Skocz do zawartości

Odbiór Mux8 i 1,2,3 Trzeciewiec


Swi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek11:)

Nie macie aktualnie problemów z odbiorem MUX1,2,4,5 w DVB-T2? U mnie dzisiaj nagle nie działają. Jedynie lecą MUX 3 i 8 z parametrami 100/100. 

Edit. Wszystko wróciło do normy po 20-30 minutach. Może coś grzebali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie po raz pierwszy na forum. Mieszkam w Bydgoszczy i posiadam 2 źródła odbioru TV: Telewizję od Orange w sypialni oraz TV naziemną w salonie. I to właśnie z naziemną mam następujący problem:

 

Najpierw zacznę od tego jaki sprzęt posiadam. Mam telewizor LG kilkuletni ale bez DVB-T2 i do tego dokupiłem dekoder Ferguson Ariva T75 i to właśnie do niego podłączam antenę. Problem polega na tym, że bardzo źle (czasem nawet w ogóle) nie działają mi kanały na częstotliwości 198,5MHz (MUX 8). To są konkretnie: Metro, Nowa TV, WP oraz Zoom TV. Problem jest na tyle dziwny że gdy rozłączam przewód antenowy albo go uginam to na chwilę sygnał jest, ale gdy go puszczę to zanika. Czasem uda się tak ustawić kabel że wszystko działa dłużej (choć sygnał jest słaby), ale gdy za jakiś czas ponownie włączę TV to znowu nie ma obrazu albo się strasznie tnie. Działo się to też na poprzednim odbiorniku, który musiałem zutylizować bo się zepsuł nie do naprawienia (także nie jest to wina dekodera do którego notabene zawsze staram się wgrywać najnowszy firmware). Myślałem wpierw że to wina kabla i że gdzieś jest przerwany, ale przecież inne kanały na innych częstotliwościach działają dobrze i sygnał jest dobry. Dodam że nie mam pojęcia jaką mam antenę na dachu, dawno na dach nie wchodziłem. Kiedyś posiadałem wzmacniacz ale od kiego się zepsuł to go nie używam. Myślicie że powinienem jednak jakiś wzmacniacz kupić?

 

Drugi problem to notoryczne przycinanie się na częstotliwości 594MHz (MUX 3) na którym są kanały: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport HD oraz TVP Historia. Po prostu podczas oglądania TV na tym paśmie zaczyna się psuć obraz i przycinać. Nie tak bardzo jak na MUX 8, ale jest to denerwujące. Pomaga wyłączenie i ponownie włączenie dekodera albo chwilowe przełączenie się na inny MUX.

 

Czy ktoś z was mógłby mi sensownie poradzić gdzie szukać problemu i ewentualnie do kogo zgłosić się z nim?

Będę wdzięczny

 

Pozdrawiam

Krzysztof z Bydgoszczy

Edytowane przez wardabydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wardabydzia napisał(a):

Myślałem wpierw że to wina kabla i że gdzieś jest przerwany, ale przecież inne kanały na innych częstotliwościach działają dobrze i sygnał jest dobry.

Jaki to przewód i ile ma lat? M.in. to właśnie on może być przyczyną twoich problemów. I to że inne kanały odbierasz poprawnie, nie oznacza że jest w dobrym stanie.

 

56 minut temu, wardabydzia napisał(a):

Dodam że nie mam pojęcia jaką mam antenę na dachu, dawno na dach nie wchodziłem. Kiedyś posiadałem wzmacniacz ale od kiego się zepsuł to go nie używam.

To istotne, jaka jest to antena. Jeżeli nie znasz modelu, to zrób jej zdjęcie.

Jaki wzmacniacz masz na mysli? Czy aby nie mylisz go z zasilaczem antenowym (wielu ludzi tak myśli). :?:

 

Godzinę temu, wardabydzia napisał(a):

Mieszkam w Bydgoszczy

...

Drugi problem to notoryczne przycinanie się na częstotliwości 594MHz (MUX 3) na którym są kanały: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport HD oraz TVP Historia

Napisz na jakiej ulicy w Bydgoszczy mieszkasz lub jak daleko masz do nadajnika mux-3 na ul. Chodkiewicza i w którym to jest kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wardabydzia napisał(a):

Mieszkam na Czerwonego Krzyża (osiedle Jary)

Czyli do doświetlenia mux-3 na Chodkiewicza masz ok. 5 km.  Na dodatek jest to azymut zbliżony do Trzeciewca. O ile nie masz trudnych warunków odbiorczych (np. wysokie przeszkody), to stosowanie wszelkich wzmacniaczy odpada.

7 minut temu, wardabydzia napisał(a):

A jeśli chodzi o wzmacniacz to mam na myśli urządzenie które podłącza się kablem antenowym i ma na celu rozprowadzać sygnał do wszystkich gniazdek w mieszkaniu.

Czyli prawdopodobnie miałeś rozgałęźnik aktywny (z wbudowanym wzmacniaczem) .:?:

Stosuje sie je tylko wówczas, gdy zastosowanie rogałeźnika pasywnego zbyt mocno tłumi sygnał docierajacy do odbiorników.

Naziemną odbierasz obecnie tylko na jednym odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...