Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem włączyć drukarkę (HP 3550) przyciskiem na obudowie, a tu zero reakcji, jakby prąd nie dochodził. Da się z tym coś zrobić czy już szykować kasę na inny model. Potrzebna mi jak najtańsza drukarka do użytku domowego. Jaką polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam CANON MP520 (taką mam) chociaż są obecnie nieco unowocześnione modele - to koszt około 300zł, a w tym ksero, skaner i drukarka...Tusze activjet (z chipami) to koszt około 17 zł za sztukę (bardzo mało) - używam jej już od 3 czy 4 lat i jestem bardzo zadowolony. Drukowanie zdjęć na dobrym poziomie, skanowanie również. Dla domu polecam - kompromis pomiędzy ceną a jakością.

 

Drukarek za 100 zł czy mniej raczej nie polecam - głowica lub inne części których koszt naprawy przekracza cenę drukarki padają szybciej niż muchy....W przypadku rzadkiego używania lepiej zrobić to u kogoś lub w jakimś punkcie niż marnować pieniądze na szajs i nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki ! Zwracam się do Was z prośbą . Chciałbym w niedługim czasie kupić nowego PC-ta i nie wiem czym się kierować przy zakupie. Obecnie mam 5 letni z procesorem Pentium 4. Nie bardzo można w nim cokolwiek wymienić by go unowocześnić. Chciałbym taki , w którym dałoby się coś wymienić za 2-3 lata i mieć spokój. Miałby być uniwersalny do domu,czyli radzący sobie ze wszystkim po trochu tzn.gry,film,zdjęcia,net itp. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 1600-1800 gotówką lub raty.Dodatkowo kwestia - gdzie najlepiej kupić komputer? W sklepie wyspecjalizowanym,hipermarkecie , na aukcji. Proszę o podpowiedzi , które mogą mi się przydać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hipermarkety odradzam, "pasjonatów" też bo często są to pasjonaci łatwego zarobku na nieświadomych klientach ładując tandetę rodem z supermarketu, a nie dobre produkty (chociaż zdarzają się rzeczywiście solidni sprzedawcy).

 

Tak samo należy omijać szerokim łukiem gotowe zestawy na Allegro, gdyż tam to też ładowana jest byle tandeta, że aż chce się pojechać do właścicieli tych pseudo-sklepów i spuścić im takie "manto" aby się nauczyli składać komputery.

 

Ja polecam skorzystać z FAQ "Zestawy komputerowe" na forum PCLab, tam chłopaki składają świetne zestawy. Można też założyć tam własny temat. Sam jestem zarejestrowany na tym forum i wiem, że tam każda propozycja kiepskiego zestawu z Allegro jest wyśmiewana :)

 

Co do sklepów: dobre i tanie są gral.pl, agito.pl, spam.org albo kombo.krakow.pl - w tym ostatnim mają bardzo niskie ceny, a istnieje on już dosyć długo!

 

Tak więc podsumowując - najlepiej napisać na PCLabie, następnie zamówić dane podzespoły w którymś z tych sklepów (np. taki gral.pl za bodajże niewielką opłatą składa komputer do kupy, więc po prostu wyśle "gotowca", tak jak byś kupił normalnie w takim hipermarkecie - ale za to jest o wiele lepszej jakości) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrób tak jak koledzy napisali wcześniej, kup komputer w salonie komputerowym, Ja akurat nie jestem zwolennikiem zakupu przez internet, bo zawsze lepiej zobaczyć sprzęt na własne oczy niż ze zdjęć, co do sklepów komputerowych to odradzam zakupy w salonach Vobisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej obstaję przy swoim, że kupno komputera w sklepie/salonie komputerowym jest kiepskim pomysłem.

 

Pójdzie np. do takiego NTT, czy coś innego, powie "poproszę o propozycję jakiegoś komputera do 1800 zł", więc ktoś mu zaproponuję np. idiotyczną kombinacją z grafiką HD 5670 chociaż za tą cenę ma 4850 (co prawda poprzedniej generacji i bez DX 11 ale znacznie wydajniejszy a DX 11 i tak w słabej karcie klasy 5670 na nic się nie przyda, bo odpali DX 11 to będzie cięło).

 

Po za tym co ty chcesz oglądać na własne oczy? Komputer jak komputer, więc nie ma tu nic nietypowego.

 

Zwłaszcza, że są specjalistyczne fora internetowe, które mają użytkowników znających się na rzeczy.

 

Chociaż autor zrobi jak zrobi, ja go nie będę namawiał na siłę, tylko czasami śmieszą mnie ludzie zakładający na forach tematy typu "Kupiłem komputer blablabla, czy on jest dobry", następnie jak mu się odpowiada, że jest kiepski to zaczyna wyzywać i spamować, bo nie chce się przyznać do błędu. Tak samo osoby, które przy zakupie komputera do gier kierują się ilością pamięci na karcie graficznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej obstaję przy swoim, że kupno komputera w sklepie/salonie komputerowym jest kiepskim pomysłem.

