Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dogodzisz.Usługi takie są wygodne bo nikt nie zmusza jak nc+ na rok czy nawet dłużej a i kontem można się podzielić co też może obniżyć koszty usługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużo filmów umieszczanych w pierwszym ooknie po premierze kinowej w Polsce, natomiast samych nowych filmów jest miesięcznie więcej niż nowości w HBO i Canal+, co już bylło w innym temacie udowodnione :). Amazon też ma sporo filmowych produkcji oryginalnych z dobrymi recenzjami jak "The last flag flying" z Carelem i L. Fishburnem czy "Don't worry, he won't get far on foot" Gusa van Santa z Joaquinem Phoenixem itd, ale niestety doba nie jest z gumy.

Mam ogólnie całą listę filmów z serwisów SVOD do obejrzenia, ale jestem realnie w miesiącu w stanie obejrzeć maks. 5-6 filmów fabularnych w kinie czy w tv, zwłaszcza, że wszyscy uparli się teraz na jakieś 2,5 godzinne epopeje.

Maksymalnie godzinny odcinek serialu czy programu "Grand Tour" jest mi znacznie łatwiej wcisnąć jak mam akurat chwilę.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon Prime ma niby niewiele mniej tytułów od HBO Go, ale jak przyjrzymy się bibliotece to wyjdzie ze prawie połowa to produkcje z Indii, do tego wiele pozycji bez tłumaczeń. Jest kilka perełek, ale na dłuższą metę nie opłaca się stale tego subskrybować. 

 

Teraz w Amazon.fr jest promocja na darmowy Prime przez pół roku dla młodych 18-24 lata (nie weryfikują dokumentów), takie francuskie konto działa bezproblemowo w Polskim Prime Video. 

Edytowane przez Maq
Poprawka informacji o wieku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
22 minuty temu, Maq napisał:

Jest kilka perełek, ale na dłuższą metę nie opłaca się stale tego subskrybować. 

 

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.  ;)

Ja już subskrybuje 13 miesiąc i nie widzę powodu dla którego miałbym zrezygnować z usługi. 

" The Show must go on"  8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Słabość" Prime Video dla niektórych wynika pewnie z tego, że Amazon nie wszedł z tą usługą "oficjalnie" do Polski. To jest wersja beta, czyli testowa/próbna. Brak oryginalnych produkcji, które mogłyby być dedykowane polskim odbiorcom. Brak reklamy. Ich własne seriale nie są promowane u nas agresywnie jak kluczowe tytuły z HBO GO i z Netflixa. Jednak "American Gods" czy "High Castle" mają nie mniejszy rozmach inscenizacyjny niż "Gra o tron", "Westworld" czy "Stranger Things". Netflix daje dużą kasę na marketing skoro nawet pudelkowe strony piszą o ich serialach. A o serialach Amazona pisze się mało. "Mozart in the jungle" mimo pozytywnych ocen i otrzymania 2 Złotych Globów jest u nas praktycznie nieznany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
17 minut temu, swordfish napisał:

. Brak oryginalnych produkcji, które mogłyby być dedykowane polskim odbiorcom.

"Hanna" z Joanną Kulig. Już ci znalazłem ambasadora APV w Polsce. ;)

Spoiler

1.jpg

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaklinajmy rzeczywistości, Prime Video w naszym kraju jest usługą dość biedną, baa, na zachodzie gdzie jest lepsza biblioteka, ta usługa jest raczej traktowana jako dodatek do pełnego pakietu Prime (darmowe wysyłki, oferty socjalne, biblioteki svod i muzy zn etc.)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epizod Kulig w "Hanna" nie spowodował tej gorączki medialnej jak przy tytułach konkurencji. 

Przykładowo przy premierze kolejnego sezonu "Gry o tron" czy "House of Cards" pojawiają się clickbajtowe artykuły na stronach plotkarskich typu pudelek. "Gdzie obejrzeć serial? Sprawdź u nas", "Co wydarzy się w kolejnym sezonie?", "67 dni do nowego sezonu. Zacznij oglądać już dzisiaj poprzednie". 

