Skocz do zawartości

[net] TVN Med


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

To tak jakbyś powiedział po co nauczyciel ma się dokształcać :? Według mnie każda informacja czyni nas bogadszych o nowe doświadczenia, a w zawodzie lekarza doskonalenie to podstawa. Takich zawodów jest oczywiście więcej, ale jak ktoś nie czuje potrzeby doskonalenia się to później słyszy się o lekarzach, którzy mylą zawał serca z bólem brzucha, a pacjent trafia do kostnicy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale weź pod uwagę jedno: to, że z TVN Med korzysta dwadzieściaparę tysięcy panów i pań doktor to wina nie moja, nie twoja, nie TVN Med, a po prostu lekarzy. Dekodery same nie przychodzą do lekarzy, tylko lekarze je zamawiają. Dostają za darmo, więc to naprawdę tylko łaska dla nich ze strony twórców kanału oraz samej N-ki. A to że im się nie chce, nie mają możliwości instalacji anteny albo po prostu nie chcą sobie zawracać gitary takimi szczegółami to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

jestem studentem 5 roku medycyny. TVN MED ogladam sobie dosyc czesto. Nie można porownywac tego programu z Polsat Zdrowie i Urada itp. Jest to typowy program edukacyjny, rozwiazuje Sobie testy na konto mojego taty, ktroy jest lekarzem i poprostu nie ma czasu ogladac tego programu...

 

Nie spotkalem sie z zadnymi reklamami, czy kryptoreklamami. Leczenie jest tylko podane nazwami preparatow. Nazw handlowych nie ma.

 

Oczywiscie tatus dokupil jeszcze dwa pakiety, wiec Wasze domniemania sa poprawne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Leczenie jest tylko podane nazwami preparatow. Nazw handlowych ma

Mam pytanie; czy to nie jest tak ze podawane sa tam nazwy lekarst tzw. generykow, czyli takich, które nie maja swoich odpowiedników?

Wtedy wiadomo o jaki lek chodzi i zastanawiam sie czy przypadkiem nie jest ten kanał dofinansowywany, poprzez firmy farmaceutyczne wtedy byłby sens marketingowy tego kanału, żeby kanał zarabiał na siebie... Nie mam dostępu do tego kanału i są to tylko moje przypuszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

generykami określa się leki, ktore są odpowiednikami leków oryginalnych.

A wracając do tematu jakoś nie chce mi się wierzyć, że w TVN MED NIE ma reklam leków.

Po co adresować program do lekarzy, udosępniac ten program tylko tej grupie zawodowej i nie umieszczać reklam tzw. lekow na receptę, których publiczna reklama jest zakazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Od 1 stycznia 2009 TVN Med tylko w Internecie. Argument - 90% lekarzy specjalistów oraz 67% lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej korzysta z internetu. Ciekawi mnie te 33 % lekarzy oraz 10 % specjalistów, którzy może korzystali z tego kanału poprzez platformę N, a nie mają komputera. I co teraz z nimi :?:

więcej tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle kosztuje nadawanie tego kanału przez satelitę? :? Przecież jest kodowany w MPEG-4 i na transponderze DVB-S2, więc jego koszty są co najmniej o połowę mniejsze niż "normalnego" kanału. Do tego prawdopodobnie ciągle pokazywane są tam dość statyczne sceny, które nie wymagają dużo miejsca na satelicie. :roll:

Według mnie ITI postępuje lekkomyślnie. Będąc lekarzem wolałbym wygodnie siedzieć sobie w fotelu przed telewizorem niż specjalnie włączać szumiący i buczący komputer oraz siedzieć na mniej wygodnym krześle biurkowym. Ciekawe co teraz mają zrobić lekarze, którzy mają nboxa z TVN Med - oddać go? Może n-ce zabrakło nboxów i chcą wydrzeć je od lekarzy? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol91 - głupawe rozumowanie.

