Skocz do zawartości

Co z tym Canal+?


szewol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te dwie wytwórnie DreamWorks (świetne bajki) i Paramount (megaprodukcje) to wielkie hollywódzkie firmy. Bez ich produkcji Canal traci około 35-40% wielkich hitów. Nie oszukujmy się koneserzy są jednak w mniejszości, a przykład kina Muranów nijak ma się do rzeczywistości. Sytuacja w Polsce rozwija się na sposób amerykański cztery kanały premium Starz, HBO, Cinemax i

Showtime, tylko że tam są we wszystkich platformach i sieciach kablowych, za odpowiednią kasę.Czy Polacy są takbogaci jak amerykanie i stać ich na conajmniej dwie platformy jeśli się chce oglądać większość filmów N i Cyfra. Myslę że NIE. Toż jeszcze trzeba brać pakiety podstawowe plus Premium. Pawop bez obrazy ale ich nie broń (Cyfry), obudzili się z ręką w nocniku i teraz wydają durne oświadczenia. A n chyba na tym nie zarobi. W Ameryce na kanałach premium jest co miesiąc dwa trzy duże filmy w tych kanałach Premium a u nas będzie tak samo. Dlaczego bogaci Niemcy mogą mieć Premiere prawie ze wszystkimi wytwórniami za 10 euro nazwa pakietu Blocbuster. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzą dwie wytwórnie, wiadomo, że to strata. Tu nie ma między nami wszystkimi rozbieżności. Pytanie brzmi: jak na to wszystko zareaguje Canal+!? Może będzie chciał podkupić coś od hbo (ale to jest mało realne), może wreszcie wszyscy gracze rynku dojdą do porozumienia i zaoferują jeden " produkt" i nie będę potrzebował trzech tunerów, a wkrótce czterech, pięciu itd. Poza tym, wkrótce będą przetargi na nowe prawa sportowe, w tym roku chyba kończy się kontrakt n-ce na ligę mistrzów, a sportklubowi na Bundeslige. Odbierając te prawa C+ nieźle by "ukąsił" n-kę. Pożyjemy, zobaczymy. Upieram się jednak przy swoim, jedna platforma, max dwie. Wiecęj ten nasz kraj nie potrzebuje :-) pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Cyfra, już od dawna śpi... Kilka razy o tym pisałem... Teraz widać, że ten sen jest kamienny... Oby nie obudził ich książę n, mówiący: Canal+ i Cyfrze+ dziękujemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieli by być totalnymi [beep]ami by przegrać walkę o widza z n-ką. Zobaczymy co na to centrala C+ we Francji, czy po wygaśnięciu umowy tvn, tvn7, tvn24 itd będą w cyfrze. Jest tyle pytań :-) Wiem tylko tyle, za dużo tego, prawa się rozdrobniły i żaden kanał w Polsce nie powinien nazywany być "premium" Czy u nas nie może być jak w Anglii, Niemczech, Włoszech... czyli normalnie:-) A tak ciekawy jestem gdzie jest jeszcze takie rozdrobnienie rynku, chyba tylko w Rumunii. Jak z nich czerpiemy wzorce, to aż się boje :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodzą dwie wytwórnie, wiadomo, że to strata. Tu nie ma między nami wszystkimi rozbieżności. Pytanie brzmi: jak na to wszystko zareaguje Canal+!? Może będzie chciał podkupić coś od hbo (ale to jest mało realne), może wreszcie wszyscy gracze rynku dojdą do porozumienia i zaoferują jeden " produkt" i nie będę potrzebował trzech tunerów, a wkrótce czterech, pięciu itd. Poza tym, wkrótce będą przetargi na nowe prawa sportowe, w tym roku chyba kończy się kontrakt n-ce na ligę mistrzów, a sportklubowi na Bundeslige. Odbierając te prawa C+ nieźle by "ukąsił" n-kę. Pożyjemy, zobaczymy. Upieram się jednak przy swoim, jedna platforma, max dwie. Wiecęj ten nasz kraj nie potrzebuje :-) pozdroo

 

Podkupic od HBO? HBO tez dalo ciala przy tak niewielkim polu dzialania (na polu praw do wytworni) odpadl im MGM o czym zapominamy przy probie budowania przyszlej ew. oferty premium przez N - na ktora moze beda skladaly sie 3 duze wytwornie i kto wie moze tez mniejsze, ktore posiada C+, a jeszcze nie wie ze je stracila (tu gdybanie).

