Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę / SmartHD+ – moduły CAM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Z modułami TNK/n HD jest trochę problemów. Ale raczej niekrytycznych. Np. w wielu telewizorach ze złączem CI i tunerem sat występuje coś takiego, że moduł po zainicjalizowaniu wyświetla logo n na kartę i... ciemność. Trzeba zmienić kanał, żeby dekodowanie się rozpoczęło. Problemy mają Sharpy i Panasonic. Były tez kłopoty z Eurosportami, ale ostatnia aktualizacja firmware nCamów je usunęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 6010 trzeba wgrać odpowiedni soft i będzie działać karta TNK SD ( http://telewizjanakarte.pl/tnk/ ). Nie trzeba kupować modułu. 6010 musi mieć aktywny port RS232. Jak masz ten tuner kupiony od cyfry to zapewne ma uszkodzony rs232. Taniej i szybciej jest ci kupić jakiś tani tuner z czytnikiem kart.

 

Jeśli masz zamiar kupić n na kartę to ten tuner 6010 się nie nada.

Musisz kupić albo nowy dekoder

http://n.pl/oferta/n_na_karte.html

http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/

tu masz info

 

albo sam moduł i swój dekoder hd z wejściem na moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam moduł, jak na obrazku:

2028728557

Mam kartę TnK (SD), która działa w tunerach Ferguson Ariva HD i FK-7900UCI w slocie na kartę.

Jak włożę do modułu j.w., to nie dekoduje programów TnK. Taki zestaw TnK + moduł Conax planowałem włożyć do TV z SATką (Sony 40EX725), w którym teraz z powodzeniem działa moduł nCAM HD i karta n na kartę HD.

Tunery widzą ten moduł Conax - soft Conax 4.00e. Po włożeniu karty widzą też daty subskrypcji z karty.

Co byście radzili sprawdzić, żeby wykluczyć, że moduł jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@greggy - ja również posiadam TV Sony 40EX725 - a moje pytanie do ciebie jest trochę z innej beczki:

 

Czy podłączałeś do swojego TV jakikolwiek moduł Cyfry+ ??? Obojętnie czy oryginalny Cyfry+ lub AstonCrypt 2.26 ???

 

Ciekawi mnie czy te moduły również pracują w tym TV bezproblemowo.

 

A może ktoś inny testował te moduły z Soniaczem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CSA - ten powyżej to nie jest CAM Technisata

Właśnie wczoraj pożyczyłem ze sklepu Technisata Technicrypt CX (z papryczką) i działa bez problemu. Więc go kupiłem.

Ten mój pierwszy model to nie wiem czyj - oryginał Conax? Ma na naklejce adres www do Conaxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Mam kłopot z modułem CAM współpracującym z telewizorem Samsung 51d6900. TV posiada wbudowany tuner satelitarny z CAM CI+, podłączyłem do niego moduł z kartą TNK HD.

 

Programy w jakości SD chodzą super. Dodatkowo kilka kanałów HD takich jak TVNHD, MTV LIVE HD, TVN STYLE HD i TVN TURBO HD i BBC HD chodzą dobrze. Cała reszta programów hd - np MGM HD, TVP HD, NPREMIUM 1 2 3 4, NATIONAL GEO, DISCOVERY HD itp wyświetlana jest z artefaktami. Pojawia się pikseloza, kwadraty różnej wielkości i ilości, przerwy w dzwięku. Sprawdzałem poziom sygnału, różny na różnych transponderach, ale standardowo siła około 70-80 jakość około 60-70. Jeden ciekawy motyw, na kanałach HD z artefaktami poziom błędów wskazywany w panelu diagnostycznym w menu samsunga wynosił od 200-300. W pozostałych kanałach poziom błędów wynosi 0. Acha jest jeszcze temat kanału AXN SD, który wogóle nie odbiera - poziom błędów wynosi 100%.

 

Co może być tego przyczyną, wcześniej na dekoderze polsatu podłączonego do zwykłego telewizora kineskopowego, z tego samego kabla,wszystkie kanały HD chodziły dobrze.

 

Proszę o pomoc, mam nadzieję że wszystko opisałem jasno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam!

 

Mam kłopot z modułem CAM współpracującym z telewizorem Samsung 51d6900. TV posiada wbudowany tuner satelitarny z CAM CI+, podłączyłem do niego moduł z kartą TNK HD.

