Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie dajcie sobie siana do 27.10.2014 bo i tak Wasze skargi oleją.

Na razie to nawet kosztem denerwowania każdego z abonentów próbują postraszyć a także wykryć cwaniaków. To jest ITI nie wymagaj od nich innego traktowania abonentów.

Tylko tyle.

Zapowiada się mocne przykręcenie śruby na kartach Nagra MA.

Jedyne co do ITI Neovision dotrze to tylko wypowiedzenie umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas meczu WHU-MC pięciokrotnie miałem zatrzymanie obrazu i czarny ekran. Brak słów, staczacie się coraz niżej. Na szczęście jeszcze tylko dwa miesiące umowy, szkoda się męczyć z tą telewizją nowej generacji.

Własnie mam ten sam problem od tamtego tygodnia.Występuje on tylko podczas meczy ligi angielskiej.Obraz się zacina i trzeba przełączyć na inny program żeby obraz i fonia wróciła.Widziałem już gdzieś na forum że pare osób pisało już o tym problemie.Dziwne jest to że występuje to tylko podczas meczy BPL.Dzwoniełem do nich to kazali mi antenę poprawiać :D,to co pół Polski ma zle ustawioną antenę?Mówią jeszcze że nie mają zgłoszeń na temat takiego problemu i występuje on tylko u mnie,krew mnie zalewa!Pytanie do kogoś kumatego w tych sprawach,co z tym można zrobić?

Sprzęt dzierżawiony czy swój, używasz splitera?

Podobne problemy u siebie zauważyłem już jakieś 3-4 tygodnie temu i również podczas meczu ligi angielskiej

Sprzęt pvr 500gb dzierżawiony ale sprawdzałem na innym deku i jest to samo!Widzę że dużo ludzi ma ten problem a oni każdemu wmawiają że niby antena,przewody itd.Dziwne jest to że problem występuje tylko przy meczach na żywo BPL!W[beep]i... mnie to że wmawiają że jestem pierwszy z tym problemem i nie mają zgłoszeń w tym temacie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam problem

siła sygnału wynosi na wiekszości kanałów ponad 85%, natomiast jakośc sygnału waha sie głównie wieczorem od 10 % np Tele5 do 70 % TVPHD, mam zwykły dekoder HD bez nagrywarki. czasem jest to to problem ponieważ, przy słabej jakości sygnału nie ma obrazu, na szczęście dotyczy to kilku kanałów. wspomne tylko, że wócwczas nie pada deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dla rozjaśnienia sytuacji:

Ja sprawdziłem antenę, jako całość. Łącznie ze stabilnością wywołaną podmuchami silnego wiatru. Dokonano specjalistycznym sprzętem pomiaru. I nie stwierdzono żadnych uchybień co do siły i jakości sygnału. Zapłaciłem dwie stówy. I poszła reklamacja.

Posiadam sprzęt dedykowany z dwoma camelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy bo spróbowane coś tak prostego jak zamiana dekoderów. Najprostsze do zrobienia. Następny krok: zamiana kabelków przy konwerterze.

W sumie 4 możliwe kombinacje:

 

Problem trzyma się kabla. - Czyli mamy zlokalizowany problem. Jednoznacznie.

Problem trzyma się wyjścia z konwertera - Do wymiany konwerter.

Problem wędruje za tunerem. W zasadzie prosty wniosek wina tunera.... ale winnym też może być konwerter gdy ma mała separację sygnałów wyjściowych

 

Jakie to ale. Pisałem już o tym na forum. Otóż tuner za pomocą sygnałów elektrycznych wybiera polaryzacje i podpasmo Ku. Gdy jest tylko pojedynczy konwerter to nie sprawia to kłopotu. Bowiem jedynie sygnla sąsiedniego transpondera (typowo o innej polaryzacji) może zakłócać.Ale gdy mamy konwerter twin, to do odpowiednich wyjść ma iść tylko to co chce każdy z tunerów z osobna. I to pojawi się kłopot.Nie ma silnej separacji tych wyjść. Jest jakiś przesłuch. Jak jest za duży ten przesłuch to pojawia się problem z zakłócaniem odbioru. Problem z przesłuchem może byc na krzyż (wzajemnie pomiędzy dwoma wyjściami) ale tylko w jedną storna zależnie od uszkodzeń, wad konwertera. Ponadto różne tunery (nawet rożne egzemplarze tego samego modelu) można wykazywać różna wrażliwość na zakłócenia.

 

Dziwię się temu który robił usługowo sprawdzenie ustawienia anteny że nie zasugerował prostej czynności dla zdiagnozowania problemu. Ale jak widać są "fachoffcy"..... PRzeciz nie usunał usterki, nie zdiagnozowął jej.... Ale monetę oczywiście przytulił. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz się zacina i trzeba przełączyć na inny program żeby obraz i fonia wróciła.

nc+ nie chce się do tego przyznać, choć wina leży po ich stronie. Grzebią! Stąd te "zakłócenia"

 

Bez kitu, ale ja nawet wymieniłem antenę z 80 na 100 + nowy konwerter i multiswitch myśląc, że problem pojawia się tylko u mnie. Aż mi się ciśnie na usta **!@#^%$#.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HBO też były przycinki w sobotę... Też to ma związek z tym nowym CAID?

Ale HBO HD to OIDP leci z transponderów Cyfrowego Polsatu czyli są poza jurysdykcją NC+.

NC+ nie realizuje dosyłu kanałów HBO do kablówek więc nowego CAID (dla kabłowek) tam niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam następujący problem. Przez większość czasu mam następujące parametry, podam przykłady:

TVP1 Siła 100 Jakość 75

C+Sport Siła 100 jakość 65

C+Family Siła 100 jakość 55

 

Generalnie działa dobrze i te parametry są stabilne, jeśli się zmieniają to+/- 1%

 

Średnio raz na dwa dni wyskakuje mi błąd połączenia, siła jest cały czas 100%, a jakość dla wszystkich kanałów 0%. Powisi tak 15minut, czasem pomoże reset dekodera, czasem zacznie działać samo z siebie.

 

Mam zbiorczą antenę na dachu bloku, w momentach gdy mi przestaje działać u sąsiada jest ok. O co może chodzić? Bardzo proszę o pomoc bo oczywiście konsultanci nc+ twierdzą, że wina anteny, oczywiście wzywałem wykonawcę instalacji, sprawdził i jest wszystko ok na dachu.

 

Dziękuję z góry za każdą pomoc.

instalacje mam z jedna antena i mediabox+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Mediaboxie jak skalowana jest jakość sygnału ale zakładając procent (skala 0 do 100) te 55 to niestety słabo.....

Siłą (czyli napięcie AGC - po polsku ARW) masz na 100 (%). Zakładam że może być nawet kłopot ze zbyt silnym poziomem sygnału.

Wtedy wbrew pozorom głowica może być czuła na zakłócenia (intermodulacja)

 

Instalacja zbiorcza czyli prawdopodobnie multiswitch. Może najpierw wyeliminuj ew. problem swoje kabla lub tez i tunera. Możesz się zamienić z sąsiadem na tunery dla testów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, multiswitch. Mialem sile 75 i takie akcje czesciej, wiec dorzucilem wzmacniacz slupkowy do skrzynki w mieszkaniu. Od tego czasu rzadziej mam takie problemy. Z sasiadem niestetu nie mam jak zamienic sie na dluzej bo inna platforma, ale bylem u niego z dekoderem, ma lepiej ale 2-3 procent. Dziwne sa te skoki z jakosci 75 do zera:/ wymienia mi dekoder w punkcie w zwiazku z czyms takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...