Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał:

To so zmień w dekoderze głowy bedą ucięte, ale przynajmniej format poprawny

 

Może wtedy format będzie niby poprawny, jednak nie będzie oryginalny tak jak został nagrany. Zawsze mam ustawiony format oryginalny aby oglądać jak został dany film/program nagrany.

Może filmy nagrane w 21/9 też mam powiększać aby nie było czarnego paska na dole i górze ekranu ? Tylko dlatego że mam telewizor 16/9 oglądam te paski, od dziecka pamiętam że w kinie część filmów miała szeroki obraz, też mogli nie wyświetlać boków bo kinowy ekran jest wąski. Kronika filmowa była teraz wiem w 4/3 później film w formacie już różnym zależnym od filmu.

Swego czasu tv kineskopowe filmy oglądaliśmy z pasami od góry i dołu nikt w nie zmieniał formatu, wiadomo film kinowy i pasy były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dvbtowiec napisał:

Porada roku. Każdy ma sobie zepsuć odbiór wszystkich kanałów, tzn. obciąć kadr, po to żeby iluzorycznie naprawić format na jednym kanale

Czemu wszystkich kanałów przecież format w dekoderze można sobie zmieniać w każdej chwili i to trwa sekunde zależy kto jaki ma dekoder ;)

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fan WWE Superstars napisał:

Czemu wszystkich kanałów przecież format w dekoderze można sobie zmieniać w każdej chwili i to trwa sekunde zależy kto jaki ma dekoder ;)

Doprawdy.... I jak to sobie wyobrażasz, podczas oglądania telewizji będziesz skakał po kanałach i jak trafisz na Antena HD to grzebanie po menu, a jak zmienisz na inny kanał, to znów grzebanie po menu. 

Świetne rady. Nie widzisz w tym braku logiki, skoro to nadawca może dostosować format do standardów i po sprawie?

Pomijam już fakt, że wprowadzając tą zmianę otrzymujesz obcięty kadr a nie tego chce odbiorca. Chce mieć oryginalny format, kadr w całości.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie w dekoderze nie ma zmian w menu znaczy można w menu, ale mam też na pilocie przycisk co zmienia formaty. :)

Więc np. Moge sobie zmienić format na pełny ekran jak nie chce oglądać z pasami po bokach. A bez dekodera nie mogłem więc jest lepiej. 

Antena HD nie zmieni zresztą formatu "Pomocy domowej" bo oni uważają, że ten format w jakim nadają jest lepszy i tego nie przeskoczymy ważne żeby głos był. ;)

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom tego nie przeskoczymy. Zresztą uciete są głowy jak są w dalszym kadrze zazwyczaj tak to w miare to wygląda. Np. Jak się ogląda "Świetą Wojne" to tam to tak nie przeszkadza bo tam nie ma scen z dalszego kadru więc da się oglądać.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu kolejne 2 strony bełkotu o niczym. @Fan WWE Superstars jest niereformowalny. Stwierdzam, że szkoda naszego czasu i klawiatury na dyskusje z tym człowiekiem. Nie docierają do niego żadne argumenty i nawet, gdyby @PowerTV puścił jego ukochane seriale z pasami łowickimi zamiast obrazu to wszystko byłoby cacy, bo:

 

2 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

ważne żeby głos był. 

 

Ręce opadają na coś takiego...

 

A co do nadawcy to równie dobrze mógł utworzyć radio internetowe, żeby tak nadawać seriale, skoro

2 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

nadawca sobie tak myśli nie ważne jaki format aby głos był.

 

Zaczynam żałować, że tego miejsca nie dostał Red Carpet. Kibicowałam @PowerTV ale mam już dość tych numerów z formatem, przyspieszaniem napisów (tak, zauważyłam, że czołówki też są przyspieszane, bo głos lektora i muzyka brzmią nienaturalnie), ignorowaniem naszych uwag i próśb, pustych obietnic. Miałam nadzieję, że kanał będzie rzeczywiście lepszy od poprzednika, ale p0o prostu się zawiodłam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fan WWE Superstars napisał:

ja nic nie moge zrobić

Wystarczy, żebyś się do nas w tej kwestii przyłączył, zamiast ciągle tłumaczyć nadawcę z każdego absurdu. Dopóki nadawca będzie miał takich głuchych na wszystko fanów, będzie ignorował głosy innych widzów. Odpowiedź zawsze będzie taka sama: "Przecież to tylko nieliczni krytykują. I w ogóle o co ten krzyk, skoro inni też tak nadają". Tylko, że "ci inni tak nadający" nie nadają na polskich koncesjach, ale o tym to już nadawca zapomniał wspomnieć. I zresztą nie wszyscy tak nadają, jak to nadawca twierdzi - jest to zdecydowana mniejszość nadawców, którzy mają widza głęboko gdzieś. Czego ty w swojej bezwarunkowej miłości do kanału nawet nie zauważasz i o czym świadczą twoje wypowiedzi w tym temacie. Co post to większe wygibasy myślowe i logiczne, żeby tylko nadawcę usprawiedliwić, choć powinieneś go także skrytykować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ja tylko nadawca pisałem, że nadawca tak sobie myśli. A mówią, że to ja biorę zdania wyciągnięte z kontekstu.

Krzyczcie zanim zacznie nadawać jakiś serial, że chcecie w innym formacie, no bo jak już zaczynają dawać w innym to raczej tego nie zmienią przecież zmarnowali tyle czasu podczas ucinania głów.(Uwaga sarkazm, bo niektórzy potem na mnie naskakują, bo nie zrozumieli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby każdy nadawca emitował produkcje w oryginalnym formacie, ze ścieżkami dźwiękowymi i napisami do wyboru. To widz powinien wybierać. Zresztą Antena HD nikomu łaski nie robi. Jak będą tak postępować, to widzowie tym bardziej będą odwracać się od tradycyjnej tv na rzecz internetu, co i tak się dzieje. 

 

Zgadzam się, że Red Carpet byłby wyborem ciekawszym. Takim nadawcom jak Antena czy Tele5 też dałbym szansę na rozwinięcie się, w miejsce zbędnych kanałów powtórkowych, przede wszystkim Polsatu. Po 2-4 kanały zdecydowanie każdemu nadawcy by wystarczyły.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jarko9292 napisał:

A co z tymi napisami i ścieżką dźwiękową? Miały być we wrześniu

No miały, ale @PowerTV nie napisał, w którym roku we wrześniu. Więc mógł to być bieżący rok, ale równie dobrze może to być przyszły rok, albo w następnym 5-o leciu czy dekadzie... O ile nam cierpliwości starczy, żeby ciągle przypominać, bo coś mi się zdaje, że jednak liczy na nasze puszczenie obietnicy w niepamięć...

  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tej jednej ścieżce dźwięku dać i napisy, i migacza, i lektora? Zastanów się, co piszesz. Widz powinien mieć wybór i móc samemu zdecydować, jak chce oglądać, a nie być zmuszonym do takiego mixu. Po to właśnie są 3 ścieżki audio, a nie dla przyjemności.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...