 dużej mocy na Św. krzyżu , Kraków - Chorągwica i Tarnów - g. św. Marcina . Pozostaje czekać na lepszą pogodę i próbować dx-ów.Co do samego Sandomierza to nie jestem w pełni pewien czy nie będzie oświetlacza,ale to się okaże jak zaczną testy z św krzyża czy nie będzie zakłócał Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast czekam, aż w kwietniu 2011r. uruchomią DVB-T z Częstochowy (Wręczyca Wielka) na kanale 39 z mocą 100kW, gdyż w Skarżysku z tego nadajnika odbieram na antenie ATX-91 ze wzmacniaczem LNA-177 analogowy TVP1 i TVP2 ze średnim śnieżeniem. Ponadto u mnie w Skarżysku można odbierać w północnej części miasta DVB-T mux 2 z nadajnika z Raszyna na k.48. Ja niestety nie mogę złapać "cyfrówki" na k.48 gdyż kierunek północny w stronę Raszyna zasłaniają mi na osiedlu wieżowce oraz mam w kierunku północnym górzysty profil terenu (Góra Pogorzelska - około 350 m.n.p.m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario9678- Myślę,że Mux-2 z Wręczycy Wlk./ za Częstochową, na zach./ na tej ant. + wzm. który masz- powinieneś zdecydowanie odebrać sygn. z nadajnika o mocy 100 kW, ale pod jednym warunkiem, że nie masz na drodze sygnału terenu pofałdowanego, względnie przesłonięcia np. wieżowcami, to jeszcze trzeba by sprawdzić ... Ja obecnie odbieram tv. analog bez problemu / Dębica/ z nadajn. Krakówe-Chorągwica / koło Wieliczki/ jak też Szczawnica / za Nowym Sączem/ , to są odległości po 100 km .... Moja ant.: Telmor-Digit 3DT+ wzm./ Liniowy- 23 dB/ zamontow. u symetryzatora . Raczej będzięsz mieć tą Wręczycę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja mam do Wręczycy w linii prostej bodajże 132km i tego kierunku (w moim przypadku południowy zachód) nie przesłaniają żadne górki a tym bardziej wysoka zabudowa miejska. Co do analogu to również bardzo dobrze odbieram silne stacje z Chorągwicy tj. TVP Kraków/Info k. 50 Polsat k.53 i TVP2 k.33. Szczawnicę też odbieram ale średnio gdyż na kanale 56 skąd nadaje analogowa TV4 z Kielc nakłada się TVP1 zaś na polsat k.58 są silne przebicia od TVP Info /Kielce ze Św. Krzyża. jedynie co, to kanał 39 z Prehyby (Szczawnica) odbiera bez zakłóceń tj. bez interferencji od innych programów na tym samym kanale. Sprzęt do odbioru, tak jak wcześniej pisałem: używam ATX-91 oraz wzmacniacza LNA-177. Antenę mam umieszczoną 3metry powyżej blaszanego spadzistego dachu 2-piętrowgo bloku w Skarżysku na starym osiedlu Milica, gdzie zabudowa jest spora, a większość dachów bloków jest pokryta blachą, która nie przepuszcza fal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo 82- Widzę, że mimo różnych miejsc odbieramy te same nadajniki , sprzęt do odbioru podobny mamy / u mnie faktycz. wzmocn. to 17dB,Digit 3DT +23+12 db, 2x wzmac.=52 dB/ , który daje wg. mnie gwarancje dobrych odbiorów na przyszłość / chwile włączania dvb-t/... Ja mam jeszcze , tak dla ostrożności zmienną regulację zasilania wzmacniaczy , tj. zasilacz z regulacją 5 -12 V, aby w przyszłości nie doszło do przestrojenia ... Po tym co dziś odbierasz jestem pewny , że bez problemu odbierzesz nadajnik o mocy 100 kW z Wręczycy WLK., a ja go na południu / ok 200 km/ raczej na pewno miał nie bedę .. Tak że , będziesz w przyszłości mieć napewno jeszcze dodatkowo Tarnów-50 kW,/ Św.Marcin/ ; Kielce / Św.Krzyż/, a także Chorągwicę / Wieliczka/ , bodajże 62 kW - miejsce w Skarżysku jest super do odbioru .... Wesołych Świąt ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dokładnie masz rację. Kanały TVP1, TVP2 i TVP Info odbieram ze Św. Krzyża w doskonałej jakości. O odbiorze innych kanałów nadawanych naziemnie (Polsat, TVN) mogę tylko pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://www.dvbtmap.eu pojawił się zasięg nadajnika Częstochowa-Wręczyca Wielka.Nadajnik będzie nadawał z mocą 100kW.W zasięgu tego nadajnika jest zachodnia i środkowa część woj. świętokrzyskiego w tym Kielce.Mux 2 z Wręczycy Wielkiej oficjalnie wystartuje 30.04.2011 roku i wtedy okaże się jaki naprawdę będzie zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ruszy już MUX I, MUX II i MUX III to wszystkie będzie można odbierać ze Św. Krzyża?

 

1 i 2 będą nadawane z kanałów 36 i 47, natomiast o mux 3 jeszcze nie wiadomo. Drugi multipleks zostanie uruchomiony zgodnie z harmonogramem, a harmonogram pierwszego będzie ustalony dopiero po przyznaniu koncesji.

 

Tutaj jest więcej informacji: http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...