 

Programy w jakości SD chodzą super. Dodatkowo kilka kanałów HD takich jak TVNHD, MTV LIVE HD, TVN STYLE HD i TVN TURBO HD i BBC HD chodzą dobrze. Cała reszta programów hd - np MGM HD, TVP HD, NPREMIUM 1 2 3 4, NATIONAL GEO, DISCOVERY HD itp wyświetlana jest z artefaktami. Pojawia się pikseloza, kwadraty różnej wielkości i ilości, przerwy w dzwięku. Sprawdzałem poziom sygnału, różny na różnych transponderach, ale standardowo siła około 70-80 jakość około 60-70. Jeden ciekawy motyw, na kanałach HD z artefaktami poziom błędów wskazywany w panelu diagnostycznym w menu samsunga wynosił od 200-300. W pozostałych kanałach poziom błędów wynosi 0. Acha jest jeszcze temat kanału AXN SD, który wogóle nie odbiera - poziom błędów wynosi 100%.

 

Co może być tego przyczyną, wcześniej na dekoderze polsatu podłączonego do zwykłego telewizora kineskopowego, z tego samego kabla,wszystkie kanały HD chodziły dobrze.

 

Proszę o pomoc, mam nadzieję że wszystko opisałem jasno.

Pozdrawiam

 

Żeby Ci działał AXN musisz w menu/kanał/system satelitarny/ustawienia LNB ustawić Ton 22kHz na auto.

 

Co do problemu z pikselozą, ja mam 51D8000 i mam to samo, miałem na próbę różne moduły, n na kartę i tnk hd, te same moduły włożone w dekoder zewnętrzny z gniazdem CI na tym samym tv działają idealnie. Na infolinii samsunga udają że nic nie słyszeli o tym problemie, a problem jest, czytałem o tym na innych forach, niestety wygląda na to że moduł ncam jest niekompatybilny z plazmami serii D, podobno na ledowych działa ok.

Ja pozbyłem się ncama i w tv mam włożony moduł TechniCrypt TechniSat z kartą tnk sd, działa wzorowo, no i mam zewnętrzny tuner ITI 2850ST, innej rady nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Czy do TNK Smart HD pasuje tylko Moduł Conax Neotion CAM, czy może podejdzie jeszcze coś?
...np: Diablo (jak w stopce) oraz w zasadzie każdy, który ma system dekodowania Conax. Pod warunkiem, że to SmartHD, a nie stare TnK-HD. Bo ten ostatni miał parowane karty z dekoderem lub swoim własnym CAMem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno DiabloCAM i DiabloCAM2. Jeśli nie muszą Ci działać kanały HD to można próbować dowolny uniwersalny np. Matrix. Być może z kanałami HD działać będzie moduł SMIT Conax, ale o to najlepiej pytać w sklepie.

Hmmm, nie określiłem swojego problemu. Obecnie mam Moduł Conax Neotion CAM i niestety nie działa w 100%.

Korzystam z TV philips 42PFL6007K/12 i do chwili obecnej nie zdiagnozowałem przyczyny czy to wina modułu czy softu TV.

Nie mogę nagrywać/wstrzymywać/przewijać programów z częstotliwości: 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD), 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188 (AXN).

proces nagrywania przebiega poprawnie a nie idzie odtworzyć (czarny obraz, brak fonii)

Pozostałe programy idzie poprawnie nagrywać, wstrzymywać, cofać. Dodam, że dostawcą wymienionych częstotliwości jest Cyfrowy Polsat.

Co chodzi o Diablo to był znajomy i niestety, TV nie widział. Nie wiem jaki dokładnie był to model. Być może nie miał nowego oprogramowania.

Czekam za modułem od cyfry, wraz z karta, żeby przetestować jak tam zachowują się wymienione częstotliwości. Znajomy prowadzący sprzedaż Cyfry coś mi w tej materii obiecał :)

Może jakieś sugestie gdzie i jak szukać przyczyny...

@voitek, jak to wygląda w Panasonicu, czy poprawnie nagrywa wym. częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W Panasonicu używałem CAMa od TnK-HD (stare TnK-HD, nie SmartHD). I nie było żadnych problemów: nagrywał i przewijał TVP2HD bez zająknięcia...

