Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Liam napisał:

@PowerTV, nie myśleliście o tym, żeby w ramówce znalazła się jakaś telenowela np. latynoska? Mogła by ona urozmaicić ramówkę stacji.

Patrząc na widownię, do której kierujecie kanał dobry wybór klasycznej telenoweli mógłby być strzałem w dziesiątkę. 

Zapewnie coś fajnego premierowego znalazło by się w katalogu Televisy czy TV Azteca.

Może nawet warto by było pomyśleć nad czymś z kultowych klasyków. Do dzisiaj dziwię się, że żadna polska stacja nie powtórzyła 'Yo soy Betty, la fea' - czyli oryginalną 'Brzydulę', która święciła triumfy w TVN.

Jakiś czas temu TV4 powtórzyło telenowele, które w latach 90-tych cieszyły się sporym zainteresowaniem widzów i jakoś teraz oglądalność nie dopisała ("Paulina" i "Maria z Przedmieścia"). Także jak widać, te powroty po latach wcale nie skutkują. Zresztą jeszcze kilka lat temu był taki kanał jak CBS Drama, który powtarzał seriale z tamtych lat jak "Dynastia", "Merlose Place", "Beverly Hills 90210", "Powrót do Edenu" i dobrze wiemy jak ten kanał skończył. Myślę, że powtórka kolumbijskiej "Brzyduli" także nie wzbudziłaby już takiego zainteresowania. Niestety, ale entuzjazm ludzi z Internetu (pisanie na forach, że fajnie by było znowu obejrzeć etc.), nie ma potem przełożenia na oglądalność danej pozycji w TV.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bloo411 napisał:

Jakiś czas temu TV4 powtórzyło telenowele, które w latach 90-tych cieszyły się sporym zainteresowaniem widzów i jakoś teraz oglądalność nie dopisała ("Paulina" i "Maria z Przedmieścia"). Także jak widać, te powroty po latach wcale nie skutkują. 

Natomiast 'Zbuntowany anioł' czy 'Esmeralda' nawet po latach gromadzą przed ekranami rzeszę widzów. 

Tak jak wspomniałem nie wszystko co kultowe ogląda się po latach. Zależy co jak się zestarzało.

W przypadku kultowych telenowel wydaje mi się, że szansę sukces po latach ma teraz jedynie 'Yo soy Betty, la fea'. Polacy kochają historię brzyduli. Po za tym telenowela w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem w Europie, w tym u naszych sąsiadów.

Ewentualne 'Pasion de gavilanes'. Mimo swojego wieku telenowela nadal jest bardzo aktualna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79 A są takie seriale ? Bo jedyne co kojarzę to Wydział Zabójstw Stambuł (emitowany na Romance TV) i Ezel (emitowany kiedyś na kanałach Filmboxu i Zoom TV ) i tyle. A poza tym jeśli chodzi o telenowele potrzebna jest różnorodność. Są telenowele które nie zostały wyemitowane w Polsce jak wspomniane przeze mnie Corazon Valiente, Aurora czy Reina de Corazones albo Verdades Ocultas. O tych serialach mówię. jeśli wiesz o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Liam, ale to, że oryginalna "Brzydula" dobrze ogląda się u naszych sąsiadów, nie oznacza, że u nas byłoby podobnie. Jest ryzyko i podejrzewam, że nadawcy nie chcą go podejmować, szczególnie ci mniejsi nadawcy. Podejrzewam, że podobnie jest z "Gorzką Zemstą". Jednocześnie uważam, że moda na telenowele latynoskie w otwartej TV już przeminęła. Tę rolę przejęły stacje tematyczne jak Novelas+ czy Novela TV. Otwarte stacje stawiają na seriale z Turcji, Ukrainy czy paradokumenty, bo to one generują większą oglądalność, co potem ma przełożenie na większe zyski z bloków reklamowych. 

3 minuty temu, Adrian96 napisał:

 Reina de Corazones

Akurat ta pozycja, była kilka lat temu emitowana w TV Puls pod tytułem "Królowa Serc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek79 napisał:

A nie lepiej jakiś turecki serial sensacyjny lub kryminalny ?

