Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Bartosz10 napisał:

chyba pomyliłeś TVP z AntenąHD

Tłumaczyłem ci tylko o co chodziło Cyfromaniakowi. Bo ty myślałeś, że mówił o Antena HD.

Ja myśle, że w miare możliwości bedą dawać nowe programy w miejsce kabaretów. Bo puszczając w kółko te same skecze oglądalności nie zrobią. Chociaż ja akurat lubie stare skecze ani mru mru to czasem obejrze.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 13:07, ShortPress napisał:
 
 

A co do programów religijnych, skoro to tv dla Seniorów, w tym chorych i samotnych, wolałbym żeby zamiast Jutrzni była transmitowana codzienna Msza Św, z krótkim kazaniem np o godz 18:00, 18:30 wraz z sezonowymi nabożeństwami. Wiem że są w innych stacjach Msze Św TVP1 o 7:00, TV TRWAM o 13:30, ale po południu nie ma nigdzie w TV. No i jeśli się nie da przeprowadzić normalnych kamerowych transmisji, to może przez kamerę internetową w dobrej jakości obrazu i dźwięku, ale z innej niż z nieco w klimacie "ponurego" i ascetycznego Tyńca. Może z diecezjalnej (szczecińskiej) Katedry lub innej świątyni, by można było wspólnie pośpiewać i razem się pomodlić i wspolnie pozytywnie zakończyć dzień. Ale wszystko przed nami i Wierzę że z biegiem czasu to nastąpi.
 

Pisałem o popołudniowej Mszy Św. (ale miałem na myśli niedzielną) kilkadziesiąt stron wcześniej, to zostałem obskoczony przez chmarę komentujących, że przecież na tylu stacjach jest RANO. Tyniec i tak biorą z kamery, więc równie dobrze mogą wziąć z jakiejkolwiek innej parafii, o dowolnej godzinie, np. o 23:00 z polskiej parafii w Chicago (16:00 lokalnego czasu). Aczkolwiek z koncesji wynika, że pół godziny Jutrzni codziennie wypełnia jej zapisy o ilości programów religijnych (jest właśnie pół godziny dziennie). Moim zdaniem akurat ta transmisja na plus, bo to jedyna tv, która ją transmituje, nie licząc EWTN Polska, dostępnego chyba tylko w internecie, może jakichś kablówkach. A starsze osoby są trochę mniej internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe od czego zależy że jutrznia raz jest o 6 a raz o 7 30

Początkowo szlagiery były o 7:40 teraz 6:30. Filmy o 23. Była msza teraz nie ma. Zniknęła lista śląskich szlagierow z tvc a tu by się idealnie wpasowała. Ten człowiek nie ma żadnego pojęcia o robieniu tv, jedynie wie jak uruchomić kolejną tv a to zbyt malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie narzekali, że jest msza święta to zlikwidowali. A śląskie szlagiery są w soboty i niedziele o 06:35. A jutrznia jest w poniedziałek,środa,piątek o 6:00 tylko w niedziele troche później.
O 6:35 to chyba tylko skowronki się bawią przy tej muzyce. Lepsza by była moim zdanie porą przed obiadowa, na Śląskie Szlagiery default_smile.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w niedziele dużo stacji nadaje msze. Jest msza ludzie narzekają nie ma mszy też niezadowoleni.

 

W piątek bedą dwa filmy o 23:55 Sherlock Holmes - Głos terroru a następnie o 01:25 Sherlock Holmes - Kobieta w zieleni.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał:

filmy o 23:55 Sherlock Holmes - Głos terroru

To coś nowego, bo tej części nie było nawet na Filmboxach.

@PowerTV Mam nadzieję, że format obrazu nie będzie rozwalony sztucznym rozciąganiem i obcinaniem!

@Lodzermensch Myślę, że te seriale najlepiej zgłosić do Red Top Tv - u nich pewnie będą większe szanse realizacji. Ja bym jeszcze do nich dodała 2 rewelacyjne seriale brytyjskie: stare wersje "Sagi rodu Forsythów" i "Sagi rodu Palliserów" - oba seriale w TVP bodajże w latach 80-ych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, o co chodzi, więc lepiej się nie odzywaj w tej sprawie. Ta seria Sherlocka Holmesa była nakręcona w 4/3. Żeby była emitowana teraz w 16/9, obraz musiał zostać rozciągnięty w poziomie i obcięty na górze i na dole. I jest tak przerobiony jedynie na 14/9. Jest to sztuczne, obraz jest zniekształcony i oczy bolą od patrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do mojego rozumowania. W takim formacie nadają i kropka. I tak pewnie nie obejrze bo usne ;)

Mi to nie przeszkadza, ale ty pewnie masz 50 calowca to ci w oczy się rzuca. Co do bolenia oczów to się zgodze w kinie jak oglądam na dużym ekranie to po pewnym czasie oczy bolą dlatego nie lubię oglądać w kinie przydługich filmów.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wszystko przyjmujesz bezkrytycznie, wszystko dla ciebie jest cacy, bez błędów, bez wpadek, ramówka najlepsza pod słońcem. Jak tylko ktoś coś skrytykuje, ty natychmiast bronisz stację. Otóż nie! Nie jest wszystko cacy. Dzięki takim fanboyom jak ty, ta stacja nigdy się nie zmieni.