2. Diablo z oryginalnym softem (od Diablo) nie pociągnie - musi być wgrany soft Ipnosys (jeśli to Diablo2 z nowym firmware), lub soft Transformer (dla Diablo ze starym firmware).

3. Czy ten sam problem masz na innych HD?

4. Zadzwoń do Philipsa i poproś o aktualizację do swojego TV, no chyba, że masz podłączonego do net-u i sam Ci ściąga aktualizację (sprawdź w menu TV).

5. Niecały rok temu miałem Philipsa 42PFLxxxxxx (nie pamiętam dokładnie modelu) i nie miałem problemów z nagrywaniem i przewijaniem na TVP2HD. Philipsa wymieniłem na Panasonica, bo za dodatkowe 400PLN miałem dużo więcej opcji, no i plazmę, a nie LCD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno DiabloCAM i DiabloCAM2. Jeśli nie muszą Ci działać kanały HD to można próbować dowolny uniwersalny np. Matrix. Być może z kanałami HD działać będzie moduł SMIT Conax, ale o to najlepiej pytać w sklepie.

Hmmm, nie określiłem swojego problemu. Obecnie mam Moduł Conax Neotion CAM i niestety nie działa w 100%.

Korzystam z TV philips 42PFL6007K/12 i do chwili obecnej nie zdiagnozowałem przyczyny czy to wina modułu czy softu TV.

Nie mogę nagrywać/wstrzymywać/przewijać programów z częstotliwości: 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD), 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188 (AXN).

proces nagrywania przebiega poprawnie a nie idzie odtworzyć (czarny obraz, brak fonii)

Pozostałe programy idzie poprawnie nagrywać, wstrzymywać, cofać. Dodam, że dostawcą wymienionych częstotliwości jest Cyfrowy Polsat.

Co chodzi o Diablo to był znajomy i niestety, TV nie widział. Nie wiem jaki dokładnie był to model. Być może nie miał nowego oprogramowania.

Czekam za modułem od cyfry, wraz z karta, żeby przetestować jak tam zachowują się wymienione częstotliwości. Znajomy prowadzący sprzedaż Cyfry coś mi w tej materii obiecał :)

Może jakieś sugestie gdzie i jak szukać przyczyny...

@voitek, jak to wygląda w Panasonicu, czy poprawnie nagrywa wym. częstotliwości?

Ta częstotliwość jest jakaś felerna. Ja nie mogę odtwarzać i obrabiać w komputerze nagrań z tego tp dokonanych na Arivie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Czy ten sam problem masz na innych HD?

4. Zadzwoń do Philipsa i poproś o aktualizację do swojego TV, no chyba, że masz podłączonego do net-u i sam Ci ściąga aktualizację (sprawdź w menu TV).

Dzięki za błyskawiczną odp.

Nie, inne kanały HD poza wymienionymi są OK! Zwróć uwagę na to, że nie tylko kan HD ale i SD szwankują. Z pośród 6 kan. HD, TVP2 i Polsat nie do nagrywania. W sumie to pozostałe SD (AXN, Polsat Sport News i TV6) pewnie bym sobie odpuścił. Niestety 2 i Polsat chcę mieć w pełni funkcjonalną.

Soft w TV mam najnowszy, aczkolwiek robiłem nawet downgrade i to samo.

Rozmawiałem z centralnym serwisem Fila ie też nic nie poradzili. Sprzedawca CAM'a mówi, że sprawdzał i współpracuje z kartą OK! ale testy przeprowadzał nie na TV a na dekoderze. A to przecież inna bajka....

Pewnie pokusiłbym się o N HD na kartę, wraz z parowanym CAM'em ale w tej opcji nie ma Polsatu HD. Cena do przeżycia, 5PLN drozej na miesiąc.

Dziwne zachowanie, jednak coraz bardziej utwierdzam się, że winę ma moduł.

 

Ta częstotliwość jest jakaś felerna. Ja nie mogę odtwarzać i obrabiać w komputerze nagrań z tego tp dokonanych na Arivie.

 

Właśnie sprawdziłem gdyż mam Arive 120 Combo i jest tak jak mówisz. Materiału z częstotliwości: 12,265V (TVP2 HD i Polsat HD), 12,284H (Polsat Sport News i TV6) oraz 12,188V (AXN) nagranego na Arivie 120, nie idzie przejrzeć w PC. Wszystkie pozostałe dostępne mi kanały mogę otwierać.

Więc o co tu chodzi...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...