Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

słyszałem że działa.. ale, nie każdy

Ja tam osobiście zainwestowałem w Techlink ADSL 3005 z alledrogo

Trzy tyg. temu płaciłem 69zł... i nie mam problemów ...

Internet z netii kablowy, rozdzielony modemem kablowym do routera przez LAN10.100 (kabel) i dalej radiowo...

Śmiga aż miło, no i zasięg mam spory jak na te WiFi... Sprawdzałem z laptopem w samochodzie, i powiem szczerze, że na osiedlu dość

sporym miałem 2,3 kreski (router na oknie, 6piętro)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję rozdzielić neostradę na komputer (za pomocą kabla) i laptopa (poprzez Wifi). I teraz pytanie czy ten router TP-Link Router WiFi ADSL TD-W8901G jest w miarę dobry do tego typu rozdziału czy może lepiej zainwestować w inne router :?: Budżet na ten cel ok 120-130 zł.

 

Możesz kupić, ja tak mam jak ty chcesz mieć i wszystko działa. Chyba, że jest może jakieś lepsze rozwiazanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, dobrze że rozłączało...

a Jak ma reagować końcówka mocy na przesterowanie?

Za duży poziom sygnału na wejściu!

Podłącz antenę TVsat 200cm z Invacomem pod dekoder na kablu o długości 100cm, to zobaczysz co będzie się działo!

Za blisko!!!

Ty sprzęgania nie słyszysz! Bo tam nie ma głośników, ale , spróbuj po testować na CB radio, i umieść jedno od drugiego o 2metry, to usłyszysz pisk!

Zalecana odległość między odbiornikiem (laptop) a nadajnikiem(router) = 250-300cm minimum!

Przetestowałem kilka minut temu u siebie...

2 razy zerwał połączenie gdy podszedłem z laptopem do routera (teraz wisi na ścianie w górnym rogu korytarza, tam mam kabel z netem)..

Gdy jestem w pokoju 5,7m od routera wszystko śmiga, gdy podejdę na dosłownie 20-50cm od ręki mam brak połączenia i komunikat: trwa pobieranie adresu sieciowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mieć antenę kierunkową o dużym zysku, by móc się połączyć z siecią na odległość kilkudziesięciu-set metrów. Miałem podobny problem, gdzie ktoś zajmował niemal cały transfer. Najpierw zmniejszyłem poziom sygnału i zwiększyłem przepustowość (dodatkowo osłabia sygnał) i nie było problemu przez jakiś czas. Później trzeba było zabezpieczyć sieć, bo zapewne użył lepszej anteny lub bardziej wystawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten router TP-Link Router WiFi ADSL TD-W8901G jest w miarę dobry?

Wszystko zależy od jakości linii telefonicznej. Prawie identyczny model W8920G z którym miałem do czynienia, na linii (wieś, daleko od centrali) gdzie wcześniej pracowało bez zarzutu kilka innych modemów ten W8920G sprawiał problemy z logowaniem do WAN-u. (Osobiście jestem zwolennikiem D-linka, nigdy nie miałem problemów z produktami tego producenta.)

 

Apropo tego TP-LINK, też wam miga dioda od WLAN jak wszystkie komputery w sieci są wyłączone?

W modelu W8920G kontrolka WLAN co jakiś czas miga nawet jak żaden komputer nie jest zalogowany do sieci. Warto rozróżnić sposób migania: podczas transmisji danych są to króciutkie błyski (impulsiki), natomiast takie jałowe mruganie o którym piszę bardziej przypomina miganie kierunkowskazu w samochodzie.

Inna sprawa, że eteru nie zajmujesz w pojedynkę więc samo miganie kontrolki jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba się zalogować jako administrator do rutera i sprawdzić ile komputerów jest podłączone do sieci lokalnej.

 

-----

Teraz moje pytanie do Was:

Potrzebuję skopiować kilkanaście plików MP3 z płyty CD-R (na HDD). Problem polega na tym, że dostaję komunikat "Struktura dysku jest uszkodzona i nieczytelna". Sprawdzałem w 5 różnych napędach - w żadnym nie da się plików odczytać. Można przeglądać zawartość płyty, wylistować strukturę folderów i plików, ale samych plików nie można otworzyć. Co ciekawe sprawdzałem w stacjonarnej nagrywarce DVD/HDD, w samochodzie, w DVD playerze i w jeszcze jednym odtwarzaczu CD - i wszystko gra, wszystkie MP3 można słuchać i wszystko jest OK. Nie chcę muzyki MP3 kopiować kablem analogowym do karty muzycznej i ponownie kompresować do MP3 - za duża utrata jakości. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu W8920G kontrolka WLAN co jakiś czas miga nawet jak żaden komputer nie jest zalogowany do sieci. Warto rozróżnić sposób migania: podczas transmisji danych są to króciutkie błyski (impulsiki), natomiast takie jałowe mruganie o którym piszę bardziej przypomina miganie kierunkowskazu w samochodzie.

Inna sprawa, że eteru nie zajmujesz w pojedynkę więc samo miganie kontrolki jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba się zalogować jako administrator do rutera i sprawdzić ile komputerów jest podłączone do sieci lokalnej.

