Skocz do zawartości

Odbiór Mux8 i 1,2,3 Trzeciewiec


Swi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę mi pomóżcie kupiłem taka antenę https://satsklep.pl/pl/p/Antena-DVB-T-Uni-Line-LOG-560UD-Emme-Esse/260 sugerujac się jej specyfikacją powinna odbierać mux 1,2,3 i mux 8 

Niestety po podłączeniu odbieram tylko muxy 1,2,3 , nadajnik na który jest ustawiona to Trzeciewiec, czyli wszystkie muxy są na ten samej palaryzacji więc powinny odbierać bezproblemowo, mieszkam w legbadzie Dlaczego, nie dziala Mux8  ? 

 

 

 

 

Edytowane przez Swi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 8 to tylko 20kW, mieszkam w Chojnicach (62km) i z nadajnika w Trzeciewcu ledwo odbieram. Co prawda antenę mam tylko na UHF ale jakiś sygnał jest.

Bez zainwestowania w lepszą antenę nie ma szans na dobry odbiór MUX 8.

 

Można spróbować ze wzmacniaczem np. Dipol 28/5-12/21-48 DVB-T/T2 ze wzmacniaczem LNA-101

 

Antena ATX55 nie jest odpowiednia gdyż kanał jest od 21 a MUX 8 z Trzeciewca leci na kanale 8.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Swi napisał:

Dlaczego, nie dziala Mux8  ?

 

13 godzin temu, bartoszk napisał:

Poniewaz moc na mux8 jest tylko 20kW.

Wbrew pozorom 20 kW w paśmie VHF to bardzo dużo. To tak, jakby nadajnik w paśmie UHF nadawał z mocą niemal 200 kW. Ale 20 kw to mac maksymalna, a na różnych azymutach sygnał jest wytłumiony. W kierunku Legbąda mux-8 nadawany jest z mocą ok. 10 kW.

Wg Emitel-a jesteś prawie na granicy zasięgu mux-8. Zatem potrzebna jest dodatkowa antena VHF - prawdopodobnie ze wzmacniaczem. I na pewno ATX55 do tego się nie nadaje, bo jest anteną UHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zeusek napisał:

MUX 8 to tylko 20kW, mieszkam w Chojnicach (62km) i z nadajnika w Trzeciewcu ledwo odbieram. Co prawda antenę mam tylko na UHF ale jakiś sygnał jest.

Bez zainwestowania w lepszą antenę nie ma szans na dobry odbiór MUX 8.

 

Można spróbować ze wzmacniaczem np. Dipol 28/5-12/21-48 DVB-T/T2 ze wzmacniaczem LNA-101

 

Antena ATX55 nie jest odpowiednia gdyż kanał jest od 21 a MUX 8 z Trzeciewca leci na kanale 8.

Na ATx55 z symetryzatorem odbieram mux8 na 6 kanale z 70km..

 

Podziwiam teoretyków wypowiadających się na forum.... 

 

Edytowane przez bartoszk
Smiech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ale dlaczego nawet 10% nie ma jakości sygnału na mux8 ? Jeśli by antena była za słaba to by coś mimo wszystko pokazywało a tak jest 0% ,  a co proponujecie zatem do samego muxu 8 za antenę ? Przy tej odległości? I jeszcze chce zapytać czy na normalnej zwykłej siatkowej można odebrać Mux8 ? Skoro już 1,2,3 działają ? Ta sama palaryzacja

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anteny nadawcze mux-8 wiszą na maszcie w Trzeciewcu ok. 80 m niżej od tych z których nadawane są mux 1-4 i testowe DVB-T2.

4 godziny temu, Swi napisał:

dlaczego nawet 10% nie ma jakości sygnału na mux8 ?

A masz jakikolwiek sygnał na k. 8 (198.5 MHz)?

4 godziny temu, Swi napisał:

I jeszcze chce zapytać czy na normalnej zwykłej siatkowej można odebrać Mux8 ?

W sprzyjających warunkach odbiorczych - tak. Ale nie sądzę, by siatka w paśmie VHF miała wyższy zysk niż LOG EmmeEsse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 09:04, Swi napisał:

Dzięki za odpowiedzi ale dlaczego nawet 10% nie ma jakości sygnału na mux8 ? Jeśli by antena była za słaba to by coś mimo wszystko pokazywało a tak jest 0% ,  a co proponujecie zatem do samego muxu 8 za antenę ? Przy tej odległości? I jeszcze chce zapytać czy na normalnej zwykłej siatkowej można odebrać Mux8 ? Skoro już 1,2,3 działają ? Ta sama palaryzacja

 

 

Moi rodzice w Grudziądzu odbierają wszystkie MUXy z Trzeciewca, także MUX 8, w przyzwoitej jakości na starej 15-letniej siatkówce (bez wzmacniacza) na trzech telewizorach. Odległość od nadajnika ok. 50 km. Także zwykła siatkówka daje radę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2021 o 18:47, Swi napisał:

Witam proszę mi pomóżcie kupiłem taka antenę https://satsklep.pl/pl/p/Antena-DVB-T-Uni-Line-LOG-560UD-Emme-Esse/260 sugerujac się jej specyfikacją powinna odbierać mux 1,2,3 i mux 8 

Niestety po podłączeniu odbieram tylko muxy 1,2,3 , nadajnik na który jest ustawiona to Trzeciewiec, czyli wszystkie muxy są na ten samej palaryzacji więc powinny odbierać bezproblemowo, mieszkam w legbadzie Dlaczego, nie dziala Mux8  ?

