Skocz do zawartości

Telewizja Na Kartę / SmartHD+ – moduły CAM


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł będzie działać z kartą na starych zasadach, ale wskoczy Ci Religia.tv z uwagi na to, że teraz korzystałeś z odbiornika DVB-S SD, a TV ma wbudowaną głowicę DVB-S2. Wskoczy też kilka polskich stacji niekodowanych, których nie miałeś na Opticumie z tego samego powodu (m.in. muzyczny STARS.TV). Moduł sam z siebie nie może nic odblokować. Może tylko jeśli ma stosowną kartę - możesz swoją zmigrować do SmartHD+ kontaktując się z infolinią, ale pamiętaj, że wiąże się to ze zmianą warunków korzystania z oferty Bez Opłat (zamiast 12 miesięcy tylko 1 miesiąc od doładowania). Taka migracja jest możliwa tylko w jedną stronę, bez powrotu do TNK SD.

 

Przy okazji możesz sprawdzić, czy masz wszystkie kanały z tych wyliczonych na stronie - przykładowo Polsat nie wymaga już od jakiegoś czasu (od połowy grudnia: https://satkurier.pl/news/93945/polsat-z ... oplat.html ) kontaktu z BOK i powinien Ci ruszyć "sam z siebie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przeniesienie i odpowiedź.

 

Więc tak - kontaktując się z jednym ze sprzedawców tego modułu twierdził że nawet przy tej ofercie którą ma odblokują się nieparowane kanały tłumacząc że są to wszystkie kanały z pakietu Smart HD+ ale pomyślałem żeby zapytać, bo fora tematyczne zawsze wiele rozjaśnia w takich sprawach.

 

Jeśli chodzi o Polsat to posiadam go, bo już jakiś czas temu włączyłem dzwoniąc do BOK, religia.tv miałem kiedyś teraz nie ma, stars, puls2, power tv, nie posiadam, bo jak się domyślam mam kodowanie mpeg-2 czy też właśnie DVB-S zamiast DVB-S2.

 

Teraz aktualnie więcej kanałów mam z naziemnej TV, bo mam wszystko to co w TnK + TVP1 i TVP2 w HD. Na TnK mam praktycznie więcej z użytecznych kanałów tylko VIVA, dlatego zastanawiałem się nad tym modułem, żeby wyeliminować dekoder no i z myślą że odblokuje się te kilka kanałów więcej, no ale w grę wchodzi jak kolega twierdzi tylko przejście na SmartHD+ by za darmo mieć odblokowany ten pakiet.

 

Mam takie pytanie w związku z tym - zakładając że przejdę do SmartHD+ gdzie miesięczny koszt to 20zł za pakiet SmartHD+ za 1 miesiąc i skorzystam z Modułu o którym pisałem wcześniej będę mógł doładowywać co drugi miesiąc a i tak będę miał cały czas pełny pakiet ? Czy może źle zrozumiałem intencje sprzedawcy i on chciał mi powiedzieć że na tym module można uruchomić kanały SmartHD+ a nie że one dodatkowo się odblokują po włożeniu karty Tnk ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie w związku z tym - zakładając że przejdę do SmartHD+ gdzie miesięczny koszt to 20zł za pakiet SmartHD+ za 1 miesiąc i skorzystam z Modułu o którym pisałem wcześniej będę mógł doładowywać co drugi miesiąc a i tak będę miał cały czas pełny pakiet ?

Nie - co drugi miesiąc będziesz miał tylko pakiet bez opłat - kanały płatne będą Ci działać jak doładujesz konto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam

Posiadam tv LG 49UH668V i do tego moduł Conax DVB/MPEG-2 i karta smart hd+.

Wynajduje programy ale na niektórych jak TVP 2 HD i Polsat HD nie ma obrazu ani głosu (przewodnik po programach działa dobrze).

Mam też tv Toshiba 46TL963 w którym ten moduł i karta działa bez zarzutów.

Prosiłbym o pomoc co mógłbym zrobić w tej sprawie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Smart HD+ to nie TNK HD, przenoszę do poprawnego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W sezonie letnim korzystam przeważnie z oferty Smart HD+ (karta) w module Technisat wspieranym przez dekoder Ferguson.

Doładowuje co miesiąc po 20zł (pakiet Smart HD+), a działają mi kanały z pakietu (Multi+).