Myślisz, że emisja poprzez satelitę jest bezpłatna jeśli ma się własny trasnpoder? Miejsce TVN Med zawsze może zająć inny kanał, w końću transpondery nawet nadające kanały w MPEG4 też nie są z gumy. W ogóle projekt jeśli chodzi o nadawanie za pośrednictwem satelity może i był jedyny w swoim rodzaju, w końcu lekarze mieli swój kanał na wysokim poziomie, ale nie miał szansy stać się rentownym. W końcu nie miał żadnego źródła dochodu - nie wiem czy do dziś emituje jakiekolwiek reklamy, a jego dystrybuacja była bezpłatna - każdy zarejestrowany lekarz otrzymywał dekoder. Mimo wszystko programy emitował na poziomie - wiem bo posiadałem do niego dostęp przez ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że emisja poprzez satelitę jest bezpłatna jeśli ma się własny trasnpoder?

Wskaż mi zdanie, w którym coś takiego napisałem. Stwierdziłem tylko, że koszty na pewno nie są aż tak duże, bo zawsze można nimi podzielić pozostałych abonentów n. Poza tym niektórzy lekarze, którzy mieli TVN Med, na pewno wykupili jeszcze inne pakiety. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby ktoś miał tuner "specjalnie dla jednego kanału" i bawił się w podwójny konwerter, dodatkowe kable do telewizora, itd.

 

Miejsce TVN Med zawsze może zająć inny kanał, w końću transpondery nawet nadające kanały w MPEG4 też nie są z gumy.

Jasne, tylko może zanim dojdziesz do takich wniosków, znajdziesz w pierwszej kolejności inne kanały, które można by było wyłączyć. Przykładowo są to Cartoon Network/TCM, TVP Sport (wziąć ten z TnK - po co komu sztuczne DD?), Filmbox Family (to samo).

 

W ogóle projekt jeśli chodzi o nadawanie za pośrednictwem satelity może i był jedyny w swoim rodzaju, w końcu lekarze mieli swój kanał na wysokim poziomie, ale nie miał szansy stać się rentownym. W końcu nie miał żadnego źródła dochodu - nie wiem czy do dziś emituje jakiekolwiek reklamy, a jego dystrybuacja była bezpłatna - każdy zarejestrowany lekarz otrzymywał dekoder.

Nie wiem, bo nie miałem tego kanału, ale z założenia miał emitować reklamy leków na receptę, za które na pewno firmy farmaceutyczne płaciłyby grube pieniądze ITI, wiedząc że dotrą do odpowiedniej grupy osób (czyt. lekarzy). Poza tym jak już pisałem, pewnie wielu lekarzy mających nboxa, skusiło się też wziąć pozostałe kanały z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce TVN Med zawsze może zająć inny kanał, w końću transpondery nawet nadające kanały w MPEG4 też nie są z gumy.

Jasne, tylko może zanim dojdziesz do takich wniosków, znajdziesz w pierwszej kolejności inne kanały, które można by było wyłączyć. Przykładowo są to Cartoon Network/TCM, TVP Sport (wziąć ten z TnK - po co komu sztuczne DD?), Filmbox Family (to samo).

TVN Med posiada bardzo niewielki krąg odbiorców, kilkadziesiąt tysięcy osób ma dostęp do emisji satelitarnej, a ilu lekarzy tak w rzeczywistości ogląda ten kanał i z jaką częstotliwością? Dzięki przeniesieniu się do internetu, kanał zaoferuje większą interaktywność z widzem (lekarzem). Zresztą jaki jest sens utrzymywania transmisji satelitarnej kanału, do którego dostęp ma tak wąska grupa widzów? TVN Med teraz stawia na multimedialną platformę edukacyjną, a nie telewizję. Jeszcze ten sam los powinien spotkać kanał iTVN, bo w Polsce jest niedostępny, a główne źródło sygnału dla Polonii w Europie może odbywać się z transponderów KabelKiosk i Kabel Deutschland.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
I ani razu na forum nie pojawił się zap z tego kanału! A ludzie mieli do niego dostęp, np. podczas awarii w n. :(

Ja miałem do niego dostęp przez rok wraz z pełnym pakietem platformy N i jakoś nie było nawet czemu zapa robić. Nuda. A cóż komu po logo TVN Med na ekranie? Same gadające głowy i prezentacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porody to akurat nic niezwykłego. Lubiłem oglądać takie rzeczy na Polsat Zdrowie i Uroda, szkoda że teraz już tego nie ma... Ale to nie temat o PZiU. Wracając do TVN Med: Czy na tym kanale oprócz programów nie było wcale jingli stacji ani reklam leków na receptę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...