 

Co do praw sportowych - sorry, ale inwestycja w ekstraklase polozy wiele spraw juz widac to na przykladzie koszykowki itd. a teraz jest cios w oferte filmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ścisłości nie mam nic przeciw każdej z platform, po prostu chciałbym mieć jeden tuner, wykupić jeden abonament i oglądać w miarę wszystko. Najciekawszy sport, najlepsze filmy itd. Czy to będzie pod szyldem Cyfra+, Polsat czy n-ka jest mi obojętne. Ważna jest jakość oferty, cena, jakość sprzętu itd Fakt jest taki, że canal + dziś jest cieniem canal+ sprzed lat. Chyba z wszystkich krajów gdzie jest C+ w Polsce najsłabiej się prezentuje. Niech się łączą z kimś, albo sprzedają, najlepiej n-ce, bo technologicznie są lata przed resztą:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO będzie ciężko podkupić bo wytwórnie są właścicielami kanału.

 

@andrzej101, ja ich nie bronie, też jestem zły na tą strate, ale twierdzenie, że C+ teraz padnie jest przesadzone.

 

PS. W sumie przez te półtora roku to się może duuuuużo wydarzyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszą mnie pocieszające wypowiedzi zwiedzonych abonentów Canal+ typu "odejście kilkunastu premier to niewielki ubytek".

 

Dla Canal+ jest to ogromny ubytek, która do tej pory na wyłącznośc miała umowy z Paramount Pictures, DreamWorks, 20th Century Fox i Universal Studios, teraz pozostaną tylko dwie, czyli średni połowa mniej. Niestety już od dłuższego czasu Canal+ wciska premiery typu "Vanilla Sky" z 2001, które dawno śmigały na "otwartych" stacjach. Niestety mam wrażenie, że w Canal+ coraz mniej plusów. Nie samym sportem człowiek żyje. Zresztą... Canal+ i tak sportem woli dzielić się z Orange Sport, więc coraz mniej atrakcji w C+.

 

Przyznam, że poważnie zastanawiam się czy wiosną `09 przedłużać roczny abonament na Canal+. Coraz mniej zadowala mnie ich filmowa oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że poważnie zastanawiam się czy wiosną `09 przedłużać roczny abonament na Canal+. Coraz mniej zadowala mnie ich filmowa oferta.

 

To wymień jakie premiery z Paramount czy Dreamworks oglądnąłeś w tym roku? Czego tak bardzo będzie Ci brakowała w C+?

A co do Vanilla Sky, to przez te 7 lat góra dwa razy śmigał ten film na stacjach otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szewol, oczywiście, że będzie to znaczący ubytek, ale nie doprowadzi on do upadku, jak niektórzy sądza.

Nka pokazała tylko 4 wytwórnie (C+) z których wywodziła sie mniej więcej połowa premier na C+, reszta to producenci niezależni i lokalni dystrybutorzy, ale o tym nie było już mowy. Ładniej wygląda jak sie zabiera 2 z 4, niż np. 2 z 10. Sojka potrafi wcisnąć kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej Canal+ zaczyna tracić monopol!!!

Oj bardzo zły to był monopolista. Fuj. Za trzydzieści złotych miało się cztery kanały na których były filmy, dokumenty, muzyka i dużo sportu. Teraz dzięki złamaniu monopolu by mieć to samo trzeba kupić dwie platformy. Chwała Bogu że monopol został złamany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...