Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś też ma tak duze problemy z odbiorem kanałow z transpodnera 12475.00 MHz

M.in kanały: BBC Lifestyle i BBC CBeebies

Wszystko inne mam ustawione idealnie, jakosc sygnalu powyzej 80% a te dwa kanały z tego tanspondera działają tylko przy idealnej pogodzie. Wystarczy minimalny wiatr albo pochmurna pogoda i jakośc spada poniżej 30% i sygnal gasnie.  Jak to ustojstwo ustawić?

Pozostale 99% kanałow działa bez zająknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- jak ustawić żeby ITI 2849 ST z NC na kartę poszło z konwerterem Unicable? Nie ma w opcjach żeby wybrać Unicable. Dodam że na drugim kablu tam gdzie jest sygnał pojedynczy idzie bez problemu. A na Tym od Unicable nie widzi sygnału.

Edytowane przez zielka137
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konwerter? Czym dzielony sygnał?

Tutaj masz to opisane jak aktywować tryb jednokablowy w ITI-2849 (łącznie z obrazkami).

Cytat

W przypadku ADB ITI-2849 należało przejść do menu, wybrać kategorię Instalacja, opcję Antena i tam w polu „Konfiguracja” wskazać „Tryb jednokablowy”, następnie poniżej wybrać kanał UB i wprowadzić poprawną częstotliwość.

Należy wprowadzić jedną z częstotliwości które obsługuje konwerter i powinna być ona inna, niż wybrana wcześniej dla pierwszego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie.

Posiadam Vu+ Solo 4k wraz z VTi 15. Od listopada mam moduł z kartą Cayman. Wszystko działało bez zastrzeżeń, ale do czasu. 3-4 dni temu pojawiła się ciemność na wszystkich kanałach. Pomyślałem, że pewnie śnieg zapruszył konwerter albo antenę, ale nic takiego się nie stało. Przełożyłem moduł do TV (i przełożyłem kabel SAT od Vu+). Okazało się, że kanały FTA świecą (w tunerze nie zwróciłem uwagi na inne, ale np. BBC World News o dziwo też nie świecił, a przecież jest FTA). Ustawiłem w TV kanał TVP 1 HD (który nie świecił), z poziomu strefy abonenta wywołałem aktualizację uprawnień i po kilkunastu minutach zaświeciło wszystko. Przełożyłem więc moduł z kartą z powrotem do tunera i przez ok. jeden dzień był ok. po czym część kanałów przestała świecić. Dziwna sprawa, bo np. Canal+ Sport HD, Canal+ Premium HD działają a inne Canal+ nie, nie świeci też TVP 1, TVP 2, generalnie loteria. W tunerze wybrałem TVP 1 HD, włączyłem w strefie "aktualizację uprawnień", ale mimo, że minęły 2 godziny, nic więcej się nie zaświeciło. W czym może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście moduł CAM CI+ ECP (czarny) jest w box'ie.

Wersja oprogramowania:

35.00.50.01.01.00 - taką odebrałem

35.00.50.02.01.02 (do takiego zaktualizowałem w dn. 06.12.2020)

i było ok.

Raczej nowszego softu nie ma, bo na TV Puls HD w TV nic nie zgłasza do aktualizacji.

Pewnie problem z uprawnieniami, ale dlaczego tak wybiórczo?

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

Też mam VTI w jednym z boxów i nie mam problemów z uprawnienaimi mam dwie karty PC+(Cameleon) Antiksat(Conax) i Moduł CP.

Ja do niedawna też nie miałem żadnych problemów :).

A propos: jest może nowszy soft do tego CAM CI+ ECP (nowszy niż 35.00.50.02.01.02)?

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czerstwy napisał:

Ja obstawiam że wina modułu albo uprawnień na karcie.Teraz sprawdzałem u siebie na VTI na Camelu daty cały czas idą.

Dzięki, może tak. Dzwoniłem na infolinię, odsyłają mnie do punktu w celu sprawdzenia modułu/karty. Tylko skoro w TV te uprawnienia jakoś się ładują, to pewnie okaże się, że wszystko z modułem i kartą jest ok., a ja zostanę z problemem na Vu+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ircios napisał:

Bo tak będzie.  Moduł działa w tv, uprawnienia przechodzą, czyli jest sprawny. 

 

 

Tak trochę z innej beczki: uprawnienia przechodzą, ale kiedy? Na jakich kanałach? Chyba nie tylko TVP 1 HD? Gdybym nie zaglądał na takie kanały, to jak rozumiem, po jakimś czasie uprawnienia stracę. Zgadza się? Zatem czy jest gdzieś lista kanałów, na których "nadawane są" uprawnienia?

Przy okazji taka anegdota: mam moduł, a Pani na infolinii mówi, abym ustawił kanał 11 ;) 

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tapatik napisał:

....uprawnienia przechodzą, ale kiedy? Na jakich kanałach? Chyba nie tylko TVP 1 HD?...

Uprawnienia z automatu przychodzą. Kiedyś to było raz na miesiąc. Teraz nie wiem co ile, bo nie zagłębiałem tematu z 7 lat. Nie tylko na TVP 1 HD. To sobie operator tak wymyślił. Uprawnienia przechodzą na wszystkich TP operatora. Wykaz znajdziesz  tu 

http://www.sat-charts.eu/channels,Hot-Bird-13B-13C-13E,130E.html

 

TP naszego operatora są oznakowane Canal+

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście moduł CAM CI+ ECP (czarny) jest w box'ie.
Wersja oprogramowania:

35.00.50.01.01.00 - taką odebrałem

35.00.50.02.01.02 (do takiego zaktualizowałem w dn. 06.12.2020)
i było ok.
Raczej nowszego softu nie ma, bo na TV Puls HD w TV nic nie zgłasza do aktualizacji.
Pewnie problem z uprawnieniami, ale dlaczego tak wybiórczo?

Namienię ze u mnie na vu+ duo 4K SE tez na chwile zniknął obraz na wszystkich kodowanych kanałach. Reset tunera przywrócił działanie. Ponownych uprawnień nie wysyłałem. W tv sprawdziłem i uprawnienia były do końca marca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...