Edytowane przez Jantar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

brak filmów dokumentalnych o kosmosie, planecie, tornado, burze, przyroda-smutek 

A czy Metro i Fokus nie daje takich programów. A przynajmniej powinna.

13 minut temu, Jantar napisał:

. Dzięki takim fanboyom jak ty, ta stacja nigdy się nie zmieni.

A co się zmieni w tym, że napiszesz w jakim formacie chcesz film. Jak właściciel i tak po swojemu zrobi ;)

Tak samo pisanie, że chcecie wcześniej film. Atm Rozrywka też dawała filmy póżno.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fan WWE Superstars napisał:

A co się zmieni w tym, że napiszesz w jakim formacie chcesz film. Jak właściciel i tak po swojemu zrobi

Gdyby więcej osób to krytykowało to może by pomyślał i zmienił. Ale po co ma zmieniać, skoro krytykują nieliczni, bo znakomita większość fanboyów ma to generalnie tam, gdzie słońce nie dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanboyem a ty jesteś marzycielem ;)

Ja zamiast krytykować wole poczekać do września i wtedy dopiero skrytykować jak się okaże, że w wrześniu bedzie tak jak teraz a nie jak obiecywali na początku nadawania.

Super tylko, że te filmy są tylko po to żeby zapchać ramówke. 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisterRondel O ile nadawca dołoży jakieś inne, lepsze treści. No bo jaki sens będzie miało wydawanie kasy na kontent, skoro jest oglądalność na byle czym, jak wałkowane miliony razy kabarety i programy z pozostałych kanałów, uzupełnione o kilka modlitw tygodniowo + jakieś msze i okraszone jednym serialem zagranicznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupie pytania. Jakbyś nie widział co się dzieje na innych kanałach na naziemnej. 

Ale przynajmniej mają już jeden program własny "Cyfrowy niezbędnik"

P.s Ja sobie nie przypominam, żeby była jakaś stacja która od początku miała jakąś super ramówke. Wielu stacjom mineło wiele lat zanim wyrobili sobie marke. I zdobyli pieniądze na programy własne. Oczywiście kosztem seriali.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Lodzermensch napisał:

Stare seriale które bym chętnie obejrzał to :

Heimat - w TVP 30 lat temu

Pierwsza wersja Królów przeklętych z lat 70tych

Oshin

Katarzyna - w TVP w 1989

stare czeskie seriale np. Synowie i córki Jakuba Szklarza

Musashi

filmy i seriale z byłego NRD.

Zapomnij Antena tv to najbiedniejsza stacja w Polsce. Jedynie zasięg mają.  Stare czeskie seriale to Kino Polska lub tvp Kultura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

brak filmów dokumentalnych o kosmosie, planecie, tornado, burze, przyroda-smutek 

Krótki czas, z 2 lata po starcie były na ATM Rozrywka, prawie nikt nie oglądał tego, szybko zleciały z anteny.

 

1 godzinę temu, MisterRondel napisał:

A jaki poważny nadawca robi tak, że najpierw uruchamia kanał z byle czym, a dopiero za pół roku wypełnia go treścią?

Sony w AXN Crime i Axn Sci-Fi nawet 2 lata po starcie potrafiły pół dnia nadawać blok promocyjny. FightKlub nadawał krócej blok promocyjny, ale za to tylko jeden cykl programów i okazjonalne walki. Tv Republika i Superstacja wypełniły od początku ramówki na bogato, a potem obie ratowały się telezakupami przez pół dnia, a Superstacja musiała się nawet sprzedać. TVR i CSB TV wypełniły się nie byle czym, potworzyły masę premierowych treści i obie szybko upadły. Przykładów bez liku. Poza tym jakie byle co? W Antenie jest drogi kabaret, markowa ukryta kamera, seriale o których prawie każdy słyszał, które na dodatek nie latały tak często w TV jak np. CSI a nawet bardzo rzadko. Do tego masa programów doku-poradniko-wiedzowych. Bez tv szopu, bez wypełniaczy w ciągu dnia. A to, że liczba tytułów niska? Wina wielkiej konkurencji. Gdyby startowali kilka lat wcześniej, byłaby walka o kilka % i więcej tytułów, teraz jest walka o 1% i tyle właściwie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...