 

Produkcja skierowana do widza z Polski. Tu mam na myśli takie tytuły jak "Rojst", "Ślepnąc od świateł", "1983","Wataha","Odwróceni". Zupełnie inna forma promocji. Nawet otwierając przysłowiową lodówkę wyskakiwały mi reklamy. Nie widziałem w Polsce ani jednej reklamy "Hanny" czy "The Grand Tour" (nic nie ma billboardach, wiatach przystankowych). 

Edytowane przez swordfish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon nie inwestuje w produkcje własne nawet w krajach Europy Zachodniej, a jeśli już inwestuje to są to małe, niszowe projekty, więc tym bardziej nie spodziewajcie się tego w Polsce.

 

Zakładam, że po zbadaniu sytuacji na polskim rynku VOD doszli do wniosku, że ich oficjalny start nie byłby opłacalny i trudno się dziwić. Mnie to jak na razie bardzo odpowiada, bo nie potrzebuje lektora i płatności w złotówkach, a cena jest rozsądna. Zależy mi głównie na treściach oryginalnych, ale jest też sporo kultowych sitcomów, starsze produkcje FX (kultowe "The Shield", "Damages", "Justified") czy seriale AMC. Jedyne czego mi w tej chwili brakuje to napisy do "Married with Children", bo chętnie odświeżyłbym sobie ten seksistowski i niepoprawnie polityczny serial, który w dzisiejszych czasach wywołałby furię feministek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 minutę temu, Conan napisał:

Zakładam, że po zbadaniu sytuacji na polskim rynku VOD doszli do wniosku, że ich oficjalny start nie byłby opłacalny i trudno się dziwić.

Mnie to jak na razie bardzo odpowiada, bo nie potrzebuje lektora i płatności w złotówkach, a cena jest rozsądna. Zależy mi głównie na treściach oryginalnych....

 

I to samo zdanie podzielam co kolega. :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Tak a najlepiej HBO, gdzie Premium  troszkę mija się z jakością.

Amazon , chyba za bardzo nie wie czy kontynuować spolszczenia swoich tytułów a subskrybentów usługi w Polsce za bardzo nie przybywa.

Ostatnio zauważyłem,  że część filmowych pozycji ląduje w Netflixie (mi.n"Park Jurajski").

 

 

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę postępy mimo wszystko - chociażby tłumaczony na bieżąco "Grand Tour".
Nie ma się co oszukiwać, Amazon sklepem stoi i to najpierw sklep musi być oficjalnie w PL, a potem dopiero Prime Video. Odwrotnie nie będzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Serial "Kleszcz" sezon 2. Premiera 5 kwietnia.

Również  ciekawa produkcja Amazona. Nawet miałem przyjemność oglądać pierwszy sezon.

Trailer:

Spoiler

 

 

 

14 minut temu, lukimann napisał:

 

Ostatnio zauważyłem,  że część filmowych pozycji ląduje w Netflixie (mi.n"Park Jurajski").

 

 

 

Chciałeś chyba napisać w Amazonie? 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bugmenot napisał:


Nie ma się co oszukiwać, Amazon sklepem stoi i to najpierw sklep musi być oficjalnie w PL, a potem dopiero Prime Video. Odwrotnie nie będzie ;).

 

Dokładnie tak. Streaming jest dodatkiem do sklepu więc najpierw muszą zorganizować wszystko co potrzebne do uruchomienia sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
2 minuty temu, leonk1974 napisał:

Ja daruję sobie ten serwis dopóki nie zaczną poważnie traktować abonentów z Polski.

 

Jak poważnie zaczną traktować Polskę to zapłacisz za Amazona  nie 13 zł a 40 zł. Jesteś na to gotowy? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...