Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, ale wiązka odbita od czaszy musi dokładnie trafić w "oko" LNB, a to nie o tej porze roku.

Nie rozumiem. Wiązka musi być odebrana przez konwerter przez cały rok jednakowo, a zakłócenia związane ze Słońcem mogą nasilać się, lub zmniejszać cyklicznie, w zależności od położenia Słońca wobec Ziemi. Mogę się zgodzić, że peryhelium nie musi powodować dużych zakłóceń, bo Ziemia, satelita i Słońce nie znajdują się w jednej linii, ale całkowita negacja wpływu promieniowania słonecznego na jakość odbioru jest błędem. Oczywiście poprawienie ustawienia anteny, wzmacnia sygnał wejściowy, a tym samym "uodparnia" go na zakłócenia.

Edytowane przez przemmoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie satelity nie zmienia się względem anteny w ciągu roku, a położenie Słońca tak. Największy wpływ ma ono w lecie, kiedy znajduje "w pobliżu satelity" i antena po odbiciu jego promieni skupia je właśnie na konwerterze. W innych porach roku, zakłócenia jakości sygnału spowodowane Słońcem świadczą o jej niewłaściwym ustawieniu.

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku podłączę Mediabox'a. Taka wielka firma, a nie potrafi wypuścić normalnego dekodera. Te dekodery Wifi, to jest porażka...

 

W praktyce sprawdzę czy na Mediaboxie nie będzie lagów na Canal+ Sport 2.

Na Mediabox'ie podłączonym tym samem kablem pod instalację zbiorczą jest jeszcze większa bida z nędzą. Siła 13, Jakość 52 na Canal+ Sport 2. 

 

Zarówno na WPB jak i Mediabox dzisiaj mi lagują TVN-y. Będzie trzeba chyba zgłosić ten problem do administracji budynku. Czemu my nie nadajemy na Astrze gdzie odbiór jest taki piękny?

 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Was mam dekoder wif premium box. wszystkie kanały działają ok jakość 50 % i siła 100% na innych kanałach jakość dochodzi nawet do 80% tylko mam problem z tym parametrem 12188 V 27500 tam mam siłę 100% tylko jakość 0% co może być tego przyczyną złe ustawiona antena ? 

Edytowane przez fajny06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mimo dobrze ustawionej anteny mam wahania jakości sygnału od 39 do 68%.

Skąd pewność że antena ustawiona jest idealnie? Przed anteną nie ma jakiejś ruchomej przeszkody, np. drzewo? Nie można tez wykluczyć zakłóceń zewnętrznych od innych urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam pewności czy antena jest ustawiona dobrze ale jeśli jakość dochodzi do 70% to raczej dobrze ustawiona, a co do zakłóceń to nie ma bo w tym miejscu miałem antenę 120cm i zmieniłem ją bo już pokryła  rdza teraz mam 85cm od NC+. Jeszcze dodam że problemy się zaczęły w trakcie silnych mrozów 

Edytowane przez tomekb1976
Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...