Nie wszyscy lubią telenowele.

Seriale tureckie z gatunku kryminału czy sensacji się w Polsce nie oglądają. Np. 'Ezel' czy 'Maleńkie morderstwa'. Jeśli już puszczać serial latynoski czy turecki to tylko obyczajowy, klasyczny romans. 

Z kryminałów to najlepiej Ameryka bo to już trochę inna widownia niż seriali tureckich i latynoskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bloo411 napisał:

@Liam, ale to, że oryginalna "Brzydula" dobrze ogląda się u naszych sąsiadów, nie oznacza, że u nas byłoby podobnie. Jest ryzyko i podejrzewam, że nadawcy nie chcą go podejmować, szczególnie ci mniejsi nadawcy. Podejrzewam, że podobnie jest z "Gorzką Zemstą". Jednocześnie uważam, że moda na telenowele latynoskie w otwartej TV już przeminęła. Tę rolę przejęły stacje tematyczne jak Novelas+ czy Novela TV. Otwarte stacje stawiają na seriale z Turcji, Ukrainy czy paradokumenty, bo to one generują większą oglądalność, co potem ma przełożenie na większe zyski z bloków reklamowych. 

Akurat ta pozycja, była kilka lat temu emitowana w TV Puls pod tytułem "Królowa Serc".

Ryzyko jest praktycznie z każdą pozycją, która pojawia się w polskiej telewizji.

 

Na tureckie stawia głównie TVP. Ale czasy świetności tureckich seriali już też minęły. Gdyby zamiast 'Przysięgi' Jedyna podstawiła na jakiś romans z Ameryki Południowej telenowela wkręciła by pewnie takie same wyniki.

Ukraińskie też nie zawsze się oglądają co pokazują choćby 'Tajemnice', które z TVP1 przeskoczyły do TVP3 czy 'Pierścionek z rubinem' w TV4, gdzie emitowana godzinę późnej setna powtórka 'Hawaii' ma lepszą oglądalność.

 

Wszystko zależy od dobrania odpowiedniego tytułu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni dają filmy tylko z 1 przerwą. O dziwo dzisiaj zaczęli film punktualnie chyba, żeby zdążyć.Ale wydaje mi się, że ta wersja z narratorem trwa krócej niż oryginał. Chociaż jak sprawdzałem ten film w internecie to oglądałem wszystkie sceny. A Wikipedia nawet pokazuje, że film trwa 69 minut wiec sam nie wiem 😂

Pogrzebałem w internecie i można znaleźć film "Gorączka złota" o różnej długości pewnie różnią się tym, że mają skrócone napisy końcowe i początkowe. Antena daje wersje która trwa godzina i 11 minut co śmieszne wikipedia ma racje bo odejmująć litery początkowe i końcowe film faktycznie trwa jakieś 69 minut. Możliwe, że coś jest jeszcze ucięte może jakieś dialogi bo patrząc tak urywkami to wydaje się, że film jest cały. Ale orginał można obejrzeć na CDA i sobie porównać z tym z Narratorem.

P.s Skąd tutaj się wziął temat o telenowelach przecież Antena HD raczej się nie zdecyduje na telenowele po wpadce z "Modą na sukces". 

21 godzin temu, Sky021 napisał:

Wszystkie te nowe propozycje filmowe Anteny, są z kanału Filmax

Niestety Filmax nie jest ogólnodostepną telewizją.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tydzień temu nie zadebiutowało, bo 1 cześć pokazywana też była tydzień temu ;)

Coś im się popieprzyło, bo na ten tydzień mają stary EPG chyba wszyscy w domu, bo święto. Ale powinni to poprawić przed świętami.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dvbtowiec napisał:

Niestety z tak skaleczonym obrazem że nie idzie tego oglądać. Rozciągniete, zamiast w naturalnych proporcjach 4:3 i nieostry tak bardzo że oczy bolą. 

No co Ty? Nie wierzysz w magiczne enkodery od Winnickiego, które mają zapewniać dobrą jakość obrazu mimo niskiej przepływności? 😄

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...