Czyli hipermarket odpada, internet odpada i sklep komputerowy odpada, najprościej nie kupować w ogóle i kłopot z głowy :lol:

 

W sumie największym problemem, nie jest to gdzie kupujesz, ale co kupujesz i tu to klient powinien wiedzieć co chce kupić :wink: I w tym przypadku hipermarkety wypadają najgorzej, bo nie można dobrać sobie komponentów z których dopiero złożony byłby cały komp, więc dopiero później ktoś wchodzi na specjalistyczne fora i pyta, czy taki, a taki podzespół komputera jest dobry, czy to szmelc i w tym drugim przypadku lecą potem bluzgi itp., że jednak podjęliśmy złą decyzję - to raczej opcja dla hardkorowców z bardzo mocnymi nerwami :]

Natomiast, jeśli będzie to jakiś dobry sklep, najlepiej taki gdzie sam wybierasz podzespoły z którego ma się składać komputer i sklep ci z tych podzespołów go składa - a nie sklep, gdzie tylko liczą na to, by pozbyć się danego sprzętu z magazynu, bo zalega im już w magazynie od sporej ilości miesięcy albo i lat, bo nikt nie chce go kupić - to może być w sam raz komputer, pod warunkiem, że nie dasz też wcisnąć sobie tandetnych podzespołów :wink: Najważniejsze, to wiedzieć co chce się kupić - poczytaj różne fora o tej tematyce, opinie o podzespołach na stronach sklepów, które je oferują, znajdź jakiś poczciwy sklep z możliwością dobierana samemu podzespołów (sprzedawca może conajwyżej pomóc znaleźć produkt zbliżony do tego, który chcieliśmy, gdyby nie oferowali tego, co chcieliśmy) i idź tam z konkretnymi oczekiwaniami ze swojej strony, pamiętając, że to ty kupujesz komputer, a nie sprzedawca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krisss16 użytkownik darolo1 komputery kupuje pewnie od NASA więc dla niego sprzęt oferowany przez polskie sklepy to szmelc :D , więc trudno się chłopakowi dziwić, że ma wybujała wyobraźnię, ciekawy jest czy wszystkie rzeczy kupuje bez oglądania jak "kota w worku".

Wracając do tematu to Ja jednak obstaję przy swoim najlepiej udać się do salonu komputerowego i wybrać sobie sprzęt, przecież nikt Ci nie każe zgadzać się z sugestiami sprzedawcy, zawsze można wybrać sobie taki sprzęt jaki akurat jest nam potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam problem z kluczem do windowsa 7 mianowicie system jest aktywowany ale ostatnio wyskakuje mi komunikat ze klucz jest niewlasciwy tak samo bylo kiedys w windowsie xp ale zainstalowalo sie antiwga i bylo problemie :) natomiast niewiem co zrobic w 7 z gory dzieki za odpowidzi

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej obstaję przy swoim, że kupno komputera w sklepie/salonie komputerowym jest kiepskim pomysłem.

Czyli hipermarket odpada, internet odpada i sklep komputerowy odpada, najprościej nie kupować w ogóle i kłopot z głowy :lol:

 

Hipermarket odpada na pewno, Internet nie odpada (nie licząc Allegro i gotowców w sklepach internetowych), bo możesz złożyć wszystko po swojemu, a sklep komputerowy dlatego odpada, że często jest tam znacznie mniejszy wybór, po za tym zdarzają się nachalni sprzedawcy, którzy mimo iż chcemy np. konkretną grafikę (dla przykładu Radeon HD 4850) oni wciskają na siłę coś słabszego, co im nie schodzi.

 

Więc pisząc o sklepach komputerowych mam właśnie na myśli takie co wciskają byle szajs zalegający magazyny gdzie popadnie.

 

użytkownik darolo1 komputery kupuje pewnie od NASA więc dla niego sprzęt oferowany przez polskie sklepy to szmelc

 

Nie kupuję od NASA, tylko biorę to co dobre, bo jak mam wziąć jakiegoś szmelcowatego gotowca w sklepie typu:

 

-SUPER MOCNY PROCESOR INTEL CORE2QUAD Q9400

-PŁYTA GIGABYTE (ale jaka?!)

-RAM 4GB (ale jaki typ i jakiej firmy?! noł-nejm?)

-SUPERSZYBKI DYSK 1TB (jak wyżej)

-BARDZO WYDAJNA GRAFIKA DIRECTX11 RADEON HD 5570 1GB! (ja już podziękuję :))

-ZASILACZ 500W (a tutaj to już w ogóle stwierdzę, że to jakiś niemarkowy syf i powiem sprzedawcy "ten komputer to sobie wciśnij jakiemuś naiwniakowi, ale nie mi".

 

Wolę zadać pytanie, aby na specjalistycznym forum znający się ludzie ułożyli mi optymalny, zrównoważony zestaw a nie coś pokroju wyżej, jak w pierwszym lepszym sklepie, że procesor za połowę ceny zestawu, a reszta najtańsza. Mieszkam w dość małym mieście i tutaj nie ma porządnych sklepów komputerowych, tylko jest kilka (ok. 3 lub 4) i to takie właśnie co mają wybór typu rzeczy zapychające magazyn :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w dość małym mieście i tutaj nie ma porządnych sklepów komputerowych, tylko jest kilka (ok. 3 lub 4) i to takie właśnie co mają wybór typu rzeczy zapychające magazyn :))

Trzeciego największego miasta w Polsce też to dotyczy. W Łodzi tak samo nie ma porządnego sklepu komputerowego, gdzie można wybrać, co się chce. I pozostaje... Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny system, czy "oryginalny inaczej" (stawiam bardziej na tą opcją, skoro piszesz o XP-ku i "AntyWGA" :]), wersja końcowa, czy to jakaś Beta, którą można było testować przez kilka miesięcy :?::]

 

nie jest to zadna beta do testowania tylko oryginalny inaczej system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...