Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce się Was poradzić

 

Od ponad pół roku mam TNK i postanowiłem zmienić dekoder obecnie posiadam ten standardowy ( który był w reklamie ) technisat czy jakoś tak mam już sobe ktora chce kupić ten dekoder . Chce kupić dekoder jakiś w miarę rozsądnej cenie 200zł plus minus od groma jest ich na allegro ale nie wiem który lepszy by był najlepiej gdyby się wypowiedzieli Ci którzy mają dekodery i mogą coś powiedzieć o nich czy się grzeją itp itd z góry dzięki za ewentualne informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł to cudów się nie spodziewaj tym bardziej nowego super sprzętu, używany tak, choć zależy to od szczęścia ja pozostał bym przy

TechniSacie i podłączył się pod złącze S-Video bo to chyba jedyne najlepsze rozwiązanie przy rozdzielczośći SD na TechniSacie Digit S2

i poza tym masz na niego gwarancję więc zawsze to problem z głowy a coś nietypowego nie warto brać bo to kłopot z softem a jak nic nie będizesz

kombinował tylko TNK oglądął to po co się męczyć, przepłacać a porady zawsze tu znajdziesz w razie kłopotu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trtrtr - nie zniechęcaj kolegi. Chce sprzedać, kupić nowy,jego prawo.

 

@Aifam -ja pod TNK mam Fergusona FK-6900. Poszukaj sobie info na jego temat. Niedrogi, można podpiąć pendrive`a lub HDD pod gniazdo USB i nagrywać programy, obsługa nie jest skomplikowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o jakieś info jak z tym sprzętem jest trudno się wgrywa soft ? jakieś fotki jak wygląda menu i ogolnie kolorystyka bo słyszałem że dziwny odcień ma jakiegoś koloru . Ja szukałem na necie o Fergusona FK-6900 ale nic nie znalazłem zbytnio a zależy mi na jakichś fotkach jak mówiłem . A jak jest z serwisem jest on w PL czy nie ? . I jeszcze mam pytanie w tym fergusonie wkłada się całą kartę a ja mam wyłamaną tą karte sim i czy jak bym kupił ferdka to normalnie mogę włożyć w czytnik ten z tym niebieskim nie wyleci nic do środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd zewnętrzny Fergusona możesz zobaczyć na stronie producenta,tam też jest krótki opis.

Serwis jest w Polsce, dokładnie w Kościanie.

Kartę wkłada się całą wsuwając w gniazdo prawie do samego końca, stykami do dołu, więc jeśli masz Sim wyłamany, należałoby podkleić bardzo mocną taśmą aby trzymała. Ktoś na forum pisał,że tak zrobił i wszystko OK.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z odcieniem menu. Znośne,a poza tym oglądasz obraz Tv a nie ciągle menu. Po początkowych ustawieniach nie ma potrzeby grzebać w menu.

Soft wgrywa się bardzo łatwo. Ściągasz na PC ze strony producenta, rozpakowujesz i wgrywasz na pendrive`a, który potem wkładasz do gniazda USB tunera i wybierasz odpowiednią opcję w Menu. Ściągnij sobie instrukcję z w/w strony,jest w sekcji Download, poczytaj, są tam obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda "łapanie" satelity w nboxie "N"; w Fergusonie, po prawidłowym ustawieniu anteny, wybierasz satelitę, na który skierowany jest konwerter, i przeszukujesz po zaznaczeniu opcji (wszystkie, niekodowane, radio, tv, wszystkie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do szybko do czytania :>

Wbudowany czytnik - znaczy tuner ma już czytnik (moduł) w sobie, może być na jeden określony system kodowania albo na kilka różnych. Wystarczy w to miejsce wsunąć kartę kodową.

Złącze CI, miejsce na moduł - tuner nie ma czytnika, a tylko miejsce na moduł, aby cokolwiek zdekodować trzeba do tunera wsadzić jakiś moduł (np. taki który podałeś), a dopiero do niego kartę kodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest napisane w opisie tuner?

 

Czy tuner ma czytnik kart? Ma czytnik!

Czy tuner ma złącze CI do włożenia modułów? Nie ma, więc gdzie chcesz ten moduł wetknąć?

 

Sorry, mistrzu, jest co raz więcej osób, co czyta i nie rozumie co czyta. Ja nie wiem co w tym społeczeństwie się dzieje, czyżby ludzie nie nadążają i nie ogarniają technologii...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym momencie mam tuner Opticum 7300 Ci2Cx i Canal + jednak w sierpniu zmieniam na TNK, jednak w tą sobote na TVP SPORT jest mecz który chciałbym obejrzeć nie przez internet tylko na legalu w dużym telewizorze, wiec jako ze w Canal + w moim pakieice(najuboższy) nie ma TVP SPORT postanowiłem przyspieszyć kupno TNK, i mam w związku z tym pare pytań, mianowicie:

 

czy jak jutro kupie karte TNK tą za 49zł, i po wgraniu do Tunera Orginalnego oprogramowania nie będzie problemu z odbiorem kanałów(mam stary talerz, konwerter itp.)

 

czy TVP SPORT na\pewno będzie?

 

nie będzie jakis niespodzianek?

 

jestem z Jędrzejowa, antena nastawiona na kraków cyfra odbiera bezproblemowo, nie trzeba będzie nic przekręcać? chodzi mi o bezproblemowe zrobienie tego bo do sierpnia uruchomie tą karte tylko do aktywacji i do obejrzenia meczu:)

 

z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy TVP SPORT na\pewno będzie?

Powinien być.

nie będzie jakis niespodzianek?

Tego nikt nie wie.

jestem z Jędrzejowa, antena nastawiona na kraków cyfra odbiera bezproblemowo, nie trzeba będzie nic przekręcać?

Antena skierowana jest na satelitę Hot Bird, która jest wysoko na niebie, a nie w Krakowie :> Nic nie trzeba będzie przekręcać.

chodzi mi o bezproblemowe zrobienie tego bo do sierpnia uruchomie tą karte tylko do aktywacji i do obejrzenia meczu

Możesz wymienić konwerter na konwerter typu Twin i bezproblemowo odbierać Cyfrę oraz TNK z jednej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Kupiłem tuner opticum 8000CICX z czytnikiem Conax. Po dwóch tygodniach tuner wraz z kartą pojechał do Szwecji. Po podłączeniu do anteny satelitarnej zadziałąło wszystko oprócz fonii na TVP 1.

Kup najnowszy numer To&Owo - 34.

Pan inż. Kucharek w swojej rubryce, starał się udzielić porady na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...