Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też tak mi się wydaje, że "Tata,a Marcin powiedział" musiał być popularny w owym czasie, że powstało tak dużo odcinków i tyle lat kręcili nowe odcinki. Odcinki były krótkie i to był plus tego serialu zapewne. Bo w latach 90 raczej mało było seriali które by przetrwało tyle lat emisji.

 

Chyba w piątek będzie znowu "Sherlock Holmes: Pociąg do Edynburga" przynajmniej według programu w moim telewizorze. Wolałbym jakiś włoski western 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

Tak samo z tureckimi serialami które też zostały nam narzucone na siłę przez TVP ludzie oglądają bo jak nie to, to paradokument mają do wyboru.

Co za bzdura! Seriale tureckie to wysoko budżetowe produkcje, a nie jakieś byle g...o. Są kupowane przez wiele kanałów na całym świecie - znajdziesz je w ramówkach stacji ze Stanów Zjednoczonych obok seriali amerykańskich, jak również na kanałach europejskich, azjatyckich, czy nawet afrykańskich. I nie zostały nam "na siłę narzucone przez TVP". Nawet w kanałach naziemnych znajdzie się do obejrzenia coś lepszego od paradokumentów - nie muszą to być wcale seriale tureckie. Widz ma wybór, ale pod warunkiem, że widz nie ma klapek na oczach.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jantar napisał:

Co za bzdura! Seriale tureckie to wysoko budżetowe produkcje, a nie jakieś byle g...o.

Nie mówie, że seriale tureckie to byle co bo sam oglądam. Tylko mówie, że zostały nam narzucone przez TVP dopiero jak seriale tureckie odniosły sukces w TVP to inne stacje polskie zaczeły też nadawać Tureckie seriale np. Puls w owym czasie Czy Zoom TV. Akurat TVP dawały też seriale z poza Turcji, ale tureckie się utrzymały do tej pory.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładniej to nie jest to "narzucenie", bo nikt z kierownictwa TVP nie przychodził do widzów i nie ustawiał ręcznie kanału na "Wspaniałe stulecie". Po prostu telewizja zaproponowała turecką produkcję, zyskała ona popularność, więc postanowiono pójść za ciosem. Tak samo było przy latynoskich telenowelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal zbieram się, żeby dłużej posiedzieć przy tym kanale. Nawet podjąłem drugą próbę i przez kilkanaście sekund oglądałem MŻiK, ale odpuściłem. Miałem nadzieję, że trafię na "Tata, a Marcin powiedział", ale się nie udało. :) Także mam zaliczone jakieś 40 sekund z tym kanałem. :D

Edytowane przez Kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie o co chodzi mi pisząc narzucone ;) tak samo jak był protest mediów gdzie dziennikarz TVP powiedział dobrze, że inne stacje się wyłączyły. Bo przynajmniej jest rzetelne dziennikarstwo czy coś w tym stylu. Czyli narzucanie widzom, że rzetelne wiadomości są tylko w TVP.

6 godzin temu, Pawop napisał:

Patrząc w ten sposób, to wszystko jest w TV narzucone

Poniekąd to prawda szczególnie, że to telewizja wybiera serial który będzie nadawany. Ludzie dają im propozycje seriali, a oni i tak zrobią swoje. Ile razy ludzie byli niezadowoleni z wyboru seriali i oglądali licząc, że może jednak się rozkręci. W TV wszystko jest tak naprawde narzucone wreszcie zrozumieliście o to mi chodzi i dlatego powstało wiele kanałów,ale i tak niektórzy oglądają tylko TVP, bo uwarzają, że inne stacje powstały przez szatana. I łykają jak pelikan wszystko co im TVP sugeruje.

Godzinę temu, Kiler napisał:

Miałem nadzieję, że trafię na "Tata, a Marcin powiedział", ale się nie udało

"Tata, a Marcin powiedział" jest od poniedziałku do piątku od 18:30 i w soboty od 17:25 i w niedziele od 17:10. 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał:
 
 

Nie wiem czy wiesz, ale są tacy ludzie którzy oglądają tylko TVP szczególnie starsze osoby wiec poniekąd zostały narzucone.

Ale skoro te produkcje w TVP osiągają wyniki lepsze niż inne emitowane w TVP to znaczy, że ludzie oglądają dobrowolnie i nie tylko ze względu na kanał.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak oglądają dobrowolnie tego nie zaprzecze. Ale to co jest narzucone przez TVP, ale nie koniecznie to co by chcieli oglądać. Narzucać coś komuś a przymuszać do czegoś to dwie inne sprawy. Dlatego dużo ludzi zrezygnowali z TV tylko np. Oglądają w sieci co chcą i kiedy chcą. A niewolnicy telewizji muszą oglądać to co jest w danej chwili w telewizji. I często nie szanują telewidza patrząc na oglądalność i zmieniają godzine emisji serialu nie szanując garstki widzów którzy oglądają ten serial, to też poniekąd jest narzucaniem.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

Nie wiecie o co chodzi mi pisząc narzucone ;) tak samo jak był protest mediów gdzie dziennikarz TVP powiedział dobrze, że inne stacje się wyłączyły. Bo przynajmniej jest rzetelne dziennikarstwo czy coś w tym stylu. Czyli narzucanie widzom, że rzetelne wiadomości są tylko w TVP.