 

A widzisz, to chodzi mi o te rytmiczne, "jałowe", jak to ty nazwales miganie. Jak sprawdzałem kto jest zalogowany to się zgadza, ja i siorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o usunięcie wokalu z mp3 to w 100% żaden nawet najdroższy program tego nie usunie jedynie co można zrobić to wyciszyć nieco wokal . Ja ostatnio próbowałem to zrobić w programie Audacity 1.3 (pracuje w domu kultury i był potrzebny podkład bez wokalu na występ dzieciaków) ale efekt końcowy to tragedia. Głos wokalistki był ledwo słyszalny ale odbiło się to też kosztem muzyki. Możesz popróbować w programie Audacity 1.3 lub CooldEdit.

 

P.S. Pod tym linkiem masz opisane jak to się robi w programie: Cool Edit 2.0 Pro - usuwanie wokalu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy zarabiają miliony na handlu domenami

 

Kilka tysięcy Polaków poluje na nowe domeny, bo chce je odsprzedać z dużym zyskiem. Dwa najdroższe adresy kosztowały nowego właściciela 7,5 miliona złotych. Jeszcze trzy lata temu koncern ITI zapłacił za adres http://www.n.pl "tylko" 150 tysięcy. Ale rynek się rozwija i mamy nową "gorączkę złota".

 

Mamy gorączkę handlu adresami internetowymi. W zeszłym roku na zakup domen wydano ponad 3,5 mln zł. W tym roku rekord został już pobity. Na zakup pakietu branżowych adresów firma oponiarska wydała 7,5 mln zł.

 

Bydgoska firma Oponeo starała się o adres Opony.pl już od sześciu lat. Ostatecznie, żeby przejąć dwa najbardziej pożądane adresy w branży: Opony.pl i Ogumienie.com, musiała kupić całą firmę handlującą oponami Favonie Trading Ltd. Zapłaciła za nią 13,2 mln zł, z czego zaledwie 5,7 mln zł kosztowały udziały firmy, a pozostałe 7,5 mln zł to adresy i sklep internetowy.

 

- Nie ukrywamy, że naszym celem były głównie domeny. To nam daje 75 procent całego rynku e-handlu oponami - mówi Monika Siarkowska, szefowa działu PR w Oponeo.

 

Podobnych transakcji będzie coraz więcej. Z danych portalu CenyDomen.pl wynika, że handel adresami internetowymi rozwija się w zawrotnym tempie. Jeszcze dwa lata temu wszystkie sprzedane w Polsce adresy były warte około 700 tys. zł, w 2009 roku było to 8 razy więcej. Sto najdroższych zmieniło właścicieli za 1 mln 650 tys. zł. To dane z oficjalnie ogłoszonych transakcji.

 

- Wiele jest zawieranych po cichu. Zarówno kupujący, jak i sprzedający nie chcą się chwalić, ile zapłacili - opowiada Daniel Dryzek, inwestor rynku domen i organizator największych targów w tej dziedzinie MeetDomainers.

 

Handlem adresami internetowymi zajmuje się dziś w Polsce około 200 osób. Wszyscy polują na swój samorodek - żyłę złota - jak trzy lata temu adres http://www.n.pl, za który koncern ITI zapłacił 150 tys. zł.

 

Podobnie operator komórkowy uznał, że opłaca mu się odkupić od agencji reklamowej adres Orange.pl. Ostatecznie miał zapłacić 150 tys. euro, czyli ponad pół miliona złotych.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/artic ... enami.html

Tak że jeśli tylko usłyszycie o nowym kanale Polsatu czy innego podmiotu, raz ,dwa rejestrować domenę i zarabiać krocie. :) Kilka domen związanych z planowanymi kanałami, które ostatnio sprawdzałem, zostały zarejestrowane tuż po tym jak pojawiły się informacje o takich planach w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo proszę o pomoc.

Od kilku dni mam problem z Outlokiem a raczej z pocztą o2.pl i ogólnie ze stronami związanymi z o2 jak tlen czy kafeteria. Nie wiem co się dzieje ale nie mogę w ogole wejsc na w/w strony, ani uruchomic poczty o2.pl w Outloku, wyskakuje blad z polaczeniem sie ze serewrem, a stronę np. poczta.o2.pl w ogole nie wczytuje tak jak by nie bylo neta. Nic nie zmienialem w ustawieniach poczty, zreszta nie tylko poczte o2 tu chodzi ale tak jak mowilem wczesniej o strony zwiazane z o2 jak i samą strone o2.pl.

Wszystkkie inne strony i net chodz mi wlasciwie.

Czy ktos wie czym moze to byc spowodowane? Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Żona dostała w pracy nowy komputer. Zainstalowany na nim jest system Windows 7.

Problem polega na tym że czas przestawia się regularnie o 27 minut.

Ze swojego poziomu użytkownika nie można zmienić ustawień czasu.

Administrator przestawiał zegar kilka razy ale zegar opóźnia się ciągle o 27 minut.

Niby nic poważnego ale denerwujące. Ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...