Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"Batman vs Superman" był w styczniu 2017 w Sky Cinema, tak więc Amazon Prime ma to jako "drugą emisję", coś jak nasz Netflix pełnometrażowe Disneye po HBO zanim pójdą do TVNu.

Te późne premiery WB w HBO też wygladają tak jakby oni to dostawali to "w spadku" po kimś ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Wszystko fajnie pięknie, ale na dedykowanych urządzeniach takich jak smart tv, konsole to nam to nic nie daje.

My nadal czekamy na oficjalny start.

Na laptopie da się tak pokombinować? ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon kupił WYŁĄCZNE prawa do transmisji US Open Tennis Championships na teren Wielkiej Brytanii.

 

Umowa jest ważna na 5 lat, a amerykańska firma zapłaciła za nie £30,000,000 ($40,000,000).

 

Amazon jest także zainteresowany przynajmniej jednym z dwóch wciąż dostępnych pakietów transmisyjnych dla rozgrywek Premier League na lata 2019–2022, dla których przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Wciąż toczą się negocjacje w tej sprawie.

 

Pełny dostęp do subskrypcji Prime to koszt £79 na rok. W przypadku studenckiego konta jest to kwota £39.

 

US Open do 2016 r. było pokazywane przez 25 lat w Sky Sports, dzieląc się także z Eurosportem poprzez sublicencje. W 2017 r. turniej był wyłącznie w Eurosporcie.

 

źródło: The Guardian

 

W listopadzie 2017 r. ogłoszono współpracę pomiędzy Amazonem oraz ATP w wyniku której dzięki usłudze strumieniowej subskrybenci w Wielkiej Brytanii i Irlandii będą mieli wyłączny dostęp do 37 turniejów ATP World Tour na żywo w latach 2019–2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://github.com/Sandmann79/xbmc

 

Działająca wtyczka do Kodi. Włączamy Amazona, do tego napisy polskie znalezione w necie i nie musimy czekać aż Amazon oficjalnie ruszy w naszym kraju :)

 

Działa w Kodi 18 pod Windows 7. Wtyczka w porównaniu do wtyczki HBO GO Polska ma więcej ustawień. Jest możliwość włączenia HD (do 1080p). Jakość nowych produkcji bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD jest bo po prostu Amazon tak nadaje, gdyby HBO taki sygnał dawało to też byśmy mieli w tej wtyczce HD. Zbyt wielu istotnych ustawień nie znalazłem, co masz na myśli ?

 

Wtyczka działa, już obejrzałem kilka odcinków "Marvelous mrs Maisel", rewelacyjny serial. Świetnie się ogląda, jakość rewelacja. Z minusów tej wtyczki, to załadowanie filmu czy serialu trwa dość długo, przy pierwszym wejściu do poszczególnego katalogu też to długo trwa, wtyczka tak jakby pobierała najpierw bazę. To jednak drobnostka biorąc pod uwagę korzyści. Większy minus to brak 5.1, mamy tylko stereo. Jeszcze w czwartek było ale źle działające a od soboty jest tylko stereo, nie widać w ogóle ścieżek 5.1

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wielu istotnych ustawień nie znalazłem, co masz na myśli ?

 

W Ustawieniach mamy zakładki: Ogólne, Logowanie i dane, Wyświetlanie, Export, Miscellaneous.

I w każdej zakładce jest sporo różnych ustawień. W Ogólnych jest możliwość wyboru opcji Odtwarzanie: Input Stream, Android, Script/Batch, Browser. Dla trzech opcji jest możliwość dodatkowej konfiguracji. Po wybraniu Input Stream pojawia się opcja Inputstream Addon Settings... Przy domyślnych ustawieniach wtyczki nie ładowały się filmy. Miałem w opcji Odtwarzanie ustawienie Browser i dodatkowo włączyłem opcję: Jeśli możliwe, to odtwarzaj w jakości HD. Teraz mam ustawione Input Stream i działa, 20 sekund trzeba zaczekać na załadowanie się filmu ale działa. W Ogólnych jest między innymi opcja: Age restrictions... - która powoduje błąd wtyczki.

W zakładce Logowanie i dane jest między innymi opcja Multi User Support - u mnie wyłączona.

 

Dlatego napisałem, że w porównaniu do nowej wtyczki HBO GO Polska ta ma dużo więcej ustawień.

Polish Audio TV i Polish Subtitled TV działa w TV Shows. W Movies zakładki Polish powodują błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie oglądałem. Dziś to uruchomiłem i tylko dla sprawdzenia na moment uruchomiłem kilka filmów z polskim lektorem. W Electric Dreams było Full HD 1920x1080 i obraz żyleta 8 Mbps a nawet 15 Mbps przy ponownym uruchomieniu. Wtyczka pamięta, w którym momencie skończyliśmy oglądać ale działa to chyba tylko we wtyczce i w jednej sesji. Po wyłączeniu wtyczki i ponownym uruchomieniu tego filmu zaczyna chyba od początku. Teraz widzę, że na laptopie mogę kontynuować oglądanie ale rano sprawdzałem też działanie na laptopie...
W jakimś starszym filmie też miałem taką dziwną rozdzielczość wskazującą na format obrazu 4:3 choć film leciał na pełnym ekranie 16:9. Mimo dość niskiej rozdzielczości jakość była dobra.

 

Oficjalną aplikację Amazona i Kodi masz na Android TV w telewizorze Sony?

Edytowane przez jerzyk17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oficjalnej apki i Kodi używam na tv Sony.

 

Z tym zapamiętywaniem rzeczywiście jest różnie, zazwyczaj nie zapamiętuje. Dlatego warto korzystać z zakładek, na dole po prawej stronie obok "ustawień" i "napisów" masz taką opcję "zakładki".

 

Rozdzielczości sa bardzo różne, jeden z filmów ma 1920x1040 :) To wina wtyczki Kodi bo na oficjalnej apce sa zawsze 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na trzeci sezon "Grand Tour" się uda :D.

To taki pewniak w ich ofercie i szczerze liczyłem, że już przy pierwszym zrobią oficjalną polską wersję, zwłaszcza, że program moim zdaniem jest świetny (i ma doskonałą jakość techniczną), ale z drugiej strony nie zrobili przy pierwszych dwóch sezonach to dlaczego mieliby przy trzecim ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawuje oryginalna apka na Android TV? Zastanawiam się nad zakupem Xiaomi Mi BOX.

 

Nie narzekam. Nie jest to Netflix pod względem funkcjonalności ale jest czytelna, szybka i stabilna. Dobrze się przewija, można zmieniać wygląd napisów, jest lista ulubionych. Wizualnie bardzo ładna, sporo lepsza od Kodi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większy minus to brak 5.1, mamy tylko stereo. Jeszcze w czwartek było ale źle działające a od soboty jest tylko stereo, nie widać w ogóle ścieżek 5.1

 

Tu można zobaczyć jakie możliwości ma APV na poszczególnych sprzętach:

https://www.primevideo.com/help/ref=dv_web_watchanywhere_watch_devices?_encoding=UTF8&nodeId=202064920

 

Z tego co napisali to brak 5.1 jest na komputerach, iPad, iPhone, Android Phones and Tablets.

A na apkach w telewizorach powinno być 5.1. Dodatek do kodi udaje przeglądarkę to dostaje tylko stereo.

 

Zamówiłem Xiaomi Mi BOX. Będę chciał zainstalować apkę z Nvidia Shield.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...