To co podałeś, to jest sugerowanie co najwyżej, a nie narzucanie. A jak piszesz o tym, że dana stacja nadaje taki, a nie inny serial czy program, to też to nie jest narzucanie, bo każdy widz ma wolną wolę i może albo oglądać daną rzecz, albo nie. Nikt tego nie nakazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra no to inaczej żeby wam wytłumaczyć. Telewizja robi wszystko, żeby wam wmówić, że macie wybór a to nie jest prawda. Tak maprawde wydaje wam się, że to jest wasz wybór. A to oni decydują co będzie w danym programie i gdzie tu jest wyżej wymieniona sugestia. Niby ludzie mogą wyrazić swoje zdanie, ale i tak pokażą to co według nich jest lepsze dla nas telewidzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie rozumiem tej argumentacji @Fan WWE Superstars

Mamy do wyboru przede wszystkim dużą liczbę kanałów telewizyjnych także w przekazie naziemnym.

Zatem telewizja może narzucać, ale to my decydujemy pilotem co chcemy oglądać.

Trzeba uszanować przyzwyczajenia starszego pokolenia do określonych kanałów, ale skoro polubili te seriale, tzn. że są w ich guście. Gdyby nie były, to by zmienili kanał, lub wyłączyli telewizor :)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra no to inaczej żeby wam wytłumaczyć. Telewizja robi wszystko, żeby wam wmówić, że macie wybór a to nie jest prawda. Tak maprawde wydaje wam się, że to jest wasz wybór. A to oni decydują co będzie w danym programie i gdzie tu jest wyżej wymieniona sugestia. Niby ludzie mogą wyrazić swoje zdanie, ale i tak pokażą to co według nich jest lepsze dla nas telewidzów.
Z tego co się orientuję, to w TV, chodzi przede wszystkim o dużą oglądalność a co za tym idzie pozyskanie reklamodawców, bo oba te czynniki nakręcają owy biznes, a nie indywidualne gusta odbiorców. Więc nie ma sensu aż tak bardzo zaciekłe i dogłębne spieranie się o kwestie programowe stacji. Nadawca zachowując wymogi koncesyjne i tak zrobi co uważa za stosowne by biznes się kręcił, nawet jakoś tam, ale się kręcił i to raczej według swojej wizji biznesowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w takiej tradycyjnej formie telewizji linearnej w obrębie ramówki danej stacji nie można sobie wybrać, czy na przykład o 20:00 na kanale Antena TV obejrzeć film fabularny czy kabarety. Tyle że wybór jednak dalej jest, bo na rynku istnieje kilkadziesiąt kanałów. A co do przykładu, który padł tu wcześniej, o przestawianiu godzin emisji z powodu wyników oglądalności - telewizja to jest biznes, szczególnie komercyjna. Jeśli według wyników oglądalności lepiej o danej porze ogląda się kabaret niż serial, to tutaj argument typu "jest garstka osób, które wolą serial" nic nie zmieni, bo większość i tak woli kabaret. I nie jest to nadal nic wspólnego z narzucaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał:

Trzeba uszanować przyzwyczajenia starszego pokolenia do określonych kanałów, ale skoro polubili te seriale, tzn. że są w ich guście. Gdyby nie były, to by zmienili kanał, lub wyłączyli telewizor :)

Dobrze powiedziałeś to są tylko przyzwyczajenia nie chce im sie skakać po kanałach to leci przykładowo w tle "Klan".

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ktoś jest leniwy, to jego problem.
Powiem Ci tak, szukasz dziury w całym.

Żadna stacja TV nie pyta widzów co chcieliby obejrzeć, bo każdy by chciał co innego. Niektórych pozycji nie da się kupić, bo ktoś inny ma na to wyłaczność, lub nadawca nie ma podpisanej odpowiedniej umowy. Także to co piszesz, to są mrzonki


  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego tak jak pisałem wcześniej dużo ludzi zrezygnowało z telewizji i co najwyżej oglądają jakieś wiadomości czy sport. A jakiś film czy serial wybrany przez siebie oglądają w sieci. A z tymi multipleksami to się zrobił śmietnik, bo tyle programów a nic konkretnego. Według mnie takim konkretnym kanałem jest np. Stopklatka. A w przyszłym roku będzie jeszcze wiekszy śmietnik i jeszcze wiecej kanałów na naziemnej.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fan WWE Superstars napisał:

A z tymi multipleksami to się zrobił śmietnik, bo tyle programów a nic konkretnego.

To wyłącznie Twoja opinia. Masz specyficzny gust i nie interesuje Cię wiele wartościowych programów w telewizji na kanałach tematycznych. Nie interesują Cie również współczesne filmy i seriale.

Z przyzwyczajenia o którym pisałeś, sięgasz do starych pozycji programowych - i to także należy uszanować. Ale nie zgodzę się z tym że obecna naziemna to śmietnik. Owszem jest dużo nie budzących zainteresowania także wg mojej oceny pozycji programowych, ale taka jest telewizja linearna - dla każdego coś miłego. Dla mnie takim kanałem który mnie nie zaciekawia jest właśnie Antena HD. Wolałbym aby dokonano innego wyboru w konkursie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wybór kanału Antena HD było uargumentowane brakiem kanału dla seniorów. Ale Antena HD póki co dopiero się rozkręca. Pewnie się okaże, że jak już się rozkrecą to odbiorą im licencje jak ATM Rozrywce.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...