Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie w czym problem? Wyszukiwanie zaawansowane jest właśnie po to żeby obejść ustawienia podstawowe. Jeżeli z poziomu wyszukiwania zaawansowanego wyciśniesz "OK" to wyszukiwanie nastąpi według ustawień "zaawansowanych", jeżeli z ustawień podstawowych to według ustawień domyślnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym, że - jeśli nie mam "zasięgu" (ani siły, ani jakości) po zmianie parametrów w ustawieniach zaawansowanych (a przynajmniej na to wygląda), to po kliknięciu "OK" od razu pojawia się, że "znaleziono 0 programów", bez nawet sekundy wyszukiwania.

 

Wyszukuje (kręci się strzałka) dopiero wtedy, jeśli siła/jakość są, a żeby się pojawiły, muszę cofnąć się do ustawień podstawowych, co kasuje nowo wprowadzone parametry zaawansowane.

 

Kwadratura koła.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanko do posiadaczy TurboBoxów. Jaki macie poziom sygnały na transponderze, z którego nadaje BBC Brit? Bo u mnie od jakiegoś czasu nasiliły się dość duże wahania sygnału uniemożliwiające poprawny odbiór. Natomiast mydelniczka z multiroom na tej samej antenie nie ma problemów z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał jest OK, tzn. słabszy od pozostałych, ale problemów nie ma, przynajmniej na tą chwilę. Sprawdź turbo w miejscu mydelniczki. Ostatnio dziwnym zbiegiem okoliczności miałem 3 szt. turbo z podobnym problemem.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam problem. Otóż, gdy pojawia się wiatr, mam pikselozę. Jak się uspokoi to na stałe spada mi jakość sygnału, czyli przestawia mi czaszę. Miałem 3 razy ustawiane przez 3 różnych techników z miernikiem. Za każdym razem sygnał był cacy do pierwszego wiatru... Już nie mam siły i środków, żeby brać znów montera. Czy ktoś mnie wesprze mądrą radą? Może jakieś podstawki do czaszy, może do konwertera? Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na to wygląda. :roll: Jak widać, tacy fachowcy... :? Albo może antena ma jakieś luzy albo co... Nie wiem. :?

Jeśli jednak na skutek wiatru następuje lekkie przestawienie anteny to sam możesz sobie poradzić z jej skorygowaniem. I przy okazji podokręcać dobrze śruby anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Otóż, gdy pojawia się wiatr, mam pikselozę. Jak się uspokoi to na stałe spada mi jakość sygnału, czyli przestawia mi czaszę. Miałem 3 razy ustawiane przez 3 różnych techników z miernikiem. Za każdym razem sygnał był cacy do pierwszego wiatru... Już nie mam siły i środków, żeby brać znów montera. Czy ktoś mnie wesprze mądrą radą?

 

Zrób zdjęcie poglądowe jaki masz uchwyt antenowy oraz w jakim stanie są cybanty anteny, albo rura od uchwytu jest za wąska i cybanty dobrze jej nie mogą złapać albo same cybanty mogą być uszkodzone, np. jak ktoś dokręcał antenę na chama i je pokrzywił. Choć problem może być także w samej antenie. Kiedyś miałem przypadek, że puściła śruba na elewacji i czasza trochę opadła podczas wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
2 dni temu wymieniłem swój dekoder WifiBox+ na Turbobox, główny powód nagrywarka z dyskiem.
Po podłączeniu dekodera pod tą samą instalację gdzie cały czas działał Wifibox zero sygnału jakości. Ściągnąłem znajomego montera, ustawił mi na nowo antenę ca 60-70% jakość.
TV działała przez ok 1 godzinę, po tym czasie na ekranie nagle wyskakuje komunikat Sprawdź instalację antenową itd. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu do prądu dekoder znowu działa przez godzinę i tak w kółko...

czy ktoś spotkał się z tym problemem ? pogoda bez zmian, dekoder przestaje działać a po resecie po 4 min znów wszystko jest dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, witam,

 

Mam turboboxa z nagrywarką podłączonego dwoma kablami.

 

Zauważyłem dzisiaj że są momenty gdy przerywa. W mierniku sygnału pokazuje siłę i jakość tylko na wejściu nr1. A wejście nr 2 nic nie wykrywa. Po zamianie kabla wejściami ta sama sytuacja.

 

Czy to uszkodzony dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbacze to wygrzany 10 letni szrot i jeszcze te nieakceptowalne gigantyczne wymiary. To był dobry stb w poprzedniej dekadzie. Nie dziwię się, że macie z nimi ciągle problemy. Powysychane kondensatory, niewłaściwe napięcia powodują różne komplikacje w odbiorze i pracy dekodera. Osobiście używam mediabox+ i uważam to za najlepszy sprzęt od nc+. Ale latka już lecą, mam ten sprzęt 5 lat i też nadejdzie czas, że przetwornice lub zasilacze zaczną się sypać...

Edytowane przez kfm877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...