Jest obecnie na to jakaś promocja? Bo za to co działa powinienem zapłacić miesięcznie 35zł, a nie 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Posiadam dekoder VU+ Uno 4k z oprogramowanie Open ATV 5.3 (jedyne które poprawnie dekoduje moduł cam z NNKHD) konwerter Unicable Megasat Diavolo oraz kartę w czytniku dekodera SMARTHD+ oraz moduł z N na Kartę HD (kanały z NNK przypisane są do modułu)

Nie używałem parę miesięcy modułu NNKHD i po opłaceniu pełnego pakietu problem mam z uprawnieniami na kanałach Disney XD, Metro, Zoom TV, WP które poprostu nie "świecą" jakby nie były w ofercie. Dodam iż od początku miałem problem aby przeszły uprawnienia (wcześniej trwało to góra 30min) 24h moduł z karta w dekoderze i TVP1HD nie "świeci" telefon na infolinie jeden potem po 4h drugi w końcu wpadłem na pomysł aby wyjąć kartę z modułu włożyć bezpośrednio w dekoder i wysłałem sma i uprawnienia teoretycznie przeszły bo mam FOXHD, TNT HD 13 Ulice itd ale parę kanałów z listy która jest na forum nadal u mnie nie świeci. 

Ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobić? Dodam że Open ATV 5.3 jest jedynym oprogramowaniem na ten dekoder gdzie obraz się nie "zacina" na module NNKHD na nowszych oprogramowaniach niby moduł działa ale co 5s resetuje się (patrzyłem w ustawienia moduł wbudowany 5s i wyskakuje niezainicjowany). 

 

Proszę o pomoc bo przyznam się że już brak mi pomysłów i myślę o pozbyciu się całkowicie tego dekodera (jakby ktoś chciał go odkupić za rozsądne pieniądze to rozważę taką opcje jest on na gwarancji do 2019 roku!)

 

Pozdrawiam

MiMiK

Edytowane przez Domell1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety posta już nie mogę edytować na VTI13 moduł również nie działa prawidłowo (pare sekund działa i czarny ekran) pozatym jest problem z moim konwerterem unicable tj w lisćie konwerterów go nie ma (Megasa Diavolo) i trzeba każdy kanał ręcznie ustawiać z palca :/. Dodatkowo VTI13 mało stabilnie działa i często zalicza restarty :/

Edytowane przez Domell1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeżeli chcesz korzystać z jednego modułu na 2 telewizory, to nie ma takiej możliwości. Niektóre telewizory potrafią obsłużyć oscama i wtedy można coś zaradzić i karta wtedy będzie działać z zewnętrzego czytnika ale to wymaga większej wiedzy w konfiguracji i dodatkowych kosztów i będą działać karty nieparowane np. Smart HD, karty typu tnk, nnk kanały nieparowane.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam nCAM HD z ofertą TNK HD ze wszystkimi pakietami. Pytanie jest czy to możliwe, że ten moduł może nie działać w nowszych telewizorach?

 

Obecnie używam go w Samsungu K5572 z 2016 r. i tu działa bez problemu. Kilka dni temu miałem możliwość przetestować nowszy model TV Samsunaga z 2020 r. UE50TU8502U i tu telewizor pokazuje komunikat, że moduł CI nie jest kompatybilny z tym TV.

 

Trafiłem na taki egzemplarz TV czy jednak zrobili tak, że starsze moduły nie działają w nowszych TV i nie będę miał możliwości korzystać z oferty TNK HD z modułem na tym lub innym nowszym telewizorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy. 

Odkopałem dwa moduły z oferty C+ i pytanie...

https://zapodaj.net/9d6b79f9b1488.jpg.html

Dokopałem się do nr konta przez wysłanie SMS-a, ale zastanawiam się, czy byłaby możliwość gdzieś sprawdzić jaki jest ustawiony pakiet prepaid oraz jakie są obecnie ceny za dane pakiety?

 

Edytowane przez I_see_you
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomkep napisał:

Wpisz numer karty, pokaże Ci jaki jest pakiet i za ile i na jak długo można doładować.

Niestety, ale w modułach format karty jest inny niż był np. w TNK, czy telewizji na kartę i nie da się sprawdzić...

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły użytkownik dostanie tylko i  wyłącznie jednostrumieniowy, wielostrumieniowe to dla kablówek albo instalacji kablowych prywatnych na zasadzie innych abonamentów. Zwykle nie współpracują  nawet z tunerami albo TV i zawsze będą działać jaki jednostrumieniowe. 

Zresztą nawet moduł wielostrumieniowy nie będzie działał w zwykłych gniazdach CI+ 1.3 zwykle wymagane sa nowe gniazda CI+ 1.4 a tunerów jest dosłownie kilka w sprzedaży  z takim gniazdem i to dość drogie. 

 

Tak dla przykładu czarny 4K moduł CI+  C+ jest w sumie  wielostrumieniowy. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, I_see_you napisał:

Za każdym razem po wpisaniu z cayman'a nr karty mam taki komunikat:

Bez-tytulu.jpg

 

Sprawdzając kartę np z TNK, czy telewizji na kartę pokazuje mi za każdym razem jaki mam pakiet itd.

 

No to możliwości są dwie:

  1. Moduł jeszcze nie został zarejestrowany i może nawet się załapiesz na pakiet startowy po aktywacji :).
  2. Moduł był na umowie.

Można jeszcze przedzwonić na partyline i tam może będą wiedzieć coś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...