Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest jakiś problem z kodekami, dlatego lepiej byłoby cofnąć mu soft do poprzedniej wersji, bo w tym nowym namieszali, jak kijem w latrynie.

 

Dlatego dotyczy to tylko foxa.

 

Muszę pogrzebać, o ile gdzieś o tym piszą, cóż to za szczególny strumień Audio/Video dostajemy od liska, że niektóre dekodery czkają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam pewien problem . Otóż jestem już w NC + od lipca , przeszedłem z C+ , ale nie podłączałem jeszcze nowego dokodera,który dostałem . Dzisiaj kupiłem nowy telewizor Full HD i gdy podłączam za pomocą kabla HDMI na telewizorze nic się nie pojawia a na dekoderze po prostu migają cyfry 1...2. itd. Mógłby ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana anteny satelitarnej na większą (60 cm na 90) będzie miała wpływ na zmniejszenie "szumów" w obrazie? Przykładowo... oglądając mecz, widok na całe boisko, wszystko jest ok, ale kiedy pokazywane jest studio widać (szczególnie na czarnym) jakby lekkie śnieżenie, coś w rodzaju szumu, nie wiem jak to nazwać. Niedawno wymieniałem konwerter na podwójny (cena ok 50zł) może to jego wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie miało żadnego wpływu, to nie analog.

Te szumy to kwestia dekodera lub telewizora. :)

 

Edit: Widzę, że kolega ma mediaboxa - to już któraś opinia o szumach na tym dekoderze. Jeśli nie korzystasz z jakiegoś taniego telewizora (u mnie kiedyś takimi artefaktami na czarnym walił budżetowy Panasonic, a ten sam dekoder na porządnym Sony nie wyświetlał niczego podobnego), to taki urok tego sprzętu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za post pod postem.

 

Chyba mi padł dysk twardy, bo wyskakuje komunikat, że "Dysk twardy został usunięty albo jest uszkodzony". Poza tym świeci się czerwona kontrolka na dekoderze.

 

Jutro idę do APS. Czy muszę oddać karton od dekodera i zasilacz, czy wystarczy sam dekoder ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam totalnie dziwny problem. Mam Turboxa i biały do multiroomu standard(5800S) i następujący problem kiedy na dekoderze od multiroomu włączę TVP Seriale to mogę zapomnieć o oglądaniu C+ Family i innych kanałów z najlepszego transpondera nc+(11411.00 H) na dekoderze głównym. Jakość sygnału za obu wejściach anteny zanika do do zera przy słabszej pogodzie a przy lepszej totalnie pikseluje i też nie da się oglądać. Podobnie jest jak włączę na transponder gdzie jest TVN. Kiedy włączę na inny lub wyłączę dekoder C+ Family itd działa. Kiedy weźmiemy sytuacje odwrotnie włączając TVP Seriale na głowny a C+ Family czy inny kanał z tego transpondera na multiroom wszystko jest normalnie i działa dobrze. Dekoder główny jest z 10m od anteny, ten od multiroom jest bliżej przy czyt ten główny jest połączony był dosztukowywany i na środku są zamontowane beczki ( wiadomo jakiś procent sygnału ucieka). Czyli co wymiana kabla na ciągły (bez beczki) i lepszy powinna rozwiązać to ? Jakiś inny problem z dekoderem, konwerterem? Coś zakłóca ?

 

Mam obecnie jakiś kabel pospolity CABLETECH F690BV CU i konwerter GI204S Platinum S, antena 80. Antena nie jest idealnie ustawiona bo po remoncie balkonu jest trochę ruszona ale problem występował i przed a po zatem w innej konfiguracji oglądach kanałów czy wyłączonym 2 dekoderze nawet przy gorszych warunkach jest ok. Dopiero większy deszcz powoduje zanikanie sygnału. A nie chce mi się teraz jej ruszać wiedząc, że coś jeszcze innego jest nie tak. Ktoś miał podobnie doświadczenia ? Bo przecież do idiotów na infolinii nie będę dzwonił bo ich poziom wiedzy na ten temat nie jest kompatybilny do rozmowy z nimi o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które dekodery mają kodowanie CONAX? bo takiego kodowania wymagają kanały Polsat HD i Polsat Sport News. I jakie kodowanie mają dekodery nc+ i cyfry w takim razie ? Posiadam PVR BOX+ HD 250 GB Philips i zwykły Sagemcom. Przy wznowieniu umowy w nc+ zostawiłem dekodery z cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...