Miałem kiedyś antenę Televes Dat Boss i wszystkie muxy 1-3 i 8 obierały mi bez problemu. Siła i moc w granicach 95-100%. Antena na wysokości około 5 metrów. Ale pewnego dnia przyszła burza i antenę szlag trafił. I zmieniłem ją na jednokierunkową tańszą. I teraz muxy 1-3 i testowy mam 100/100 a mux 8 z ledwością 20/10. W nocy trochę lepiej. Odległość około 80 km od Trzeciewca.

 

 

Edytowane przez djclassic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szymon040393 napisał:

Moi rodzice w Grudziądzu odbierają wszystkie MUXy z Trzeciewca, także MUX 8, w przyzwoitej jakości na starej 15-letniej siatkówce (bez wzmacniacza) na trzech telewizorach. Odległość od nadajnika ok. 50 km.

Pytanie tylko - z Trzeciewca czy z Iławy, która jest bliżej. :?: Obydwa nadajniki nadają mux-8 na tym samym kanale.

Każda lokalizacja to inne warunki odbiorcze. Jeżeli antena sąsiada idealnie odbiera wszystkie kanały, wcale nie musi tak samo odbierać u mnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2021 o 13:46, K63 napisał:

Anteny nadawcze mux-8 wiszą na maszcie w Trzeciewcu ok. 80 m niżej od tych z których nadawane są mux 1-4 i testowe DVB-T2.

A masz jakikolwiek sygnał na k. 8 (198.5 MHz)?

W sprzyjających warunkach odbiorczych - tak. Ale nie sądzę, by siatka w paśmie VHF miała wyższy zysk niż LOG EmmeEsse.

Niestety żadnego sygnału nie mam na mux8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.08.2021 o 10:18, K63 napisał:

 

Jakiś model konkretny do tej którą już mam ? Czyli 560 emme esse ? 

11 godzin temu, Zeusek napisał:

Dwie oddzielne są zawsze lepsze niż antena combo.

Jakiś model konkretny do tej którą już mam ? Czyli 560 emme esse ? 

Edytowane przez Swi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Swi napisał:

Czyli 560 emme esse ?

Przecież napisałeś w pierwszym poście że ...

W dniu 7.08.2021 o 18:47, Swi napisał:

Skoro nie zdaje egzaminu w odbiorze mux-8, to pozostaje dokupienie oddzielnej anteny VHF, np. https://buro.pl/pl/p/Antena-CA-RTV-6/378

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 21:07, K63 napisał:

Przecież napisałeś w pierwszym poście że ...

Skoro nie zdaje egzaminu w odbiorze mux-8, to pozostaje dokupienie oddzielnej anteny VHF, np. https://buro.pl/pl/p/Antena-CA-RTV-6/378

Dzięki a nie będzie przeszkadzała do tej obecnej ?

I myślisz że będzie na niej odbiór ? Bo widzę po specyfikacji że ma podobne parametry zysku energetycznego db do tej mojej combo a sygnału nawet 1% nie mam hm

I proszę powiedz czy ta antena nie będzie lepsza ? Niby combo ale jej zyski energetyczne db są wow i cena też ok

 

https://dvbsklep.pl/antena-bx1000-plus-olympia-combo

Patrząc na jej zyski energetyczne w uhf i vhf wygrywa i miałbym to w jednej a nie w dwóch

 

 

 

Edytowane przez Swi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Swi napisał:

I myślisz że będzie na niej odbiór ?

Nie wiem. Jeżeli w miejscu odbioru nie ma sygnału na k.8, to żadna antena nie odbierze. Antena combo, to swojego rodzaju kompromis. Są miejsca gdzie bardzo dobrze odbierają mux-8, ale w innych miejscach nie zdają egzaminu i potrzebne są dwie oddzielne anteny. 

 

15 godzin temu, Swi napisał:

I proszę powiedz czy ta antena nie będzie lepsza ? Niby combo ale jej zyski energetyczne db są wow i cena też ok

 

https://dvbsklep.pl/antena-bx1000-plus-olympia-combo

Patrząc na jej zyski energetyczne w uhf i vhf wygrywa i miałbym to w jednej a nie w dwóch

Zysk tej anteny w paśmie VHF to ściema marketingowa. Ta Olympia w tym paśmie ma może ok. 3-4 dBi. Duże anteny pasmowe VHF mają zysk ok. 10-12 dBi, zatem jakim cudem ta combo miałaby mieć aż 14 dBi. :?:

https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjno-radiowa_dipol_11-5-12_dvb-t-t2_dab_A1116.htm

 

4 godziny temu, Swi napisał:

Czy ta antena rtv6 nie będzie się gryźć z tą moją obecną combo skoro ona też ma niby vhf ?

Niby ma, ale skoro na VHF nic nie odbiera, to nie ma się co "gryźć". Ponadto anteny UHF i VHF łączy się przy pomocy zwrotnic, które odfiltrowują niepożądane częstotliwości. Taka zwrotnica powinna odfiltrować pasmo VHF na antenie Emme Esse podpiętej do wejścia UHF.

https://www.dipol.com.pl/zwrotnica_antenowa_zwr-210dc_fm-vhf-uhf_telmor_C0325.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam problem. Antena, że tak napiszę żartem Barneya z "Flintstonów" stoi mi dobrze, bo odbieram wszystkie MUXy nawet nie wspomniany w temacie MUX 4 i 5. Problem mam z odbiorem MUX 8 na telewizorze JVC. Sygnał spada do zera od wieczora chyba do rana. Po południu MUX 8 tylko na tym telewizorze działa, ale są zakłócenia. Na godzinę 15.50 brak EPG, ciemny obraz, ale jakość sygnału zmienia się z "Brak" na "Średnia". Podkreślam jeszcze raz - problem jest tylko z MUX 8 i tylko na tym telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...