Skocz do zawartości

DVB-T z nadajnika na Świętym Krzyżu


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.... szkoda,że start ze Św.Krzyża opóżniono, do 18.07.11 - myślałem porobić próby w innej części / północnej/ woj. podkarpackiego....Odłoże to,trudno . Pozdrawiam zawiedzionych "kielczan ", liczących na monaż i wyszukiwanie przed wekendem .Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam MUX 2 ze Świętego Krzyża już działa ,mieszkam mniej więcej w środku drogi miedzy Jędrzejowem a Pińczowem . Działa nawet z siatkówki ustawionej w środku pokoju. Szkoda że tam są takie kanały po za Polsat Sport news wszystkie mam z sat. mogli by do dvb-t dać jakieś inne . Nawet trwam ale zawsze to inne na HB nie ma trwama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w starachowicach. Święty Krzyż widzę. Odbiór w domu na druciku tzn. odcinek drutu 40 cm włozyłem do gniazdka TV ( nie mam anteny ;) ) jakość/sygnał sygnału 99/99. Na "palcu" jak dotknę gniazda sygnał spada do 50/60. Podobno ma być później zwiększona moc do 100 KW, czy to oznacza że już nie będę potrzebował w późniejszym okresie anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....zgodnie z planem , tj. mapką pokrycia / www.dvbtmap.eu/ odbieram w Dębicy mux-2 z Kielc / chociaż Św.Krzyż mam przysłonięty przez zespół blok.mieszk. / z jakością syg. 70 % ..... To już 3 -ci nadajnik z którego odb. sygnał , po Szczawnicy /jak. 77 %/ i Tarnowie /jak. 94 %/ .... W zestawie odbior. mam 2 -wie b. mocne / wespół ze wzmacn. / ant.kierunk. z poprawną zwrotnicą ant. / 4 wej. sygnał./.

Czekam teraz na ukazanie się Harmonogramu Emitela na uruchomienie Mux-1 ... Mux-3 to bardzo odległa przyszłość , niestety i oba te muxy są w rekach b. komercyjnej platformy publicznej , mało liczącej sie z odbiorcami ..... Ale coś ruszyło w temacie NTC / dvb-t/.Pozdrawiam. Jerzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu z tym nadajnikiem jest, :?: bo wczoraj ok 15 skanowałem przez autoskan w tv bravia i nic nie znalazłem.(korzystam z anteny zbiorczej na dachu wieżowca,analog tvp1,2,Polsat tvn lape a tv 4 nie)

mieszkam w Kielcach blisko castoramy.

Muxy z innego nadajnika nie łapę choć czytałem że Częstochowa jest w Kielcach odbierana,antena odbiorcza jest dość wysoko wiec nie wiem gdzie tu szukać przyczyny braku odbioru.

 

Morze jakieś sugestie koledzy napiszą? z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w końcu z tym nadajnikiem jest, :?: bo wczoraj ok 15 skanowałem przez autoskan w tv bravia i nic nie znalazłem.(korzystam z anteny zbiorczej na dachu wieżowca,analog tvp1,2,Polsat tvn lape a tv 4 nie)

mieszkam w Kielcach blisko castoramy.

Muxy z innego nadajnika nie łapę choć czytałem że Częstochowa jest w Kielcach odbierana,antena odbiorcza jest dość wysoko wiec nie wiem gdzie tu szukać przyczyny braku odbioru.

 

Morze jakieś sugestie koledzy napiszą? z góry dzięki za pomoc.

 

Witam!

Prawdopodobnie u Ciebie w bloku zainstalowana jest zbiorowa instalacja antenowa. Z tego co sobie przypominam umożliwia odbiór tylko kanałów przewidzianych

przez administrację. Np. u mnie w Puławach w blokowiskach TVP 2 ze Św. Krzyża na kanale 28 był po obniżeniu częstotliwości odbierany na kanale 8, itp.

W Twoim przypadku spróbuj prowizorycznie wystawić kawałek gołego druta za okno :D i przeskanować k.36.

Ewentualnie kup tanią antenkę wewnętrzną. Żeby już tu i teraz posmakować odbioru cyfrowego.

A najlepiej zacząć naciskać na administrację żeby włączył Mux2 do ZIA. Jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym inni też powinni być zainteresowani, a po podzieleniu kosztów na wszystkich będą to grosze. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...