Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dotychczas Mediabox podłączony był pod stary telewizor CRT. Teraz podłączyłem go pod LCD Sony ale poprzez kabel HDMI nie ma ani dźwięku ani obrazu. Jest komunikat o braku sygnału. Czy coś muszę zmienić w ustawieniach?? Po Euro wszystko jest OK ale wiadomo że nie o to chodzi...

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio przy przedłużaniu umowy wymienilem mediabox na wifipremiumbox i często pojawia sie komunikat "Obecnie program nie jest nadawany prosimy spróbować później". Na mediabox siła sygnału wynosiła 100% i jakość ok 80 a na wifipremiunbox siła 93 a jakość ok 60. Ponadto wartość BER na mediabox była 0 a na wifipremium cały czas skacze.

Czy to jest kwestia ustawienia anteny czy wadliwy dekoder? Spotkał sie ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ostatnio podobny problem na TVN24 i pozostałych kanałach TVN. Obraz trochę przycina, tak jakby siła sygnału była niewystarczająca. Przypuszczałem, że to może kable się poluzowały, ale jednak nie. Antena jest zbiorcza, więc tam raczej nie było żadnych problemów, bo jakość i siła sygnału są w zielonym zakresie. Na innych kanałach problem nie występuje. Czy ktoś ma na to jakiś pomysł ?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na niededykowanym sprzecie (CryptoBox 650 HD) nie moge znalezc dzialajacego programu Eurosport 2 HD. Wedlug strony kingofsat.net powinien byc na  czestotliwosci 11258, pol. H, SR: 27500, FEC 3/4. Na dedykowanym Pace dziala bez problemu. Czy zmienila sie czestotliwosc?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ostatnio podobny problem na TVN24 i pozostałych kanałach TVN. Obraz trochę przycina, tak jakby siła sygnału była niewystarczająca. Przypuszczałem, że to może kable się poluzowały, ale jednak nie. Antena jest zbiorcza, więc tam raczej nie było żadnych problemów, bo jakość i siła sygnału są w zielonym zakresie. Na innych kanałach problem nie występuje. Czy ktoś ma na to jakiś pomysł ?

Niczego nie reguluj, ten problem dotyczy wszystkich dekoderów TurboBox a być może nawet całej platformy. Zacięcia, drobna pikseloza, całe pasy zamrożonych pikseli pojawiają się zwłaszcza na kanałach grupy TVN i innych nadawanych z transpondera TVNu. Trzeba pamiętać, że transponder TVNu jest zapchany, robią co mogą, żeby zapewnić wyższą jakość na kanałach HD, ale te "artefakty" obrazu wyglądają na usterki multipleksera. W drugiej połowie sierpnia te usterki zniknęły ale od kilku dni wróciły. Żeby je dostrzec wystarczy przez 5 min pooglądać TVN 24 HD. Wielu osobom po prostu takie usterki nie przeszkadzają, albo o tym nie piszą. Ale mnie denerwuje, że czasem na pasku informacyjnym nie mogę odczytać wiadomości bo chwilowo obraz w tym miejscu się poszatkował. A NC+ nic z tym nie robi mimo zgłoszonych problemów.

Edytowane przez jupiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zapytać czy normą stało się, że w mydelniczce 2851S po wyłączeniu dekodera i ponownym włączeniu zawsze uruchamia się na kanale 11 tj. TVP1? Wymieniłem niedawno ten sprzęt i wydaje mi się, że w poprzednim egzemplarzu było tak, że po włączeniu wyświetlał się kanał na którym wyłączyłem dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie reguluj, ten problem dotyczy wszystkich dekoderów TurboBox a być może nawet całej platformy. Zacięcia, drobna pikseloza, całe pasy zamrożonych pikseli pojawiają się zwłaszcza na kanałach grupy TVN i innych nadawanych z transpondera TVNu. Trzeba pamiętać, że transponder TVNu jest zapchany, robią co mogą, żeby zapewnić wyższą jakość na kanałach HD, ale te "artefakty" obrazu wyglądają na usterki multipleksera. W drugiej połowie sierpnia te usterki zniknęły ale od kilku dni wróciły. Żeby je dostrzec wystarczy przez 5 min pooglądać TVN 24 HD. Wielu osobom po prostu takie usterki nie przeszkadzają, albo o tym nie piszą. Ale mnie denerwuje, że czasem na pasku informacyjnym nie mogę odczytać wiadomości bo chwilowo obraz w tym miejscu się poszatkował. A NC+ nic z tym nie robi mimo zgłoszonych problemów.

Szkoda, że nie zaglądnąłem tu wcześniej. W ostatnim czasie mam właśnie problemy z jakością sygnału. Myślałem, że antena źle ustawiona, może konwerter uszkodzony, drzewa (w sumie i tak miały iść do wycinki :wink:  ) itp. itd. Kupiłem nawet większy talerz  i nowy konwerter ale sygnał jak był kiepski tak jest nadal. Jakość na kanałach grupy nc+ jest w granicach 52 - 58 % przy dobrej pogodzie. Natomiast kanały np. ZDF, Rai Uno mają już tą jakość 96-98%. Przy kiepskiej pogodzie to chyba nie będę opisywał co się dzieje. Dodam, że nie jestem laikiem w dziedzinie sat (ustawiłem w latach młodości ok 100 anten) choć teraz zainteresowanie dziedziną sat i cała zabawa z tym związana zeszły niestety na bardzo daleki drugi plan (prac,praca,praca). Nie wiem czy to jest prawda (zasłyszane w sklepie na weekendzie) ale podobno jak nc+ uwinie się z TNK SD na kartę tzn. uporządkuje, usunie kanały mpeg2 sytuacja wróci do normy. Potwierdza ktoś te informacje?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy też miał podobny problem, tzn. na większości kanałów miał jakość w okolicach 40% i przy wietrze, deszczu mu cięło. Na jednym transponderze miał natomiast około 80% - nie pamiętam jaki ale z polskimi kanałami. Tłumaczyłem długo przez telefon co zrobić i nic, aż tu jak go odwiedziłem wystarczyło pół centymetra opuścić antenę w dół (była za mocno zadarta) i jakość skoczyła do 60%, a po regulacji konwertera uzyskałem trochę ponad 70% i to jest raczej max co można bez mierników wyciągnąć na antenie 80cm i dekoderze Turbo (w jego skali).

Edytowane przez dziabolek7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi, ale zacinaja mi od pewnego czasu Eleveny (nic innego, wszystkie inne kanaly chodza ok). Czy jest mozliwe, ze to jest to wada dekodera (box+ hd)? Wzialem inny (turbobox+) aby potestowac i ogladam od 20 minut i byla jedna zacinka, ale nie wiem jak bedzie np. o 20... Przy box+hd dwa dni temu zacinalo doslownie co 15 sekund.

Edytowane przez vt9st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...